1. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Ukraina w Uni Europejskiej

Temat na forum 'Wiadomości' rozpoczęty przez Matrix, 2 Grudzień 2013.

 1. Matrix

  Matrix libertarianka mimo woli

  Posty:
  1 281
  Polubienia:
  211
  Nie dało się pokojowo podpisać woli przylączenia do UE, bo Putin zabronił to teraz trzeba to zrobić ze strachu przed wojną domową. Lud wybrał- dość zacofania, biedy, strachu przed wszechpotężną Rosją. Czas na demokrację a la zachód, a więc wyrównywanie rozwoju gospodarczego, walka z korupcją, szansa dla mądrych, zdolnych i wykształconych, zachód uwiódł społeczeństwo ukraińskie skutecznie i nieodwracalnie.

  Aż dziw, Ze JKM nie odradza na swoim blogu Ukrainie pomysłu przyłączenia do Eurosojuzu, a bohaterem nr 1 jest Jarosław Kaczyński[​IMG]
   
 2. Cngelx

  Cngelx Guest

  W informacjach płynących z Ukrainy zbyt ciężko odróżnić propagandę od faktów, aby móc się wypowiedzieć na ten temat.
   
 3. Matrix

  Matrix libertarianka mimo woli

  Posty:
  1 281
  Polubienia:
  211


  Kaczyński jest dobry tylko na czas rewolucji - powiedział Wałęsa
   
 4. kr2y510

  kr2y510 konfederata targowicki

  Posty:
  11 683
  Polubienia:
  18 960
  A co takiego dobrego w Eurohujni?
  Eurohujnia nie jest jedyną alternatywą dla podporządkowania Ukrainy Rosji.

  Znany sowiecki dysydent, W. Bukowski powiedział: "Ukraińcy, którzy na siłę pchają się do tej Unii, nie rozumieją, że to może spowodować ich tragedię narodową".
  Moim zdaniem ci co teraz protestują i chcą Ukrainy w Unii, to płatni zdrajcy i użyteczni idioci. To ci sami co rozpętali tzw. "pomarańczową rewolucję" i zrobili w bambuko naród ukraiński. Trzeba mieć nadzieję, że ta operetka skończy się jedynie jako farsa, a Ukraińcy nie dadzą się ponownie zrobić w huja.


  Przyganiał kocioł garnkowi.
  Mam nadzieję, że zostanie obrzucony jakimś gównem.
   
 5. Ciek

  Ciek Miejsce na Twoją reklamę Członek Załogi

  Posty:
  4 532
  Polubienia:
  10 420
  Zabawne, że ktoś, kto mieni się prawakiem, bierze udział w nagonce do lewackiego eurokołchozu.

  Co samego wstąpienia Ukrainy do UE, nie mam zdania. Wiadomo, UE to syf, tylko Ukraina ma syf u siebie nawet i bez UE, wiec w sumie co za różnica?Chyba byłbym za, pożytku z tego niewiele, ale jest jeden znaczny plus - łatwiej wyemigrować.

  Swoją drogą, kiedyś się zastanawiałem nad koncepcją zainwestowania kasy w tamtejszą ziemię rolną, hektar dawało się kupić w pakietach za mniej niż tysiaka, ale jak zacząłem robić rozeznanie, to się okazało, że większość na pniu powykupywali to już "zachodni inwestorzy". Tak więc nie martwiłbym się o brak środków dla "demokratycznej opozycji", tym bardziej, że oprócz ziemi, jest tam też trochę przemysłu do rozjebania i surowców energetycznych do rozkradnięcia :)
   
 6. Cngelx

  Cngelx Guest

  kr2y510 lubi to.
 7. Voy

  Voy Active Member

  Posty:
  386
  Polubienia:
  233
  mi się akurat wydaje że dla Ukrainy wstąpienie to Jewrosojuzu jest lepszą ze złych dostępnych opcji. Bo na tę chwilę są tak naprawdę dwie:
  • status quo i powolne zwiększenie zależności lennej od Rosji - co jest wybitnie nieciekawą opcją
  • przystąpienie do organizacji zachodnich typu EU, NATO itd.
  • teoretycznie jeszcze jako opcje możnaby podać uniezależnienie się Ukrainy od wpływów zewnętrznych, ale w to chyba nikt nie wierzy.
  Unia oczywiście ma wiele minusów - od pedałów po z góry narzucone rozmiary marchewek - nie ma co się rozpisywać na ten temat, bo to każdy wie. Jednak UE niesie za sobą kilka plusów: ogranicza w pewnym stopniu korupcję (a przynajmniej sprawia że jest mniej bezczelna) i co najważniejsze w tym momencie - wyrywa Ukrainę ze szponów Rosji. Tak, wiem że to wybór czyim być niewolnikiem, ale biorąc pod uwagę jak wygląda Karlsruhe, a jak Rostów nad Donem - osobiście uważam że lepszą opcją jest życie w państwie zależnym od Niemca, niż od kacapów.
   
 8. FatBantha

  FatBantha sprzedawca niszowych etosów Członek Załogi

  Posty:
  6 858
  Polubienia:
  17 274
  Zamordyzm zamordyzmem, ale irytuje mnie to podporządkowywanie się jakimś jeszcze większym organizmom politycznym. To smutne, że nawet poganiacze niewolników nie chcą być niezależni, tylko szukają jakiegoś kolektywu poganiaczy niewolników.

  Postrzegam Unię Europejską jako grupę wsparcia dla sfrustrowanych elit, które zdobyły władzę, nie mają pojęcia co dalej i potrzebują porad od podobnych sobie, którzy też nie wiedzą co dalej i komu tu się podporządkować... Nikt nie ma żadnych ambicji bycia niezależnym, tak jak było to na przykład z Tito.
   
  Mateusz, luke27, T.M. oraz 1 użytkownik lubi to.
 9. kr2y510

  kr2y510 konfederata targowicki

  Posty:
  11 683
  Polubienia:
  18 960
  Ja to widzę tak. Jak przystąpią, to im się oczy otworzą i zobaczą, że przez bogate europejskie ludy są traktowani jak bydło, jak podludzie. Więc z czasem w UE będzie większa siła odśrodkowa, która wcześniej rozsadzi Eurokołchoz. Jak wejdą w orbitę Rosji, to stosunki UE-Rosja się pogorszą i UE będzie słabsza. Jak będą grać na zwłokę lub kombinować z niezależnością, to może być różnie.
  Eeeeeee tam. Zapłacili bezdomnym i bezrobotnym za maszerowanie, więc ci maszerują. Widać po znudzonych mordach, że bez przekonania te flagi niosą. Na pedałów ani na gender-postępowców nie wyglądają. A Swoboda cóż, cierpi na schizofrenię objawową. Poza tym na Ukrainie trudno o spójną narodową siłę polityczną, w każdej części Ukrainy mają inne traumy i inny stosunek do innych nacji.
   
 10. Trigger Happy

  Trigger Happy Mądry tato Członek Załogi

  Posty:
  2 948
  Polubienia:
  770
  A ja znam pannę która była na Ukrainie w trakcie "pomarańczowej rewolucji" i pierwsze pokojowe protesty rozpoczęli przebrani na pomarańczowo studenci z Erasmusa, zwiezieni autokarami, flagi i peruki były przygotowane w kartonach w ilościach hurtowych. Studenci (Hiszpanie, Włosi etc. ) najpierw myśleli, ze to impreza, a panna patrzyła na to z oczami "jak 5 zł" (nie jest Polką, Ukrainką ani Rosjanką). Tak się robi rewolucje.

  Kilka słów na ten temat spłodził Doxa http://slomski.us/2013/12/02/ukraina-2/ i Hans Klos http://hansklos.blogspot.de/2013/12/wiesci-ze-wschodu-inne-spojrzenie.html . Od znajomych Ukraińców wiem, ze w mniejszych miejscowościach nic się nie dzieje a ludzie maja to generalnie w dupie.
   
  T.M., Till, Ciek oraz 6 uzytkowników lubi to.
 11. Ciek

  Ciek Miejsce na Twoją reklamę Członek Załogi

  Posty:
  4 532
  Polubienia:
  10 420
  Warto patrzeć, uczyć i znaleźć najtańsze oferty na maski Guya Fawkesa i sznur.
   
  Troglodytka i Zbyszek_Z lubią to.
 12. Matrix

  Matrix libertarianka mimo woli

  Posty:
  1 281
  Polubienia:
  211
 13. Till

  Till Mud and Fire

  Posty:
  1 073
  Polubienia:
  2 201
  Soros znowu posmarował...
   
  tomislav lubi to.
 14. kr2y510

  kr2y510 konfederata targowicki

  Posty:
  11 683
  Polubienia:
  18 960
  Dlaczego?
  Ja jestem za zniesieniem wiz dla większości nacji, a jak zapanuje tu ankap, to dla wszystkich. Niech Ukraińcy przyjeżdżają, będą tańsze fajki, tańsza wódka, tańsze kurewki i tańsi pracownicy. Będzie więcej szarej strefy. I być może jakaś myśląca część z nich doceni to, co ma na miejscu i nie poleci do Eurokołchozu jak stado much do gówna.

  Moim zdaniem cała ta szopka z Ukrainą wzięła się z jednej rzeczy. Janukowycz i ci co za nim stoją, postawili na Chiny. Janukowycz obecnie jest w Chinach. Jak Ukraina zwiąże się z Chinami, to stracą i Unia i Rosja. Jak plan się uda, to Ukraina z czasem będzie mogła pokazać środkowy palec i Ruskim i Europiździelcom.
  A skoro kocur wyjechał, to myszy harcują. I właśnie to widzimy. Razwiedki wszystkich krajów uruchomiły agentury i nawet główni ukraińscy oligarchowie nie wiedzą co jest grane, bo wrogie, zwalczające się razwiedki mogą nagle współpracować przeciw opcji chińskiej.
  Poczekajmy na powrót chińskiego smoka. Wtedy sprawy się wyjaśnią.
   
  Ostatnia edycja: 3 Grudzień 2013
  Taki Owaki, Kazewski i Voy lubią to.
 15. Antoni Wiech

  Antoni Wiech paranacjonalista Członek Załogi

  Posty:
  3 623
  Polubienia:
  4 764
  Ludzie są zdesperowani, bo na Ukrainie jest ogromna bieda, więc łapią się czego się da. Mam wrażenie, że ludzie tutaj nie zdają sobie nawet sprawy jaka tam jest nędza. Ja też, dopóki nie sprawdziłem ich PKB. Oczywiście, można ten wskaźnik negować, ale sądzę, że warto mu się przyjrzeć.

  Oni mają o połowę mniejsze PKB na głowę (mierzone siłą nabywczą) niż najbiedniejszy kraj UE, czyli Rumunia.

  7,500$ Ukraina,
  13 000 $ Rumunia,
  20,900$ Polska

  [dane z netu]

  Żeby to sobie wyobrazić to najlepiej przyjąć, że w Polsce zarabia się 3x mniej. Podejrzewam, że tam są też duże nierówności i są pewnie rejony, że dosłownie ludzie nie mają co do garnka włożyć. Dlatego chcą spierdalać GDZIEKOLWIEK, gdzie jest lepiej, jeśli tylko jest cień szansy.

  Na marginesie, media polskie przemilczają jedną sprawę. Jak się przyjrzycie demonstracjom to widać nierzadko flagi UPA:

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Mnie jednak zastanawia to zdjęcie z Ukrainy :D

  [​IMG]
   
  Ostatnia edycja: 4 Grudzień 2013
  Mad.lock lubi to.
 16. Matrix

  Matrix libertarianka mimo woli

  Posty:
  1 281
  Polubienia:
  211
  Te flagi UPA mnie denerwują,mam coraz większy szacunek do Janukowicza, który zdegradował Banderę, gdy Juszczenko i Tymoszenko go gloryfikowali, nic dobrego z Ukraińców nie mieliśmy w historii, biedna Ukraina to dobrze dla Polski, to bardzo wredny naród, jak mówiła mi babcia, gorsi od hitlerowców. Życzę jednak Janukiwiczowi i inteligentnemu Azarowi powodzenia i kropka. Dzięki Antoni za te zdjęcia.
   
 17. Cngelx

  Cngelx Guest

  Tylko, że mają bardzo dobrze rozwiniętą szarą strefę, której się nie wlicza do PKB.
   
 18. Mad.lock

  Mad.lock barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm

  Posty:
  5 146
  Polubienia:
  4 535
 19. kr2y510

  kr2y510 konfederata targowicki

  Posty:
  11 683
  Polubienia:
  18 960
  Jakbyś miał kasę i posmarował, to byłyby tam flagi i proporce Pierona, znalazła by się tam ekipa rodowierców ze swoimi symbolami, a nawet mogłyby się tam pojawić flagi dywizji SS. Kwiestia ceny.
  A gdyby znalazły się tam flagi dywizji SS, to byłaby niezła operetka. :p

  Ja chętnie przydzieliłbym coś ciepłego w śliczne gardziołka ;)
  A serio. Pewnie zapłacili by mieć ładne laski na planie zdjęciowym. Jak kurwiszonom z Femen i jak Julii Tymoszenko...
   
 20. Voy

  Voy Active Member

  Posty:
  386
  Polubienia:
  233
  Studiuję z ukrainką i jak mi mówiła porównanie cen i pensji do polskich to aż nie mołem uwierzyć. Ogólnie rzecz biorąc - ceny minimalnie niższe niż u nas (za wyjątkiem alkoholi, fajek itp), a pensje kosmicznie niższe. Np jej matka dostaje emeryturę ~150zł/mc, jedyni którzy dostają wysokie emerytury to dawni marynarze z łodzi podwodnych i byli pracownicy elektrowni atomowych - czyli ci, którzy teoretycznie nie powinni dożyć emerytury...
   
  Antoni Wiech lubi to.

Poleć forum

 1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.