Rosja

kalvatn

Well-Known Member
1 317
2 112
56 latek prowadził rozmowy na szczycie z 23latką odnośnie odsunięcia Putina od władzy podczas wieczornego spaceru. Mieli kontynuować w jego apartamencie. Ale do tego już nie doszło.
 

Till

Mud and Fire
1 070
2 287
Było to podczas randki z ukraińską modelką Anną Duricką (Анна Дурицкая), która okazała się być jedynym świadkiem morderstwa. Niektórzy sugerują, że go wystawiła na odstrzał.

To też pierwsza możliwość jaka przyszła mi na myśl po przeczytaniu tego newsa.
 

Grzechotnik

Well-Known Member
988
2 223
Korwin trzeźwo to skomentował:

Dziś został zastrzelony śp.Borys Niemców – jeden z liderów konserwatywnej opozycji. JE Włodzimierz Putin oświadczył, że to prowokacja – i On osobiście obejmuje śledztwo w tej sprawie.

Oczywiście: odezwali się zawodowi anty-putinowcy; np. WCzc.Tomasz Głogowski (PO, Tarnowskie Góry)

http://tglogowski.blog.onet.pl/2015/02/28/rosyjski-rezim/

oświadczył na swoim blogu:

„Czy jest ktokolwiek na świecie, kto przypuszcza, że wczorajsze zabójstwo Borysa Niemcowa (dwa dnia przed planowaną dużą manifestacją antyrządową) nie zostało dokonane na zlecenie Władimira Putina ?”

Oczywiście natychmiast na Jego własnym blogu zgłosiło się kilku ktokolwieków...

Sprawa bowiem jest dość jasna. Oczywiście, że p.Putin byłby w stanie wydać rozkaz zamordowania człowieka, który poważnie zagrażałby Jemu personalnie lub systemowi rządzącemu w Rosji. Sęk w tym, że musiałby mieć powód.

FSB miało – na przykład – bardzo poważny powód, by zamordować śp.Aleksandra Litwinienkę; to proste: służby nie mogą dopuścić, by członek służb zdradził – i przeżył (co, nawiasem pisząc, dowodzi, że rzekomi uciekinierzy z KGB czy FSB, którzy spokojnie sobie żyją, to po prostu agenci mający za zadanie np. rozsiewanie mitu o potędze KGB czy FSB....). Ten, kto wydał taki rozkaz (nie musiał to być sam p.Putin – ale prawie na pewno był to On) polecił użyć niesłychanie trudno dostępnego polonu – właśnie po to, by nikt nie miał wątpliwości, że to robota rosyjskich spec-służb. By nikt w przyszłości nie zdradził.

Natomiast p.Głogowski sam dostarcza decydującego argumentu, że to NIE jest robota ludzi p.Putina – tylko prowokacja. Pisze bowiem: „wczorajsze zabójstwo Borysa Niemcowa (dwa dnia przed planowaną dużą manifestacją antyrządową)”. Otóż tylko idiota zabijałby jednego z przywódców opozycji (umiarkowanego w dodatku!) - na dwa dni przed manifestacją opozycji. Dostarczanie w takiej chwili opozycji męczennika byłoby kretynizmem ze strony władz – natomiast bardzo racjonalnym posunięciem ze strony przeciwników władzy!

Przypominam, że Amerykanie wydali $5 miliardów (nb. kilka razy ostatnio się rozpędziłem mówiąc o „50 miliardach - przepraszam!!) na destabilizację reżymu p.Wiktora Janukowycza w Kijowie – co potwierdziła słynna​

BorNiemk.png

p.Wiktoria Nulland, asystentka Sekretarza Stanu USA:

http://www.informationclearinghouse.info/article37599.htm

Być może CIA zleciła za jakieś $500.000 zabójstwo p.Niemcowa? Byłoby to znakomite zagranie.

Nasuwa się porównanie z morderstwem na śp.ks.Jerzym Popiełuszce. Zostało ono popelnione przez twardo-głowych, którzy chcieli uniemożliwić reżymowi śp.gen.Wojciecha Jaruzelskiego porozumienie z Kościołem i „Solidarnością”. Na szczęście dla zwolenników porozumienia ludzie p.gen.Czesława Kiszczaka szybko wykryli sprawców – wyjątkowych durniów, tak nawiasem.

Amerykanie (lub wewnętrzni oponenci p.Putina – to też możliwe!!) zapewne wynajęli kogoś sprytniejszego, niż p.Grzegorz Piotrowski & His Boys. Ciekawe, czy ludzie p.Putina uwiną się z tym równie sprawnie.

Po jeśli nie – to 90% uwierzy w to samo, co p.Głogowski, nie przejmując się komentarzami w stylu tego od {no mercy}: „No, cóż - chłopczyku o małym rozumku... To robota CIA albo Mossadu - ale żeby to zrozumieć, to trzeba było się uczyć historii świata … Tej prawdziwej - a nie w szkole dla lemingów”​

Źródło: http://korwin-mikke.pl/blog/wpis/smierc_borysa_niemcowa/2584
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
FSB miało – na przykład – bardzo poważny powód, by zamordować śp.Aleksandra Litwinienkę; to proste: służby nie mogą dopuścić, by członek służb zdradził – i przeżył (co, nawiasem pisząc, dowodzi, że rzekomi uciekinierzy z KGB czy FSB, którzy spokojnie sobie żyją, to po prostu agenci mający za zadanie np. rozsiewanie mitu o potędze KGB czy FSB....).
Właśnie.
Na marginesie. Książki Sołżenicyna Suworowa to literatura werbownicza ruskiej wojskowej razwiedki.
 
Ostatnia edycja:

tomahawk

Well-Known Member
736
1 295
Widać, że CIA coraz śmielej sobie poczyna na terenie Ruskich. Ciekawe jaka będzie odpowiedź? Dostawy S-400 dla Iranu? Hehe
 

kalvatn

Well-Known Member
1 317
2 112
Facet, który jest "liderem opozycji", który przez wiele lat pełnił funkcję wicepremiera i od tamtego czasu bawi się w politykę chyba raczej jest człowiekiem zamożnym, tak czy nie? Jeśli Rosja jest tak niebezpieczna dla swoich przeciwników politycznych to dlaczego spaceruje sobie wieczorem sam z kochanką? Nie stać go na ochronę kilku byłych gości ze specnazu z bronią? To normalne w Rosji, że tego typu ludzie chronią polityków i businessmanów. Może nie jest aż tak niebezpiecznie dla tzw. opozycjonistów jak to przedstawiają w mediach.

A i byłbym zapomniał modelce włos z głowy nie spadł.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Grzechotnik

Well-Known Member
988
2 223
Nie rozumiem założenia, że brak zabicia towarzyszki oznacza jej współwinę w morderstwie. Ja zakładam odwrotnie, gdyby tak było, to w sprawie tej wagi podziękowaliby też swojej wtyczce, inaczej ryzykowaliby zbyt wiele - śledczy w tej sprawie nie będą idiotami.
 

nomad

Active Member
83
350
Nie mam pojęcia na ile Niemcow był niebezpieczny dla Putina i jego ekipy. Były gubernator obwodu i wicepremier to już niby jakaś tam figura ale nie wydaje mi się, żeby na tyle wpływowa żeby używać tak drastycznych, niesubtelnych, wulgarnie energetycznych środków. To jest raczej zarezerwowane dla ludzi kalibru Bieriezowskiego. Moja pierwsza myśl po przeczytaniu tej wiadomości to raczej mafia, interesy czy porachunki niż zabójstwo polityczne.
Z drugiej strony... nie sądzicie, że to byłby dobry blef? Stukniemy mierzawca na chłodno a potem powiemy, że przecież nie jesteśmy tacy głupi żeby takie rzeczy robić a w ogóle to przecież nie mamy po co...

@kalvatn Może z jakiegoś powodu czuł się pewnie, że nic mu się nie stanie? Bo stać by go zapewne było. A i na emigracji w Anglii głodny by nie chodził.
@kr2y510 Miałeś zapewne na myśli Suworowa vel Rezuna a nie Sołżenicyna?
 
Ostatnia edycja:

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
@kr2y510 Miałeś zapewne na myśli Suworowa vel Rezuna a nie Sołżenicyna?
Dzięki poprawiłem. Nie mam jakoś pamięci do imion i nazwisk.
Z drugiej strony... nie sądzicie, że to byłby dobry blef?
Tej hipotezy wykluczyć nie można, choć wydaje się być mało prawdopodobna. Ekipa Putina woli znać swą opozycję i starać się ją kontrolować, by uniknąć zaskoczenia. Odjebka miałaby dla nich sens, gdyby następca Niemcowa był człowiekiem KGB.
 

pawel-l

Ⓐ hultaj
1 912
7 920
Kwintesencja wymiaru sprawiedliwości nie tylko w Rosji:
„jesteś idiotą, zapomniałeś, że prawo to zapisana w ustawach wola klasy rządzącej, a ty do niej nie należysz. Sędziowie żyli sobie w spokoju, skubali ludzi w miarę, a ty postanowiłeś im w tym przeszkodzić. Sam sobie teraz jesteś winny.”
http://media-w-rosji.blogspot.com/2015/02/posadzisz-ich-na-tak-dugo-jak-tego.html
Na blogu sporo też o zabójstwie Niemcowa

I jeszcze lista zamordowanych w ostatnich latach
http://3obieg.pl/trupia-lista
 
Ostatnia edycja:

workingclass

Well-Known Member
2 131
4 151
http://www.biztok.pl/biznes/5-rosyj...iaja-krocie-dzieki-kryzysowi-i-embargu_a20412
Wojna z Ukrainą, zachodnie sankcje, embargo na import żywności, tania ropa, odpływ kapitału i galopująca inflacja spowodowały ostry kryzys gospodarczy Rosji, a tracą na tym nie tylko obywatele, ale także rosyjski biznes. Są jednak takie firmy, dla których obecne warunki okazały się szansą na szybki rozwój i osiągnięcie krociowych zysków

A w komentarzach może dwie osoby zwróciły uwagę, ze te firmy to jakoś w świetnych układach z władcami.
 

Denis

Well-Known Member
3 825
8 509
Jako ciekawostka z dawnej Rosji.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Elżbieta_Romanowa
W 1751 r. Elżbieta zabroniła używania tortur w sprawach śledztw kryminalnych i zniosła karę śmierci. Zakazała również mieszkańcom Moskwy trzymania domowych i pałacowych niedźwiedzi, w dzień siedzących na łańcuchu i ryczących na przechodniów, a nocą wypuszczanych na swobodę do miasta.

Zła kobieta... Może Putin powróci do tej wspaniałej tradycji?
371438.jpg
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Ciekawostka z Syberii, z Obwodu Kemerowskiego (Кузбасс).
Кемеровчанин решил продать шпионскую флешку и получил уголовное наказание
Pewien 18-latek kupił sobie w sklepie internetowym (prawdopodobnie Aliexpress) miniaturowy, bateryjny rejestrator video.
txlGyNF.jpg

Zabawka mu się znudziła i postanowił ją sprzedać, przez internet. I tu wkroczyły bohaterskie razwiedcziki, które namierzyły szpiega i oskarżyły go o handel nielegalnymi przedmiotami. Paragraf się oczywiście znalazł. Młodziak dostał rok bez zawiasów. To jest właśnie Rosja.

I jeszcze lista zamordowanych w ostatnich latach
http://3obieg.pl/trupia-lista
Właśnie takie przedstawianie Rosji (i nie tylko Rosji) mnie wkurwia. To gwałt na logice. Jak można wrzucać do jednego wora różne morderstwa? Przecież czym innym jest mord opozycjonisty, czym innym jest odjebka oligarchy (IMO: dobrze ci tak kutasie, świat bez takich spierdolin ludzkich jak ty jest lepszy), a czym innym jest wyrok śmierci (z naszego puntu widzenia to mord) na zdrajcy! To są różne sprawy!

To jest tak samo jak wrzucanie do jednego wora, mordu na opozycjoniście w Polsce z nieplanowanym zabójstwem popełnionym przez tępego osiłka z MO/ORMO/ZOMO czy SB. Nie można wrzucać do jednego wora, ks. Popiełuszki i Przemyka! Ale pizdolce zawsze biorą w swe pizdo-usta "słowa klucze" i gęgają.
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 736
Właśnie takie przedstawianie Rosji (i nie tylko Rosji) mnie wkurwia. To gwałt na logice. Jak można wrzucać do jednego wora różne morderstwa?
Musisz wybaczyć koledze - to wynika najprawdopodobniej z zaszłości humanitariańskiego sposobu myślenia, wedle którego wszystkie morderstwa są złe z samej swojej natury.

Nie wszyscy zdążyli już wyewoluowali w homo akapusa. ;) W szkołach trzeba zrobić dzieciom zajęcia wyrównawcze, na których będą miały do rozwiązania zadania z ocenianiem różnych mordów, aby nie popełniały takich błędów.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
@FatBantha Ale ja nic nie mam do @pawel-l. Ja mam pretensje do tych co piszą w 3-cich obiegach oraz innych "niepokornych", "niepoprawnych" i "niezłomnych"! To oni zaśmiecają niemal każdą merytoryczną dyskusję na każdy temat.
 
Do góry Bottom