Co ostatnio czytaliście?

D

Deleted member 6905

Guest
Nie no właśnie wystąpił przeciwko swoim mocodawcom ujawniając sporo interesujących faktów służbom zachodnim. W tym dał im bodaj najdokładniejszy opis tego czym jest GRU.
Nie jest komunistą. Chyba, że coś przegapiłem...
 

noniewiem

Well-Known Member
611
969
Wczoraj skonczyłem czytać "Rząd Wszechmogący" Misesa, to moja pierwsza lektura tego autora. Bardzo ciekawe rozważania o języku i narodowości zamieścił w tej książce. Na końcu opowiada się za stworzeniem dużego państwa w Europie Wschodniej żeby kolejna wojna światowa tu nie wybuchła i jest sceptyczny wobec federalizmu czy wyznaczenia granic państw narodowych w tej części Europy.
 

Hanki

Secessionist
1 525
5 088
Wczoraj skonczyłem czytać "Rząd Wszechmogący" Misesa, to moja pierwsza lektura tego autora. Bardzo ciekawe rozważania o języku i narodowości zamieścił w tej książce. Na końcu opowiada się za stworzeniem dużego państwa w Europie Wschodniej żeby kolejna wojna światowa tu nie wybuchła i jest sceptyczny wobec federalizmu czy wyznaczenia granic państw narodowych w tej części Europy.

Moim zdaniem ciekawsze rozważania dotyczące nacjonalizmu, języka i narodowości zawarł w Nation, State, and Economy. Nieco mówiłem o tym tutaj:
 
D

Deleted member 6960

Guest
Gerard Casey
1595162296006.png
Gerard Casey argues that social order can be spontaneously generated, that such spontaneous order is the norm in human society and that deviations from the ordered norms can be dealt with without recourse to the coercive power of the state.
 
D

Deleted member 7005

Guest
Moralność kapitalizmu
Praca zbiorowa

"Najlepszym sprzymierzeńcem wrogów wolności jest nieświadomość. Pragniemy by ta książka pomogła jej czytelnikom uchronić się przed nią i uniknąć popadnięcia w poniżającą zależność od współczesnych centralnych planistów"
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
D

Deleted member 7005

Guest
Istota amerykańskiego sukcesu
Garet Garrett


"Naród amerykański istnieje niespełna dwa i pół wieku. To w dziejach świata tak niewiele, że gdyby uznać całą zapisaną historię ludzkości za jeden dzień, udział w niej Ameryki byłby ostatnią półgodziną. Mimo to, w tak krótkim okresie osiągnęła ona najwyższy na świecie materialny standard życia. Jakie są źródła i istota tego sukcesu, czym był on uwarunkowany – o tym właśnie opowiada niniejsza książka"
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ukos

Well-Known Member
505
971
Zamierzam kupić dwie książki J. Douglasa Kenyona „Zakazana historia ludzkości ” i „Zakazana nauka”

"Nasi prehistoryczni przodkowie dysponowali samolotami i bronią jądrową. Pozostawiony przez Platona opis Atlantydy jest prawdziwy. Japońskie podwodne ruiny to ślady starożytnej Lemurii.
W Zakazanej historii ludzkości J. Douglas Kenyon zebrał czterdzieści dwa artykuły nieortodoksyjnych badaczy najdawniejszej historii ludzkości. Ich autorzy, m.in. Frank Joseph, doktor Robert Schoch oraz sam J. Douglas Kenyon, przedstawiają alternatywną wizję dziejów"
 

ukos

Well-Known Member
505
971
Aktualnie " Jaskinia filozofów " José Carlos Somoza.
Kryminał w Antycznej Grecji. Odnaleziono okaleczone ciało ucznia Platońskiej Akademii. Śledztwo Heraklesa Pontora i Diagorasa. Polecam. Naprawdę ciężko się oderwać.
 

ukos

Well-Known Member
505
971
Kena Folletta „ Filary Ziemi ".
Średniowieczna Anglia. W mojej opinii jest to solidna powieść historyczna, od początku do samego końca ( mimo iż jest dość gruba )
Książkę się naprawdę dobrze czyta.
 
D

Deleted member 6610

Guest
Czytał ktoś Suworowa, jaki jest jego przekaz?Czy jest komunistą?
W każdym kraju, w każdym wielkim mieście istnieją najprawdziwsze ośrodki marksizmu - społeczności ludzkie, którym państwo zupełnie bezpłatnie gwarantuje mieszkanie, ogrzewanie, pomoc lekarską, wyżywienie, odzież oraz zatrudnienie. Członkowie tych społeczności, wprawdzie formalnie, ale są jednak równi - otrzymują jednakowe jedzenie, jednakowe ubranie, mają jednakowe warunki egzystencji.

Gdzie można spotkać taką idyllę?

W więzieniach.

Tam życie zorganizowane jest tak, jak chciał Marks - nie istnieje własność prywatna, ludzie mają zabezpieczone wszystko, czego potrzebują do przetrwania, i gwarantuje im się pracę. Więzienie i obóz koncentracyjny to ideał, do którego dąży każde marksistowskie państwo.

Wiktor Suworow
 
D

Deleted member 6610

Guest
Czarujący. Przebiegły jak wąż.

1615486565271.png

Poznajcie Charlesa Sobhraja, psychopatę doskonałego, jednego z najsłynniejszych oszustów i seryjnych morderców na świecie. Na celownik brał zachodnich turystów przemierzających szlaki Azji w poszukiwaniu duchowej odnowy, tanich narkotyków i dobrej zabawy.

Zarabiał góry pieniędzy, kupował ekstrawaganckie prezenty kochankom, a po jego mieszkaniu dosłownie walały się szafiry, rubiny i diamenty. Był poszukiwany w niemal trzydziestu krajach. Mordował bez litości: dusił, topił i podpalał, a zwęglone zwłoki porzucał na rajskich plażach Tajlandii, by znaleźli je niczego niespodziewający się turyści lub okoliczni rybacy…

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

"Na tropie Węża" Richarda Neville'a i Julie Clarke. Prawdziwa historia seryjnego mordercy i mistrza oszustwa Charles'a Sobhraja.
Data premiery:2021-03-10
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ckl78

Well-Known Member
1 881
2 035
Ja, Robot - Isaaca Asimova/ Zbiór opowiadań - roboty w roli głównej. To mój ulubiony pisarz science fiction. Książka ma ponad siedemdziesiąt lat (1950r) napisana tak, że w ogóle nie czuje się, że minęło tyle lat od czasu publikacji.
Wspaniały zbiór - czyta się znakomicie, polecam!



 
Ostatnia edycja:

ckl78

Well-Known Member
1 881
2 035
Andrzeja Bobkowskiego "Szkice piórkiem". Pierwszy raz czytałem około 5 lat temu. Genialna książka: polityka, sztuka, życie w okupowanym Paryżu. Co by nie mówić - bardzo polecam tę książkę.

Cytat:

„A ja unikam, jak tylko mogę, stania w jakichkolwiek ogonkach. Ogonek, to jedna z najperfidniejszych metod poskramiania w człowieku samodzielnego myślenia. Staję w ogonku i natychmiast czuję w sobie la bête humaine rampante, zamieniam się w amebę, w jakiś plankton, któremu wszystko jedno, który skłonny jest pozwolić na wszystko, w którym dusza zostaje skolektywizowana i zamienia się w coś w rodzaju kołchozu: tracę poczucie własności siebie i wreszcie, gdy po długim staniu, otrzymam jakiś ochłap, wydaje mi się, że świat jest piękny i że wcale nie jest tak źle. Po czym, z takim optymistą robi się, co się chce. To też metoda, i to zupełnie inteligentna. Ogonkiem ‘zmiękcza się’ ludzi, jak w przesłuchaniu śledczym.”
 

Hanki

Secessionist
1 525
5 088
Andrzeja Bobkowskiego "Szkice piórkiem". Pierwszy raz czytałem około 5 lat temu. Genialna książka: polityka, sztuka, życie w okupowanym Paryżu. Co by nie mówić - bardzo polecam tę książkę.

Cytat:

„A ja unikam, jak tylko mogę, stania w jakichkolwiek ogonkach. Ogonek, to jedna z najperfidniejszych metod poskramiania w człowieku samodzielnego myślenia. Staję w ogonku i natychmiast czuję w sobie la bête humaine rampante, zamieniam się w amebę, w jakiś plankton, któremu wszystko jedno, który skłonny jest pozwolić na wszystko, w którym dusza zostaje skolektywizowana i zamienia się w coś w rodzaju kołchozu: tracę poczucie własności siebie i wreszcie, gdy po długim staniu, otrzymam jakiś ochłap, wydaje mi się, że świat jest piękny i że wcale nie jest tak źle. Po czym, z takim optymistą robi się, co się chce. To też metoda, i to zupełnie inteligentna. Ogonkiem ‘zmiękcza się’ ludzi, jak w przesłuchaniu śledczym.”

Tomek Kłosiński napisał bardzo fajny artykuł Bobkowskiemu poświęcony właśnie, który to Instytut Misesa udostępnił jako ebook:

Nawet Robert Makłowicz ostatnio polecał poczytać Bobkowskiego:


View: https://youtu.be/PHp7bgINRcI?t=191


U mnie Szkice piórkiem ciągle w kolejce do przeczytania, ale czekają sobie grzecznie na półce.
 
Do góry Bottom