Michalkiewicz

D

Deleted member 4683

Guest
Nic w tym dziwnego. Komornik ma w tym interes. Bounty hunters też byli lepsi od szeryfów.

Od paru lat funkcjonuje centralna ewidencja rachunków bankowych. Komornik składa zapytanie do ewidencji ona wysyła zapytanie do wszystkich banków i skoków i tego samego dnia komornik ma info o wszystkich rachunkach danego delikwenta. Bez udziału służb ani Wielkiej Loży Wschodu.
 

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 610
11 509
Była głośna sprawa Jacek Piekara vs Dorota Wellman. I co? Scenariusz ten sam. Brak dostarczenia pozwu. Wyrok zaoczny.
Scenariusz ten sam, brak dostarczenia pozwu, wyrok zaoczny, wniesienie środka odwoławczego i uchylenie wyroku zaocznego.

Ciekawe że komornik natychmiast znajduje zasoby jegomościa, a sąd nie.
Sąd co do zasady nie ma w zakresie swoich obowiązków poszukiwania osób czy majątków. Do tego z opisu zamieszczonego przez P. Michalkiewicza wynika, że dostawał korespondencję na adres zameldowania. Wszystko prawilnie.

Zaoczne procesy, to ich strategia.
Morał z tej bajki taki, że nie trzymaj zbyt dużo kasy w polskim banku.
Morał z tej bajki jest taki, że jak się nie ma rozeznania w sprawach prawnych i dostaje korespondencję sądową, urzędową, komorniczą, czy podobną, to się nie obraża na świat metodą "na Gazdę", tylko konsultuje to z kimś, kto się zna. Jest to o tyle dziwne, że we wpisie na wikipedii dot. P. Michalkiewicza przeczytać można na samym początku "Stanisław Andrzej Michalkiewicz (ur. 8 listopada 1947 w Lublinie) – polski prawnik".
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 502
23 227
Western Union blokuje Pana Stanisława. Stanisław Michalkiewicz nie może ani odbierać ani wysyłać przekazów pieniężnych. Po zapytaniu o przyczynę tego stanu rzeczy Western Union odpowiedziało, że to z powodu przyczyn poufnych.
Jebać cweli z Western Union!
 

Król Julian

Well-Known Member
920
1 944
Z bloga Andrzeja Pilipiuka:

Z kronik kasty...
niedziela, 24, listopad 2019 13:38

Facet z Gdańska po kilkuletnim znęcaniu się nad partnerką (założona niebieska karta + 4 wyroki) zdecydował się "ostatecznie rozwiązać sprawę" i wypchnął ją z balkonu. Była w 5 miesiącu ciąży. Cudem przeyła.​
Sąd przyznał jej odszkodowanie - 50 tyś zł.​
To miłe. Z drugiej strony - trochę mało, zważywszy że rzecz dzieje się w kraju gdzie pani która czuje się obrażona przez publicystę niszowego tygodnika dostaje lekką ręką 200 tyś...​


I niech mi ktoś powie że te pierdolone sądy nie są stronnicze...
 

tolep

ChNiNK! ChP!
7 975
14 159

draq

Active Member
145
235
Jakieś wieści co do ustawy 447?
Stasio głosił niczym religię że Mike Pompeo ma "do końca jesieni" i w drugiej wersji " do końca listopada" złożyć raport kongresowi z wykonania tej ustawy.
Mamy koniec grudnia a raportu ani widu ani słychu...
Więc albo Stasio łgał albo Pompeo złamał prawo....
 

draq

Active Member
145
235
Jakieś wieści co do ustawy 447?
Stasio głosił niczym religię że Mike Pompeo ma "do końca jesieni" i w drugiej wersji " do końca listopada" złożyć raport kongresowi z wykonania tej ustawy.
Mamy koniec grudnia a raportu ani widu ani słychu...
Więc albo Stasio łgał albo Pompeo złamał prawo....
"koniec jesieni" to według michalkiewicza 30 lipca
 
Do góry Bottom