Ukraina w Uni Europejskiej

Zbyszek_Z

Well-Known Member
1 021
2 463
No tak, przejęcie władzy w Niemczech przez nazistów w latach 30 też nie miało żadnego wpływu na życie ludzi z innych krajów.
 

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
ok bójmy sie wszystkiego i wszystkich, histeryzujmy... o la boga co to bedzie???

czy ukraińskie narodowe komuchy gadają coś o lebensraumie na zachodzie?
oni jak typowe komuchy planują oczyścić teren który uważają za swój z wszelkich wrogów... mnie to niedotyczy... najdalej wysunięta ruska ziemia po tej stronie karpat jest za szczawnicą...
a na podhalu jedyną siłą i dla mnie potencjalnym wrogiem jest poza państwem polskim onr...
 

de Maistre

Member
92
80
mnie to wali jestem z podhala tam są ino polskie narodowe komuchy... ukraińcy se na swoim działają... przyjdą sie na moim panoszyć to sie bede nimi przejmował...

Jak przyjdą to będzie już za późno. Lepiej dmuchać na zimne. Mimo wszystko nie porównywałbym zbrodni polskiej partyzantki (zbrodni- jak to brzmi...) gdzie mówi się o pojedynczych ekscesach, a regularnego ludobójstwa zorganizowanego przez UPA.
Wiele ofiar Józefa Kurasia, które uznaje się za ofiary cywilne mogło być kolaborantami, bądź instrumentami nowo zainstalowanego systemu komunistycznego. Nie wybielam Ognia, ale porównywanie go do ukraińskich bandziorów jest mocno krzywdzące. Równie dobrze można by wybielać hitlerowców porównując ich z AK.
Wstyd...
 

de Maistre

Member
92
80
Ale przecież mnie hitlerowcy nie zamordowali to co mnie to obchodzi. Piwko popijam, w dupę ciepło. Więc widocznie nie tacy hitlerowcy źli jak ich malują. ^^
 

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
nie no wehrmacht to był odpowiednik wojska polskiego... regularna armia...
zreszta pisałem o okolicznościach...
a przyjść mogą też chińczycy, abo inne...
mam sie zamartwiać na zapas? ino wrzodów sie nabawie...
upa była odpowiednikiem ak, ino lepiej zorganizowana...
upa broniła rusińskich wsi w czsie akcji wisła, a ak nie... jakby sie koncentrowali na obronie ludności zamaist planować samodestrukcyjne akcje typu powstanie warszawskie może by nie doszło do ludobójstwa...
wali mnie to że dojdą tam do władzy...
mam wrogów na miejscu po chuj se innych potencjalnych szukac... po chuj mieli by przychodzic do mnie? nawet najbardziej skrajne komuchy narodowe w ukrainie nie głoszą takiego czegoś...
 

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 854
12 246
Jak przyjdą to będzie już za późno. Lepiej dmuchać na zimne.
Tak samo komuchy mówią pewnie o akapie :p Gdzie mają przyjść ci ukraińscy nacjonaliści? Na Podhale? Do Wielopolski? Jak chcą sobie organizować państwo narodowe, to czemu mieliby tego nie robić? Przyjdą do nas, to się ich najwyżej odjebie.
 

de Maistre

Member
92
80
Na razie co prawda chcą Samostijnej do Jasła, ale Hitler też nie planował od razu podbicia większości Europy.
Protestuję przeciw porównywaniu AK do UPA.
Pogrobowcy UPA to nie potencjalny wróg tylko wróg realny.
Kto nie zna historii jest skazany na jej ponowne przeżycie. To jest porównywalne zdarzenie do 1933r. w Niemczech. Wtedy też nic nie zapowiadało największego ludobójstwa w historii świata. A to są porównywalne świry z Adolfem: naród, naród, naród, klapki na oczach i wio!
 

de Maistre

Member
92
80
Tak samo komuchy mówią pewnie o akapie :p Gdzie mają przyjść ci ukraińscy nacjonaliści? Na Podhale? Do Wielopolski? Jak chcą sobie organizować państwo narodowe, to czemu mieliby tego nie robić? Przyjdą do nas, to się ich najwyżej odjebie.

"A jak Hitler na nas skoczy to dostanie w zęby fest." ;]
Jak już nie mamy (jako grupa etniczna mieszkająca przeważnie w okolicy Wisły i w Chicago) jaj, żeby wyjebać rząd, który powoduje, że takie państewko jak Izrael zrównałoby nas z powierzchnią ziemi w ciągu kilkunastu godzin to chociaż miejmy jaja, żeby zauważyć, że Ukraina po kilku latach zbrojeń przez neonazistów rozpierdoli Polskę w ciągu paru dni...
I będziemy wtedy zazdrościli naszym przodkom, że żyli za Niemca i Sowieta... ;)
 
Ostatnia edycja:

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
se protestuj, nie zmienia to jednak faktu ze jest to odpowiednik...
niemcy to od wielu lat ba stuleci mieli marzenia o lebensraumie, ukraińcy najwyżej chcą anschlusu ruskich ziem do swego narodowo komuszego państwa...

a ten drugi post to już jakiś histeryczny bełkot ino... nawet nie wiem jak to skomentować...

my naród??? cosik ci sie fora pomyliły...
 

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 854
12 246
Kurwa, jak się zaczną zbroić i mówić, że się szykują na Warszawę, to się zacznę martwić. Chwilowo zamieniają jednych złodziei na innych złodziei. Jak się robi "lepiej dmuchać na zimne" to się daje dobry pretekst. Sam bym chętnie odjebał wszystkich dmuchających na zimne.
 

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
Co to znaczy Ukraińcy skoro naród to pojęcie Ci obce? Wytłumacz.
taka grupa etniczna mieszkająca przeważnie na rusi...
a tak btw pojęcie naród nie jest mi obce, ino są tu ludzie którzy nie uważają sie za członków kolektywu "naród polski", ja jestem GAZDA...
 
Ostatnia edycja:

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 854
12 246
Dobra, przekonałeś mnie, jutro kupię roczną prenumeratę GW i tym samym wesprę walkę z faszyzmem. Oh, wait ... Tak na marginesie, nie przeszkadza ci trochę, że u nas mamy porównywalną liczbę świrów pokroju wyznawców Adolfa, którzy bez ładu i składu pierdolą o Polsce narodowej, pozbyciu się Żydów (Żydem jest każdy, kto się z nimi nie zgadza), odzyskaniu Kresów itp. itd. Warto byłoby czystkę, tfu, dmuchanie na zimne zacząć od nich :)

Tak, tak. Oczekuj poleconego z Kijowa. :D Z trzymiesięcznym wyprzedzeniem nas uprzedzą. ^^
Oddajemy 80% naszych zarobków, chyba w pakiecie mamy jakieś służby, które by dały cynk, że sąsiedzi szykują armię, nie? Za Hitlera może i było lepiej, ale nie było internetów. Teraz z informacjami jest taki problem, że jest ich aż za dużo. Poczucie zagrożenia z zewnątrz z mojego indywidualistycznie libowego (?) punktu widzenia jest pożyteczne, może władza dałaby więcej broni do rąk ludności i by się ją przy pomocy tej broni wykończyło.

Wkurwiają mnie te lamenty etatowych antyfaszystów.
 

de Maistre

Member
92
80
Dobra, przekonałeś mnie, jutro kupię roczną prenumeratę GW i tym samym wesprę walkę z faszyzmem. Oh, wait ... Tak na marginesie, nie przeszkadza ci trochę, że u nas mamy porównywalną liczbę świrów pokroju wyznawców Adolfa, którzy bez ładu i składu pierdolą o Polsce narodowej, pozbyciu się Żydów (Żydem jest każdy, kto się z nimi nie zgadza), odzyskaniu Kresów itp. itd. Warto byłoby czystkę, tfu, dmuchanie na zimne zacząć od nich :)

Hmm, pomyślmy. Nie. Bo w Polsce Ruch Narodowy- po stokroć mniej radykalny ma około 1% poparcia w sondażach, a nacjonaliści na Ukrainie już rządzą.
Cóż. Mam nadzieję, że mój ulubiony czekista wejdzie na Dzikie Pola i zrobi to co caryca jakiś czas temu. ;]

Gazda- edytowałem post o narodzie polskim. Może być?...
Ps. Żyjesz jak sądzę po postach na Podhalu. Nasłuchałeś się babci o Ogniu, który ganiał z gnatem kolaborantów (a nuż ta babcia sprzedawała Ubekom) i wydaje Ci się, że to największe możliwe zło na ziemi. Jakbyś posłuchał kresowiaków to byś może zmienił zdanie, ale zdaje mi się, że nie interesuje Cię nic prócz granic własnej działki.
To taki idiotyczny indywidualizm dzięki któremu w Polsce rewolucje są możliwe jedynie na facebooku.
Założę się, że jakby tak jakimś cudem nam zajebali kawałek po Limanową to dla Ciebie najważniejszym wrogiem i tak byłby kret ryjący Ci na działce i mysz podskubująca Ci marchewki.
Takie jest moje zdanie.
 

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
nie no cieku nie porównuj tutejszych świrów, dyć ten naród nigdy nie splamił sie krwią, kocha pokój i ino od tysiąca lat odpiera niczym nie sprowokowane ataki sąsiadów...
naród wybrany przecie...
wstyd!
 

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
Ps. Żyjesz jak sądzę po postach na Podhalu. Nasłuchałeś się babci o Ogniu, który ganiał z gnatem kolaborantów (a nuż ta babcia sprzedawała Ubekom) i wydaje Ci się, że to największe możliwe zło na ziemi. Jakbyś posłuchał kresowiaków to byś może zmienił zdanie, ale zdaje mi się, że nie interesuje Cię nic prócz granic własnej działki.
To taki idiotyczny indywidualizm dzięki któremu w Polsce rewolucje są możliwe jedynie na facebooku.
Założę się, że jakby tak jakimś cudem nam zajebali kawałek po Limanową to dla Ciebie najważniejszym wrogiem i tak byłby kret ryjący Ci na działce i mysz podskubująca Ci marchewki.
Takie jest moje zdanie.
tak jestem z podhala pisałem o tym kilka postów wyżej...
babcia za okupacji pracowała dla niemców, podawała jedzenie...
gadała ze normalni ludzie...
a ogień to zwykły bandyta był, odjebywał bo ktoś był dla niego zdrajcą, (pomijamy teroz fakt ze coby być zdrajcą musi być jakaś przysięga abo coś) ale oni odjebywali wszystkich którzy im nie pasowali... poza tym był wpierw ludowcem, potem walczył z niemcami, potem z sowiecką partyzantką współpracował, potem z władzą ludową... koszerny nie był, ani też żaden bohater... takie czasy były...
babcia od strony matki była ze wschodu bardziej, wpierw przyszły sowiety i wywiezli ją na sybir a jak wróciła to polacy w ramach rozwiązania problemu ukraińskiego wywieźli wszystkich a wieś zrównali z ziemią...
jak już pisałem okoliczności... onr'owcy gdyby byli w sytuacji upa też by tak samo zrobili, moge sie załozyć...
a to że interesuje mnie ino moje to jest wiesz taka właściwość indywidualistów która odróżnia ich od komuchów...
jakby ukraince zajęli linanową to by mnie tak samo waliło... jak pisałem jestem z podhala...
a nawet jakby przyszli na podhale to po co? by zamordować wszystkich? sowieckich bajek o złych ukraińskich upowcach sie nasłuchałeś...
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 737
Na przykładzie tego tematu widać, jak bardzo niezdrowa jest wiara w różne kolektywne fikcje, w tym narodowe. Nawet Karmazynowy Mściciel dał się złapać na ich lep.

Zaczyna się to całe usprawiedliwianie jednych, "swoich" morderców względem innych, zaangażowanie w politykę legitymizujące działania jakichś wielkich organizacji. Nie zapomnijcie jeszcze wywiesić flagi na 3 maja i kwiatów złożyć pod portretem Piłsudskiego... W sumie zabawne jest to poczucie przynależności do jakichś wspólnot, zwłaszcza gdy ujawnia się na forum, jakby nie patrzeć, zwolenników indywidualistycznego stylu myślenia. No ale nagle wspólnota wyrasta na gwaranta praw jednostki i trzeba kibicować jednym zamordystom, aby zrobili raczej tak niż inaczej.

Gazda moralnie ma tak naprawdę rację, olewając równie wszystkich. Gdyby każdy poszedł w jego ślady, nie byłoby żadnych narodowców: ani ukraińskich, ani polskich. I problemu też by nie było. A teraz nakręca się spiralę - niechybnie na zdobycie władzy przez ukraińskich nacjonalistów, społeczeństwo polskie wystawi swoich, jako przeciwwagę. Bo skoro u nich dochodzą do władzy twardzi, zdecydowani i agresywni, to my też musimy takich wystawić, aby nie ulec. No i szaleństwo gotowe.
 
Do góry Bottom