Wkurzające newsy z rana

NoahWatson

Well-Known Member
1 297
3 200
Adwokat Katarzyna Stankiewicz napisał:
Polski Ład wprowadza wśród przedsiębiorców rewolucję na gruncie podatkowym.
Kolejną ze zmian, jest wdrożenie obowiązkowych płatności bezgotówkowych w przypadku transakcji z osobami prywatnymi oraz połączenie terminali z kasami online.
Od 1 stycznia 2022 roku ustawodawca wprowadził w tym zakresie zmianę, a mianowicie w ustawie o prawach konsumenta dodany został art. 7b. Z którego wynika, że "Konsument jest obowiązany do dokonywania płatności za pośrednictwem rachunku płatniczego, jeżeli jednorazowa wartość transakcji z przedsiębiorcą, bez względu na liczbę wynikających z niej płatności, przekracza 20 000 zł lub równowartość tej kwoty, przy czym transakcje w walutach obcych przelicza się na złote według średniego kursu walut obcych ogłaszanego przez Narodowy Bank Polski z ostatniego dnia roboczego poprzedzającego dzień dokonania transakcji."
W związku z powyższym konsument będzie miał obowiązek dokonania płatności za pośrednictwem rachunku płatniczego, w sytuacji gdy jednorazowa płatność względem przedsiębiorcy przekroczy 20 000 zł lub równowartość tej kwoty. Bez znaczenia pozostaje liczba wynikających z transakcji płatności.
 

noniewiem

Well-Known Member
611
967
Jebani naukowcy kurwa, najpierw antykoncepcja i in-vitro a teraz to. Wszystko zrobią dla kasy i szybkiego zysku a nie pomyślą jaki to będzie mieć skutek na cywilizację w dłuższej perspektywie. Nawet bombę atomową zrobili. Ale ona to mniejsza szkoda niż te rzeczy które wymieniłem.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 698
Wprawdzie to w Rumunii, ale te nowe zwyczaje służby zdrowia mogą przyjść do nas. Rumuni pokazali jak się rozwiązuje problem COV-19.

„Człowiek z niewydolnością oddechową, jeśli na niego usiądziesz, umiera” – dodał były pracownik
„Tak, pacjenci byli mordowani. Zabijałem też tych ludzi, bo tam pracowałem. Chociaż starałem się nie podawać tych uspokajających strzykawek” – mówi świadek.
 

ckl78

Well-Known Member
1 881
2 033
Wyższe mandaty przesądzone. Prezydent podpisał nowelizację przepisów.

Andrzej Duda podpisał nowelizację Prawa o ruchu drogowym, która znacznie podnosi kwoty mandatów nakładanych na kierowców. Pojawią się też nowe rozwiązania, które sprawią, że osoba łamiąca przepisy pożałuje dwa razy. Łatwiej będzie też utracić prawo jazdy.

Od 1 stycznia 2022 r. maksymalna kwota grzywny w postępowaniu mandatowym będzie wynosiła aż 5000 zł. Jeśli złamane zostaną dwa przepisy – do 6000 zł. Jeszcze więcej, bo 8000 zł, będzie można nałożyć w postępowaniu mandatowym za niewskazanie na żądanie uprawnionego organu, kto w danym czasie prowadził pojazd. Chodzi o to, by ukrócić proceder wykręcania się od płacenia kar z fotoradarów.

Zdecydowanie podniesiono również kwoty grzywien. Obecnie sąd może nałożyć karę pieniężną w kwocie najwyżej 5 tys. zł. Od 1 stycznia maksymalnie będzie mogła ona wynieść do 30 tys. zł. Taką grzywnę kierowca będzie mógł otrzymać za stworzenie zagrożenia, prowadzenie po użyciu alkoholu lub środków odurzających, niestosowanie się do sygnałów do zatrzymania się do kontroli, niestosowanie się do sygnałów drogowych, łamanie ograniczeń prędkości, prowadzenie pojazdu bez stosownych uprawnień, nieudzielenie pomocy ofierze wypadku, a nawet niewskazanie osoby, która prowadząc pojazd, popełniła wykroczenie i została uchwycona przez fotoradar.

Od 1 stycznia z karą nie niższą niż 1500 zł będzie musiał liczyć się kierowca powodujący zdarzenie, w wyniku którego ktoś dozna naruszenia czynności ruchu lub rozstroju zdrowia. Jeśli kierujący będzie w stanie po użyciu alkoholu, grzywna nie będzie niższa niż 2500 zł.

Pod szczególną ochroną będą piesi. Mandaty związane z łamaniem przepisów na przejściach i w ich otoczeniu wzrosną do 1500 zł. Co ważne, jeśli sprawa trafi na wokandę, sędzia będzie mógł orzec zakaz prowadzenia pojazdu, jeśli doszło do zagrożenia bezpieczeństwa osoby pieszej.

Od 1 stycznia piraci drogowi szybciej będą tracić prawa jazdy. Maksymalna liczba punktów karnych, jakie będzie można nałożyć za wykroczenie drogowe, wzrośnie z 10 do 15 punktów. Według nowych przepisów punkty mają znikać dopiero po dwóch latach od opłacenia mandatu (dziś jest to rok od nałożenia ich), a do tego znikną kursy redukujące ich liczbę.

Pojawi się również nowy przypadek, w którym kierowca będzie mógł utracić prawo jazdy na trzy miesiące. Taka sankcja będzie groziła transportowcom, którzy będą prowadzić pojazd dłużej niż pozwalają na to przepisy. Kierowcy przyłapanemu na korzystaniu z cudzej karty tachografu lub nierejestrowaniu jazdy na swojej karcie, a także na używaniu urządzeń oszukujących tachograf policjant czy pracownik GITD zatrzyma prawo jazdy na 3 miesiące. 

Alu

Well-Known Member
4 629
9 676
Od 1 stycznia z karą nie niższą niż 1500 zł będzie musiał liczyć się kierowca powodujący zdarzenie, w wyniku którego ktoś dozna naruszenia czynności ruchu lub rozstroju zdrowia.
Ale będzie musiał to zapłacić temu, kto doznał rozstroju zdrowia?
 

NoahWatson

Well-Known Member
1 297
3 200
Boxing and weightlifting, described as the two problem children of the Olympic movement by IOC president Thomas Bach, risk missing out on the Olympic Games in Los Angeles in 2028 if they do not meet certain criteria in 2023.
 

tolep

five miles out
8 540
15 431
alongside modern pentathlon, which has effectively been told by the IOC to replace horse riding, following the high-profile incident of German coach Kim Raisner punching a horse at the Tokyo 2020 Olympics.

o lurwaView: https://www.youtube.com/watch?v=Ibx9wrqLySI
 

NoahWatson

Well-Known Member
1 297
3 200
"Komputerowy prokurator" może zastąpić ludzi. Przy wnoszeniu oskarżeń prawie się nie myli
System oparty na sztucznej inteligencji ma pomagać oceniać dowody, identyfikować i oskarżać przestępców. "Ten komputerowy prokurator zmniejszyłby obciążenie pracą pracowników wymiaru sprawiedliwości i pozwoliłby im skupić się tylko na najbardziej złożonych przypadkach" — powiedział "Daily Mail" główny autor projektu prof. Shi Yong.
 

ckl78

Well-Known Member
1 881
2 033
Składka zdrowotna będzie nas drożej kosztować, wzrosną mandaty i akcyza – takie zmiany wchodzą w życie już od stycznia 2022.


Rząd zapewnia, że dzięki Polskiemu Ładowi w kieszeniach Polaków zostanie ponad 16 mld zł rocznie. Nie mówi jednak głośno o tym, że jednocześnie z naszych portfeli wypłynie ok. 7 mld zł więcej ze składki zdrowotnej, bo nie będzie jej już można odliczać od podatku. Kolejne 2 mld zł stracimy na wyższej akcyzie na papierosy i alkohol. Nie pokazuje też, jak zwiększą się dochody państwa po podniesieniu stawek mandatów. Już od stycznia nawet za drobne przewinienia na drodze będziemy płacić dużo więcej niż obecnie. Polacy mówią wprost: naszymi pieniędzmi łatany jest budżet państwa.

Lepiej zrobić zapasy jeszcze przed Nowym Rokiem. Od 1 stycznia będzie drożej, bo akcyza na papierosy i alkohol wzrośnie o 10 proc. Resort finansów twierdzi, że zmiany są niewielkie – akcyza ma podnieść cenę paczki papierosów o 30 gr w 2022 r. Kiedy jednak planowane zyski z wyższej akcyzy podzielić na wszystkich dorosłych Polaków, okazuje się, że każdy z nas dopłaci ekstra 60 zł rocznie. To pierwsza z serii podwyżek – w kolejnych latach akcyza ma nadal rosnąć. Rząd tłumaczy, że w ten sposób chce zadbać o zdrowie Polaków i zniechęcić ich do używek.


Od 1 stycznia 2022 r. lepiej zdjąć nogę z gazu. Mandaty wzrosną. Kiedy rząd zapowiadał te zmiany, mówił, że srogie kary mają odstraszać piratów drogowych. Wyższe mandaty grozić będą nie tylko za nagminne łamanie przepisów, ale też za drobniejsze wykroczenia. Taryfy ulgowej nie będzie.

Za jazdę z telefonem komórkowym przy uchu policjant będzie mógł wlepić 500 zł kary (dziś mandat wynosi 200 zł).


Ile może wlepić ci policja?​


Wysokość mandatu od 1 stycznia ma zależeć od tego, jak bardzo kierowca przekroczył dozwoloną prędkość. Jeśli jechał za szybko o:


– 11–15 km – mandat wyniesie 100 zł;

– 16–20 km – mandat wyniesie 200 zł;

– 21–25 km – mandat wyniesie 300 zł;

– 26–30 km – mandat wyniesie 400 zł;

– ponad 30 km – mandat wyniesie 800 zł;

– ponad 40 km – mandat wyniesie 1000 zł;

– ponad 50 km – mandat wyniesie 1500 zł;

– ponad 60 km – mandat wyniesie 2000 zł;

– ponad 70 km – mandat wyniesie 2500 zł.


Jeśli kierowca odmówi przyjęcia mandatu i sprawa trafi do sądu, kierowcy grozić będzie grzywna w wysokości 30 tys. zł.

1640883601748.png
 
Do góry Bottom