Wkurzające newsy z rana

MaxStirner

Well-Known Member
2 729
4 693
Mówi sie o kierowcach, ale zmiany są fundamentalne w wielu aspektach
"Od nowego roku wzrastają nie tylko kary za przekroczenie prędkości. Znacząco wzrosną również kary za jazdę bez uprawnień pojazdami niemechanicznymi. Oznacza to, że wyższe mandaty dotkną również najmłodszych. Jazda bez karty rowerowej może kosztować nawet 1500 zł."
Pojawiają sie calkiem nowe kary np przewożenie pijanego na bagażniku roweru - 300zl.
Ciekaw jestem statystyk po pól roku albo roku tego taryfikatora
 

noniewiem

Well-Known Member
611
969

ckl78

Well-Known Member
1 881
2 035
Mądry Polak po szkodzie.

Jeśli rzadko korzystasz z usług Poczty Polskiej, możesz niemiło się zdziwić podczas płacenia w okienku. Podczas ustalania opłaty pocztowej nie liczy się bowiem tylko waga listu, ale i to, z jakiej koperty skorzystasz. W ten sposób za lekki list możesz zapłacić więcej niż za przesyłkę kurierską! Cena zwala z nóg!


Jakiś czas temu musiałam odesłać podpisane dokumenty. Postanowiłam, że w ramach oszczędności, wybiorę się na pocztę i zamiast korzystać z usług kurierskich, nadam list polecony. Nie naglił mnie czas, więc postanowiłam dać poczcie szansę i nie przepłacać. Moja przesyłka składała się z dziesięciu kartek A4, zapakowanych w mieszczącą je kopertę. Nie wiem, jaki rozmiar oficjalnie został nadany kopercie, kupiłam ją na poczcie, prosząc o format, który pomieści kartki A4. Spakowałam swoje dokumenty, wychodząc z założenia, że nieelegancko jest odsyłać pogięte, czy poskładane kartki i udałam się na pocztę z uzupełnionym druczkiem przesyłki poleconej.

Po krótkiej chwili stania w pocztowym ogonku przyszła moja kolej. Pracowniczka poczty zaczęła swoje powinności, a ja przez chwilę cieszyłam się z triumfu nad lenistwem i wycieczką do urzędu pocztowego. Nie trwało to jednak długo, gdy usłyszałam, ile mam zapłacić za nadanie mojego listu. Sama zaczęłam się ze swojej naiwności śmiać. 18,30 zł – taka kwota padła zza szybki, a ja przecierałam oczy ze zdumienia. Okazuje się, że ten rozmiar koperty wchodzi już w największy przewidziany przez pocztowców gabaryt, czyli rozmiar L, i bez względu na resztę okoliczności okazuje się wyjątkowo kosztowny.

Jak nie przepłacić? Uważaj na rozmiar koperty​

Jeśli myślisz, że rozmiar koperty nie ma znaczenia, dopóki nie przekroczy pewnych szablonowych norm, jesteś w błędzie. Rozmiary przesyłek zostały podzielone na trzy kategorie. Największy z nich dotyczy również kopert mieszczących zwykły format A4. Aby skorzystanie z listu poleconego się opłacało, najlepiej złożyć dokumenty na pół i skorzystać z mniejszego gabarytu. Poniżej znajduje się grafika zamieszczona na stronie Poczty Polskiej, ilustrująca aktualne formaty dla powszechnych przesyłek listowych krajowych.


 

MaxStirner

Well-Known Member
2 729
4 693
Dziwne pytanie, po to żeby zagrać, po co innego. A i to tylko jeśli uznać,ze faktycznie podany pozytywny wynik testu z 16 grudnia był fałszywy (z tego co rozumiem kod zwraca na zmianę wynik raz pozytywny raz negatywny) i widziano go w dniu testu i po nim na jakichś eventach. Przyleciał do Australii jako ozdrowieniec po teście stwierdzającym przechorowanie bo taki wyjątek stworzyli mu sami Australijczycy, - oficjalnie uprawnia do wjazdu tylko szczepionka - z czego się rakiem wycofywali gdy się okazało, że "opinia publiczna" (czyli lewackie media) jest przeciw. Na tej podstawie dostal wize. Jedyne oficjalne kłamstwo na jakim go przyłapano, to że w ciągu 14 dni przed przylotem nigdzie nie był, choć był w Hiszpanii.
Nikt jakos nie potwierdza, że test z 16 grudnia stwierdzający wirusa jest falszywy i mógł faktycznie przechorować.
Co do szczepienia to przeciez nie mataczył, bo caly swiat wiedzial, że nie jest i nie byl szczepiony.
Edit: Nota bene on miał koronę juz na sto procent chyba na przełomie czerwca i lipca (dokładnie nie pamiętam) tylko że to się nie liczy oficjalnie bo akurat uplynelo 6 miesiecy.
 
Ostatnia edycja:

workingclass

Well-Known Member
2 131
4 151

Ty skurwysynski australijski rządzie. Jebać australian open.
Dziwne pytanie, po to żeby zagrać, po co innego. A i to tylko jeśli uznać,ze faktycznie podany pozytywny wynik testu z 16 grudnia był fałszywy (z tego co rozumiem kod zwraca na zmianę wynik raz pozytywny raz negatywny) i widziano go w dniu testu i po nim na jakichś eventach. Przyleciał do Australii jako ozdrowieniec po teście stwierdzającym przechorowanie bo taki wyjątek stworzyli mu sami Australijczycy, - oficjalnie uprawnia do wjazdu tylko szczepionka - z czego się rakiem wycofywali gdy się okazało, że "opinia publiczna" (czyli lewackie media) jest przeciw. Na tej podstawie dostal wize. Jedyne oficjalne kłamstwo na jakim go przyłapano, to że w ciągu 14 dni przed przylotem nigdzie nie był, choć był w Hiszpanii.
Nikt jakos nie potwierdza, że test z 16 grudnia stwierdzający wirusa jest falszywy i mógł faktycznie przechorować.
Co do szczepienia to przeciez nie mataczył, bo caly swiat wiedzial, że nie jest i nie byl szczepiony.
Edit: Nota bene on miał koronę juz na sto procent chyba na przełomie czerwca i lipca (dokładnie nie pamiętam) tylko że to się nie liczy oficjalnie bo akurat uplynelo 6 miesiecy.

Czy można gdzieś przeczytać uzasadnienie decyzji, poza wybranymi fragmentami o wpływie wpuszczenia na nastroje antyszczepionkowe?
 

MaxStirner

Well-Known Member
2 729
4 693
Czy można gdzieś przeczytać uzasadnienie decyzji, poza wybranymi fragmentami o wpływie wpuszczenia na nastroje antyszczepionkowe?

 
Ostatnia edycja:

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700

Rosja szykuje się do cyberataku? Europejski Bank Centralny wydał ostrzeżenie​

Skończ z tą Rosją. Przestań straszyć. Jak Rosja ma jebnąć, to i tak jebnie, a my nie będziemy mieć na to wpływu.
Czy jesteś PiSowkim propagandzistą, czy co?
 

Frosty2

Gdzie się kończy normalne, a zaczyna nienormalne?
383
220
Skończ z tą Rosją. Przestań straszyć. Jak Rosja ma jebnąć, to i tak jebnie, a my nie będziemy mieć na to wpływu.
Czy jesteś PiSowkim propagandzistą, czy co?
Nic fajnego w tym nie ma, jak nie dostanę się do pieniędzy na koncie przez Rosję i nie kupię sobie rano śniadania
Bardziej mi do Lewicy lub Libertarianizmu niż do PiSu
 
Ostatnia edycja:

Frosty2

Gdzie się kończy normalne, a zaczyna nienormalne?
383
220
Złoty osłabił się po napaści Rosji na Ukrainę. W czwartek w stosunku do euro ok. godz. 6.30 złoty tracił ponad 6 groszy, a w stosunku do dolara – ponad 8 groszy.



Napaść Rosji na Ukrainę mocno odbiła się na notowaniach złotego. W czwartek ok. 6.30 kurs złotego w stosunku do dolara wynosił 4,139 zł, czyli stracił ok. 2,22 proc. , a w stosunku do euro 4,646 zł, co oznacza spadek o blisko 1,5 proc.



Konsekwencje wojny wywołanej przez Rosję dotknęły także euro. Wspólna waluta notowana była ok. 6.30 po 1,122 dolara, co oznacza spadek o ponad 0,7 proc. Jeszcze więcej euro straciło w stosunku do jena – kurs wynosił ponad 128,5 jenów za euro, a więc do japońskiej waluty euro straciło ponad 1,1 proc.

Ze względu na porę ataku rosyjskiego giełdy amerykańskie i europejskie były zamknięte. Ale rosyjska napaść odbiła się na giełdach azjatyckich – Nikkei225, indeks giełdy w Tokio, spadał o ponad 544 pkt., czyli o ponad 2 proc. Hang Seng, indeks giełdy w Hong Kongu, spadał o ponad 770 pkt., czyli o ponad 3,2 proc.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Złoty osłabił się po napaści Rosji na Ukrainę.
Dla jednych to dobry news, a dla innych zły. To zależy kto w czym trzyma oszczędności lub czym obraca. Zmiany kursów były, są i będą. Ich powody zawsze jakieś będą. I nie są one obiektywnie ani dobre, ani złe.
 

kalvatn

Well-Known Member
1 317
2 112

Proponuję zakazać działalności rosyjskim restauracjom w Polsce, z bibliotek usunąć - a najlepiej spalić publicznie książki rosyjskich pisarzy a nauczycieli rosyjskiego aresztować. Co tam jeszcze można zrobić, co proponujecie?
 
Ostatnia edycja:

MaxStirner

Well-Known Member
2 729
4 693

Proponuję zakazać działalności rosyjskim restauracjom w Polsce, z bibliotek usunąć - a najlepiej spalić publicznie książki rosyjskich pisarzy a nauczycieli rosyjskiego aresztować. Co tam jeszcze można zrobić, co proponujecie?
Budujemy spoleczeñstwo oparte na fałszu, w kulturze lewackiej wiecznie tańczymy w jakiejs pustej pantomimie sygnalizowania, pierdolenia i udawania. Malo kto już mowi co myśli, wszyscy tylko kalkulują co warto powiedzieć, szczegolnie firmy. Zwykle relacje miedzyludzkie, nawet niepubliczne też już są tym cyrkiem zakażone. Gardze tym.
Ale sankcje finansowe mają sens. Realnie uderzają w ruską gospodarke i oligarchow, to co innego.
Edit: Tak nawiasem, z tego powodu nie powstanie nigdy panstwo realnie libertarianskie (no powiedzmy minarchistyczne) nawet jakby ufalo sie wyszarpać jakieś terytorium i je zabezpieczyć. Po zalegalizowaniu handlu bronią czy dragami libki na swojej nagiej skale zdechną z glodu wskutek sankcji.
 
Ostatnia edycja:

kalvatn

Well-Known Member
1 317
2 112
Tu dochodzimy do prawa własności. Zabrać oligarchom?. Wszystkim jak leci czy tylko ruskim. Bo są tez ukraińscy. takie same sukinsyny. Im dzieciom a może wnukom. I tak dalej i tak dalej. Droga do komunizmu frontowego. Jak się ktoś nie spodoba to można będzie mu zabrać. Bo jak się zabrało jednym to następnym razem drugim. Szaleństwo.
 
Do góry Bottom