Zachód vs. Rosja

Rebel

komunizm warstwowy
679
822
Przecież rosja w porównaniu do związku sowieckiego zmniejszyła swój zasięg.
Nie jestem zwolennikiem żadnej z tych opcji więc ani rosja ani unia.
Tu i tu sytuacja ekonomiczna jest chujowa i będzie chujowsza. Tylko że unia uskutecznia wyjątkowo kiepską inżynierię społeczną opartą na marksiźmie kulturowym. I patrząc na ludzi na zachodzie i to jak mają łby przeorane poprawnością polityczną można stwierdzić że w jakimś stopniu eurokratom się udało.
Imperia pojawiają się i upadają, narody wpadają w biedę i z niej wychodzą, jednak trudno przewidzieć skutki "nowo"- lewackiej tresury.
W Rosji nie ma takiego problemy z tymi wszystkimi ekologizmami, genderyzmami, feminizmami i lewackim multikulturalizmem.
 
M

Matrix

Guest
Pokazywali dziś jaką to przewagę ma NATO nad Rosją pod względem uzbrojenia, trzeba jednak dać poprawkę NATO z Armią USA. Teraz zadaniem Putina jest tak zagrać, aby USA nie było zainteresowane obroną Ukrainy, wszak Ukraina nie należy do NATO, ale nadal do wspólnoty niepodległych państw. denerwuje mnie ciągle prężenie muskułów Polski, wzywanie Sikorskiego do zainstalowania wojsk NATO w Polsce w ilości 20 tysięcy. I to mieliby być np Niemcy. UE powinna siedzieć cicho i nie wtrącać się w sprawy Rosja Ukraina, bo to nie ich tereny, nigdy nie były ich terenami. A Rosja nie zagraża żadnemu państwu UE.
 

Alu

Well-Known Member
4 629
9 677
Maciek, przede wszystkim ta, że łatwiej obalić rządy biurokratów niż władzy stosującej metody policyjne. Wg mnie jedyny powód, dla którego rządy biurokratów w Europie otwarcie metod policyjnych nie stosują jest taki, że nie są do tego zmuszone (nie ma przejawów buntu ludności wobec istniejącego systemu władzy). Krótko mówiąc władza biurokratów jest na wyższym poziomie zamordyzmu - na którym siła nie musi już być stosowana (przynajmniej nie na taką skalę). Wg mnie gdyby rządy państw UE faktycznie poczuły, że cały system jest zagrożony, nie zawachałyby się do zejścia na niższy poziom, tzn. do metod putinowskich, zamykając w więzieniach wrogów państwa nazywając ich "wrogami demokracji". Rządy państw UE to taki ludzki pan, ale spróbuj im się naprawdę przeciwstawić, to poczujesz smak nahajki :)
 
Ostatnia edycja:

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
GAZDA i pytanie: dlaczego w "piekle" miałoby być łatwiej uniknąć roli trybika w systemie? Wydaje się, że więcej kontestatorów jest tam, gdzie zamordyzm jest bardziej agresywny, dysponujący większym polem manewru. Libertarianizm nie przyszedł ze Wschodu.

zamordyzm jest praktycznie wszędzie, ale spokój można mieć tam gdzie państwu trudniej cokolwiek wyegzekwować bo ich władza nie sięga poza centra administracyjne, dla tego co ja praktykuje to im większy burdel tym łatwiej w spokoju se żyć i robić swoje...
więc wole se żyć po swojemu w takim słabym państwie "piekle" niż w spokojnych uregulowanych uporzątkowanych postępowych krajach zachodu czyli "niebie", tam cokolwiek robisz jest jakoś przez państwo uregulowane i kontrolowane, i trudno przed tym uciec...
 

Lancaster

Kapłan Pustki
1 148
1 113
Mi ZSRE wydaje odrobinę łagodniejsze od rosji. Wystarczy popatrzeć sobie na biografie tego zasranego, zakompleksionego putain'a. Chyba żaden z eurokratów, tak bezczelnie nie nadużywa władzy (owszem nadużywają, ale nie w takim stopniu jak putain). "W Rosji nie ma takiego problemy z tymi wszystkimi ekologizmami, genderyzmami, feminizmami i lewackim multikulturalizmem.". W polsce, też by nie było jakby jakiś skurwiel ich spałował i "wziął za jaja". Gdyby to despotyczne ścierwo zdechło, można byłoby się zastanowić co byłoby mniejszym złem.
 

Lancaster

Kapłan Pustki
1 148
1 113
Nie wiem czy władza putain'a dociera na prowincję, czy nie, ale jak kiedyś oglądałem wiadomości to widziałem taką akcję, w której putain wpełzł do sklepu i kazał kasjerce zmniejszyć ceny, bo "zwykłych ludzi nie będzie na to stać" i ogólnie przez ciemny rosyjski lud jest tam uważany za bohatera.
 

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
no ale chyba zakładamy że jedna z opcji bedzie zajmie tereny na których mieszkamy, tutaj putin nie bedzie raczej bohaterem i bedzie to strefa wojny/okupacyjna, trudno to z obecną rosją porównać...
natomiast zajęcie przez zachód raczej nie odbyło by sie militarnie, raczej pozostawią urzędasów na miejscu, wprowadzą ino więcej demokracji i postępu...
 
OP
OP
Rattlesnake

Rattlesnake

Don't tread on me
Członek Załogi
3 591
1 502
Przywołajmy Koreę Pólnocną - władza hardkorowa, tępa, psychopatyczna i tak dziadowska, że w stolicy nocą oświetlony jest tylko pomnik wodza. I co - po lasach żyją jacyś freemeni myślicie?

Nie - freemeni jeśli już to pomieszkują se w USA.
 

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
każda władza jest zła...

gdyby korea napadła polskie państwo też by była to strefa wojny i byłby burdel, i raczej nikt by sie nie przejmował jak ktoś zetnie se swoje drzewko w ogrodzie, abo bedzie jechał bez pasów, abo bedzie handlował bez kasy fiskalnej... itd...
z pod silnego lub sprawnie funkcjonującego państwa trudniej sie uwolnić...

skad wiesz kto mieszka w koreańskich lasach? w południowo wschodniej azji tez se żyją bezpaństwowcy...
 

Mad.lock

barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm
5 148
5 106
Rosja to największy kraj świata a w gęstości zaludnienia jest w końcówce światowej. To kraj kontrastów, z jednej strony Moskwa i KGB, z drugiej strony tajga i rodzina Łykowów, żyjąca tam 40 lat bez kontaktu ze światem.
 
OP
OP
Rattlesnake

Rattlesnake

Don't tread on me
Członek Załogi
3 591
1 502
GAZDA nikt nigdzie nie opisał społeczności żyjącej w lasach Korei Północnej, za to było już trochę opisów społeczności żyjących w USA, np. Amiszów, którzy po prostu nie zaczęli nigdy płacić ubezpieczeń społecznych. Moim zdaniem to jest rozmowa o faktach, a nie o wyobrażeniach, że gdzieś, coś zaledwie MOŻE istnieć, bo jest las.
 

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
no ale co maja amisze w usa z naszą sytuacją w europie?
jak by usa okupowało kraj nad wisłą to by nie zlikwidowali syfu ino by kontynuowali, polacy płacili są dane w aktach bedom płacić dalej...
ino bedom strzelać i dostawać histerii jak ktoś złoży dłoń w kształt pistoletu i zakazą sprzedaży alkoholu do lat 21...
ino te "dobre" państwa zachodnie nie bedom musiały podbijać militarnie ino w elegancki uporządkowany sposób, przez co nie powstanie burdel i trudniej sprawic by cokolwiek z tego ugrać dla siebie...
 
OP
OP
Rattlesnake

Rattlesnake

Don't tread on me
Członek Załogi
3 591
1 502
Rosja to największy kraj świata a w gęstości zaludnienia jest w końcówce światowej. To kraj kontrastów, z jednej strony Moskwa i KGB, z drugiej strony tajga i rodzina Łykowów, żyjąca tam 40 lat bez kontaktu ze światem.

To jest bardziej związane z gęstością zaludnienia. Jest masę miejsc na świecie, gdzie można żyć w izolacji od reszty ludzi. Cóż - jeśli państwo jest zbrodnicze, ludzi uciekających w las jest pewnie więcej. Tylko, czy z tego płynie wniosek, że lepiej, kiedy państwo jest zbrodnicze?
 

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
lepiej kiedy państwo jest słabe i ma chujową organizacje, tego o państwach zachodu nie można powiedzieć...
 
OP
OP
Rattlesnake

Rattlesnake

Don't tread on me
Członek Załogi
3 591
1 502
Za Stalina Rosja miała jeden prosty pomysł na karność - każdego można zajebać ot tak. A jak ktoś ucieknie, to można zajebać kogoś z rodziny. Proste? Proste. I żadna tajga nie pomoże.
 

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
owszem ale jak juz pisałem, w takim totalitarnym państwie jest większa szansa że większe grupy ludności stawiać opór by chciały i władza utrzymuje sie ino siłą...
a nei jak na zachodzie, nikt nie chce nic obalać ino reformować, reformować, wybierzmy tych, tamtych, idźmy do sklepu, ogladajmy tv, głosujmy, rozliczmy sie z podatku, zgłośmy chęć i prośbe o pozwolenie by przyciąć drzewko w ogródku... i tak do usranej niewolniczej śmierci...
 
OP
OP
Rattlesnake

Rattlesnake

Don't tread on me
Członek Załogi
3 591
1 502
owszem ale jak juz pisałem, w takim totalitarnym państwie jest większa szansa że większe grupy ludności stawiać opór by chciały i władza utrzymuje sie ino siłą...

Nie doceniasz zdolności totalitarnego państwa do przerabiania mózgów. Ludzie popierali dyktatorów. Wystarczy odciąć ich od informacji i wygenerować nienawiść do wroga z zewnątrz. W sumie dziwi mnie Twoje optymistyczne założenie :)
 

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
doceniam i znam ich umiejętnosci, ostatnio wiele dali przykładów, moje założenia nie są też optymistyczne hehe nie twierdze że bedzie pikuś...
ino raczej zajmując polske prędzej rosja zniszczy to co ja uznaje za wroga, a potem pewnie rosja moim wrogiem bedzie hehe
czy jak już wiadomo tyle kto sie po lasach na zachodzie szwenda znajome są obecnie jakieś zbrojne grupy jak np te w regionie kaukaskim? takie z ciężką bronia automatyczną, wyrzutniami rakiet i tym podobnymi gadżetami?
 
Do góry Bottom