Co ostatnio czytaliście?

Trigger Happy

Mądry tato
Członek Załogi
2 946
957
Ja ostatnio całkiem przypadkowo "Polski wywiad wojskowy wobec polityki III Rzeszy 1933–1939" a w kolejce : Michael Herman "Potęga wywiadu", Hamilton cała "Saga wspólnoty. Coś polecacie dobrego z s/f ?
 
C

Cngelx

Guest
Claire Hoy, Victor Ostrovsky Wyznania szpiega. Z tajemnic izraelskiego wywiadu
Daniel Goleman Inteligencja Emocjonalna

Tą pierwszą polecam (mimo, że nie sf :p )
 

whirlinurd

Member
556
19
Tytus księga III ;)
titus.jpg
 

Cyberius

cybertarianin, technohumanista
1 441
36
pLT-m3 napisał:
Claire Hoy, Victor Ostrovsky Wyznania szpiega. Z tajemnic izraelskiego wywiadu
Daniel Goleman Inteligencja Emocjonalna

Tą pierwszą polecam (mimo, że nie sf :p )

szczególnie Ostrovsky jest niezły
-lektura obowiązkowa, uważam
 
OP
OP
Trigger Happy

Trigger Happy

Mądry tato
Członek Załogi
2 946
957
Audiobooki Suzanne Collins - "Igrzyska Śmierci", teraz słucham "W pierścieniu ognia" . Polecam !! ( na torrentach jest w mp3 )
 

DagnyTaggart

New Member
13
1
Trigger Happy napisał:
Audiobooki Suzanne Collins - "Igrzyska Śmierci", teraz słucham "W pierścieniu ognia" . Polecam !! ( na torrentach jest w mp3 )

Zafona Cień Wiatru nadgryzłam w szkole, ale nie zmogłam stylu. Natomiast TriggerHappy, Collins naprawdę taka dobra, że na dwa wykrzykniki zasłużyła?
U mnie z ostatnich, w których można znaleźć wątki wolności, to:
- Accelerando, Charles Stross (10/10)
- Miasto permutacji, Greg Egan (7/10)
- Lis już wtedy był myśliwym, Herta Muller (6+/10 - za formę dostosowaną do treści)
- Concrete Underground, Moxie Mezcal (5+/10)
 
OP
OP
Trigger Happy

Trigger Happy

Mądry tato
Członek Załogi
2 946
957
Słychać (audiobook), że książkę napisała laska, mało flaków i mózgów i innego ścierwa, za to więcej miłości i przemyśleń (aż w duchu mówiłem - "ty pierdolona pizdo rusz dupę" ). Ale historia zajebista i polecam z dwoma wykrzyknikami.
 
A

Anonymous

Guest
Witam, mój pierwszy post więc zaczynam w takim luźnym temacie :p Ma to tym większy sens, że to właśnie dzięki tej książce zainteresowałem się tematyką wolnościową i znalazłem m.in. to forum.

Tak więc, co ostatnio czytałem? "Szkice piórkiem" - dziennik Andrzeja Bobkowskiego do prezentacji maturalnej. Świetne dzieło, inteligentny autor. Ciekawe spojrzenie na II wojnę + masa rozważań na różne tematy (filozoficzne,polityczne).

Szczerze polecam, a na zachętę kilka cytatów:
"Bo człowiek, który naprawdę chciałby być wolny, który naprawdę kocha to najniezgrabniejsze ze wszystkich stworzeń - wolność, staje się już tak samo rzadki jak żubr czy jeleń. Wystrzeliwuje się go bez żadnych ograniczeń przy pomocy coraz to doskonalszej broni lub zamyka w nowoczesnych rezerwatach i parkach narodowych"

"(...)Jaka, do cholery [wolność] ? Wolność kogo? Niewolników wolności, galerników. Tylko w niedzielę wolno będzie się wys*** po prostu, a nie za partię, za szczęście przyszłych pokoleń już wolnych, za mać i za k*** jej mać, wolność."

I ostatnie dwa cytaty, pierwszy właśnie z tego dziennika:
"Chcę mieć prawo zdechnąć z głodu, jeżeli sobie nie dam rady. I żyć - na litość boską, żyć trochę tak, jak mnie się podoba, a nie jakiejś zas*** ideologii"

Drugi napisany 8 lat później w Gwatemali:
"Jestem nareszcie tak wolny, iż mogę swobodnie umrzeć z głodu. Pozwolą mi. I to jest najwspanialsze uczucie"

Jeszcze raz polecam i pozdrawiam :)
 

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 141
No ja obecnie z trudem (bo za dużo rzeczy rozprasza) ciągnę serię Neala Ashera o agencie Cormacu. Jestem w piątym tomie i zdecydowanie im dalej, tym lepiej. Nie jest to, niestety, pro-anarchistyczna wizja, bo Cormac to taki super-ubek rządu post-ludzkiej cywilizacji (zwanej Polity), którym rządzą dobre AI. Ale napierdalanka jest konkretna, więc skupiam się na przygodzie, a nie polityce. Potem czeka mnie The Void Trilogy Hamiltona, i w tempie, w jakim czytam ostatnio, to doczekam publikacji 3 tomu zanim zacznę czytać. A Hamilton też wie jak tworzyć międzygwiezdne konflikty (The Night's Dawn Trilogy to mistrzostwo świata, trylogia w 6 tomach (7 w Polsce)).
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Arthur C. Clarke - "Ryzyko prorokowania"

Kiedyś to czytałem, ale jakoś zapomniałem zarówno tytułu jak i autora. Przez przypadek znalazłem to w necie i przeczytałem ponownie. Warto się zapoznać z tym krótkim tekstem. Dostarcza przy okazji argumentów do polemiki ze zwolennikami przymusowej edukacji, lewackimi panikarzami straszącymi nas globciem i innymi pokemonami bez wyobraźni.

Przy okazji. Na stronie Andrzeja Krzemińskiego jest sporo fajnych tekstów do przeczytania.
 

MaxStirner

Well-Known Member
2 729
4 693
Kantyczkę dla Leibowitza - najlepsza dystopia jaką w życiu czytałem a czytałem ich sporo. Jednocześnie jedna z najlepszych książek sposród wszystkich które znam. Czasem czytam na wyrywki. Lojalnie uprzedzam tych którzy nie znają że - co rzadkie - jest pisana z chrześcijańskiego punktu widzenia (autor był niedoszłym zakonnikiem). Mnie to nie przeszkadza ponieważ i tak jest bardzo uniwersalna w wymowie ale lojanie uprzedzam aby nie być posądzonym o katolicką prowokację.

Po drugie - jestem fanem historii starożytnego bliskiego wschodu i udało mi się nareszcie dotrzeć do gramatyki języka babilońskiego. Szukałem dłuższy czas i nareszcie mam. Jest to małe sado-maso ponieważ pismo jest diabelnie trudne ale jednocześnie każde nowo poznane słowo czy forma daje mase satysfakcji.
 

Avx

Active Member
831
186
Alongside Night. Kawał świetnej, agorystycznej literatury :) Masa genialnych idei w fabularnej formie.
 
OP
OP
Trigger Happy

Trigger Happy

Mądry tato
Członek Załogi
2 946
957
Janusz Zajdel - Paradyzja , Wyjście z cienia , Limes inferior , Cylinder van Troffa , Cała prawda o planecie Ksi , kto nie czytał niech nadrabia.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Właśnie czytam... Krytyka UE z innej mańki:
NAZISTOWSKIE KORZENIE „BRUKSELSKIEJ UE” - To, co zawsze chciałeś wiedzieć o „brukselskiej UE” – lecz nikt nie śmiał ci powiedzieć!
Książka jest on-line lub do pobrania w pdf-ach. Zarówno po polsku, po rumuńsku i po angielsku. Autor był więźniem obozu w Auschwitz.
 
D

Deleted member 427

Guest
Aktualnie kończę liczącą 550 stron książkę autorstwa podpułkownika KGB, oficera radzieckich służb specjalnych, który w grudniu 1961 roku opuścił rezydenturę KGB w Helsinkach, uciekając do USA, Anatolija Golicyna. Wyłania się z niej konkretnie przytłaczający obraz zaszczepiania lewackich ideologii zarówno w krajach Europy Zachodniej, jak również w USA i w tzw. krajach "trzeciego świata", co stanowiło pokłosie eksportowania na zachód nowej polityki ZSRR po śmierci Stalina:

Nowe kłamstwa w miejsce starych -> http://niniwa2.cba.pl/golicyn_anatolij.pdf

Jako lekturę uzupełniającą polecam wykłady Jurijego Bezmenowa:
http://www.youtube.com/watch?v=xUjiqxxytdQ
 
Do góry Bottom