KORWiN, KNP, JKM, Koliber - bieżące newsy i ciekawostki

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 140
Trzeba to trochę uporządkować - w tym wątku wrzucamy rzeczy bieżące. Na zachętę:

Polscy wolnościowcy są po prostu przekonani, że istotne jest prowadzenie własnej polityki zagranicznej i w związku z tym trzeba ją przeorientować z „unijnej" na polską – bo polityka „unijna" niejako z definicji polska być nie może. Od lat postulujemy też jak największe zacieśnienie zarówno relacji militarnych z USA, jak i budowę maksymalnie silnej i zawodowej polskiej armii.
Oczywiscie, chodzi o "wolnościowców" z KNP: http://www.rp.pl/artykul/9157,11245...res-Nowej-Prawicy-Janusza-Korwin-Mikkego.html
 
A

Antoni Wiech

Guest
"Oczywiste jest także to, że koncepcja „państw buforowych" ma sens tylko wtedy, gdy oba kraje, pomiędzy którymi owe bufory funkcjonują, dbają o ich stabilność. I, niestety, trzeba być zawsze przygotowanym na wywrócenie buforów i posiadać określony plan zachowania w takiej sytuacji. Polska polityka wschodnia z jednej strony podnosiła wprawdzie sens takiego buforowania na Wschodzie, z drugiej jednak intensywnie dążyła i dąży do wywrócenia reżimów zarówno na Ukrainie, jak i na Białorusi, choć zupełnie nie była przygotowana na kontakt bezpośredni z Rosją, z którą właściwie nie posiadamy żadnych sensownych stosunków politycznych."

Co on pierdoli??? Co to za bełkot? To jak Rosja sobie przejmuje tereny Ukrainy to jest to dbanie o stabilność? Stabilność bufora, który przestaje być buforem? :D Dodatkowo, o czym on bredzi. Wpływy na Białorusi i Ukrainie jeszcze do niedawna to były strefy wpływów Rosji. To jest chuj nie bufor. Poza tym czemu on uważa, że destabilizacja na terenie Ukrainy to z marszu ma być przybliżenie granicy z Rosją? Jasne, tak być może jak Rosja sobie pohasa jak to robi teraz, ale docelowo wcale tak być nie musi. Ukraina może być w teorii jeśli zyskałaby rzeczywiście niepodległość takim klinem między Rosją a Polską. Ja rozumiem, że mu chodzi, że przez to, że tam jest niestabilnie to Rosja się przybliżyła (on ocenia to po faktach dokonanych, ale już niech będzie) tyle, że to nie oznacza wcale, że teraz trzeba robić Rosji laskę. Wręcz przeciwnie, skoro Pan Sommer uważa, że trzeba dbać o stabilność to należałoby jebać Rosję za jej poczynania.

Dodatkowo ja nie uważam, że stabilny bufor to dobry bufor (w ogóle to jakaś twarda teoria?). Destabilizacja sytuacji na Ukrainie może być jak najbardziej na korzyść Polski patrząc z pozycji geopolitycznej. Może być takim terenem niczyim, który ciężko zawłaszczyć i wykorzystać go do swoich celów.
 

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 113
hehehe jemu sie wydaje że niemiecka strefa buforowa przeciwko rosji ma "swoje" strefy buforowe, które są ino ruskimi strefami buforowymi przeciwko zachodowi hehe
 

Staszek Alcatraz

Tak jak Pan Janusz powiedział
2 790
8 459
Korwin-Mikke dla Money.pl: Afera taśmowa i to, co się dzieje na szczytach władzy to zasługa Kaczyńskiego

Po pierwszych tygodniach w Europarlamencie, rozmawiamy z Januszem Korwin-Mikkem. Wydaje się, że złagodniał. Nie zrezygnował jednak z demagogicznych haseł: - Jest mi to obojętne, z jaką bandą złodziei zawiążę koalicję - mówi bez ogródek. Ile jest w tych zdaniach sensu, a na ile są to tylko puste slogany? Oceńcie sami. Oto ostra rozmowa z najbardziej populistycznym populistą, który w ostatnich wyborach dopiekł wszystkim zadufanym w sobie politycznym konkurentom.


Dobry wywiad, dużo konkretów.
 
Ostatnia edycja:

Cptkap

Well-Known Member
700
3 224
Oto ostra rozmowa z najbardziej populistycznym populistą, który w ostatnich wyborach dopiekł wszystkim zadufanym w sobie politycznym konkurentom.

No kurwa...
Czy populizm nie oznacza czasami odwoływanie się do woli mas?
To albo w polszy prosty lud jest za ultrawolnorynkowymturbopędzączymkapitalizmem i jest jedynie niewolony przez małą grupkę komuchów.
...albo dziennikarzyna cierpi na niedojebanie mózgowe.
 

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 850
12 245
Właśnie nie wiem jak rozumieć te zarzuty o populizm. Interpretacja, że lud powszechnie chce wolności i dnia sznura jest zdaje się najlepsza, a zatem jest to zabawny przykład samozaorania różnych dziennikarzy. Dotychczas populizm to było "3 miliny mieszkań" czy tam coś. Trzeba przyznać, ze media same dokonują zmian na lepsze.
 

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 850
12 245
"Każdy tego chce" to jest właśnie chyba jakieś niedopatrzenie ze strony redaktorów lub ich oficerów prowadzących. Przecież nikt nie chce niskich podatków! Ludzie lubią podatki wysokie i lubią dużo w zamian za nie od państwa otrzymywać. Ja nie wyobrażam sobie płacić mało lub w ogóle wcale, wtedy moje życie straciłoby chyba sens, czułbym się samotny, nie wiem co bym robił z nadmiarem pieniędzy, pewnie pogrążyłbym się w libertynizmie i szybko zmarł, do tego dochodzi jeszcze to przygnębiające uczucie egoizmu i wyobcowania ze społeczeństwa, to dobre chyb tylko dla jakiś cholernych aspergerowców. Utrzymywanie milionowej armii urzędników by mi pomagali zaspokaja mój instynkt macierzyński (właśnie, może dlatego ludzie coś się nie chcą rozmnażać, bo już mają swojego bobaska w US lub ZUS i to im wystarcza do pełni szczęścia).
 
OP
OP
tosiabunio

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 140
Zgodnie z zapowiedzią spoliczkowałem właśnie p.Michała Boniego.
Zrobiłem to w miejscu dyskretnym, w saloniku MSZ, w obecności kilkunastu osób na poziomie - by oszczędzić p.Boniemu wstydu publicznego. Ku mojemu zdumieniu ta gnida, zamiast przysłać mi sekundantów żądając satysfakcji, natychmiast się tym pochwaliła!!!
Gdyby wiedział, to bym, zamiast policzkować, napluł mu w twarz...
Dla nieświadomych: jestem autorem Uchwały Lustracyjnej - która ujawniła nazwiska byłych agentów SB i UB (tych, co nadal pracowali dla bezpieki III RP, Antoni Macierewicz niestety nie ujawnił...). Po tej Uchwale p.Boni pojawił się w telewizji, publicznie mnie zbeształ, zwymyślał od ostatnich - i oświadczył, że muszę być niespełna rozumu. Po czym po kilku latach przyznał się, że agentem był - i nigdy mnie za te słowa nie przeprosił.
 

Volvek

Well-Known Member
797
1 916
Eh Korwin, Korwin...

Bosak uważa, że to zdarzenie tylko pomoże KNP, ale niestety nie wierzę. Niepotrzebnie JKM to zrobił, chociaż może i słusznie, ale k*rwa no, jak chce walczyć o lepszą Polskę, to niech ogarnie co mu wolno, a co nie wolno, a nie sam sobie odbiera szansę w przedbiegach.
 

pikol

Od humanitarystów nie biorę.
1 004
1 635
Eh Korwin, Korwin...

Bosak uważa, że to zdarzenie tylko pomoże KNP, ale niestety nie wierzę. Niepotrzebnie JKM to zrobił, chociaż może i słusznie, ale k*rwa no, jak chce walczyć o lepszą Polskę, to niech ogarnie co mu wolno, a co nie wolno, a nie sam sobie odbiera szansę w przedbiegach.

Na Korwina głosują ludzie, którzy chcą robienia porządku z gnidami. Dobrze zrobił.
 

Volvek

Well-Known Member
797
1 916
Na Korwina głosują ludzie, którzy chcą robienia porządku z gnidami. Dobrze zrobił.

No widzisz, ale takich osób jest ~naście procent. Natomiast aby kiedykolwiek dojść do władzy potrzebują głosu lemingów, potrzebują głosów ludzi, którzy nie chcą już głosować na PO i szukają nowej partii, głosu prostego ludu, który niewiele rozumie. I przez takie zachowania bardzo sobie utrudnia zadanie.
 

Cptkap

Well-Known Member
700
3 224
jak chce walczyć o lepszą Polskę, to niech ogarnie co mu wolno, a co nie wolno, a nie sam sobie odbiera szansę w przedbiegach.

Nie powinien to on gadać o toaletach dla murzynów i niepełnosprawnych dzieciach Hitlera.

Za to przyjebanie establiszmentowemu politykowi w ryj, jedynie pozytywnie odbije się na poparciu dla Korwy.
Znajdź mi kogoś, kto powie że politykom nie powinno się regularnie dawać po ryju.
Wszystkie Janusze (no pun intended) z piwkiem przyklasną tylko Korwie po tym.

głosu prostego ludu, który niewiele rozumie.
I taka akcja się temu ludowi właśnie spodoba.
 

Volvek

Well-Known Member
797
1 916
Nie powinien to on gadać o toaletach dla murzynów i niepełnosprawnych dzieciach Hitlera.

Za to przyjebanie establiszmentowemu politykowi w ryj, jedynie pozytywnie odbije się na poparciu dla Korwy.
Znajdź mi kogoś, kto powie że politykom nie powinno się regularnie dawać po ryju.
Wszystkie Janusze (no pun intended) z piwkiem przyklasną tylko Korwie po tym.


I taka akcja się temu ludowi właśnie spodoba.

No cóż, mam nadzieję, że masz rację.
 
Do góry Bottom