Michalkiewicz

rawpra

Well-Known Member
2 741
5 407
Szykuje się nagonka na Pana Stanisława.


Jeden z dociekliwych internautów zauważył, że jedna z liderek tej prowokacji (z twarzą zasłoniętą okularami), to zawodowa prowokatorka, która jeździ po Polsce i wszędzie jej pełno. Między innymi była na procesie wrocławskim, za spalenie kukły Sorosa.



Jak na razie to widzę, że atakujący nie za bardzo wiedzą do czego się mają przyczepić, więc macają i szukają miejsca zaczepienia. Widocznie komuś za bardzo Pan Stanisław zalazł za skórę.

czemu nie podal jej nazwiska i imienia? nawet nie pokazal ze w innych eventach tez byla tylko na slowo mam wierzyć
 

Staszek Alcatraz

Tak jak Pan Janusz powiedział
2 790
8 462
Szykuje się nagonka na Pana Stanisława.


Jeden z dociekliwych internautów zauważył, że jedna z liderek tej prowokacji (z twarzą zasłoniętą okularami), to zawodowa prowokatorka, która jeździ po Polsce i wszędzie jej pełno. Między innymi była na procesie wrocławskim, za spalenie kukły Sorosa.



Jak na razie to widzę, że atakujący nie za bardzo wiedzą do czego się mają przyczepić, więc macają i szukają miejsca zaczepienia. Widocznie komuś za bardzo Pan Stanisław zalazł za skórę.

To Monika Sznajderman, żona pisarza Andrzeja Stasiuka, no beka :D Nie zaprezentowała się zbyt korzystnie

 

Staszek Alcatraz

Tak jak Pan Janusz powiedział
2 790
8 462
Mistrz Michalkiewicz pisze list do RPO Bodnara

Słuchaj Synu!

Przez uprzejmość nie będę już precyzował – jaki Synu – chociaż nie zamierzam ukrywać, że ta intytulacja wynika nie tylko z różnicy wieku między nami, ale również, a może nawet przede wszystkim – z intencji okazania Ci pogardy z powodu wypowiedzi, iż „musimy pamiętać, że wiele narodów współuczestniczyło w realizowaniu holokaustu. W tym także naród polski.” Wypowiedź ta dowodzi, że nie wiesz, co to jest naród. Wprawdzie z Twego życiorysu wynika, że jesteś wypustnikiem (celowo nie używam słowa „absolwent”, tylko jego rosyjskiego odpowiednika: „wypustnik”, które, jak sądzę, znacznie lepiej Cię charakteryzuje) rozmaitych uczelni, ale najwyraźniej nie przykładałeś się do nauki. Tacy niedoukowie są plagą naszego nieszczęśliwego kraju, zwłaszcza gdy są osadzani na różnych, nawet operetkowych posadach, jak Twoja. Tedy kierując się chrześcijańskim obowiązkiem, nakazującym „nieumiejętnych nauczać” (zob. Katechizm Kościoła katolickiego – uczynki miłosierne co do duszy), uprzejmie Ci wyjaśniam, że naród to wspólnota etniczna, która zorganizowała się politycznie. Tym właśnie różni się on od narodowości, która ma wprawdzie wspólny język, historię, obyczaje, religię – ale nie zorganizowała się politycznie, to znaczy – nie wytworzyła hierarchii, czyli szlachty, dzięki której staje się narodem. Taka ewolucja wynika z rozwoju dziejowego, ale zdarzają się też przypadki uwstecznienia narodu do poziomu narodowości – jak to stało się w przypadku Czechów po bitwie pod Białą Górą w 1620 roku – i dopiero w wieku XIX doszło do odrodzenia narodowości czeskiej, jako narodu.


W świetle tego wyjaśnienia widoczna jest w całej rozciągłości fałszywość Twego twierdzenia, jakoby w realizowaniu holokaustu uczestniczył także „naród polski”. Naród Polski w okresie okupacji niemieckiej i sowieckiej był politycznie zorganizowany w państwo, które w żaden sposób, nie uczestniczyło w holokauście. Nawet polskie instytucje pozarządowe, które oficjalnie działały w Generalnym Gubernatorstwie w postaci Polskiego Czerwonego Krzyża i Rady Głównej Opiekuńczej również w jakiejkolwiek formie nie uczestniczyły w realizowaniu niemieckiego programu „ostatecznego rozwiązania”. Przeciwnie – gdybyś przeczytał wspomnienia Adama hr. Ronikiera (ale co tam marzyć o tym!), będącego w okresie okupacji niemieckiej prezesem RGO, to wiedziałbyś, że RGO współpracowała w niesieniu pomocy humanitarnej z przedstawicielami społeczności żydowskiej w Polsce, a nawet z delegacjami Żydów amerykańskich – oczywiście do czasu wypowiedzenia przez Rzeszę Niemiecką wojny Stanom Zjednoczonym. Ale Ty o tym wszystkim najwyraźniej nie wiedziałeś i dlatego wygłosiłeś opinię, wpisującą się w skoordynowane polityki historyczne: niemiecką, której celem jest stopniowe zdejmowanie z Niemiec odpowiedzialności za II wojnę światową, a przynajmniej – rozmywanie tej odpowiedzialności – oraz żydowską, które celem jest przerzucanie tej odpowiedzialności na winowajcę zastępczego, by podtrzymać możliwość materialnego eksploatowania holokaustu. Podobne opinie wygłaszają przedstawiciele piątej kolumny w Polsce; rozmaici folksdojcze i skorumpowani łajdacy, uczestniczący w realizowaniu w Polsce tzw. „pedagogiki wstydu”, której celem jest wzbudzenie w Polakach poczucia winy wobec Żydów, by w ten sposób doprowadzić nasz naród do stanu bezbronności. Uprzejmie zakładam, że Twoja opinia nie wynikała z podłości, tylko z ignorancji – ale w takim razie nie ulega wątpliwości, że jesteś głupszy, niż nawet przewiduje ustawa określająca warunki na zajmowaną przez Ciebie, operetkową posadę. W tej sytuacji chyba sam rozumiesz, że żadne „przeprosiny” nie wystarczą, że powinieneś niezwłocznie podać się do dymisji, a ze swoim życiem postąpić, jak przystało na człowieka honoru. Oczekuję tego od Ciebie jako obywatel polski – a myślę, że nie jestem w tym oczekiwaniu odosobniony – który ma interes prawny w tym, by ktoś taki, jak Ty, ani go nigdzie nie reprezentował, ani też nie był rzecznikiem jego praw. Łączę stosowne wyrazy.

Stanisław Michalkiewicz
 

tolep

five miles out
8 556
15 441
Mistrz Michalkiewicz pisze list do RPO Bodnara

Michalkiewicz popisuje się erudycyjnie, a zapewne wypowiedzi Bodnara nie zna z pierwszej ręki - jak wszyscy którzy po nim jadą, i jest to kurwa typowe w dzisiejszych czasach.

W rzeczywistości Bodnar nie powiedział nic kontrowersyjnego. https://oko.press/zmanipulowano-slowa-adama-bodnara-o-udziale-polakow-holocauscie/

Tak w ogóle, to Bodnar jest z poglądów lewicującym liberałem, jednak przy tym zachowuje wysoką klase osobistą i potrafi wznieść się ponad swoje poglądy. Ci którzy po nim bezrozumnie jadą, od razu mają u mnie -20 do rispektu.
 

alfacentauri

Well-Known Member
1 164
2 172
Przeczytałem to powyższe Michalkiewicza. Jest to pierwszy raz po mojej wieloletniej przerwie w czytaniu twórczości tego pana i podtrzymuję swą wcześniejszą opinię o nim. Chce się on bardzo popisać, ale chyba trochę mu nie wychodzi. Michalkiweicz zarzuca jakiemuś gościowi, że nie odróżnia narodu od narodowości i jedzie po nim z tego powodu. Szukam po internetach definicji narodu i oczywiście znajduję taką jaką posługuje się Michalkiewicz, ale nie dość, że jest jeszcze ileś innych, to nie mam przekonania, że akurat ta michalkiewiczowska jest dominująca. Kiedyś dużo czytywałem o problematyce narodowej i pamiętam, że choć intuicyjnie każdy wie co to naród, to jednak występują problemy definicyjne by dobrze oddać to co się chce opisać. Różne definicje zebrane są choćby tutaj https://www.socium.pl/definicja-narodu-koncepcje.html . I jak Stasio tak ochoczo i z taką pogardą rozdaje tytuły wypustników, niech się zastanowi, czy sobie również takiego tytułu nie przyznać.
 

Staszek Alcatraz

Tak jak Pan Janusz powiedział
2 790
8 462
Michalkiewicz popisuje się erudycyjnie, a zapewne wypowiedzi Bodnara nie zna z pierwszej ręki - jak wszyscy którzy po nim jadą, i jest to kurwa typowe w dzisiejszych czasach.

W rzeczywistości Bodnar nie powiedział nic kontrowersyjnego. https://oko.press/zmanipulowano-slowa-adama-bodnara-o-udziale-polakow-holocauscie/

Tak w ogóle, to Bodnar jest z poglądów lewicującym liberałem, jednak przy tym zachowuje wysoką klase osobistą i potrafi wznieść się ponad swoje poglądy. Ci którzy po nim bezrozumnie jadą, od razu mają u mnie -20 do rispektu.
No ja się nie zgodzę. To co wynika z całości wypowiedzi to to, że Bodnar jest ojkofobem. Wymsknęło mu się w jednym zdaniu. Zdaniu, które go obnażyło. Państwo było dobre, trzymało tą polską hołotę za mordę, ale naród to kurwy, który ludzie jego pokroju chcieliby przerobić na swoje podobieństwo. Człowiek, który jest ojkofobem nie może być Rzecznikiem Praw Obywatelskich. Dla mnie natychmiastowa dymisja.
 
Ostatnia edycja:

tolep

five miles out
8 556
15 441
No ja się nie zgodzę. To co wynika z całości wypowiedzi to to, że Bodnar jest ojkofobem. Wymsknęło mu się w jednym zdaniu. Zdaniu, które go obnażyło. Państwo było dobre, trzymało tą polską hołotę za mordę, ale naród to kurwy, który ludzie jego pokroju chcieliby przerobić na swoje podobieństwo. .
Taki chuj. Albo udowodnij.
 

kowaI

Well-Known Member
422
560
Wygląda na podgatowkę do szabru na kondominium
"
Jak informuje mój Honorable Correspondant w USA, 12 grudnia br. Senat Stanów Zjednoczonych aprobował Act S.447, znany jako Justice for Uncompensated Survivors Today (JUST) Act of 2017. Otwiera to drogę do przekazania go pod rozwagę Komisji Spraw Zagranicznych Izby Reprezentantów. Jeśli zostanie on przez Izbę Reprezentantów zatwierdzony, to stosowna dokumentacja może trafić na biurko prezydenta Donalda Trumpa, a po podpisaniu ten akt stanie się obowiązującym w USA prawem.

Stwarzałby on pozory legalności dla przejmowania przez żydowskie organizacje przemysłu holokaustu tak zwanego „mienia bezspadkowego”, to znaczy – znajdujących się w Polsce nieruchomości stanowiących własność skarbu państwa, albo własność samorządów terytorialnych.

Zwraca uwagę, że zaaprobowanie tego Aktu przez Senat USA nastąpiło następnego dnia po zaprzysiężeniu przez pana prezydenta Dudę pana Mateusza Morawieckiego na premiera rządu Rzeczypospolitej. Uważam, że konieczne jest złożenie w tej sprawie w Sejmie interpelacji, domagającej się od pana ministra spraw zagranicznych złożenia wyjaśnień, co konkretnie rząd, a minister spraw zagranicznych w szczególności, uczynił dla zapobieżenia narażenia Polski na niebezpieczeństwo złupienia jej przez żydowskie organizacje przemysłu holokaustu, czy może ktoś w imieniu Rzeczpospolitej Polskiej składał w tej sprawie obietnice przedstawicielom państw obcych i czy którekolwiek z tych państw uzależniało swój stosunek do Polski oraz poparcie polityczne dla rządu od zadośćuczynienia przez Rzeczpospolitą żydowskim roszczeniom majątkowym, a także – co rząd pana premiera Mateusza Morawieckiego zamierza uczynić dla zapobieżenia temu niebezpieczeństwu.

Stanisław Michalkiewicz"
http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=4095
 

pawel-l

Ⓐ hultaj
1 912
7 920
Nie będzie łatwo zamknąć sprawy reprywatyzacji:

Reprezentujemy osoby, które mają polskie korzenie i których własność została skonfiskowana przez polski – a dokładniej komunistyczny – rząd. Ludzi z USA, Kanady oraz Argentyny. Projekt ustawy zakłada, że ich własność stanie się własnością rządu, który będzie mógł ją sprzedać i wciąż zarabiać z tytułu jej używania. Naruszone zostaną prawa obcokrajowców, tj. obywateli państw innych niż Polska. Nowa ustawa będzie ich dyskryminować, a to stoi w kontrze do wielu międzynarodowych umów, na które polski rząd przystał wiele lat temu, np. o wzajemnej ochronie inwestycji, które mają czuwać nad niedyskryminacją nie tylko do inwestorów, ale także obywateli umawiających się państw.

Bo nie może być tak, że polskie prawo, i to z powodów typowo politycznych, a nie merytorycznych, dyskryminuje prawa właścicieli oraz wygasza trwające już postępowania. Przecież polski rząd zezwolił na dochodzenie tych roszczeń w sądach! Odebranie tego prawa to kolejny sposób konfiskaty mienia. I będziemy dochodzić odszkodowania za to. Nie jestem pewna, czy minister Patryk Jaki zdaje sobie sprawę z konsekwencji zaproponowanego przez siebie prawa.
http://wiadomosci.dziennik.pl/opini...icy-z-usa-zaplataustawa-reprywatyzacyjna.html
 
Do góry Bottom