1. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Wkurzające newsy z rana

Temat na forum 'Wiadomości' rozpoczęty przez Anonymous, 8 Luty 2012.

 1. pawlis

  pawlis Samotny wilk

  Posty:
  2 160
  Polubienia:
  7 574
  Nie ma to jak organizacje pro-zwierzęce :p...

   
  sabat, Claude mOnet i Jaranek lubią to.
 2. rawpra

  rawpra Well-Known Member

  Posty:
  2 746
  Polubienia:
  4 712
  zapytałem DLACZEGO AKURAT TAM
   
 3. sabat

  sabat Well-Known Member

  Posty:
  555
  Polubienia:
  1 242
  Niech znikaja ja kupię od Wietnamczyka słomki z trawy ' Lapironia articulata '
   
  nazimno i wah lubią to.
 4. tosiabunio

  tosiabunio Grand Master Architect Członek Załogi

  Posty:
  6 479
  Polubienia:
  12 747
  W SF dają już takie jakieś papierowe rurki, ale one dość szybko miękną i trochę słabo się ich używać. Niektórzy też nie znają (gimby nie znajo), że kiedyś słomki były ze słomy, stąd nazwa - to chyba było bardzo ekologiczne.
   
  Eli-minator i sabat lubią to.
 5. libertarianin.tom

  libertarianin.tom akapowy dogmatyk

  Posty:
  2 565
  Polubienia:
  5 564
  A to to nie wiem.
   
 6. sabat

  sabat Well-Known Member

  Posty:
  555
  Polubienia:
  1 242
  Prawdziwa słomka powinna być słomiana z różnego gatunku zbóża chyba najwięcej z żyta??? takie keidyś właśnie były i zawinięte w bibułę. Teraz wszystko plastiki dają niech sobie je wsadzą w -----
   
  Eli-minator i wah lubią to.
 7. ernestbugaj

  ernestbugaj kresiarz umysłów

  Posty:
  791
  Polubienia:
  2 333
  https://elektro.autokult.pl/33528,k...9-mld-euro-najwiecej-zaplaci-volkswagen-i-psa

  Oczywiście autor już zauważył, że kary defacto zapłacą klienci, co samo w sobie jest tak naprawdę podatkiem za jazdę nowym autem.
   
 8. Luizy

  Luizy Well-Known Member

  Posty:
  479
  Polubienia:
  1 637
 9. Claude mOnet

  Claude mOnet Well-Known Member

  Posty:
  860
  Polubienia:
  1 465
  Przypominam, że Ross Ulbricht nie dostał kary głównej, więc nie było najgorzej. Zobaczymy, ale obawiam się że USrańcy będą chcieli wytoczyć największe działa i być może zrobią manewr BND (więzienie + seryjny samobójca). Póki żyjemy, zobaczymy jak będzie...
   
  sabat, snajper, luke27 oraz 1 użytkownik lubi to.
 10. libertarianin.tom

  libertarianin.tom akapowy dogmatyk

  Posty:
  2 565
  Polubienia:
  5 564
 11. libertarianin.tom

  libertarianin.tom akapowy dogmatyk

  Posty:
  2 565
  Polubienia:
  5 564
 12. pawlis

  pawlis Samotny wilk

  Posty:
  2 160
  Polubienia:
  7 574
  nazimno, wah, luke27 oraz 4 uzytkowników lubi to.
 13. The Silence

  The Silence Well-Known Member

  Posty:
  319
  Polubienia:
  1 764
  Nielegalne wydobycie bursztynu. Resort chce dotkliwych kar - od 400 tys. zł w górę
  Nielegalne wydobycie bursztynu powinno być przestępstwem, a nie tylko wykroczeniem. Tylko wyższe kary mogą zniechęcić tych, którzy parają się nielegalnym poszukiwaniem - uważa resort środowiska.

  Nielegalne wydobycie bursztynu z każdym rokiem jest coraz wyższe. Rosnące zainteresowanie "złotem Bałtyku" zwłaszcza w Azji, a co za tym idzie, atrakcyjne ceny, zachęcają do pozyskiwania go nawet pomimo braku zezwolenia na wydobycie.

  Nielegalne wydobycie jest jednak bardzo szkodliwe dla środowiska naturalnego: powoduje dewastację terenu, pogorszenie gleby. Ministerstwo Środowiska jest zdania, że zaostrzenie kar za nielegalne wydobycie może zniechęcić poszukiwaczy. Stąd propozycja, by nielegalne wydobycie bursztynu było traktowane nie jako wykroczenie, jak jest dotychczas, lecz przestępstwo.

  - Z uwagi na skalę zjawiska należy uznać, iż dopiero wprowadzenie odstraszających sankcji w tym zakresie uczyni nieopłacalnym nielegalną działalność i przyczyni się do zmniejszenia skali, a może nawet wyeliminowania w całości tego procederu – czytamy w projekcie, który pojawił się na stronie Rządowego Centrum Legislacji.

  Resort proponuje, by za nielegalne poszukiwanie lub rozpoznawanie złóż bursztynu ustalana była kara w wysokości 400 000 zł za każdy kilometr kwadratowy powierzchni.

  Ceny bursztynu nieustannie idą w górę. Kilogram kosztuje co najmniej 25 tys. zł.

  Ministerstwo chciałoby ponadto, aby bursztyn został włączony do katalogu złóż kopalin objętych własnością górniczą, przysługującą Skarbowi Państwa. Obecnie należą do niego m.in. złoża węglowodorów, węgla kamiennego, węgla brunatnego, rud metali. Wynika to z art. 10 ust. 1 Prawa geologicznego i górniczego.

  Czy bursztyn sfinansuje przekop Mierzei?

  Ministerstwo Gospodarki Morskiej ma nadzieję, że w tracie przekopu Mierzei Wiślanej będzie możliwe wydobycie ton bursztynu z tego miejsca. Jak informowaliśmy w money.pl, geologom na razie udało się tylko potwierdzić obecność złóż, ale jeszcze nie wiadomo, jak duże są to ilości.

  Otwartym pozostaje też pytanie o to, kto będzie wydobywał bursztyn.

  - Za wcześnie, by mówić, kto będzie eksploatował złoża. W gestii resortu środowiska leży wydawanie stosownych koncesji na wydobycie. Wszystko będziemy wiedzieć jeszcze w tym roku. Wydobycie musi się odbyć wraz z trwaniem robót budowlanych – tłumaczył w rozmowie z money.pl Michał Kania, rzecznik resortu.

  https://www.money.pl/gospodarka/nie...r-od-400-tys-zl-w-gore-6373540108343425a.html

  Czytaj: rząd chce aby jakiekolwiek cenne zasoby naturalne, które znajdziesz na prywatnej ziemi automatycznie były własnością państwa. Ciekawy jest też fragment o tym, że nielegalne wydobycie szkodzi środowisku. Bo niby dlaczego nielegalne miałoby szkodzić a legalne już nie? Determinantem mogłaby być tutaj technologia wydobywania, ale nie ma ona związku z legalnością procesu.
   
  nazimno, Hanki, wah oraz 6 uzytkowników lubi to.
 14. workingclass

  workingclass Well-Known Member

  Posty:
  1 746
  Polubienia:
  2 756
  https://www.polskieradio24.pl/5/122...zymany-przez-policje-Grozi-mu-8-lat-wiezienia
  "Jak podała śląska policja, niecodzienne zgłoszenie dyżurny raciborskiej policji otrzymał w Poniedziałek Wielkanocny. - Świadek telefonicznie przekazał informację, że po polu przy ulicy Gamowskiej spaceruje mężczyzna z wykrywaczem metali i szuka skarbów. Dyżurny skierował na miejsce patrol prewencji - relacjonowali mundurowi."

  Nie dość, że nacjonalozacja skarbów, to jeszcze oczywiście jakiś donosiciel z telefonem.
   
 15. The Silence

  The Silence Well-Known Member

  Posty:
  319
  Polubienia:
  1 764
  Chyba czas zrobić sobie zapas ziółek.

  Lobby farmaceutyczne dąży do zakazu sprzedaży niektórych ziół na terenie UE

  Absurdalne powody mają zakazać przetwarzania i sprzedaży wielu z ziół w tym wrotycza czy dziurawca. Alina Lekstan z Herbapolu opowiada o nierównym traktowaniu firm w ramach rynku UE.

  Spółdzielcza Agencja Informacyjna: Polskie i Unijne instytucje eliminują z absurdalnych powodów sprzedawania ziół i wyrobów ziołopodobnych. Wśród zakazanych ziół znajdują się m.in. wrotycz, kozłek lekarski, dziurawiec a na „liście do odstrzału” znajdować ma się również… szpinak.

  Alina Lekstan, Prezes krakowskiego oddziału Herbapolu opowiedziała w audycji Poranek WNET o możliwym wycofaniu części produktów spożywczych, które są produkowane na bazie ziół, pomimo iż prawo Unii Europejskiej dopuszcza używanie zakazywanych w Polsce substancji:

  To jest dość dziwne, ponieważ wchodząc do Unii, były ogłoszone oświadczenia zdrowotne zatwierdzone przez Unię Europejską i oświadczenia zdrowotne tak zwane pendic, czyli oczekujące na ocenę i zakazane i my obracamy się cały czas w obrębie tych zatwierdzonych.

  Gość Poranka WNET opowiada także o wznowionych kontrolach Sanepidu, który w ostatnim czasie jest coraz bardziej aktywny:

  Ostatnia kontrola, która była. Pan nam powiedział, żebyśmy się liczyć z tym, że preparaty na bazie kozłka i preparaty na bazie senesu mogą być wycofane z rynku, ale pending i oświadczenia zdrowotne Unii Europejskiej dopuszczają te preparaty. […] jak zwykle chodzi o pieniądze, czyli o to, żeby coś było tylko lekiem, a nie mogło być suplementem diety i nie mogło być artykułem spożywczym.

  Lekstan opowiedziała także o nietypowym piśmie, które Herbapol otrzymał od Głównego Inspektoratu Sanitarnego, w którym ignorują Polski urzędowy spis leków:

  Całkowicie według nas jest ignorowana farmakopea Polska, natomiast na to się powołują urzędnicy Głównego Inspektora Sanitarnego do przedsiębiorstwa Polskiego na dekret króla Belgii. […] podają jego numer, żebyśmy sobie przeczytali, że dekret króla Belgii czegoś tam zakazał albo zabronił i oni się na to powołują.

  Prezes Krakowskiego oddziału Herbapolu opowiada także o nierównym traktowaniu firm z różnych krajów Unii Europejskiej na przykładzie preparatu uzyskiwanego z pestek moreli gorzkiej:

  Napisałam do Głównego Inspektoratu Sanitarnego jak to jest możliwe, żeby podmiot Polski z organu polskiego dostał zakaz sprzedaży tego preparatu, a on jest na rynku przez firmę Włoską. Otrzymałam informację tak, bo ta firma Włoska dostała zgodę na produkcję tego preparatu na terenie Włoch, więc moje pytanie jes,t a Włochy to nie jest Unia? Zero odpowiedzi.

  https://wnet.fm/2019/04/26/lobby-fa...kazu-sprzedazy-niektorych-ziol-na-terenie-ue/
   
 16. pawlis

  pawlis Samotny wilk

  Posty:
  2 160
  Polubienia:
  7 574
 17. aluzci

  aluzci Well-Known Member

  Posty:
  3 946
  Polubienia:
  7 061
  Wygląda na to, że już niedługo nie poruchamy legalnie młodego mięska :(

  https://wiadomosci.onet.pl/kraj/kon...ieckiego-kaczynskiego-i-brudzinskiego/s05xff0
   
  NoahWatson lubi to.
 18. sabat

  sabat Well-Known Member

  Posty:
  555
  Polubienia:
  1 242
  wah i Eli-minator lubią to.
 19. kr2y510

  kr2y510 konfederata targowicki

  Posty:
  12 024
  Polubienia:
  20 002
  Dla mnie to nie ma znaczenia, liczy się ciało, ciało i jeszcze raz ciało.

  A to zależy od konkretnego egzemplarza.
   
 20. Hitch

  Hitch

  Posty:
  3 154
  Polubienia:
  4 352
  Powiedz to jej:

  [​IMG]

  Na zdjęciu widnieje 14 latka...
   

Poleć forum

 1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.