Rosja

pawel-l

Ⓐ hultaj
1 912
7 920
...
W Rosji aborcja na życzenie jest dozwolona do 3 miesiąca ciąży (z przyczyn społecznych później) i jest traktowana jako środek antykoncepcyjny, co przejawia się w tym, że Rosja jest pierwsza na świecie w liczbie aborcji wykonanych na 1000 mieszkańców, wyprzedzając nawet Chiny. Rosja jest liderem Europy w liczbie osób zarażonych HIV. W przeciwieństwie do reszty kontynentu liczba ta stale rośnie. Dzieje się tak między innymi ze względu na dużą skalę rozpowszechnienia narkomanii i powszechne przyzwolenie na prostytucję. Nawet według rosyjskich źródeł w niektórych regionach Rosji skala zakażeń HIV dorównała już współczynnikom dotychczas obserwowanym jedynie w najbiedniejszych państwach afrykańskich.

Wskaźniki śmierci spowodowanych alkoholem (drugi wynik na świecie, po Salwadorze), liczby morderstw na 100 000 mieszkańców (najwyższy w Europie), rozwodów (również najwyższy w Europie) czy dzieci porzucanych przez swoich rodziców są również rekordowe i dalekie od konserwatywnych wzorców.
...
Mit niskich podatków i wolnej gospodarki

Mit ten jest wykorzystany przez Moskwę w ubieganiu się o sympatię liberalnych czy libertariańskich środowisk na Zachodzie, w tym w Polsce. Koronnym argumentem na rzecz tej tezy miałby być obowiązujący w Rosji liniowy podatek dochodowy wynoszący 13 procent. Rzeczywistość jest jednak inna.

Po pierwsze, podatek dochodowy w Rosji nie jest liniowy. Są dwie podstawowe stawki podatku dochodowego od osób fizycznych: 13 i 15 procent. Specyficznych stawek podatkowych jest więcej, np. podatek dochodowy od osób fizycznych niebędących rezydentami Rosji wynosi już 30 procent. Całość obciążeń licznymi daninami publicznymi jest jeszcze większa. Dla średniej wielkości pensji w Rosji współczynnik podatków i danin do pensji netto wynosi od 43 procent do 57 procent, podczas gdy na przykład w dalekiej od będącej rajem podatkowym Polsce jest to 23 procent podatków i danin do 77 procent wypłaty „na rękę”.

W przypadku firm i przedsiębiorców, z liberalnego punktu widzenia sytuacja wygląda jeszcze gorzej. Poważnym problemem są pozapodatkowe daniny i opłaty zbierane od przedsiębiorców przez urzędy i instytucje państwowe, którym udało się przelobować tego typu rozwiązania (np. opłaty wodne, ekologiczne, regionalne, itp.). W sumie w Rosji jest ponad 50 tego typu opłat, poważnie utrudniających prowadzenie działalności gospodarczej.
Problemem są też działania pozaprawne, głównie korupcyjne, które dotykają zarówno przedsiębiorców, jak i osoby nieprowadzące działalności gospodarczej. Biznes musi płacić nie tylko skarbówce czy policji, ale również np. straży pożarnej. W przeciwnym razie realne staje się ryzyko utraty licencji, pozwolenia czy innej administracyjnej zgody danego organu.

Zwykłych ludzi korupcja również dotyka w codziennych sytuacjach, takich jak wizyta u lekarza, posłanie dziecka do szkoły, dostanie nowej pracy w sektorze państwowym, zaliczenie egzaminu na uczelni, itp.

Trudno jest zbadać skalę zjawiska, jednak w opublikowanym przez Transparency International Indeksie postrzegania korupcji za 2021 rok Rosja tradycyjnie już zajęła najniższe miejsce w Europie (136 na świecie, ex aequo z Angolą, Liberią i Mali).
Wszystko to przeczy tezie o liberalnej polityce fiskalnej Kremla, co nie powinno zaskakiwać, jeśli uwzględnić skoncentrowane na państwie tradycje i ogromny udział państwa w gospodarce, odpowiadający nawet według rosyjskich rządowych wyliczeń 60-70 procent PKB.
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 736
Ponoć Rosja nie jest oficjalnie w stanie wojny z Ukrainą. Prawda to?
Oficjalnie jest w stanie wielkiej przyjaźni.
jesli-nie-potrafisz-zniesc-mnie-kiedy-jestem-najgorszy-to-cholernie-pewne-ze-nie-zaslugujesz-na-mnie-kiedy-jestem-najlepszy.jpg
 

Zbyszek_Z

Well-Known Member
1 021
2 463

Zbyszek_Z

Well-Known Member
1 021
2 463
Potwierdzam, Z jest zakamuflowaną swastyką, sam ten symbol zaprojektowałem i podpowiedziałem Putinowi by go używał.

Zachowujecie się (ci od Z) jak nawiedzeni księża, którzy w każdym skrócie i znaku używanym w muzyce, grach i filmach doszukują się antychrześcijańskiej symboliki. Albo jak monety widzące wszędzie symbole NWO i illuminantów.

Jakby Putin nie ogolił się przez dwa dni, to by były głosy, że na pewno zapuszcza wąsa jak jego pierwowzór (i oczywiście nie chodzi o Stalina, bo w historii ludzkości było tylko trzech zbrodniarzy: Hitler, Putin i Trump).

TVP robiąca reportaż o Tusku który, podobnie jak Putin, nie klaskał przy wystąpieniu Lecha Kaczyńskiego jest bardziej merytoryczna.
 
Ostatnia edycja:

Blobfish

Well-Known Member
150
274
Potwierdzam, Z jest zakamuflowaną swastyką, sam ten symbol zaprojektowałem i podpowiedziałem Putinowi by go używał.

Zachowujecie się (ci od Z) jak nawiedzeni księża, którzy w każdym skrócie i znaku używanym w muzyce, grach i filmach doszukują się antychrześcijańskiej symboliki. Albo jak monety widzące wszędzie symbole NWO i illuminantów.

Jakby Putin nie ogolił się przez dwa dni, to by były głosy, że na pewno zapuszcza wąsa jak jego pierwowzór (i oczywiście nie chodzi o Stalina, bo w historii ludzkości było tylko trzech zbrodniarzy: Hitler, Putin i Trump).

TVP robiąca reportaż o Tusku który, podobnie jak Putin, nie klaskał przy wystąpieniu Lecha Kaczyńskiego jest bardziej merytoryczna.

To nieprawda, że wzrósł nacisk wywierany na przeciętnego Ruska przez państwową machinę propagandową a literaz Z stała się w Rosji symbolem ?

edytowano
 
Ostatnia edycja:

Blobfish

Well-Known Member
150
274
To nieprawda, że umiesz czytać.

Ale naprawde jestem ciekaw z czym się nie zgadzasz. Czy Twoim zdaniem to nieprawda, że Rosjanie są obecnie poddawani szczególnie silnym oddziaływaniom propagandowym i represjom ? Czy z tym, że zmierzają ku totalitaryzmowi czy z tym, że litera Z jest przez aparat państwa wykorzystywana jako symbol ?
 

Blobfish

Well-Known Member
150
274
Haloooo Panie Zbyszku, jest Pan tam ? Wyjaśni nam Pan czemu analityczka Ośrodka Studiów Wschodnich robi nas w chuja ?
 

Zbyszek_Z

Well-Known Member
1 021
2 463
Spokojnie, może nie każdy o tym wie, ale jestem w pracy i się nie rozdwoje. Nie utrzymałbym się z szerzenia propagandy tylko na jednym forum przy tym kursie rubla.

Nie zgadzam się z tym o czym napisałem. Że litera Z ma jakieś powiązania ze swastyką. Nie ma na to żadnych dowodów, ani nawet poszlak. I tylko do tego się odnosiłem.

Jest używana jako symbol, a przynajmniej tak to widać po pokazanych urywkach. Ale co jest w tym niezwykłego? Każdy używa jakiś symboli. Każdy inny symbol też będzie z automatu kojarzył się że swastyką, bo ktoś go używa i przy pomocy różnych fikołków można z niego zrobić swastykę?

Czy Rosjanie są poddawani obecnie szczególnej propagadzie? Nie wiem, nie wiem co było wcześniej, by mieć punkt odniesienia, ale prawdę mówiąc nawet nie wiem co jest teraz. Otrzymuje informację od dwóch źródeł propagandowych (chociaż zdecydowana większość to zachodnia propaganda), więc trudno powiedzieć co jest prawdą. Zaufania do nikogo nie mam.

Wracając jeszcze do filmu, patriotyczna histeria udziela się także na Ukrainie, a reszta świata ma jakąś ukraińską histerię wrzucając gdzie się da kolory obcego państwa. I co z tego wynika?

A jeżeli już bardzo czepiamy się nazistowskich symboli, to pewna strona (i nie są to Rosjanie) ma w swoich szeregach oddziały wprost ich używające, ale to oczywiście sprawka ruskich trolli, którzy się zakradli i podmienili oznaczenia. A przynajmniej tak twierdzi Wikipedia, ale to pewnie też rosyjska tuba propagandowa.
 

workingclass

Well-Known Member
2 131
4 151
A jeżeli już bardzo czepiamy się nazistowskich symboli, to pewna strona (i nie są to Rosjanie) ma w swoich szeregach oddziały wprost ich używające, ale to oczywiście sprawka ruskich trolli, którzy się zakradli i podmienili oznaczenia. A przynajmniej tak twierdzi Wikipedia, ale to pewnie też rosyjska tuba propagandowa.

@Blobfish tobie też podmienili avatar?
IMG_20220320_205902.jpg
 

Blobfish

Well-Known Member
150
274
Nie zgadzam się z tym o czym napisałem. Że litera Z ma jakieś powiązania ze swastyką. Nie ma na to żadnych dowodów, ani nawet poszlak. I tylko do tego się odnosiłem.Jest używana jako symbol, a przynajmniej tak to widać po pokazanych urywkach. Ale co jest w tym niezwykłego? Każdy używa jakiś symboli. Każdy inny symbol też będzie z automatu kojarzył się że swastyką, bo ktoś go używa i przy pomocy różnych fikołków można z niego zrobić swastykę?
Chodzi o to, że w powszechnej świadomości swastyka funkcjonuje jako symbol totalitaryzmu. Więc spośród wszelakich symboli używanych przez strony różnych konfliktów do roli współczesnej swasty mogą „awansować” tylko te za którymi stoi totalitarne państwo. W tym kontekście znaczenie ma to czy tendencje totalitarne we współczesnej Rosji o których mowa w filmie są faktem czy tylko propagandowym wymysłem - dla tego o to pytałem. Jeśli sprawy mają się tak jak przedstawiono w filmie Ośrodka Studiów Wschodnich to traktowanie „Z” jako możliwego odpowiednika swastyki wydaje mi się racjonalne.

pozdrawiam
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 736
Jest używana jako symbol, a przynajmniej tak to widać po pokazanych urywkach. Ale co jest w tym niezwykłego? Każdy używa jakiś symboli. Każdy inny symbol też będzie z automatu kojarzył się że swastyką, bo ktoś go używa i przy pomocy różnych fikołków można z niego zrobić swastykę?

Czy Rosjanie są poddawani obecnie szczególnej propagadzie? Nie wiem, nie wiem co było wcześniej, by mieć punkt odniesienia, ale prawdę mówiąc nawet nie wiem co jest teraz. Otrzymuje informację od dwóch źródeł propagandowych (chociaż zdecydowana większość to zachodnia propaganda), więc trudno powiedzieć co jest prawdą. Zaufania do nikogo nie mam.
Co to znaczy: "szczególnej propagandzie"? Szczególnej wedle standardów rosyjskich, czy zachodnich?

Czy jeżeli państwo tworzy sobie kolejne wcielenie Konsomołu, to jest to jakaś szczególna indoktrynacja - twoim zdaniem - czy nie?



View: https://www.youtube.com/watch?v=pN31-zypyOU
 

NoahWatson

Well-Known Member
1 297
3 200
Na jakiej podstawie pan to stwierdza?

Wszystkie atrybuty społeczeństwa faszystowskiego – militaryzm, imperializm, totalitaryzm, nacjonalizm, wszechobecny i wszechwładny dyktat służb policyjnych – są obecne w państwowych rosyjskich mediach, w propagandzie, w wypowiedziach polityków, od Putina po deputowanych Dumy i prezesów partii politycznych, a nawet w wypowiedziach uznanych artystów, a co najgorsze, zwykłych ludzi.

Szersza historyczna perspektywa dyktatury w Rosji:
The worst part of this dynamic in Russian history is the conflation of the Russian state with a personal ruler. Instead of getting the strong state that they want, to manage the gulf with the West and push and force Russia up to the highest level, they instead get a personalist regime. They get a dictatorship, which usually becomes a despotism.

Podporządkowanie oligarchii przez Putina:
Some of the early Yeltsin-era people were either expropriated, fled, or were forced out. Putin built a regime in which private property, once again, was dependent on the ruler. Everybody knew this. If they didn’t know, they learned the lesson the hard way.
 
Do góry Bottom