1. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Co ostatnio czytaliście?

Temat na forum 'Hyde-Park' rozpoczęty przez Trigger Happy, 5 Maj 2010.

1. Trigger Happy

Trigger Happy Mądry tato Członek Załogi

Polubienia:
    806
    Ja ostatnio całkiem przypadkowo "Polski wywiad wojskowy wobec polityki III Rzeszy 1933–1939" a w kolejce : Michael Herman "Potęga wywiadu", Hamilton cała "Saga wspólnoty. Coś polecacie dobrego z s/f ?

2. Cngelx

Cngelx Guest

Claire Hoy, Victor Ostrovsky Wyznania szpiega. Z tajemnic izraelskiego wywiadu
    Daniel Goleman Inteligencja Emocjonalna

Tą pierwszą polecam (mimo, że nie sf :p )

3. whirlinurd

whirlinurd Member

Polubienia:
    17
    Tytus księga III ;)

4. Cyberius

Cyberius cybertarianin, technohumanista

Polubienia:
    34
    szczególnie Ostrovsky jest niezły
    -lektura obowiązkowa, uważam

5. Antałek

Antałek Member

Polubienia:
    5
    Carlos Ruiz Zafón - "Cień wiatru" MEGA! =D

Xynoslav lubi to.
  6. Trigger Happy

Polubienia:
    806
    Audiobooki Suzanne Collins - "Igrzyska Śmierci", teraz słucham "W pierścieniu ognia" . Polecam !! ( na torrentach jest w mp3 )

7. DagnyTaggart

DagnyTaggart New Member

Polubienia:
    1
    Zafona Cień Wiatru nadgryzłam w szkole, ale nie zmogłam stylu. Natomiast TriggerHappy, Collins naprawdę taka dobra, że na dwa wykrzykniki zasłużyła?
    U mnie z ostatnich, w których można znaleźć wątki wolności, to:
    - Accelerando, Charles Stross (10/10)
    - Miasto permutacji, Greg Egan (7/10)
    - Lis już wtedy był myśliwym, Herta Muller (6+/10 - za formę dostosowaną do treści)
    - Concrete Underground, Moxie Mezcal (5+/10)

8. Trigger Happy

Polubienia:
    806
    Słychać (audiobook), że książkę napisała laska, mało flaków i mózgów i innego ścierwa, za to więcej miłości i przemyśleń (aż w duchu mówiłem - "ty pierdolona pizdo rusz dupę" ). Ale historia zajebista i polecam z dwoma wykrzyknikami.

9. Anonymous

Anonymous Guest

Witam, mój pierwszy post więc zaczynam w takim luźnym temacie :p Ma to tym większy sens, że to właśnie dzięki tej książce zainteresowałem się tematyką wolnościową i znalazłem m.in. to forum.

Tak więc, co ostatnio czytałem? "Szkice piórkiem" - dziennik Andrzeja Bobkowskiego do prezentacji maturalnej. Świetne dzieło, inteligentny autor. Ciekawe spojrzenie na II wojnę + masa rozważań na różne tematy (filozoficzne,polityczne).

Szczerze polecam, a na zachętę kilka cytatów:
    "Bo człowiek, który naprawdę chciałby być wolny, który naprawdę kocha to najniezgrabniejsze ze wszystkich stworzeń - wolność, staje się już tak samo rzadki jak żubr czy jeleń. Wystrzeliwuje się go bez żadnych ograniczeń przy pomocy coraz to doskonalszej broni lub zamyka w nowoczesnych rezerwatach i parkach narodowych"

"(...)Jaka, do cholery [wolność] ? Wolność kogo? Niewolników wolności, galerników. Tylko w niedzielę wolno będzie się wys*** po prostu, a nie za partię, za szczęście przyszłych pokoleń już wolnych, za mać i za k*** jej mać, wolność."

I ostatnie dwa cytaty, pierwszy właśnie z tego dziennika:
    "Chcę mieć prawo zdechnąć z głodu, jeżeli sobie nie dam rady. I żyć - na litość boską, żyć trochę tak, jak mnie się podoba, a nie jakiejś zas*** ideologii"

Drugi napisany 8 lat później w Gwatemali:
    "Jestem nareszcie tak wolny, iż mogę swobodnie umrzeć z głodu. Pozwolą mi. I to jest najwspanialsze uczucie"

Jeszcze raz polecam i pozdrawiam :)

10. tosiabunio

tosiabunio Grand Master Architect Członek Załogi

Polubienia:
    12 813
    No ja obecnie z trudem (bo za dużo rzeczy rozprasza) ciągnę serię Neala Ashera o agencie Cormacu. Jestem w piątym tomie i zdecydowanie im dalej, tym lepiej. Nie jest to, niestety, pro-anarchistyczna wizja, bo Cormac to taki super-ubek rządu post-ludzkiej cywilizacji (zwanej Polity), którym rządzą dobre AI. Ale napierdalanka jest konkretna, więc skupiam się na przygodzie, a nie polityce. Potem czeka mnie The Void Trilogy Hamiltona, i w tempie, w jakim czytam ostatnio, to doczekam publikacji 3 tomu zanim zacznę czytać. A Hamilton też wie jak tworzyć międzygwiezdne konflikty (The Night's Dawn Trilogy to mistrzostwo świata, trylogia w 6 tomach (7 w Polsce)).

11. kr2y510

kr2y510 konfederata targowicki

Polubienia:
    20 278
    Arthur C. Clarke - "Ryzyko prorokowania"

Kiedyś to czytałem, ale jakoś zapomniałem zarówno tytułu jak i autora. Przez przypadek znalazłem to w necie i przeczytałem ponownie. Warto się zapoznać z tym krótkim tekstem. Dostarcza przy okazji argumentów do polemiki ze zwolennikami przymusowej edukacji, lewackimi panikarzami straszącymi nas globciem i innymi pokemonami bez wyobraźni.

Przy okazji. Na stronie Andrzeja Krzemińskiego jest sporo fajnych tekstów do przeczytania.

12. Trigger Happy

Polubienia:
    806
    Jean Raspail - "Obóz świętych" - jestem w połowie , nie mogę się oderwać.

wah lubi to.
  13. MaxStirner

MaxStirner Well-Known Member

Polubienia:
    3 865
    Kantyczkę dla Leibowitza - najlepsza dystopia jaką w życiu czytałem a czytałem ich sporo. Jednocześnie jedna z najlepszych książek sposród wszystkich które znam. Czasem czytam na wyrywki. Lojalnie uprzedzam tych którzy nie znają że - co rzadkie - jest pisana z chrześcijańskiego punktu widzenia (autor był niedoszłym zakonnikiem). Mnie to nie przeszkadza ponieważ i tak jest bardzo uniwersalna w wymowie ale lojanie uprzedzam aby nie być posądzonym o katolicką prowokację.

Po drugie - jestem fanem historii starożytnego bliskiego wschodu i udało mi się nareszcie dotrzeć do gramatyki języka babilońskiego. Szukałem dłuższy czas i nareszcie mam. Jest to małe sado-maso ponieważ pismo jest diabelnie trudne ale jednocześnie każde nowo poznane słowo czy forma daje mase satysfakcji.

truskakwa lubi to.
  14. kawador

kawador Merchant of Death Członek Załogi

Polubienia:
    19 791
    Zachęciłeś mnie - na pewno przeczytam.

15. Avx

Avx Active Member

Polubienia:
    141
    Alongside Night. Kawał świetnej, agorystycznej literatury :) Masa genialnych idei w fabularnej formie.

16. Trigger Happy

Polubienia:
    806
    Janusz Zajdel - Paradyzja , Wyjście z cienia , Limes inferior , Cylinder van Troffa , Cała prawda o planecie Ksi , kto nie czytał niech nadrabia.

17. Rattlesnake

Rattlesnake Don't tread on me Członek Załogi

Polubienia:
    1 423
    Kto nie czytał niech się nie przyznaje :)

18. kr2y510

kr2y510 konfederata targowicki

Polubienia:
    20 278
    Właśnie czytam... Krytyka UE z innej mańki:
    NAZISTOWSKIE KORZENIE „BRUKSELSKIEJ UE” - To, co zawsze chciałeś wiedzieć o „brukselskiej UE” – lecz nikt nie śmiał ci powiedzieć!
    Książka jest on-line lub do pobrania w pdf-ach. Zarówno po polsku, po rumuńsku i po angielsku. Autor był więźniem obozu w Auschwitz.

19. kawador

kawador Merchant of Death Członek Załogi

Polubienia:
    19 791
    Aktualnie kończę liczącą 550 stron książkę autorstwa podpułkownika KGB, oficera radzieckich służb specjalnych, który w grudniu 1961 roku opuścił rezydenturę KGB w Helsinkach, uciekając do USA, Anatolija Golicyna. Wyłania się z niej konkretnie przytłaczający obraz zaszczepiania lewackich ideologii zarówno w krajach Europy Zachodniej, jak również w USA i w tzw. krajach "trzeciego świata", co stanowiło pokłosie eksportowania na zachód nowej polityki ZSRR po śmierci Stalina:

Nowe kłamstwa w miejsce starych -> http://niniwa2.cba.pl/golicyn_anatolij.pdf

Jako lekturę uzupełniającą polecam wykłady Jurijego Bezmenowa:
    http://www.youtube.com/watch?v=xUjiqxxytdQ

20. Trigger Happy

Polubienia:
    806
    Egzekutor - Stefan Dąmbski mocna rzecz, bardzo mocna , bardzo polecam ...

sabat lubi to.

Poleć forum

1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.