1. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Wkurzające newsy z rana

Temat na forum 'Wiadomości' rozpoczęty przez Anonymous, 8 Luty 2012.

 1. Imperator

  Imperator Generalissimus

  Posty:
  1 556
  Polubienia:
  3 268
  Przecież to humbug, Chinole może i zrobiły postępy, ale ta informacja jedzie mi kaczką dziennikarską...
  Pewnie te "zmodyfikowane" dzieci szybko znikną i wszyscy o tym zapomną.
   
 2. libertarianin.tom

  libertarianin.tom akapowy dogmatyk

  Posty:
  2 537
  Polubienia:
  5 419
  To ze rodzice beda sobie robili dzieci odporne na AIDS albo super madre albo z rozowymi oczami to pikus. Pomyslcie jednak co z ta technologia zrobia rzady... (hint: stworzenie czlowieka niezdolnego do nielojalnosci wobec wladzy, etc.).
   
  luke27, wah, snajper oraz 1 użytkownik lubi to.
 3. libertarianin.tom

  libertarianin.tom akapowy dogmatyk

  Posty:
  2 537
  Polubienia:
  5 419
 4. rawpra

  rawpra Well-Known Member

  Posty:
  2 748
  Polubienia:
  4 697
  Wszystkie żółwie morskie zjadają mikroplastik

  [​IMG]

  Badania ponad 100 żółwi morskich, reprezentujących wszystkie gatunki tych zwierząt, ujawniły, że w jelitach każdego z osobników znajdował się mikroplastik.

  Badania przeprowadzili naukowcy z University of Exeter i Plymouth Marine Laboratory we współpracy z Greenpeace Research Laboratories. Uczeni poszukiwali fragmentów plastiku o rozmiarach mniejszych niż 5 milimetrów u 102 żółwi z Atlantyku, Pacyfiku i Morza Śródziemnego.

  W jelitach wszystkich osobników znaleziono tworzywa sztuczne. Najczęściej występowały włókna pochodzące z ubrań, opon, filtrów papierosowych oraz wyposażenia statków rybackich. Nie znamy skutków działania tych cząstek na żółwie, przyznaje doktor Emily Duncan z University of Exeter. Takie małe fragmenty mogą przechodzić przez układ pokarmowy nie blokując go, jak to często ma miejsce w przypadku większych kawałków, dodaje.

  Uczeni podkreślają, że w kolejnym etapie badań należy skupić się na skutkach połykania mikroplastiku. Może na na przykład zawierać szkodliwe chemikalia, być nośnikiem bakterii i wirusów, które będą miały wpływ na żółwie na poziomie komórkowym.
  W sumie u 102 żółwi znaleziono ponad 800 fragmentów plastiku, jednak, jako że naukowcy zbadali jedynie niewielkie fragmenty ich jelit, prawdopodobnie rzeczywista liczba takich fragmentów jest 20-krotnie większa.

  Najwięcej plastiku znaleziono w organizmach żółwi z Morza Śródziemnego. Badania były jednak zbyt mało szczegółowe, by stworzyć dokładną mapę i dokonać porównań pod względem geograficznym.

  W czasie naszych wieloletnich badań znaleźliśmy mikroplastik u niemal każdego morskiego gatunku, który badaliśmy: od zooplanktonu z samego dołu łańcucha pokarmowego, przez ryby, delfiny po żółwie, mówi doktor Penelope Lindeque z Plymouth Marine Laboratory.

  https://kopalniawiedzy.pl/mikroplastik-zolw-morski,29226
   
 5. tolep

  tolep ChNiNK! ChP!

  Posty:
  7 543
  Polubienia:
  12 487
  Wkurzające jest tu to, że go nie trawią tylko zdychają. Czyli są bezużyteczne.
   
 6. Jaranek

  Jaranek Made in heaven - inspired in Hell

  Posty:
  2 249
  Polubienia:
  7 563
  Skoro żrą plastik to przynajmniej mogłyby srać jakimiś fajnymi wyrobami. Figurkami z gwiezdnych wojen, polarowymi ciuchami itd.
   
  sabat, inho, snajper oraz 4 uzytkowników lubi to.
 7. libertarianin.tom

  libertarianin.tom akapowy dogmatyk

  Posty:
  2 537
  Polubienia:
  5 419
  snajper, wah i Pestek lubią to.
 8. dataskin

  dataskin Secesyjny Panarchista

  Posty:
  2 055
  Polubienia:
  5 815
  Apropos "wolnego rynku", "wolnej konkurencji" i "nie tykania" korpo, które również wpływa na regulacje rynku i bardzo chętnie sięga po narzędzia które zwykle dzierży w rękach samo państwo..

  Zadowolona z tanich transakcji brać konsumencka masowo szturmowała chińskie serwisy, ale powodzenie konkurencji stało się solą w oku dla rodzimych przedsiębiorców i polskiej platformy aukcyjnej.
  Na sukces Chińczyków w końcu zareagowało Allegro wysuwając koncepcję uregulowania zasad pobierania podatku VAT w ramach walki z nieuczciwą konkurencją. Przedstawiciele platformy przedstawili swoją inicjatywę resortowi cyfryzacji, następnie projekt trafił do Ministerstwa Infrastruktury. Kłopot w tym, że plan Allegro rykoszetem uderzał w Pocztę Polską, która pośredniczy w transporcie przesyłek z Chin, nadto miałaby otrzymać status agenta celnego i brać udział w dokonywaniu odpraw, co wiąże się z dodatkowymi obowiązkami i kosztami dla przedsiębiorstwa.

  Ministerstwo Finansów przychyliło się do propozycji Allegro dostrzegając w niej kolejną okazję na zasilenie państwowego budżetu. Do wszystkich pochodzących między innymi z chińskich portali sprzedażowych przesyłek bez względu na ich wartość, należy doliczyć podatek VAT.

  https://esopot.pl/pl/11_wiadomosci/...at_czyli_wielkie_k_opoty_poczty_polskiej.html
   
 9. The Silence

  The Silence Well-Known Member

  Posty:
  307
  Polubienia:
  1 671
  Prokuratura oskarża urzędników skarbówki. Mieli wyłudzać VAT
  Skarbówka ostro walczy z wyłudzaczami podatku VAT, a jak twierdzi prokuratura, sama miała ich w swoich szeregach. Urzędnicy mieli sobie dokładnie wszystko zaplanować.

  O "gangu fiskusa" pisze Puls Biznesu. Prokuratura oskarżyła 12 osób o oszustwa podatkowe, a kierować całym procederem mieli urzędnicy skarbówki z Sosnowca. Do współpracy według śledczych włączyli członków rodzin, znajomych, obcokrajowca, księgowego, przedstawicieli firm transportowych oraz osobę od międzynarodowych dokumentów.

  Od VAT i cła nie ma ucieczki. Kupujący w Chinach muszą o tym wiedzieć

  Urzędniczki organizowały dokumentacje spółek-słupów i zakładały ich prezesom konta w bankach. Zarabiać miały na wyłudzaniu zwrotów podatku VAT, czyli na tym, z czym rząd PiS usilnie walczy odkąd doszedł do władzy.

  Członkowie "gangu fiskusa" liczyli na 2 mln zł, ale udało im się wyłudzić "jedynie" ok. 700 tys. zł. Przejrzeli ich funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Urzędniczki Edyta K. i Bernadeta I. zostały oskarżone przez prokuraturę w Katowicach o zorganizowanie grupy przestępczej, wyłudzanie podatku i pranie brudnych pieniędzy. Zarzuty usłyszeli także pozostali uczestniczący w procederze.

  https://finanse.wp.pl/prokuratura-oskarza-urzednikow-skarbowki-mieli-wyludzac-vat-6332041296533121a  Niezły wstrząs dla ludzi wierzących w nieskazitelność urzędasów. Polowały na zwykłych Kowalskich, którzy nie raczyli zapłacić haraczu, a po godzinach ruolowały kapitana państwo na dużo większe sumy.
   
 10. The Silence

  The Silence Well-Known Member

  Posty:
  307
  Polubienia:
  1 671
  Tymczasem w spółce skarbu państwa...

  Asystentka prezesa Grupy Azoty superdyrektorem z superpensją. Kobieta zarabia 30 tys. zł
  Wojciech Wardacki, prezes Grupy Azoty stworzył specjalne stanowisko swojej asystentki. Od początku roku Agnieszka Sorbnicka-Krasinkiewicz jest już szefową Departamentu Korporacyjnego Zarządzania i Komunikacji. Nic nie wiadomo o jej kompetencjach, ale zarabia świetnie.

  O zaskakujących roszadach kadrowych w chemicznym gigancie informuje”Fakt”. Według dziennika, byłej już asystentce od 2 stycznia podlega wiele ważnych biur w jednej z większych spółek Skarbu Państwa. Taka odpowiedzialność oczywiście związana jest z sowitym wynagrodzeniem.

  Fakt dowiedział się, że jest to 30 tys. zł, a prezes Wojciech Wardacki już od pewnego czasu miał dzielić się władzą z asystentką. Na początku stycznia najwidoczniej postanowił to sformalizować. Tak powstało w firmie nowe stanowisko.

  Od 2 stycznia byłej asystentce podlega m.in. Biuro Nadzoru Właścicielskiego, Biuro Obsługi Organów Spółki, Biuro Komunikacji i Sponsoringu. O planach szefa chemicznej spółki, gazeta pisała już przed świętami.

  Artykuł tylko opóźnił powstanie superstanowiska. Gdy po posiedzeniu rady nadzorczej prezes ocalił swoje stanowisko, wrócił do tej koncepcji. Sorbicka-Krasinkiewicz w spółce pracuje od 2008 r.

  Zaczynała jako laborantka, ale w 2016 kiedy Wardacki został prezesem ZCh Police, szybko zaczęła wspinać się po szczeblach kariery. Informatorzy ”Faktu” donoszą, że prezes wraz z asystentką byli widywani w sytuacjach niedwuznacznych. Prawnik Wardeckiego zaprzecza tym doniesieniom.

  https://www.money.pl/gospodarka/asy...ieta-zarabia-30-tys-zl-6335228903626369a.html
   
 11. tosiabunio

  tosiabunio Grand Master Architect Członek Załogi

  Posty:
  6 443
  Polubienia:
  12 600
 12. sabat

  sabat Well-Known Member

  Posty:
  430
  Polubienia:
  1 026
  Nowe elity mnożą się jak króliki.
   
  snajper lubi to.
 13. ernestbugaj

  ernestbugaj kresiarz umysłów

  Posty:
  784
  Polubienia:
  2 302
 14. MaxStirner

  MaxStirner Well-Known Member

  Posty:
  2 308
  Polubienia:
  3 817
  Nie wiem co on ma takiego w twarzy, ale sprawia silne wrażenie oblecha, kogoś właśnie lubieżnego w taki agresywny sposób, archetypowego niewyżytego tatusia. Jak na niego patrze, musze obrócić wzrok. Niesamowite, że ktoś kogo widze tylko w tv i mnie nie obchodzi, budzi taką antypatie.
   
 15. The Silence

  The Silence Well-Known Member

  Posty:
  307
  Polubienia:
  1 671
  Ponad 200 tys. zł zarobił wicemarszałek podlaski Stanisław Derehajło. "To i tak niewiele"
  W 2018 r. Stanisław Derehajło, wicemarszałek woj. podlaskiego oraz sekretarz generalny Porozumienia Jarosława Gowina, zarobił 215 tys. zł na etacie w Państwowym Instytucie Badawczym Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej. "To niewiele" - komentuje.

  https://www.money.pl/gospodarka/pon...560321a.html?src01=6a4c8&src02=facebook_money
   
  sabat i wah lubią to.
 16. NoahWatson

  NoahWatson The Internet is serious business.

  Posty:
  896
  Polubienia:
  1 891
 17. Jaranek

  Jaranek Made in heaven - inspired in Hell

  Posty:
  2 249
  Polubienia:
  7 563
 18. MaxStirner

  MaxStirner Well-Known Member

  Posty:
  2 308
  Polubienia:
  3 817
  Zgadza się, tu opis z profilu preppers.pl
  Tl, dr - patrz ostatni akapit - na posiadanie, ale nie zakup(!) chloranu potasu o stężeniu powyżej 40% masy jest wymagane zezwolenie, o czym sklep nie informuje - sprzeda, a potem cie podpierdoli.

   
 19. FatBantha

  FatBantha sprzedawca niszowych etosów Członek Załogi

  Posty:
  7 008
  Polubienia:
  17 831
  Państwo mniej robione na szaro
  Paweł Rożyński
  Skurczenie się w dziesięć lat szarej strefy w Polsce o 30 proc. to nie zasługa triumfu idei patriotyzmu gospodarczego i nagłego nawrócenia firm unikających płacenia podatków.
  To głównie zasługa prężności gospodarki, która w tym czasie rozwijała się całkiem szybko, unikając recesji. A gdy biznes się kręci, większość firm ma się dobrze, maleje ochota do gier z ZUS i fiskusem. Jest bowiem z czego płacić. Mniej osób pracuje też na czarno, bo przy niskim bezrobociu mogą liczyć na lepsze warunki.

  Przyczyn odwrotu od szarej strefy jest jednak znacznie więcej. Walce z nią sprzyja szybki rozwój obrotu bezgotówkowego, co utrudnia ukrywanie źródeł dochodów, jak i uszczelnianie systemu podatkowego, które zdecydowanie nabrało tempa za obecnego rządu.

  W Polsce gra jest warta świeczki, bo choć szara strefa spadła z 25 proc. PKB w 2007 r. do nieco ponad 17 proc., nadal sięga 80 mld zł rocznie. Jest więc w relacji do PKB dwukrotnie wyższa niż w USA czy Japonii.

  Ale popatrzmy na to z innej perspektywy. Opuszczamy wreszcie mało zaszczytny klub gospodarek Europy, do którego obecnie należą kraje głównie z południa kontynentu, m.in. Hiszpania, Grecja, Chorwacja czy Serbia, z szarą strefą szacowaną na 20–30 proc. PKB. Mocno poprawili się w tej mierze Włosi, którzy gremialnie robili swoje państwo na szaro. Kiedy w dobie ostatniego kryzysu rząd zaczął uszczelniać system podatkowy, policja skarbowa ze zdumieniem odkryła, że blisko połowa najemców ekskluzywnych willi w topowych kurortach nadmorskich na Capri czy w Porto Cervo na Sardynii to ludzie biedni, najczęściej korzystający z zapomóg. Albo że w kraju stoi 2 mln budynków, których nie ma w żadnych rejestrach (podobnie jak ich właścicieli).

  Nie cieszmy się jednak zbyt wcześnie z ograniczenia szarej strefy. W Polsce, wobec rosnących obecnie obciążeń firm, biegunki legislacyjnej i dużej zmienności interpretacji przepisów, może się ona znów okazać dla przedsiębiorców atrakcyjna. Zwłaszcza jeśli przyjdzie spowolnienie gospodarcze i rząd, poszukując pieniędzy, będzie musiał przykręcić śrubę firmom i obywatelom.
  :(
   

Poleć forum

 1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.