Rosja

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 887
25 472
Podejrzewam, że Japończycy ze swoją kulturą wstydu i kolektywizmem nie odnajdują się w rosyjskim quasi-akapie. Zbyt duża różnica kulturowa. :)
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 561
Ale w Brazylii, kraju seksualnego rozpasania i mieszania genów, jakoś się odnaleźli. Tym bardziej że byli tam już w czasach, w których M10 czy Uzi, kupowało się w sklepie z bronią bez większych problemów.
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 887
25 472
Zakładamy, że strona bardziej cenzurująca jest gorsza?

W Rosji władze zamierzają zablokować Tora i wirtualne sieci prywatne

12.02.2015 17:12
Rosyjska Federalna Służba ds. Nadzoru w Łączności, Technologiach Informacyjnych i Masowej Komunikacji, o działalności której od czasu do czasu słychać w kontekście nakładania na rosyjskich internautów kolejnych ograniczeń swobody wypowiedzi, zdecydowała się właśnie na podjęcie kolejnych działań w tej kwestii.

Rzecznik prasowy Roskomnadzoru poinformował, że w Dumie podtrzymana została decyzja o zablokowaniu w Rosji sieci Tor oraz VPN-ów, a także innych programów i usług służących internautom do zapewniania sobie w Sieci anonimowości.

Leonid Lewin, deputowany Dumy i przewodniczący komitetu zajmującego się polityką i technologią informacyjną, stwierdził, że blokada programów i usług służących do ukrywania przez internautów swojej tożsamości jest niezbędna nie tylko w celu ograniczenia dostępu do zakazanych w Rosji informacji, ale także rozszerzy możliwości walki z wirusami komputerowymi.

Jak dotąd nie ma informacji, kiedy blokada wirtualnych sieci ma zostać wprowadzona w życia, niemniej będzie to utrudnienie nie tylko dla osób chcących zachować anonimowość, ale także dla firm, które wykorzystują VPN. Według rzecznika Roskomnadzoru operacja zablokowania będzie zagadnieniem dość złożonym w realizacji, jednak możliwym do realizacji przy odpowiedniej bazie normatywnej.

Decyzja wywołała oczywiście krytyczne reakcje ze strony internautów. Co więcej, w Rosji z sieci Tor korzysta zaledwie około 150 tysięcy internautów, trudno zatem uznać jej funkcjonowanie w kraju o populacji 140 mln za szkodliwe czy zagrażające władzy. Można zatem odnieść wrażenie, że Roskomnadzor woli dmuchać na zimne.

Jestem ciekawy, czy Ruscy w ten sposób przygotowują się do pełnowymiarowego konfliktu militarnego i zaczynają od wprowadzania pełnej cenzury i swojej agitki.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 561
Decyzja wywołała oczywiście krytyczne reakcje ze strony internautów. Co więcej, w Rosji z sieci Tor korzysta zaledwie około 150 tysięcy internautów, trudno zatem uznać jej funkcjonowanie w kraju o populacji 140 mln za szkodliwe czy zagrażające władzy. Można zatem odnieść wrażenie, że Roskomnadzor woli dmuchać na zimne.
Ja pisałem o tym kilka dni temu w Kryptoanarchizmie.
Wpierw przeprowadzono nagonkę na użytkowników sieci Tor, nazywając ich mętami społecznymi. Potem rzecznik prasowy RosKomNadzoru, określił zawartość rosyjskojęzycznych stron w sieci Tor cyber-Hitrowką (Хитровка w czasach przedrewolucyjnych była słynną z przestępców dzielnicą Moskwy, po rewolucji oczyszczono dzielnicę z przestępców zamieniając ją w hotel pracowniczy, mimo to przestępczość przetrwała).
Jednak celem ruskiej władzy nie jest zwalczanie działalności przestępczej. Ruskiej władzy chodzi wyłącznie o to, by Rosjanie nie mieli jakiegokolwiek środowiska wymiany opinii politycznej, które jest niezależne od władzy i nie jest kontrolowane przez razwiedkę. Ruska władza to robi, bo się boi. Innego racjonalnego wytłumaczenia nie ma.
 
Ostatnia edycja:

Oreł

Well-Known Member
574
463
Jak to się technicznie robi? Da się "zablokować", czy tylko można karać za używanie?
 

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 052
da sie zablokować bezpośredni dostęp bo miewałem już w różnych krajach z tym problemy...
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 561
Da się "zablokować", czy...
Można blokować poszczególne domeny, adresy IP, porty i protokoły sieciowe. Blokowanie protokołów sieciowych jest kosztowne i jest stosowane wyłącznie celem dalszej blokady adresów IP/portów. Całkowicie zablokować się nie da, bez radykalnego ograniczenia całego ruchu sieciowego lub jego odcięcia.
Co więcej, w przypadku sieci takich jak Freenet, I2P, Bitmessage czy ZeroNet nie ma problemu, by dostosować je tak, by ruch był wyłącznie wewnątrz Rosji. Wtedy sieci się podzielą. Można też zrobić tak, by punty bootstrapowe (umożliwiające start sieci) były w Rosji lub były dystrybuowane za pomocą sieci BitTorrent. Wtedy sieci będą działać wolniej, jeśli będą łączyć się z usługami poza Rosją.

...czy tylko można karać za używanie?
Karać jest prościej, bo ktoś kogo nie zatrzymała blokada zazwyczaj nie wie, że jest monitorowany.
 

Grzechotnik

Well-Known Member
988
2 213
Rosja wprowadzi standard złota?

INFO: Rosja, która napotyka na trudności gospodarcze z powodu sankcji nałożonych przez Zachód, zmuszona będzie być może do podjęcia radykalnego kroku, jakim byłoby przyjęcie standardu złota.

Blogerka amerykańskiego Instytutu Misesa, p. Marcia Christoff-Kurapovna wskazuje na możliwość podjęcia przez Kreml kroków ku przyjęciu standardu złota jako logiczny krok w kierunku zabezpieczenia statusu światowego gracza.

Moskwa, zaniepokojona wizją hegemonii dolara, od listopada 2014 r. podejmuje intensywny skup złota i zastanawia się na wprowadzeniem standardu kruszca jako oręża w wojnie walutowej.
http://korwin-mikke.pl/wazne/zobacz/rosja_wprowadzi_standard_zlota/107642
 

pawel-l

Ⓐ hultaj
1 907
7 813
Żaden rząd nie wprowadzi dobrowowolnie kagańca na samego siebie.
Standard złota może być tylko wprowadzony z desperacji gdy już rząd będzie totalnie skompromitowany.
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 887
25 472
W Rosji znaleziono sarlaka.

Na Syberii odkryto nowe, ogromne kratery. Naukowcy: Musimy to pilnie zbadać
MT
24.02.2015 , aktualizacja: 24.02.2015 10:51
z17475474Q,Na-Syberii-odkryto-nowe-kratery--Po-lewej-region-P.jpg

Na Syberii odkryto nowe kratery. Po lewej region Półwyspu Jamalskiego i okolic, w którym powstały kratery. Po prawej krater odkryty w 2014 r. (Google Maps / twitter.com/siberian_times)

W regionie Półwyspu Jamalskiego rosyjscy naukowcy odkryli cztery nowe wielkie kratery. Podejrzewa się, że łącznie z mniejszymi kraterami, które pojawiają się wokół nich, może ich być kilkadziesiąt. - Musimy je pilnie zbadać - mówią naukowcy.

POLUB NAS Rosyjscy naukowcy w lipcu zeszłego roku odkryli na Syberii trzy ogromne kratery. Teraz wiadomo już, że łącznie jest ich w tym regionie siedem. Na zdjęciach satelitarnych odkryto bowiem cztery kolejne - donosi serwis Siberian Times. Wasilij Bogojawlenski, zastępca dyrektora moskiewskiego instytutu badań nad ropą i gazem, mówi, że dwa z nich wypełniły się wodą, tworząc jeziora.

Co więcej, wokół jednego z ogromnych kraterów znajduje się też do 20 mniejszych. - Te kratery można porównać do grzybów - mówi Bogojawlenski. - Kiedy znajdziemy jednego grzyba, możemy być pewni, że wokół będzie ich więcej. Sądzę, że kraterów może być jeszcze 20-30 - dodaje.

Dozens of new craters suspected in Arctic Russia along with the famous Yamal hole. http://t.co/JOfB26Qbh1 pic.twitter.com/haxPuNy0NI
— Siberian Times (@siberian_times) February 23, 2015

Niebezpieczne emisje gazu

Naukowiec wyjaśnia, że kratery te mogą być niebezpieczne dla mieszkańców regionu. W dwóch z nich w każdej chwili może nastąpić emisja gazu. - Te obiekty trzeba pilnie zbadać, ale jest to niebezpieczne - mówi Bogojawlenski.

W listopadzie do jednego z wcześniej odkrytych kraterów zeszła ekspedycja naukowców, którzy pobrali z niego próbki. Ta wyprawa również była ryzykowna, bo nie było całkowitej pewności, że nie dojdzie w jej czasie do emisji gazu. Zobacz zdjęcia z tej wyprawy >>>

Dokładna przyczyna powstawania kraterów w regionie Półwyspu Jamalskiego nie jest znana. Jeden z odkrytych niedawno wielkich kraterów znajduje się zaledwie 10 km od pokładów gazu ziemnego, którymi zarządza Gazprom. Przy zeszłorocznych odkryciach spekulowano, że kratery powstają z jednej strony z powodu ocieplenia klimatu, a z drugiej przez przemieszczanie się mas skalnych.

- W tej chwili wiemy już wystarczająco dużo o kraterze B1 [odkrytym w zeszłym roku]. Teraz należy odwiedzić pozostałe, ale najpierw musimy poznać ich dokładną lokalizację. Wtedy będziemy mieć więcej informacji i zbliżymy się do zrozumienia tego fenomenu - mówi Bogojawlenski. - Musimy szybko to zbadać, żeby zapobiec ewentualnym katastrofom - dodaje.
http://www.ossus.pl/biblioteka/Sarlacc

Boba Fett był Rosjaninem. Potwierdzone info.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 561
Te brednie o standardzie złota są po to, by władze Rosji zyskały sympatię kontestatorów obecnego systemu na zachodzie. Podobnie jest z tymi dziurami w ziemi na Półwyspie Jamalskim. Te zjawiska miały tam miejsce dawno temu, a sprawa była znana jeszcze w czasach sowieckich. Dziś nagle propagandziści to nagłaśniają, by mieć temat zastępczy.
 

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 680
11 986
Chyba tylko głupsi wolnościowcy, bo żadna władza przy zdrowych zmysłach by się nie chciała pozbawić możliwości dodruku kasy, a już zwłaszcza w sytuacji prowadzenia działań zbrojnych z opcją eskalacji w globalny konflikt. Być może to zachód podsyła Putinowi pożytecznych idiotów z pomysłami by w kiepskiej sytuacji zaczął jeszcze eksperymentować z systemem pieniężnym, ale nie sądzę by stary kagiebista się na coś takiego nabrał.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 561
@Imperator USA raczej tym nie postraszą, bo USA mają najwięcej złota na planecie. Gdyby chcieli postraszyć USA, to w rozliczeniach z Chinami przeszliby na Yuany (RMB) lub coś innego. To USA by odczuły.
 
D

Deleted member 427

Guest
Własnie przeczytałem, że w Moskwie zastrzelono jednego z liderów rosyjskiej opozycji, Borysa Niemcowa. Oddano cztery strzały, prawdopodobnie w plecy.

za wp.pl

Polityk od początku ostro krytykował Putina, był liderem demokratycznej opozycji w Rosji. Stał na czele kilku ugrupowań opowiadających się za rozwojem wolnego rynku i demokracji w Rosji. Niemcow ujawnił m.in. duże nieprawidłowości podczas przygotowań zimowych igrzysk olimpijskich w Soczi.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 561
Trochę się zastanawiałem gdzie dać tego newsa. Do Teorii Spiskowych? Do Żenady? Do Śmiesznych newsów z rana? Do Humoru? Do jakiegoś wątku o Bitcoin?... Postanowiłem dać tu, bo to właśnie Rosja.
Deputowany do Dumy z ramienia partii dyżurnego pajaca Żyrinowskiego, Andrzej Świńcow (Свинцов Андрей Николаевич) wypowiedział się w temacie krypto-walut:
Wszystkie krypto-waluty zostały stworzone przez agencje wywiadowcze USA po to, by finansować terroryzm i rewolucje.
To oddaje stanowisko władz Rosji w kwestii krypto-walut i wieszczy przyszłą politykę ruskiej władzy w tej materii.
Źródło: Russian Lawmaker: Bitcoin is a CIA Conspiracy
Strona deputowanego Andrzeja Świńcowa: свинцов.рф
Poniżej japa deputowanego Andrzeja Świńcowa.
zKncL0Y.jpg
 
Ostatnia edycja:

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 561
Własnie przeczytałem, że w Moskwie zastrzelono jednego z liderów rosyjskiej opozycji, Borysa Niemcowa. Oddano cztery strzały, prawdopodobnie w plecy.
Było to podczas randki z ukraińską modelką Anną Duricką (Анна Дурицкая), która okazała się być jedynym świadkiem morderstwa. Niektórzy sugerują, że go wystawiła na odstrzał. Tu zdjęcia oblubienicy Niemcowa.
https://imgur.com/xy3TfJl,MrLor4E,BErmen2,RGCT5jd,K1368W9,zCpZ0Np,twyWlOI,98FvUjM,0ET8HWm
A tu jej focia ze ŚP. Niemcowem:
sFPPGVn.jpg

za: https://vk.com/album-10698333_139159085
 
Ostatnia edycja:
Do góry Bottom