KORWiN, KNP, JKM, Koliber - bieżące newsy i ciekawostki

Patriciush

akcjonariusz Najjaśniejszej RP Sp. ZOO
118
281
Szachy są powszechnie kojarzone z inteligencją właśnie dlatego, że mają zbyt dużo możliwych schematów by człowiek mógł się ich wyuczyć. Stąd granie w szachy to ciągłe rozwiązywanie nowych problemów - dodatkowo każdy z zawodników ma pełną wiedzę. Oczywiście to nie znaczy, że mistrzowie nie trzymają w głowach setek (tysięcy?) rozegranych gier.
Robione jakieś badania w tym temacie. Mistrzowie szachowi, w przeciwieństwie do niedzielnych graczy, używają obszarów mózgu powiązanych głównie z pamięcią. Niedzielni grają tak jakby ciągle rozwiązywali nowy problem.
OFF topic - interesujące jest to, że nie wiadomo dokładnie dlaczego kobiety osiągają regularnie gorsze wyniki w szachach od mężczyzn. Judith Polgar, najlepsza obecnie kobieta szachistka jest 50 w ogólnej klasyfikacji (jest jakiś system punktowy mierzący obiektywne wyniki) a normalnie kobiety zaczynają sie pojawiac od miejsca 180 w dół. To wspierałoby pewne teorie JKMa o zdlonosciach matematycznych, czy możliwosci przewidywania kombinacji u kobiet. Z tym, że akurat nie wiadomo, czy szachy po prostu nie są u kobiet mniej popularne (wpływ kulturowy), jednakże wszystkie turnieje jak dotąd rozgrywa sie z podziałem na płcie, gdyż inaczej kobiety zostałyby absolutnie zdeklasowane za kazdym razem.
Różne są teorie na temat poziomu IQ i płci. Moja wiedza jest taka, że średnia IQ u obu płci jest podobna, tylko że wśród facetów jest więcej geniuszy i debili. Dlatego jeżeli weźmiemy 100 najlepszych ludzi na świecie w dziedzinie powiązanej z inteligencją to będzie wśród nich 99 mężczyzn i 1 kobieta.

Richard Feynman miał IQ 123 (test robiony w młodości chyba), a zdecydowanie był człowiekiem twórczym, który był w stanie odnajdywać rozwiązania nowych problemów. Mimo, że mam znacznie wyższe IQ od niego, to nie ośmieliłbym się powiedzieć, że jestem od niego inteligentniejszy.

Powyżej 120 IQ kreatywność przestaje mieć związek z inteligencją.
To miał być kontrargument dla hipotezy, że człowiek rodzi się ze stałym IQ.
Inteligencja płynna (wrodzona) spada wraz z wiekiem. Inteligencja skrystalizowana (nabyta) rośnie wraz z wiekiem. Istnieje pewna hipoteza, że kolejne pokolenia mają wyższą inteligencję płynną niż poprzednie.
 

Staszek Alcatraz

Tak jak Pan Janusz powiedział
2 790
8 462
Będą memy:

comment_sdWeKgPGZELS7PZR5B3bwjkP68S0D0l5.jpg


13072799_1400035563358658_6598482025542536776_o.jpg


O, już są:

comment_ylaPZNok8NVUpajvJ4Q2PpwDnup6u1nj.jpg
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 703
Ciekawe będzie jak się pokaże innym razem, w innym stroju i powie - To nic takiego, mam tylko zapalenie prawego jądra. :p
 
Ostatnia edycja:

Denis

Well-Known Member
3 825
8 510
Po twarzy Sommera ewidentnie widać, że wstyd mu za starego dziada.
Po twarzy Sommera widać, że wstyd mu za uprzednie uczucie wstydu. Korwin-Mikke wygląda w tym chujowo, ale to jego będą pamiętać i to on wyrwie najlepsze dupy tego wieczoru. A jakie wrażenie pozostawi szaraczek w garniturze? Nic nie mam do Sommera, ale to odpad. Jaki ma cel jego egzystencja? Każdy wynalazek ma swój cel. Jaki cel miało wynalezienie Sommera? Reprodukcja? Ale kogo? Sommerów? A może on od Summerów jest? Lub musiał się narodzić, a żeby jego syn lub wnuk zapobiegli ostatecznej czwartej wojnie? Nie wiem, jestem małym człowieczkiem. Na chwilę obecną Korwin-Mikke wydaję się samcem alfa na tle Tomka. Ale może to tylko pozory i się mylę? Na swoje usprawiedliwienie dodam, że ten suchoklates powyżej nie lepszy.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 703
Jaki ma cel jego egzystencja? Każdy wynalazek ma swój cel.
Jego celem jest stanowienie dobrego tła dla Korwina, dzięki niemu Korwin ze zwykłego, wyleniałego, pospolitego alfasamca staje się mega-alfa-samcem. :p

Ale te przebieranki miały jakiś konkretny cel czy Korwin zwyczajnie robi sobie jaja?
JKM ma zapalenie ucha.
Ale czy to zapalenie ucha jest prawdziwe, czy udawane po to by zaistnieć w mediach pudelkowo-pomponikowych, tego nie wiemy.
 

Imperator

Generalissimus
1 568
3 553
Po twarzy Sommera widać, że wstyd mu za uprzednie uczucie wstydu. Korwin-Mikke wygląda w tym chujowo, ale to jego będą pamiętać i to on wyrwie najlepsze dupy tego wieczoru. A jakie wrażenie pozostawi szaraczek w garniturze? Nic nie mam do Sommera, ale to odpad. Jaki ma cel jego egzystencja? Każdy wynalazek ma swój cel. Jaki cel miało wynalezienie Sommera? Reprodukcja? Ale kogo? Sommerów? A może on od Summerów jest? Lub musiał się narodzić, a żeby jego syn lub wnuk zapobiegli ostatecznej czwartej wojnie? Nie wiem, jestem małym człowieczkiem. Na chwilę obecną Korwin-Mikke wydaję się samcem alfa na tle Tomka. Ale może to tylko pozory i się mylę? Na swoje usprawiedliwienie dodam, że ten suchoklates powyżej nie lepszy.

Ale Sommera nie szkaluj, porządny gość.
 

Crov

Well-Known Member
558
1 556
W końcu jakieś kuce poszły po rozum do głowy.
No, potrzebujemy partii, w ktorej wartosciami nadrzędnymi jest Bóg i ojczyzna. Będzie z tego akap. ;)

Po twarzy Sommera widać, że wstyd mu za uprzednie uczucie wstydu. Korwin-Mikke wygląda w tym chujowo, ale to jego będą pamiętać i to on wyrwie najlepsze dupy tego wieczoru. A jakie wrażenie pozostawi szaraczek w garniturze? Nic nie mam do Sommera, ale to odpad. Jaki ma cel jego egzystencja? Każdy wynalazek ma swój cel. Jaki cel miało wynalezienie Sommera? Reprodukcja? Ale kogo? Sommerów? A może on od Summerów jest? Lub musiał się narodzić, a żeby jego syn lub wnuk zapobiegli ostatecznej czwartej wojnie? Nie wiem, jestem małym człowieczkiem. Na chwilę obecną Korwin-Mikke wydaję się samcem alfa na tle Tomka. Ale może to tylko pozory i się mylę? Na swoje usprawiedliwienie dodam, że ten suchoklates powyżej nie lepszy.
Dokładnie. Ta opaska to po prostu peacocking charakterystyczny dla mistrzów uwodzenia.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 703
No, potrzebujemy partii, w ktorej wartosciami nadrzędnymi jest Bóg i ojczyzna. Będzie z tego akap. ;)
Nie jest tak. Po prostu dzięki JKM młodzi ludzie nie ulegają manipulacji i samodzielnie myślą. Propaganda okupantów działa tak, że oni stwarzają pozory, że wszyscy myślą tak jak i oni. To jest podobne działanie do późniejszych bomb atomowych kiedy odkryto, że nie jest potrzebna masa krytyczna by zrobić bum, bo wystarczy materiał rozszczepialny otoczyć czymś co odbija promieniowanie (takim lustrem), dzięki czemu on "odczuwa", że jest go więcej. JKM w tym lustrze robi wyłom i tyle, korzysta on i korzystamy my.
 
Ostatnia edycja:
Do góry Bottom