KORWiN, KNP, JKM, Koliber - bieżące newsy i ciekawostki

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Nie wydaje mi się, aby Braun miał wyznawców.
To była ironia. ;)

Osobiście zgadzam się ze wszystkim co do tej pory powiedział i mam nadzieję, że Konfederacja zmieni obecny kształt Polin

Jest bardzo niebezpieczną rzeczą u Brauna lansowanie ober-katolicyzmu połączonego z nazywaniem prawosławnych schizmatykami. Do tego zrównywanie polskości z katolicyzmem.
Dlaczego to niebezpieczne?
1. Podczas zajmowania Moskwy brak szacunku dla prawosławia wywołał wściekłość Moskali (wtedy nie było osobnej narodowości ruskiej czy rosyjskiej). Otóż dla prawosławnych ikona jest jak żywy człowiek, a debile zaczęli strzelać dla jaj z łuków do świętej ikony nad bramą wjazdową do Moskwy. Wojska koronne wygoniono, a relacje z Moskwą nie są najlepsze po dziś dzień.
2. Wrzucenie prawosławnych do Unii. To była główna przyczyna popsucia relacji z prawosławnymi na Ukrainie. Skutek - rzeź na Wołyniu. Ukraińcy-unici rżnęli Polaków-katolików.
 

mikioli

Well-Known Member
2 770
5 377
To była ironia. ;)



Jest bardzo niebezpieczną rzeczą u Brauna lansowanie ober-katolicyzmu połączonego z nazywaniem prawosławnych schizmatykami. Do tego zrównywanie polskości z katolicyzmem.
Dlaczego to niebezpieczne?
1. Podczas zajmowania Moskwy brak szacunku dla prawosławia wywołał wściekłość Moskali (wtedy nie było osobnej narodowości ruskiej czy rosyjskiej). Otóż dla prawosławnych ikona jest jak żywy człowiek, a debile zaczęli strzelać dla jaj z łuków do świętej ikony nad bramą wjazdową do Moskwy. Wojska koronne wygoniono, a relacje z Moskwą nie są najlepsze po dziś dzień.
2. Wrzucenie prawosławnych do Unii. To była główna przyczyna popsucia relacji z prawosławnymi na Ukrainie. Skutek - rzeź na Wołyniu. Ukraińcy-unici rżnęli Polaków-katolików.
Tylko co za to spotkało tych niemieckich najemników od Polskiego dowódcy?
 

kowaI

Well-Known Member
422
560
To była ironia. ;)



Jest bardzo niebezpieczną rzeczą u Brauna lansowanie ober-katolicyzmu połączonego z nazywaniem prawosławnych schizmatykami. Do tego zrównywanie polskości z katolicyzmem.
Dlaczego to niebezpieczne?
1. Podczas zajmowania Moskwy brak szacunku dla prawosławia wywołał wściekłość Moskali (wtedy nie było osobnej narodowości ruskiej czy rosyjskiej). Otóż dla prawosławnych ikona jest jak żywy człowiek, a debile zaczęli strzelać dla jaj z łuków do świętej ikony nad bramą wjazdową do Moskwy. Wojska koronne wygoniono, a relacje z Moskwą nie są najlepsze po dziś dzień.
2. Wrzucenie prawosławnych do Unii. To była główna przyczyna popsucia relacji z prawosławnymi na Ukrainie. Skutek - rzeź na Wołyniu. Ukraińcy-unici rżnęli Polaków-katolików.
Primo, strzelanie załoganta litewskiego nie było brakiem szacunku katolików do prawosławia, a pewnego rodzaju litewskim- w znacznym już stopniu protestanckim ikonoklazmem.
Człowiek ten został po fakcie słusznie ukarany, wieść jednak poszła w eter..

Sekundo, szerząca się mysl rewolucyjna na terenie zaboru rosyjskiego z gwałtowną zmianą stosunków własnościowych, uporczywym wmawianiem
chłopstwu, iż wielmożny pan ich jeno uciska+ unia lubelska grzebiąca polskich ziemian na kresach, polityka kresowa sanacji- to wszystko razem wzięte doprowadziło do rzezi wołyńskiej i dzisiejszego stanu najjaśniejszej.
Święcenie toporów przez unitów było tylko kwiatkiem do kożucha
 

Claude mOnet

Well-Known Member
1 033
2 337
To śmieszy jeszcze bardziej, jeśli wspomnieć że @Claude mOnet ma dobrą opinię o Chojeckim.
O Braunie też mam dobrą opinię, ale tu nie chodzi o mnie a o "lut"... JKM przy nich to jednak poważny facet, który nie postuluje Intronizacji Jezusa na Króla Polski czy że na Ziemi żyli ludzie z dinozaurami 5000 lat temu... A że JKM miał kilka żon, to raczej w Polsce ludzi taka bigoteria nie rusza...
 

alfacentauri

Well-Known Member
1 164
2 172
Nie oglądałem powyższego filmiku z Mentzenem, bo nie lubię takich filmików. Jest on ekspertem podatkowym, doktoryzował się z długu publicznego czy czegoś takiego. Widzę, że ma on trochę zwolenników. Stąd pytanie odnośnie tego pana. Czy stworzył on jakiś projekt budżetu i oparł to na jakimś założeniu podatkowym, które to pokryłoby ten budżet?
Pytam się, bo dla przypomnienia Mentzen startując w wyborach na prezydenta Torunia zastrzegał, że nie zamierza likwidować instytucji kultury i zamierza je dalej finansować przez miasto. Wycofanie się miasta ze sportu było jego zdaniem nierealne. Po wyborach narzekał na przetargi gdzie jedynym kryterium jest cena i obawiał się o los zwierząt z toruńskiego schroniska po tym jak miasto ogłosiło przetarg na jego prowadzenie i ostrzegał przed najtańszą złożoną ofertą, że „jeśli miasto nie odrzuci tej oferty z powodu rażąco niskiej ceny, toruńscy urzędnicy będą mieli na sumieniu los zwierząt ze schroniska”.
Pamiętajmy, że Mentzen jest wiceprezesem partii, która chce znacznie podnieść wydatki na obronność – chyba popiera on to? Jeśli dodatkowo uważa, że usługi opłacane z podatków są na za niskim poziomie, przez to, że wydaje się na nie za mało pieniędzy i w związku z tym domaga się aby więcej na nie łożono i jeszcze na dodatek zaznacza, że nie chce zaprzestać finansowania z podatków takich rzeczy jak sport i kultura to w jaki sposób chce on radykalnie obniżyć podatki???
Podczas kampanii samorządowej głosił, że potrafi on zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy wdrażając nowoczesne metody zarządzania, ale zaznaczał, że „o szczegółach na razie nie chcę jeszcze mówić. Powiem o tym już wkrótce.” Nie wiem czy w końcu powiedział co to za cudotwórstwo. Mnie już same w sobie denerwują takie sztuczki marketingowe rodem z brazylijskiego serialu pt „o czymś ważnym dowiemy się w kolejnym odcinku”. Takie rzeczy powinien od razu tłumaczyć. Stąd kolejne pytanie czy faktycznie przedstawił na czym ma polegać ta innowacyjność w zarządzaniu i czy da się ją zastosować dla całego państwa.
I jeszcze raz przypominając poprzednie pytanie: Co i w jakiej wysokości chce finansować Mentzen? Czego nie chce finansować Mentzen i co chce finansować w mniejszych kwotach niż obecnie i ile na tym zaoszczędzimy? Ile to wszystko razem wyjdzie i jakie podatki powinny to pokryć?
 

alfacentauri

Well-Known Member
1 164
2 172
Nie wiem skąd tolep, ale byłem pewien, że zbierzesz głos w tej sprawie:)
Żeby tam nie było – dla mnie nie jest to aż takie istotne, czy on jakieś budżety opracowuje. Ale z jednej strony rzeczy, które on wygaduje mogą budzić wątpliwości, czy jego pomysły obniżą podatki, a wręcz sugerować, że być może je podniosą.
Z drugiej strony Mentzen to specjalista od podatków, doktor od zadłużenia publicznego i może doskonale wie co mówi. Być może tu na coś wyda się trochę więcej pieniędzy, a gdzie indziej znacznie mniej i rzeczywiście w sumie znacznie się obniży opodatkowanie. Jednak w takim wypadku, chciałbym mieć to jakoś potwierdzone, że to ma sens. Na słodkie oczy na pączuszkowej buzi nie dam się nabrać.
 

alfacentauri

Well-Known Member
1 164
2 172
Korwin-Mikke pozuje do wspólnych zdjęć z Michałem Kołodziejczakiem, liderem rolników blokujących ostatnio drogi w naszym kraju. Kołodziejczak jest liderem Agrounii, która się domaga „wprowadzenia przepisów nakładających na sklepy wielkopowierzchniowe obowiązku oferowania do sprzedaży produktów rolno-spożywczych z minimalnym udziałem 51% produktów pochodzenia i produkcji krajowej”. A zdjęcie te rozpowszechnia partia KORWIN w internecie. Jaki to ma sens? Że niby protekcjonistyczni rolnicy zagłosują na wolnorynkowca? A może partia KORWIN podziela te postulaty?
 

tolep

five miles out
8 555
15 441
Ale z jednej strony rzeczy, które on wygaduje mogą budzić wątpliwości, czy jego pomysły obniżą podatki, a wręcz sugerować, że być może je podniosą.

Zbyt poważnie do tego podchodzisz. To jest kampania wyborcza. Trolling.

Ostatnio w ogóle nie obchodzą mnie podatki, tylko wydatki budżetu. I trzeba mieć świadomość, że obniżenie ich o choćby 5 procent wymagałoby mniej więcej takiego zakresu władzy, jaki ma (formalnie) w Polsce obecnie PiS. A i wtedy nie byłoby to trywialnym zadaniem. To co obecnie jest wykonalne, to delikatne hamowanie staczania się w przepaść. Nie jestem jakimś tam specjalnym fanem Mentzena, choć uważam że w okołokorwinowym otoczeniu ktoś równie obiecujący nie pojawił się od dekady.
 

alfacentauri

Well-Known Member
1 164
2 172
Jeśli chodzi o sposób wyrażania się i ogólne wrażenie to fakt – ze świecą szukać kogoś takiego jak Mentzen w towarzystwie Korwina. Natomiast niektóre jego wypowiedzi powodują, że mam obawy czy on w przeciągu następnej dekady nie przetransportuje się do PISu ablo PO, albo przynajmniej nie będzie się starał przerobić swej partii na podobieństwo powyższych.
 
Do góry Bottom