1. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Polska Służba Zdrowia taka piękna

Temat na forum 'Nierząd' rozpoczęty przez Cthulhu, 15 Luty 2015.

 1. rawpra

  rawpra Well-Known Member

  Posty:
  2 684
  Polubienia:
  4 558
  to co on za lek chcial? jakis homeopatyczny czy po prostu taki ktorego skutecznosc i bezpieczenstwo nie jest jeszcze sprawdzone naukowo?
   
 2. Hanki

  Hanki Secessionist

  Posty:
  1 183
  Polubienia:
  3 143
 3. szeryf17

  szeryf17 "No reason it's a good reason"

  Posty:
  552
  Polubienia:
  1 614
  To do żenady chyba chciałeś dać
   
 4. Hanki

  Hanki Secessionist

  Posty:
  1 183
  Polubienia:
  3 143
  Nie. Dlaczego miałbym tam wrzucać?
   
 5. szeryf17

  szeryf17 "No reason it's a good reason"

  Posty:
  552
  Polubienia:
  1 614
  W sumie ten sam temat napisałeś bardziej precyzyjnie

  szacunek hehe
   
 6. Doman

  Doman Well-Known Member

  Posty:
  1 203
  Polubienia:
  3 736
  Polska służba zdrowia, tak jak lewackie przypały itp. po prostu jest poddziałem żenady niejako z automatu.
   
  snajper i Non Serviam lubią to.
 7. ultimate

  ultimate Guest

  Sylwester Szwedek złożył zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej w Koszalinie dotyczące podejrzenia popełnienia przestępstwa. Pan Sylwester twierdzi, że jego 70-letni ojciec z Darłowa trafił na SOR do Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie, gdzie przebywał około 15 godzin i - jak mówi - po jego protestach przyjęto go na oddział wewnętrzny


  - Zabrałem ze sobą całą dokumentację chorób ojca - mówi pan Sylwester. - Lekarz ordynator, który mnie przyjął stwierdził, że stan ojca jest ciężki i wziął ode mnie dokumentację chorobową. Niestety, krótko później tata zmarł. - Mamy ogromny żal o to, że mąż czekał około 15 godzin na SOR - mówi Władysława Szwedek. - Bo, gdyby zajęto się nim szybciej i podano leki, to mógłby żyć - uważa.

  Czytaj więcej: http://www.dziennikbaltycki.pl/wiadomosci/slawno/a/darlowo-czekal-15-godzin-na-pomoc-od-sor-sprawa-w-prokuraturze-wideo,11747049/
   
 8. ultimate

  ultimate Guest

  Jak na NFZ to można zabieg skopać a prywatnie jest szybciej i lepiej ? Gówno prawda. Wszystko zależy na jakiego specjalistę trafisz.
  Miałem zabieg robiony prywatnie i będę miał druga poprawkę!
   
 9. Max J.

  Max J. Well-Known Member

  Posty:
  407
  Polubienia:
  412
  Może już wszyscy specjaliści wyjechali i zostali mniej zdolni koledzy po fachu.
   
  ultimate lubi to.
 10. pawel-l

  pawel-l Ⓐ hultaj

  Posty:
  1 769
  Polubienia:
  6 045
 11. kalvatn

  kalvatn Well-Known Member

  Posty:
  1 066
  Polubienia:
  1 790
  Historia jakich wiele, nie wiadomo czy się śmiać czy płakać. 5 lat temu nabawiłem się ( a właściwie każdy to ma mniej lub więcej lub prędzej czy później ) drobnej wypukliny międzykręgowej na dolnym odcinku kręgosłupa. Może to skutkować tym, że od czasu do czasu ( u mnie raz na 1.5 roku ) przy dziwnym skłonie lub ruchu biodrami pojawi się nacisk na nerw kulszowy ( u mnie lewa strona, przez półdupek i podudzie ) po kilku dniach przestaje bolec tylko ćmi a po kilku tygodniach ustaje zupełnie no ale nie znasz ani dnia i godziny na przyszłość.

  Od tych basenów i ćwiczeń na siłce ledwo chodzę i czasem dochodzę do wniosku, że lepiej jest upić się to nigdy nic nie zaboli no ale jest jak jest.

  5 lat temu robiłem rezonans, profesor - kolega z ławki szkolnej mojej mamy/lekarza również ( dlatego się do niego dostałem ) wypisał skierowanie na rezonans i potem w prywatnym gabinecie stwierdził, że to nic wielkiego i może samo "zarosnąć" po kilku latach nie dając już żadnych objawów. Minęło 5 lat. znowu mnie złapało no i pomyślałem sobie, że warto powtórzyć ten rezonans dla kontroli aby zobaczyć co tam się dzieje, czy lepiej, czy gorzej czy tak samo jak 5 lat temu. I znowu dzięki znajomości szybka wizyta u profesora w klinice ( już nie pracuje w prywatnym tylko państwowym kołchozie ) skierowanie na rezonans. Normalnie na wizytę czeka się kilka ładnych miesięcy. Wypisał skierowanie na rezonans i poprosił o skierowanie od rodzinnego ( tego już znajomego nie miałem wiec musiałem czekać na jakiś papier/podkładkę dla profesora dwa tygodnie od rodzinnego). Po otrzymaniu skierowania na rezonans w okienku rejestracji na zabieg powiedziano mi, że termin jest na listopad tego roku, mimo, że profesor napisał tryb "pilny" na skierowaniu. Oż kurwa mać. Mówię mamie, słuchaj mamo zapytaj Janka ( imię profesora ) aby dryndnął do kumpla od rezonansu i ten tego abym mógł wpaść jutro lub pojutrze. Dostałem się do profesora ot tak bez czekania kilku miesięcy, dostałem od ręki skierowanie na rezonans no i co - listopad.? Swoją drogą profesor albo nieświadomy ile się czeka na zabieg jak już wypiszę skierowanie albo sam nie wiem co. Oczywiście mama nie przekazała mojej prośby profesorowi.

  Wszedłem do neta no i patrzę, że w drugiej klinice prywatna firma robi rezonans na terenie państwowego szpitala. Sprawdzam termin - za 4 dni - super - cena 400 PLN - rejestruję się przez neta, dostaję potwierdzenie i jeszcze dzwonię aby o coś się jeszcze zapytać - odbierają - mówię - nic nie marudzicie o jakiś papierkach typu skierowanie - mówią jak pan ma to owszem spojrzymy jak nie ma to nic nie szkodzi - sam pan określa na miejscu jaki odcinek chce pan przerezonansowac - mówię -to rozumiem. 4 dni, 400 stówy i bez marudzenia - tak też zrobiłem - ładnie, przyjemnie, czysto i nawet mieli własne miejsce parkingowe na terenie szpitala - mogłem wjechać.
  Po dwóch dniach leżąc sobie na tapczanie wydrukowałem z neta wynik - opis ( płytkę po rezonansie dostałem od ręki ) od lekarza radiologa ( oryginał z pieczątką mogłem również odebrać ale już mi się nie chciało jak miałem płytkę i wydruk z sieci ) no i ponownie do profesora bez kolejki. Profesor obejrzał i za cholerę nic złego nie znalazł, wezwał też swoją prawą rękę ( młody wilk - jego przyszły następca ) i razem znów nic nie znaleźli. No to super.

  Ale to jeszcze nie koniec. 5 lat temu robiłem po tym rezonansie taką terapię - ultradźwięki, pole magnetyczne itd na ten dolny odcinek w przychodni gdzie jest fizjoterapia. Wyglądało to tak, że odwiedziłem z mamą lekarza fizjoterapeutę i ta babka wypisała od razu ileś tam zabiegów na miejscu. Niestety zmarła dwa lata temu i nie ma już w tej przychodni kolejnego lekarza fizjoterapeuty. Trzeba się rejestrować do rodzinnego ( dwa tygodnie ) ten daje skierowanie do lekarza fizjoterapeuty ( miesiąc strzelam ) a ten daje skierowanie na konkretne zabiegi.
  Tym razem nie byłem taki głupi aby się ładować w rodzinnego i ten cały syf. Udałem się na piętro gdzie 5 lat temu robiłem ten zabiegi aby się zapytać pań tam pracujących gdzie coś takiego można zrobić prywatnie. Wchodzę i mówię co i jak - rodzinny, lekarz fizjoterapeuta i potem wy - babka mówi, że do końca tego roku i tak mają już wszystkie terminy zajęte i mogę na jakikolwiek zabieg ( jak już mam to kurwa skierowanie od fizjoterapeuty ) zapisać się u nich na przyszły rok. Ale - mówi mi babka dalej - że my również robimy prywatnie - ja na to - jak to? - gadaj - idzie pan to kasy i wchodzi pan od ręki na cokolwiek - ja mówię poważnie - nawet nie muszę umawiać się na termin, po prostu przyjeżdżam kiedy chce ( między 8 - 16 ) płacę - i teraz uwaga - jeden zabieg u nich prywatnie - ultradźwięki, jakieś prądy, pole magnetyczne - kosztuje 10 PLN - oż kurwa mać - poleciałem szybko do kasy - 10 złoty bach i z powrotem na górę - wchodzę - już mnie kładą - i mam zabieg. W czasie zabiegu słyszę jak ludzie wchodzą ze skierowaniami i babka mówi im to samo co mi - niestety w tym roku nie mam terminów. Zabiegów potrzebuję 10 - 15 - każdy 10 zł - razem 100-150 zł, kiedy chcę i jakie chcę na gębę abym tylko miał paragon z kasy - jakbym chciał przez NSZ - rodzinny - 2 tyg - lekarz kierujący na zabiegi i określający co i jak - 1-2 miesiące - no i same zabiegi - rok przyszły.
  O rzesz kurwa jego mać!
  I na tym zakończę.
   
  Ostatnia edycja: 26 Marzec 2017
 12. kalvatn

  kalvatn Well-Known Member

  Posty:
  1 066
  Polubienia:
  1 790
  Obecnie jest tragedia z ostaniem się na cokolwiek. Najpierw rodzinny a kolejny specjalista - ortopeda, laryngolog itd to już miesiące. Syf niewyobrażalny - jak to w komunizmie. Prywatnie szybko i nie tak drogo - ile razy robi się ten rezonans? Nawet osoba, która ma 2 tys miesięcznie jak już trzeba da prywatnie 400 stówy bo co ma czekać 6 miesięcy? Jak znasz lekarzy to się dostaniesz po znajomości - jak nie to czekaj. Jak tak wspomnę ile to już razy moja mama ratowała mi dupę ( bo były różne historie - i zwolnienia lewe i jakieś fikcyjne zaświadczenia dla firm zagranicznych aby była podkładka ). Szkoda słów.
   
 13. tosiabunio

  tosiabunio Grand Master Architect Członek Załogi

  Posty:
  6 378
  Polubienia:
  12 411
  Cieszę się, że już ci lepiej, ale teraz czas, aby poznał taki zabieg stylistyczny, jakim jest podział tekstu na akapity. Łatwiej byłoby przebrnąć przez tę ścianę tekstu.
   
 14. kalvatn

  kalvatn Well-Known Member

  Posty:
  1 066
  Polubienia:
  1 790
  tosiabunio To jest temat poświęcony "służbie zdrowia". Nie może być łatwy i przyjemny w czytaniu. Można by było wprowadzić w tym temacie specjalne "skierowanie" przez właściciela forum do czytania poszczególnych wpisów i czas oczekiwania w kolejce do kilku miesięcy.
   
  Ostatnia edycja: 25 Marzec 2017
  Finis lubi to.
 15. tosiabunio

  tosiabunio Grand Master Architect Członek Załogi

  Posty:
  6 378
  Polubienia:
  12 411
  Ale rozróżniasz coś takiego jak forma i treść? Można w przystępnej formie opowiedzieć niełatwą i nieprzyjemną treść, co czyni dobra literatura. Można też uprawiać masłowską, czyli chujowa forma i chujowa treść. Jesteś gdzieś po środku, więc jeszcze jest nadzieja.
   
  Hitch lubi to.
 16. tomislav

  tomislav Rasa: biała, profil klimatyczny: śródziemnomorski

  Posty:
  4 789
  Polubienia:
  11 764
  Kalvatn, ale to dobre uwagi. Próbowałem przeczytać, bo tematy medyczne mnie jarają od dziecka, ale wobec takiej ściany znaków bez podziału na akapity, skapitulowałem ostatecznie.
   
  Hitch lubi to.
 17. bombardier

  bombardier Well-Known Member

  Posty:
  1 293
  Polubienia:
  5 093
  Ja się zdołałem przemódz, ale czułem się osaczony przez co wielokrotnie gubiłem wątek. Spociłem się też nadzwyczajnie. Niby dobry test woli, ale straciłeś conajmniej jednego lajka. To chyba wystarczający powód, żeby rozważyć sugestię tosiabunio.
   
  Ostatnia edycja: 26 Marzec 2017
  tolep i tosiabunio lubią to.
 18. kalvatn

  kalvatn Well-Known Member

  Posty:
  1 066
  Polubienia:
  1 790
  Nie zajmuję się tym zawodowo ani hobbistycznie. Nie z tego żyję i jest mi to obojętne. Nie ma przymusu czytania jakichkolwiek treści na tym forum.
   
  ultimate i jkruk2 lubią to.
 19. Kammil

  Kammil Member

  Posty:
  33
  Polubienia:
  83
  Jest tobie to obojetne? to po co spedziles tyle swojego czasu, zeby napisac ta sciane tekstu? Jak juz wlozyles tyle wysilku, to chyba po to zeby to ktos przeczytal, warto zadbac o forme.
   
  Ostatnia edycja: 26 Marzec 2017
  kompowiec, Hitch i tosiabunio lubią to.
 20. jkruk2

  jkruk2 A fronte praecipitium a tergo lupi

  Posty:
  833
  Polubienia:
  2 068
  Mi nie przeszkadzała forma, ja przeczytałem i na pewno jeszcze wrócę.
   

Poleć forum

 1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.