1. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Co ostatnio czytaliście?

Temat na forum 'Hyde-Park' rozpoczęty przez Trigger Happy, 5 Maj 2010.

 1. tolep

  tolep ChNiNK! ChP!

  Posty:
  7 610
  Polubienia:
  12 632
 2. Finis

  Finis Anarchoindywidualista

  Posty:
  388
  Polubienia:
  1 262
  sabat, snajper, wah oraz 2 uzytkowników lubi to.
 3. libertarianin.tom

  libertarianin.tom akapowy dogmatyk

  Posty:
  2 565
  Polubienia:
  5 564
  Szlag mi trafil tableta wiec nie mialem jak filmu obejrzec. Dzieki temu mialem czas skonczyc wreszcie "Mentalnosc Antykapitalistyczna" Misesa. Dobra lektura.
   
  ultimate lubi to.
 4. ultimate

  ultimate Guest

  "Miłość do trzech Zuckerbrinów" - Wiktor Pielewin.
  Brina i Zuckerberga wszyscy znają. A kto rządzi światem?
  Poczytajcie o tym sami.

  [​IMG]
   
  wah i nuri lubią to.
 5. MaxStirner

  MaxStirner Well-Known Member

  Posty:
  2 315
  Polubienia:
  3 837
  [​IMG]
  Nie skończyłem jeszcze, ale w poniedziałek no może we wtorek skończę na bank. Do przeczytania skłoniła mnie okładka :) oraz powszechny aplauz dla tej książki, (w tym porównania do "Jądra ciemności") a w ogóle to - fakt że po prostu znalazłem ebooka na torrentach i sprawdziłem co to. Absolutnie nie żałuję, choć jak pisałem wyżej, nie czytam powieści. Najlepsza mieszanina przygodówki, powieści historycznej i thrillera jaką czytałem od lat. Gęsto od psychicznego napięcia i przemocy a całość w zimnym klimacie morza północnego. Polecam.
   
  sabat, snajper, wah oraz 3 uzytkowników lubi to.
 6. bombardier

  bombardier Well-Known Member

  Posty:
  1 334
  Polubienia:
  5 474
  "Człowiek, który stworzył Hitlera" Davida Lewisa. O przemianie Hitlera na skutek psychoterapii, po nabawieniu się przez niego ślepoty histerycznej w czasie I wojny światowej.
   
  nazimno, sabat, wah oraz 3 uzytkowników lubi to.
 7. xawas

  xawas Guest

  Książkę sprzed wielu, wielu lat, pokazująca humor żydowski. "Przy szabasowych świecach"
  Autor był Żydem - Horacy Safrin. Jest w niej wiele żydowskich przysłów i dowcipów. Wyśmienita porcja humoru. Warto przeczytać.
   
 8. Jaranek

  Jaranek Made in heaven - inspired in Hell

  Posty:
  2 252
  Polubienia:
  7 620
  Świetna książka. Przy okazji, bohater wspomina, że Baxter namówił go do zamustrowania na ten okręt mówiąc, że lekarz pokładowy na statku wielorybniczym to tylko taki formalny wymóg stawiany przez przepisy ale w rzeczywistości wielorybnicy i tak przywykli radzić sobie bez lekarza więc dużo się nie napracuje. Jeśli to prawda z tym wymogiem prawnym a akcja powieści toczy się w 1859 r. to by znaczyło, że już wtedy rząd dość grubo wpieprzał się w sferę wolności gospodarczej.
   
 9. rawpra

  rawpra Well-Known Member

  Posty:
  2 746
  Polubienia:
  4 712
  dzisiaj czytałem książkę: "współcześni mistycy i mędrcy"
   
 10. Doman

  Doman Well-Known Member

  Posty:
  1 221
  Polubienia:
  3 845
  Problem trzech ciał, Liu Cixin
  Okładka odstraszała mnie zachęcaniem by przeczytać bo to bestseller, czytają to w USA, czyta nawet Obama. Hugo zachęca.
  [​IMG]

  Jest to twarde SF z dobrą intrygą. Akcja dzieje się współcześnie (jeszcze w połowie 2 tomu), autor miejscami wchodził na politykę i to było generalnie wkurzające, np. opisy prosperującej Wenezueli pod rządami nowego "lepszego" Chaveza, albo wiara w to, że al-kaida jest spontanem. Są to jedna trzeciorzędne detale bez wpływu na fabułę.

  Co jest zajebiste? To się okazuje w 3/4 pierwszego tomu.
  Na Ziemię leci flota inwazyjna obcych. Będzie za 400 lat. Do tego czasu mamy się rozwinąć, ale oni nam przeszkadzają wysyłając inteligentne protony
   
  snajper i wah lubią to.
 11. Pestek

  Pestek Well-Known Member

  Posty:
  688
  Polubienia:
  1 562
  The Art of the Argument
  Stefan Molyneux
  [​IMG]
  Z książki można się dowiedzieć czym jest argument, jakie są jego składowe, jak tworzyć argumenty(zacznij od definicji!), jak ich nie tworzyć, jakich trików używają sofiści. Argument to życie, argument to wszystko. Bez argumentu jesteśmy jak ślepcy walczący na miecze.
  Dodatkowo Stefan wykłada swoje powody dla teraźniejszych pozycji, np w sprawie rasy, IQ, ateizmu. Dużo też jego starych pozycji w sprawie dzieciństwa, feminizmu, państwa. Jak ktoś nie czytał nic Stefana i słabo go zna, to polecam dla wprowadzenia. Jak ktoś jest z tym autorem zaznajomiony, to wiele wyda się znajome, ale można też wyostrzyć się w technice argumentacji. Brakuje odnośników do badań lub źródeł, to jest główny grzech tej książki. Dałbym jej 4+/5-. Bo momentami jest mocarna, a momentami się powtarza.

  A teraz czytam
  Human Development and Trauma
  Dariusa Cikanaviciusa.
  [​IMG]
  Jak ktoś się interesuje psychologią rozwojową, samopoznaniem, traumą i zdrowieniem, chcę mieć lepsze pojęcie co było zdrowe a co niezdrowe w jego dzieciństwie, zamierza być rodzicem lub już nim jest, to polecam! Książka to unikat, jeśli chodzi o psychologiczne pozycje, bo staje po stronie dziecka, jasno zaznaczając kto jest odpowiedzialny za nadużycia, czy zaniedbania(traumy), dbając przy tym o klarowne definicje i odnośniki do prezentowanych informacji w badaniach i innych pozycjach. Jest też rozdział o szkolnictwie. Generalnie świetna książka, masa autorów, których cenię jest cytowanych. Autor odrobił swoją pracę domową i wie o czym pisze.
   
  Ostatnia edycja: 6 Kwiecień 2018
 12. bombardier

  bombardier Well-Known Member

  Posty:
  1 334
  Polubienia:
  5 474
  Koledze @Pestek i innym podobnym, wyłączającym bicie ze zbioru metod wychowawczych, polecam "SEAL Team Six: Memoirs of an Elite Navy SEAL Sniper", biografię Howarda Wasdina. Została wydana też po polsku.
   
 13. Pestek

  Pestek Well-Known Member

  Posty:
  688
  Polubienia:
  1 562
  Dzięki. Nie czytałem, wiec zapytam tylko czego miałbym zabrac sie do czytania książki napisanej przez twardziela, którego trenowało wojsko USA, czyli rządowa agencja rozpierdalajaca od lat Bliski Wschód. Dlaczego człowiek który działa na rozkaz i jest/był opłacany z kradzieży ma mnie zaciekawić jako autor?

  PS. Jeśli książka ma charakter refleksji "o kurwa co ja robiłem i dla kogo pracowałem, to chętnie przeczytam", bo jatki mnie nie interesują.
   
  Ostatnia edycja: 19 Wrzesień 2018
 14. mikioli

  mikioli Well-Known Member

  Posty:
  2 566
  Polubienia:
  4 418
  Rothbard też pracował na publicznej uczelni opłacanej z podatków.
   
 15. Pestek

  Pestek Well-Known Member

  Posty:
  688
  Polubienia:
  1 562
  Wiec był hipokryta w tej kwestii. Ale jak napisałem wyżej, jeśli książka jest autotefleksyjna to mnie ciekawi. Rothbard niejako kopał pod sobą dołek, bo był wolnościowcem, chociaż nie wiem jaki miał stosunek do państwowej edukacji. Jeśli jej nie kwestionował, to robił tym szkodę.

  Edit. Tylko przez rok pracował w państwowej szkole, potem pracował w prywatnej i w Instytucie Misesa. Na starość jednak znowu pracował na państwowym Uniwerku. Jak mawiał Stefan "join me in free market", kiedy mówił o profesorach na Uniwerkach głoszących libertarianizm. Trzeba jednak przyznać, ze przez większość życia pracował poza nimi.
   
  Ostatnia edycja: 19 Wrzesień 2018
  snajper, wah i libertarianin.tom lubią to.
 16. kr2y510

  kr2y510 konfederata targowicki

  Posty:
  12 028
  Polubienia:
  20 008
  Właśnie czytam Igora Bunicza "Poligon Szatana", z podtytułem "Złoto dla Partii".
  Trzy rozdziały:
  I – Inwazja
  II – Okupacja
  III – Ucieczka z łupem
  Pdf do pobrania pod linkiem.
   
  snajper i wah lubią to.
 17. libertarianin.tom

  libertarianin.tom akapowy dogmatyk

  Posty:
  2 565
  Polubienia:
  5 564
  Rothbard powiedzial ze fakt iz zatrudnili go na panstowym uniwerku wyraznie potwierdza, ze publiczna edukacja upada, hehe.

  Edit: "Then 60 years old, Rothbard left Brooklyn Polytechnic Institute for the Lee Business School at the University of Nevada, Las Vegas (UNLV), where he held the title of S.J. Hall Distinguished Professor of Economics, an endowed chair paid for by a libertarian businessman." info z Wiki

  Czy znaczy to ze placil mu ten biznesmen a nie Uniwerek? Nie jestem pewien.
   
  Ostatnia edycja: 29 Wrzesień 2018
  sabat, Pestek, inho oraz 1 użytkownik lubi to.
 18. snajper

  snajper Well-Known Member

  Posty:
  378
  Polubienia:
  1 101
  Lubię książki o Indianach,to bardzo tajemniczy lud.
  "Spotkałem szczęśliwych Indian - Gujana" A. Fiedlera
  [​IMG]

  zaczynam czytać.
  Teraz chyba coraz rzadziej udaje się w ogóle spotkać Indian.
   
  wah lubi to.
 19. FatBantha

  FatBantha sprzedawca niszowych etosów Członek Załogi

  Posty:
  7 205
  Polubienia:
  18 555
  Andrzej Sapkowski żąda od CD Projekt zapłaty 60 mln zł
  1 godz. 47 minut temu
  CD Projekt ujawnił, że Andrzej Sapkowski, autor powieści i opowiadań o wiedźminie Geralcie, domaga się od CD Projekt zapłaty dodatkowego wynagrodzenia w wysokości co najmniej 60 mln złotych. Polskie studio opisuje te żądania jako "bezpodstawne" i zamierza się bronić.

  Wydaje się, że przed prawnikami pisarza dość trudne zadanie, ponieważ domagają się dodatkowych pieniędzy, ponad to, co wypłacono już w ramach zawartych umów. Powołują się na art. 44 ustawy o prawie autorskim. Wskazują, że jego zastosowanie otwiera się wtedy, gdy wynagrodzenie przyznane twórcy jest zbyt niskie w stosunku do korzyści osiągniętych przy okazji eksploatacji utworu.

  Nieoficjalnie mówi się, że kilkanaście lat temu CD Projekt zapłacił za prawa do marki 35 tysięcy złotych, co - w obliczu ogromnego sukcesu produkcji - faktycznie wydaje się być kwotą raczej śmieszną. Główny problem Sapkowskiego polegał na tym, że pisarz od początku nie wierzył w sukces gier, więc poprosił o pieniądze z góry, zamiast - na przykład - o udział w przyszłych zyskach.

  "Podejście plasujące oczekiwania raczej na minimalnym poziomie, nakazuje przyjąć, że w przypadku wykorzystania utworów naszego mocodawcy w podstawowych obszarach prowadzonej działalności, tworzących istotę najważniejszych produktów, właściwie wynagrodzenie winno opiewać na 6 proc. uzyskanych korzyści" - napisano w wezwaniu do zapłaty, jakie otrzymało polskie studio.


  "Tym samym, odliczając nawet to, co autor uzyskał do tej pory, jak i jednocześnie uwzględniając wzrost zysków ze sprzedaży w szczególności gry Wiedźmin 3 wraz z dodatkami, uznajmy że roszczenie na tę chwilę opiewa co najmniej na 60 mln zł" - dodają prawnicy.

  CD Projekt stanowczo odpiera zarzuty: "W ocenie spółki żądania są bezpodstawne zarówno co do zasady, jak i wysokości. Spółka w sposób ważny i zgodny z obowiązującymi przepisami, nabyła prawa do utworów pana Andrzeja Sapkowskiego, m.in. w zakresie niezbędnym do wykorzystania ich w ramach tworzonych przez spółkę gier, regulując uzgodnione w umowach wynagrodzenia".

  "Wolą spółki jest utrzymywanie dobrych relacji z autorem dzieł, które stały się inspiracją dla twórczości zespołu Studia CD Projekt Red" - dodaje studio, które zapewnia dodatkowo, że będzie szukało "polubownego rozwiązania sprawy", co może sugerować, że jakieś pieniądze jednak wypłaci.
  „Byłem na tyle głupi, że sprzedałem im prawa w jednej transakcji. Oferowali mi procent od dochodów, ale powiedziałem "Nie, nie będziecie mieli z tego żadnych dochodów - dawajcie mi od razu wszystkie pieniądze. Całą sumę". To było głupie.”- powiedział Sapkowski w rozmowie z Robertem Purchese z serwisu Eurogamer. „Byłem na tyle głupi, aby zostawić wszystko w ich rękach, bo nie wierzyłem w ich sukces. Ale kto mógł go wtedy przewidzieć? Ja nie potrafiłem”

  Ups...
   
  Ostatnia edycja: 2 Październik 2018
 20. wah

  wah Well-Known Member

  Posty:
  858
  Polubienia:
  3 596
  Zaczynam historię wodza III Rzeszy.

  [​IMG]

  Monumentalne dzieło - ponad 1000 stron.
  Wciąga.
   
  Ostatnia edycja: 19 Listopad 2018
  sabat i snajper lubią to.

Poleć forum

 1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.