1. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Wkurzające newsy z rana

Temat na forum 'Wiadomości' rozpoczęty przez Anonymous, 8 Luty 2012.

1. pawlis

pawlis Samotny wilk

Polubienia:
    7 454
    sabat, Jaranek i Slavic lubią to.
  2. Slavic

Slavic Duchowy Wolnościowiec

Polubienia:
    577
    Kurwa mam nadzieje, że jakoś wybrną z tej sytuacji. Historie Wala, Spejsona i Wojtasa skończyłem na części kiedy zamienili Szerszenia na nowe auto a chciałem niedawno wrócić do oglądania.

tosiabunio lubi to.
  3. libertarianin.tom

libertarianin.tom akapowy dogmatyk

Polubienia:
    5 488
    wah, Non Serviam i sabat lubią to.
  4. kr2y510

kr2y510 konfederata targowicki

Polubienia:
    19 747
    Nie tylko Muzułmanów. Nowozelandzki rząd (tak jak niemal każdy inny) nie lubi wszystkich.

5. libertarianin.tom

Polubienia:
    5 488
    NZ nie na darmo slynie z takich wynalazkow jak pierwsze welfare state na swiecie, albo zakaz uzywania BitTorrentow. Mozna tez spedzic z rok w wiezieniu za przywiezienie jablka z zagranicy.
    A jak w latach 70tych zrobili komune to znajomy rodzicow wtedy zwial w te pedy bo mowil, ze NZ zaczelo wtedy wygladac jak PRL z ktorego wlasnie wyjechal!

"By the early eighties, almost all prices, interest rates, rents, wages, and dividends were controlled by government - to say nothing of the import controls and the foreign exchange controls."
    https://www.rbnz.govt.nz/research-and-publications/speeches/1996/speech1996-06-04

nazimno, luke27, wah oraz 3 uzytkowników lubi to.
  6. pawlis

pawlis Samotny wilk

Polubienia:
    7 454
    Ostatnia edycja: 26 Marzec 2019
    Slavic, sabat i Staszek Alcatraz lubią to.
  7. rawpra

rawpra Well-Known Member

Polubienia:
    4 700
    dlaczego niby pierwsze welfare state akurat tam powstało?

8. libertarianin.tom

Polubienia:
    5 488
    Kiedys czytalem o tym artykul. NZ stworzyl jeden z pierwszych i najszerszych programow socjalnych na swiecie.

9. libertarianin.tom

Polubienia:
    5 488
    nazimno, luke27, wah oraz 6 uzytkowników lubi to.
  10. tolep

tolep ChNiNK! ChP!

Polubienia:
    12 559
    Dream Market się zamyka z końcem kwietnia po 5 latach działalności, zapowiada nowe otwarcie i już podaje nowy adres, jeszcze nie działający. Ponieważ od ogłoszenia minął 1 dzien, nie jest na razie jasne czy użytkownikom udaje się wyciągnąć środki, wygląda jednak że ten ficzer działa.

A dobra petycja nie jest zła.

11. The Silence

The Silence Well-Known Member

Polubienia:
    1 722
    Pożegnanie z plastikiem. Wkrótce koniec z plastikowymi kubeczkami, patyczkami do uszu i słomkami
    Sztućce, talerzyki, patyczki do uszu, słomki i inne produkty jednorazowego użytku, wykonane z tworzywa sztucznego, do 2021 r. mają zniknąć ze sklepów w Unii Europejskiej.

Parlament Europejski zatwierdził zakaz sprzedaży wyrobów jednorazowego użytku z tworzyw sztucznych takich jak talerze, sztućce, słomki i patyczki do uszu. Zajdziemy je na sklepowych półkach nie dłużej niż do 2021 r.

Wstępne porozumienie zawarte między PE i Radą w sprawie projektu dyrektywy UE poparło 560 posłów, 35 było przeciw, a 28 wstrzymało się od głosu – donosi PAP.

Co oznacza ta decyzja dla milionów konsumentów w UE? Do 2021 roku zakazem sprzedaży w UE objęte zostaną produkty jednorazowego użytku wykonane z tworzywa sztucznego, w tym sztućce (widelce, noże, łyżki i pałeczki), talerzyki i inne naczynia, słomki do napojów, patyczki do uszu, rączki do balonów, tworzywa sztuczne ulegające oksydegradacji i pojemniki do żywności oraz styropianowe kubeczki.

Zakaz nie jest wyrazem mody, ale niezbędnym krokiem ku temu, by uratować morza i oceany przed zaśmieceniem i kompletnym zdegradowaniem. Tworzywa sztuczne rozkładają się bardzo powoli. Ich pozostałości znajdowane są następnie w ciałach zwierząt morskich takich jak żółwie, foki, wieloryby i ptaki, a także ryby i skorupiaki.

Zdaniem Komisji Europejskiej ponad 80 proc. odpadów w morzach stanowią tworzywa sztuczne. Produkty objęte nowymi zakazami stanowią zaś aż 70 proc. wszystkich odpadów morskich.

12. ernestbugaj

ernestbugaj kresiarz umysłów

Polubienia:
    2 325
    Ja tam dożywotnie zapasy plastikowych słomek już zrobiłem. Więc niech mnie cmokną. Nadwyżkę sprzedam na czarnym rynku. :)

13. Doman

Doman Well-Known Member

Polubienia:
    3 839

https://podhale24.pl/aktualnosci/artykul/62643/Drapacz_chmur_w_Zakopanem.html

Wygląda jak pseudo luksusowy hotel z czasów PRL albo budynek ministerstwa w Albanii. W dodatku ta porąbana wysokość. A pomyśleć, że Pitoń ma problem z realizacją swojego projektu. Może projekt Pitonia zahacza nieco o "zamek Gargamela", ale to mimo wszystko rozwinięcie stylu zakopiańskiego, oryginalna rzecz i nie szpeci krajobrazu (po prostu jest trochę cięzkawy). Mnie się podoba. a nawet jak czyimś zdaniem szpeci, to na 200 metrów a nie na 20 kilometrów.

niestety, niniejszym jestem zmuszony dołączyć Zakopane do listy celów mojej artylerii atomowej.

14. The Silence

The Silence Well-Known Member

Polubienia:
    1 722
    sabat, Imperator i FatBantha lubią to.
  15. Hanki

Hanki Secessionist

Polubienia:
    3 329
  16. akapek

akapek Member

Polubienia:
    56
  17. libertarianin.tom

Polubienia:
    5 488
  18. Tralalala

Tralalala Guest

Deweloper bitcoina Peter Todd został prawdopodobnie pomówiony o gwałt (podobnie jak Jacob Applebaum)

19. akapek

akapek Member

Polubienia:
    56
    luke27, sabat, kr2y510 oraz 1 użytkownik lubi to.
  20. Staszek Alcatraz

Staszek Alcatraz Tak jak Pan Janusz powiedział

Polubienia:
    7 037
    Podobno to unijne 500+, które Jaras zareklamował jako swoje.

Poleć forum

1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.