Co ostatnio czytaliście?

D

Deleted member 6905

Guest
Nie no właśnie wystąpił przeciwko swoim mocodawcom ujawniając sporo interesujących faktów służbom zachodnim. W tym dał im bodaj najdokładniejszy opis tego czym jest GRU.
Nie jest komunistą. Chyba, że coś przegapiłem...

noniewiem

Active Member
125
163
Wczoraj skonczyłem czytać "Rząd Wszechmogący" Misesa, to moja pierwsza lektura tego autora. Bardzo ciekawe rozważania o języku i narodowości zamieścił w tej książce. Na końcu opowiada się za stworzeniem dużego państwa w Europie Wschodniej żeby kolejna wojna światowa tu nie wybuchła i jest sceptyczny wobec federalizmu czy wyznaczenia granic państw narodowych w tej części Europy.

Hanki

Secessionist
1 332
4 076
Wczoraj skonczyłem czytać "Rząd Wszechmogący" Misesa, to moja pierwsza lektura tego autora. Bardzo ciekawe rozważania o języku i narodowości zamieścił w tej książce. Na końcu opowiada się za stworzeniem dużego państwa w Europie Wschodniej żeby kolejna wojna światowa tu nie wybuchła i jest sceptyczny wobec federalizmu czy wyznaczenia granic państw narodowych w tej części Europy.
Moim zdaniem ciekawsze rozważania dotyczące nacjonalizmu, języka i narodowości zawarł w Nation, State, and Economy. Nieco mówiłem o tym tutaj:

D

Deleted member 6960

Guest
Gerard Casey
1595162296006.png
Gerard Casey argues that social order can be spontaneously generated, that such spontaneous order is the norm in human society and that deviations from the ordered norms can be dealt with without recourse to the coercive power of the state.

buldog

Member
75
78
Moralność kapitalizmu
Praca zbiorowa

"Najlepszym sprzymierzeńcem wrogów wolności jest nieświadomość. Pragniemy by ta książka pomogła jej czytelnikom uchronić się przed nią i uniknąć popadnięcia w poniżającą zależność od współczesnych centralnych planistów"

Ostatnia edycja:

buldog

Member
75
78
Istota amerykańskiego sukcesu
Garet Garrett

"Naród amerykański istnieje niespełna dwa i pół wieku. To w dziejach świata tak niewiele, że gdyby uznać całą zapisaną historię ludzkości za jeden dzień, udział w niej Ameryki byłby ostatnią półgodziną. Mimo to, w tak krótkim okresie osiągnęła ona najwyższy na świecie materialny standard życia. Jakie są źródła i istota tego sukcesu, czym był on uwarunkowany – o tym właśnie opowiada niniejsza książka"

Ostatnia edycja:
Do góry Bottom