Zachód vs. Rosja

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
zgadza sie, ale nie gadamy przecie tutaj o inwazji sowietów na polske ino o tym kto ewentualnie przejmie kontrole w polsce federacja rosyjska czy państwa zachodu... nie wiem właściwie czy chodzi o jakiekolwiek państwo zachodu czy ue?

poza tym stalinowskie państwo nie było słabym państwem...
 
OP
OP
Rattlesnake

Rattlesnake

Don't tread on me
Członek Załogi
3 591
1 502
Plus chujoza klimatyczna ...

No ale za caratu Rosja opierała się na rolnictwie. Blisko 30% zboża na rynku światowym było z Rosji. Klimat klimatem, ale jakieś pokołchozowe dziadostwo, łapska władzy i luka technologiczna muszą robić swoje.

Na "czuja" to biznes w Rosji mogą robić pocioty władzy. Nie ma, że ktoś tak se zacznie zarabiać i się dorobi. Niby na Zachodzie jest podobnie, ale jeśli patrzeć na efekty gospodarcze, to śruba zachodnia mniej chyba uwiera.
 

Alu

Well-Known Member
4 629
9 678
Doszedłeś do tych wniosków na podstawie tego, że mleko zdrożało?
 
Ostatnia edycja:
OP
OP
Rattlesnake

Rattlesnake

Don't tread on me
Członek Załogi
3 591
1 502
Doszedłeś do tych wniosków na podstawie tego, że mleko zdrożało?

Kondycja rosyjskiego rolnictwa to nie jest jakaś tajemna wiedza. Jak możesz coś tam skorygować, to właśnie po to piszę w tym wątku.

Obawy związane z represyjnym systemem prawnym są jednym z głównych powodów, dla których do Rosji w ciągu ostatnich trzech lat trafiło o 80 proc. mniej inwestycji zagranicznych niż do Chin, czy Brazylii i o 50 proc. mniej niż do Indii. Tak wynika z badań firmy EPFR Global.

Ale według samych przedsiębiorców zmiany, nad którymi pracuje obecnie Duma, to za mało, żeby zmienić „drapieżną” kulturę panującą w rosyjskiej policji, prokuraturze i sądownictwie. „W Rosji przeciwko biznesmenom toczy się wojna, bo urzędnicy mają w tym interes. Mogą oskarżyć człowieka o cokolwiek i wtrącić do więzienia, żeby pozbawić go pieniędzy” – mówi Jana Jakowlewa, współwłaścicielka firmy chemicznej Sofex.

Rosja może wypuścić z więzień 100 tysięcy przedsiębiorców

Jak masz jakieś info, że w Rosji działalność gospodarczą prowadzi się zajebiście, to zarzuć ;)
 

Trigger Happy

Mądry tato
Członek Załogi
2 946
957
W Nowogrodzie jest jedna pizzeria - placek 70 zł, dodam że placek chujowy :) Dzbanek herbaty 20 zł :) Powstała niedaleko druga ale Grupa Trzymająca Pizzerie spaliła ją następnego dnia. Tak samo dzieje się z dyskotekami etc. Najtaniej i "najbezpieczniej" stołować się w MacSyfie.
 
P

Przemysław Pintal

Guest
W Rosji jest dobrze tylko temu kto wejdzie w konszachty z władzą. To znaczy ma znajomości i dorwie się do koryta. Siostra bywała w Rosji, ma tam przyjaciółkę, etc. Młodzi chcą sobie znaleźć męża albo żonę w UE. To jest zrujnowany zbrojeniami i zamordyzmem, bandycki i skorumpowany kraj, który niczego nie produkuje, z którego inżynierowie uciekają do np. Chin. Daleki Wschód jest zaś rekolonizowany przez Chińczyków, którzy przejmują tam handel, produkcję i powoli ziemię.

Moska czy Petersburg błyszczą, ale wystarczy wyjechać za rogatki. Mój kolega ze szkoły lubi podróżować, przejechał raz Rosję wzdłuż od Władywostoku. Wiecie, że we Władywostoku można kupić chusteczki produkowane w mojej wsi (Velvet)?! Tamtejsze osiedla wyglądają jak u nas w latach '90. Jedyne co mają dobrego to, że weźmiesz kolegę, kanapki i możecie sobie pić w parku albo na ławeczce bo piknik. Jak się bus gdzieś na Syberii zepsuje, to się siedzi w szczerym polu kilka dni i pali ognisko. A z przystanku odjeżdża dopiero jak się zapełni. Trochę poopowiadał.

Ta koleżanka siostry, poznały się na wymianie studenckiej (siostra studiowała Rosjoznastwo), mieszka w Petersburgu a jej matka jest pielęgniarką. Codziennie bada kierowców autobusów czy ich można puścić w trasę. Wielu przychodzi pijanych albo upalonych. Co prawda w Petersburgu nawet w biednej rodzinie codziennie na stole jest łosoś, ale i on może obrzydnąć.

W Rosji nie jest normalnie. Nie rozumiem prawaków, co oni tam widzą? Przecież to jest obłuda a nie moralność - farbowanie się na krześcijan.
 

Negro Chicken

Active Member
130
92
Z innych ciekawostek. W Rosji nie ma aflatowej drogi, która połączyłaby wschód z zachodem. To znaczy, jakaś jest, ale w wielu miejscach to jest szuter. Po prostu, od czasu uruchomienia Kolei Transsyberyjskiej (jeszcze przed rewolucją!) nie osiągnięto takiego poziomu cywilizacyjnego, który pozwoliłby na połączenie jednego końca kraju z drugim.

Jeśli chodzi o prawicę i bezkrytyczną rusofilię, to odhyły ma chyba tylko Korwin. Mylę się?
 
P

Przemysław Pintal

Guest
BTW siostra pracuje w jakiejś większej firmie drukarskiej, tak samo siostra matki (po filologi rosyjskiej). I obsługują właśnie Rosję! Czasopisma, książki, etc. sprzedawane w Rosji, są drukowane w Polsce.

Jeśli chodzi o prawicę i bezkrytyczną rusofilię, to odhyły ma chyba tylko Korwin. Mylę się?

Ruch Narodowy. Masa prawaków - widzą w nim moralnego zbawcę zgniłego Zachodu. Serio. Na FB mam trochę osób w znajomych które ostro angażują się w walkę z nimi, z pozycji katolickich.

http://www.fronda.pl/a/v-kolumna-putina-zajmuje-pkw-gdzie-jest-panstwo-polskie,44210.html
 

tolep

five miles out
8 556
15 443
Korwin nie jest rusofilny tylko przekorny. On musi masakrować mainstreamowe poglądy, po prostu tak ma.

Przyznam się szczerze, że też tak mam, gdy przez mainstream rozumieć opinię większości w miejscu (na przykład zakatku internetu, na przykład jakims forum).
 

Karmazynowy Mściciel

To ja będę budował drogi w akapie
421
522
Ruch Narodowy.
A no, RN atakuje się jeszcze z jednej perspektywy, mianowicie przez ekstrapolację sceptycyzmu wobec ruchów neobanderowskich na Ukrainie do bycia pod wpływem Mokswy. Czynią tak głównie katolewaki z pod nzaku PiS-u, Sakiewiczów, Wildsteinów, etc. Tam też są niezłe odjazdy: mysl24.pl/spoleczenstwo/1959-pijany-wildstein-zaatakowal-rannego-narodowca.html.

Korwin nie jest rusofilny tylko przekorny.
I to jest złe, jeśli przekłada się na myśl polityczną. Nie jest to nic innego jak wystawianie się na masakrę przez mainstream (tudzież kogokolwiek, kto zechce) w przyszłości.
 
OP
OP
Rattlesnake

Rattlesnake

Don't tread on me
Członek Załogi
3 591
1 502
To jest szansa dla Rosji na wyjście ze zmagań z Zachodem obronną ręką - specjalne strefy ekonomiczne, czyli chińska droga do kapitalizmu. Wąski przesmyk, nie wiadomo, czy im się uda. Ale jak walczą używając luzowania rynku, to z punktu widzenia libów dobrze.

Rosyjska Duma (niższa izba parlamentu) przyjęła dzisiaj w trzecim czytaniu pakiet ustaw dotyczących stworzenia specjalnej strefy ekonomicznej na terytorium Krymu i Sewastopola. Ma ona obowiązywać przez 25 lat z możliwością przedłużenia.
 

Till

Mud and Fire
1 070
2 287
Już Michalkiewicz bodaj w rozmowie z Celińskim czy Hausnerem o "specjalnych strefach ekonomicznych" wskazał na brak logiki ich twórców. Skoro są takie zajebiste i dzięki nim wzrośnie dobrobyt, to dlaczego z całej RP nie zrobić takiej strefy?
 
OP
OP
Rattlesnake

Rattlesnake

Don't tread on me
Członek Załogi
3 591
1 502
Już Michalkiewicz bodaj w rozmowie z Celińskim czy Hausnerem o "specjalnych strefach ekonomicznych" wskazał na brak logiki ich twórców. Skoro są takie zajebiste i dzięki nim wzrośnie dobrobyt, to dlaczego z całej RP nie zrobić takiej strefy?

No jasne, że lepsza strefa w całej Polsce.

W przypadku Rosji pewnie też, ale nie z punktu widzenia Putina, który musi z wolnego rynku skorzystać w taki sposób, żeby nie wylecieć z siodła.
 
Do góry Bottom