1. Forum Libertarian ma swój regulamin.

"Nędza Afryki to wina białych" - polemika z lewackim mitem

Temat na forum 'Ekonomia' rozpoczęty przez Król Julian, 26 Sierpień 2016.

 1. krystkon.

  krystkon. Well-Known Member

  Posty:
  137
  Polubienia:
  2
  Gazdo, funkcjonariusz państwa nigdy nie zyskałby współczesnej potęgi, gdyby wcześniej kapitaliści tak potężnie nie wydoili biedoty.

  Akcja reakcja.

  Istnieje potężny funkcjonariusz państwa grożący straszliwą karą za nieopłacenie podatków, bo biedocie żyje się lepiej z funkcjonariuszem niż z kapitalistą. Czysta kalkulacja.

  I nie ma co tu nawiązywać do żadnej uniwersalnej moralności, bo moralnością jest to czego chcemy. Chcemy zniewolić świnię, zaszlachtować ją i pożreć? To jest z automatu moralne. Gdybyśmy nie chcieli byłoby niemoralne. Jesteśmy tylko instynktownymi zwierzętami choć nam się zdaje Bóg wie co.
   
 2. pampalini

  pampalini krzewiciel słuszności, Rousseaufob Członek Załogi

  Posty:
  3 575
  Polubienia:
  6 201
  Zupełnie szczerze powiem, że to całkiem ciekawe. A jakie byłyby to stosunki społeczne?
   
 3. GAZDA

  GAZDA EL GAZDA

  Posty:
  7 714
  Polubienia:
  9 716
  no ale to nie wiesz czy to działa? nie sprawdzałeś u siebie?
  ok to juz komunistyczny bełkot na który nie ma sensu odpowiadać, odpisuje ino cobyś nie miał ostatniego słowa
  komuszy idiota bedzie cały czas wciskał takie kity, coby móc usprawiedliwić narzucanie innym niewoli komuszej
  słońce też tak pierdoliła, też kurwiła pojęcia...
  kapitalizm to system ekonomiczny, nikogo do niczego nie zmusza...
  a władze to se wymyśliła bada nierobów co stwierdzili ze po co zapierdalać, jak można pobierać opłaty od lemingów grożąc im że jak nie to coś im sie stanie...
  biedota to jest biena bo albo jest zniewolone przez funkcjonariuszy albo nic nie umie, abo głupia leniwa tak jak ty krystek

  a i mógłby ktoś przenieść tego offtopa gdzieś indziej? bo kurwa nie ma nic o afryce w tej dyskusji...
   
  Ostatnia edycja: 8 Wrzesień 2016
  tomky i Non Serviam lubią to.
 4. krystkon.

  krystkon. Well-Known Member

  Posty:
  137
  Polubienia:
  2
  Dobra zadam ci pytanie o Afrykę.
  Gdzie w Afryce jest zło, żeby byl także i sprawca zła?
  Czy niezaspokojone potrzeby Afrykańczyków to zło?

  I może dodam jeszcze, ze twoje kapitalistyczne projekcje są wyrazem tego jedynie czego sam chcesz olewając przy tym czego chcą inni a nie tam żadnej uniwersalnej moralności, której przecież nie ma, bo są co najwyżej powszechne moralności złożone z podobnej woli wielu osobników.

  Opowiadając o tym co jest dobre a co zle wyrażasz po prostu to co czujesz, do czego zostałeś zaprogramowany - czysta biologia - patrz na zachowanie mrówek.
   
  Ostatnia edycja: 8 Wrzesień 2016
 5. workingclass

  workingclass Well-Known Member

  Posty:
  1 796
  Polubienia:
  2 830
  Ale o co tobie chodzi, nie możesz olać tego co chce Gazda i robić swojego ze swoimi na swoim albo na tych co chcą żebyś na ich robił twoje. Możesz przecież znaleźć sobie wielu osobników co chcą tego co ty i robić twoją moralność. Czy może nie możesz? I temu umoralniasz swoją moralnością.

  Nikt cię nie kocha, nie masz dziewczyny...?
   
  Ostatnia edycja: 8 Wrzesień 2016
  Non Serviam lubi to.
 6. GAZDA

  GAZDA EL GAZDA

  Posty:
  7 714
  Polubienia:
  9 716
  pisałem o tym we wcześniejszych postach, głównie komuchy którzy narzucają wszystkim swoje pierdololo (chociaż to dotyczy całego świata) w afryce dodatkowo nakurwiają sie często z innymi komuchami o miejsce przy korycie a pisałem też o częstym źródle tych konfliktów pomiędzy komuchami, gdybyś czytał to byś wiedział i nie pytał głupio
  niby czemu potrzeba ma być złem?
  różnica jest taka że człowiek coś chce i podejmuje działania by to osiągnąć, a komuch narzuca swoje zachcianki innym
  np jak ty zamiast razem z innymi o podobnych poglądach gdzieś se nabyć ziemie i robić tam waszą godzinkową utopie, chcesz narzucić ją innym, powodem jest to co zawsze przy komuszych eksperymentach, komuchy potrzebują kogoś od kogo można kraść na kim pasożytować
   
  Ostatnia edycja: 9 Wrzesień 2016
  Non Serviam lubi to.
 7. krystkon.

  krystkon. Well-Known Member

  Posty:
  137
  Polubienia:
  2
  Żeby kupić Gazdo i robic na swoim wpierw potrzeba zgodzić się w kwestii uznania własności prywatnej a potem zgodzić się w kwestii kreacji i emisji pieniądza. Kwestię podatku pomijam. Chciałbyś się zgodzić w tych kwestiach? Jak? Niech zgadnę, narzucić w obu swoją wolę?
   
 8. GAZDA

  GAZDA EL GAZDA

  Posty:
  7 714
  Polubienia:
  9 716
  nie, coby kupić i robić swoje na swoim, robi sie fuchy, odkłada kase, kupuje i robi swoje oczywiście jak jakieś komuchy zakazują kumulowania kapitału i narzucają jakieś inne komusze pomysły to trza dodatkowo jeszcze to uwzględnić...
  w afryce ciągle to czyjeś jest rozpierdalane przez komuchów co sie napierdalają o miejsce przy korycie
  podatki to kradzież
  ino komuchy narzucają innym swoje gówno, nie tylko w afryce
   
 9. krystkon.

  krystkon. Well-Known Member

  Posty:
  137
  Polubienia:
  2
  Chciałbyś żeby inni uznali twoją własność - czytaj władzę nad nimi - za frajer? Szukasz poddanych za frajer? Co chciałbyś odłożyć, żeby za to kupić skoro nie masz zdolności wykreować pieniądza wg zasad, z którymi wszyscy zgodzą się?

  Wiesz czym jest dziki kapitalizm, którego tak pragniesz? Swobodą zmowy silnych fizycznie i intelektualnie celem wydymania słabych bez mydła.

  Gdyby twoje przekonania zwyciężyły już za rok mielibyśmy powrót do niewolnictwa gdzie jeden człowiek byłby własnością drugiego. To już wolę swoje komusze rozkminy niż życie w posranym świecie gdzie o pozycji społecznej decyduje wzrost i to kto z jaką silą daje radę przywalić drugiemu z pięści w ryj.
  Chciałbyś abyśmy na powrót stali się zwierzętami z dżungli, ja tego nie chcę.
   
 10. FatBantha

  FatBantha sprzedawca niszowych etosów Członek Załogi

  Posty:
  7 361
  Polubienia:
  19 106
  Poddanych za frajer szukają ci, którzy "władzę własności" chcą znosić, upłynnić albo poddać arbitralności swojej woli, decydując, co z owoców pracy tych poddanych zabrać, a co zostawić, ty stary kretynie.

  Masz do wyboru; albo władzę reguły, internalizowanej przez społeczeństwo zasady, przechodzącej następnie w obyczaj, nad którym nikt nie panuje, choć później wszyscy go egzekwują albo władzę poszczególnych ludzi z ich zachciankami, która może dotknąć każdego i to w dowolnym stopniu.

  I to jest cały twój wybór. Zresztą nie można nawet powiedzieć, że to jest uznawanie za frajer. Dlaczego? Bo de facto akceptacja reguł własnościowych w ogóle, jako taka jest wzajemna i dotyczy wszystkich, którzy cokolwiek posiadają lub już nawet potencjalnie mogą posiadać w przyszłości. Jeśli uznajesz moją własność, nic nie przeszkadza mi uznawać twoją. Jeśli nie uznajesz, to rosną koszta mojego uwiązania do przedmiotu czy ziemi, bo muszę poświęcić środki na ich obronę przed kimś, kto nie uznaje mojego władztwa nad nią. A skoro tak, to w ramach odwetu mogę podobnie zwiększyć twoje koszta utrzymania twoich rzeczy, nie uznając twojego panowania nad tym, co posiadasz. Z oczywistych względów skłanianie innych i siebie samego do podobnych zachowań i marnowania sił, na coś, co jest tak jałowe i nieopłacalne, jest bezsensowne. Tak samo jak twoja egzystencja na tym forum.

  Dzika tutaj jest tylko twoja ignorancja.

  Serio się teraz zastanawiam, ilu takich pożytecznych idiotów z pomerdaną wizją zagrożeń, preferujących poddać się o wiele bardziej niebezpiecznej władzy politycznej, tylko w obawie przed czystymi siłami ekonomicznymi, znajduje się w populacji... Bo to naprawdę trzeba mieć zdrowo pod czachą przejebane - albo po prostu - zdawać sobie sprawę z własnej mizerii, niesamodzielności i liczyć na władzę jako protektora, który będzie bronił w zamian za posłuszeństwo przed okrutnym, kapitalistycznym światem, w którym nie potrafi się poruszać.

  Nie nauczyli robić niczego cennego dla innych, co pozwoliłoby na osiągnięcie zysku? Wtedy jedyną karierą na przyszłość jest zostać czyimś posłusznym elektoratem. W sumie takich ludzi szkoły domyślnie produkują. Wychowanych by ekonomicznie przegrać i ratować się politycznym dawaniem dupy.
   
  pawel-l, Kaph, tomky oraz 3 uzytkowników lubi to.
 11. GAZDA

  GAZDA EL GAZDA

  Posty:
  7 714
  Polubienia:
  9 716
  normalni ludzie uznają własność innych nie pobierając za to opłat, bo niby z jakiej racji?
  nie, nie jestem komuchem co szuka frajerów na których można pasożytować
  mi wystarczy ino że uzbieram pieniądze które odpowiadają temu od kogo chce coś kupić
  wiem, ale jak widać ty nei wiesz na czym polega kapitalizm
  nie, kapitalizm tego nie oznacza...
  moje przekonania zwyciężyły przecie i to juz dawno i jakoś nie widze tego co ty piszesz...
  moje przekonania są ino dla mnie, nie zamierzam narzucać ich innym, nie jestem w końcu jakimś komuszym podludziem kurwa
  a za swoją własność to ludzi kazde państwo uważa
  twoja sprawa co se tam myślisz i robisz o ile nie narzucasz tego innym...
  wy, to musicie jeszcze troche ewoluować, bym was za zwierzęta uznał... i won z dżungli, nie chce komuchów w dżungli

  i niech tego offtopa jakiś mod przeniesie do bełkotwątku krystkonowego
   
  Ostatnia edycja: 11 Wrzesień 2016
 12. Antoni Wiech

  Antoni Wiech paranacjonalista Członek Załogi

  Posty:
  3 626
  Polubienia:
  4 810
  Ależ dajmy trochę wolności naszemu "filozofowi". Niech nie uznaje czyjejś własności, proszę bardzo, jestem w stanie pójść na taki układ. Tylko, że ja w zamian nie uznam jego, włącznie z prawem do samoposiadania. Wtedy urządzi się polowanie na takiego typa i odjebie się mu łeb - proste i efektywne.
   
  mikioli i Sputnik lubią to.
 13. mikioli

  mikioli Well-Known Member

  Posty:
  2 582
  Polubienia:
  4 514
  On ma dzieci i żonę... albo zapłaci, albo niech nie liczy, że ich nie zniewolimy... Zresztą jak arabowie załomocą mu w drzwi, to ja ich tylko spytam... zapłacił wam za uznanie jego prawa do żony? Nie... no to gwałćcie w spokoju ;)
   
  Antoni Wiech lubi to.
 14. krystkon.

  krystkon. Well-Known Member

  Posty:
  137
  Polubienia:
  2
  Antoni ja akurat jestem zwolennikiem hierarchii wśród homo sapiens i uznaję kapitał, a zatem własność prywatną, za dużo dużo lepszy fundament społeczeństwa od demokracji. Rozróżniam jednak hierarchię symbiotyczną od pasożytniczej . Popieram własność prywatną rękami i nogami ale wyłącznie opodatkowaną podatkiem od własności prywatnej określonym w demokracji bezpośredniej. Brak takiego podatku sprowadziłby mizerie do roli niewolnicy. Dobrze podzielmy ludzi na nadludzi i mizerie, niech będzie i z tego podziału nie wynika jak dla mnie, ze ktokolwiek powinien być niewolnikiem czy prostytutka.

  Nauczony doświadczeniem wiem juz, ze libertarianie czy inni zwolennicy nieopodatkowanej własności prywatnej są mocni tylko w gębie, bo jeśli idzie o prawdziwą odjebke to nie ma równych komuchom.
   
 15. Non Serviam

  Non Serviam dinozarły dinozarły jaka szkoda, że wymarły...

  Posty:
  797
  Polubienia:
  1 811
  Komuch to ludzki śmieć, który zazwyczaj nie posiada nic poza tym co zagrabi, więc próbując dokonać mordu nie ryzykuje niczego, bo nie ma nic do stracenia, a jak nie będzie dalej grabił to zdechnie z głodu. Libki natomiast mają jakoś poukładane życie i nie opłaca się tego życia ryzykować przy takiej liczebności.


  Nie za frajer, w zamian i ich własność zostanie uznana np. prawo własności do ich głowy, co gwarantuje np. że nikt ci jej nie zetnie od tak, oczywiście jeżeli postanowisz nie uznać np prawa wlasnosci do czyjegoś domu i wejdzie na jego teren, to również twoje prawo własności do twojej głowy przestanie być szanowane i dostaniesz kulkę w ten pusty czerep.

  I co z tego? Może niektórzy lubią być niewolnikami? Może niektórzy wolą np. zostać niewolnikami, ale za hajs ze sprzedaży samego siebie chcą opłacić operację bliskiej osoby, może bardziej cenią jej życie niż własną wolność. W niewolnictwie nie ma nic złego jeśli jest ono dobrowolne.

  Właśnie w takim świecie żyjesz, w akapie to będzie miało mniejsze znaczenie, bo bóg stworzył ludzi, ale to Samuel Colt uczynił ich równymi, dzisiaj niestety Colta nie kupisz w każdym warzywniaku by móc się bronić przed silniejszymi :(
   
  Ostatnia edycja: 12 Wrzesień 2016
 16. krystkon.

  krystkon. Well-Known Member

  Posty:
  137
  Polubienia:
  2
  W niewolnictwie nie ma nic złego jeśli jest dobrowolne? Ale jaja. To powinno być sentencją dla następnych pokoleń.

  Nie jestem pewien czy w świecie równych ludzi z pistoletami, w ktorym mama musi zrobić doktorowi laske zanim zacznie leczyć jej ciężko chore dziecko, dałbym radę wstać z łóżka bez rzucenia pawia.
   
  Ostatnia edycja: 12 Wrzesień 2016
 17. mikioli

  mikioli Well-Known Member

  Posty:
  2 582
  Polubienia:
  4 514
  A jak mamusia musi w zamian pójść do pracy i kopać kartofle? Widzisz jedną stronę medalu, ale jako faszysta chcesz zmusić drugą osobę (doktora) do zaspokajanie twojej potrzeby dobroczynienia. Dlaczego innych chcesz zmusić do bycia siostrami miłosierdzia, mimo, że sam niom nie jesteś.
   
  Non Serviam lubi to.
 18. Non Serviam

  Non Serviam dinozarły dinozarły jaka szkoda, że wymarły...

  Posty:
  797
  Polubienia:
  1 811
  Wejdz se na bdsm.pl masz tam dziesiątki ludzi, którzy chętnie byliby niewolnikami. Nie każdy chce być wolny, jedni nie umieją o siebie zadbać i wiedzą o tym, że lepiej by im było jakby ktoś decydował za nich, innych to podnieca. Natomiast takie komusze kurwy jak ty uważają że każdy ma być niewolnikiem i zapierdalać na wspólne dobro.
   
 19. Finis

  Finis Anarchoindywidualista

  Posty:
  391
  Polubienia:
  1 278
  Oczywiście wszystko w myśl zasady: Volenti non fit iniuria :)
   
 20. workingclass

  workingclass Well-Known Member

  Posty:
  1 796
  Polubienia:
  2 830
  Czy, jeśli laskę robiłby tata to już dałbyś rade bez rzygania? Bo tu jest trochę konserwatystów co uważają że to mężczyzna powinien dbać o rodzinę.
   
  Ostatnia edycja: 12 Wrzesień 2016

Poleć forum

 1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.