1. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Michalkiewicz

Temat na forum 'Kolibry' rozpoczęty przez Denis, 2 Luty 2015.

1. kr2y510

kr2y510 konfederata targowicki

Polubienia:
    19 985
    Tak się nad tym zastanawiałem i...
    Darowizny celowe (z bardzo konkretnym wyszczególnieniem celu - mieszkanie takim właśnie jest!) są w Polsce całkowicie zwolnione z podatku!
    Więc każda kolejna regularna wpłata...
    To nie groteska. To właściwe podejście ;)

bombardier lubi to.
  2. kalvatn

kalvatn Well-Known Member

Polubienia:
    1 834
    Niech robi to co chce. W tym konkretnym przypadku można by było podać ile się potrzebuje. A tak mówi potrzebuje i numer konta. To delikatnie mówiąc nieeleganckie. Na swojej stronie pisze, jak ktoś chce wpłacić to z góry dziękuję za wsparcie wolnego słowa - i to jest ok. Bo na dobrą sprawę jeśli potrzebuje 200 tys na wykup mieszkania a dostanie bańkę to co? Czy opublikuje jakieś rozliczenie i przekaże ten naddatek na jakiś zbożny cel? Zobaczymy.

3. snajper

snajper Well-Known Member

Polubienia:
    1 101
    Rozliczenie dla kogo?chyba tylko dla ludzi
    co dają kasę na wykup mieszkania.
    jak ktoś nie wspomaga to niech się
    nie interesuje co się z tym dzieje.

Eli-minator lubi to.
  4. rawpra

rawpra Well-Known Member

Polubienia:
    4 712
    Eli-minator lubi to.
  5. kr2y510

Polubienia:
    19 985
    Nieeleganckie - Tak.
    Ale prawilne podatkowo.
    W sumie gdyby płacili tyle samo, ale na wskazane konto 'na zakup', to będzie miał więcej, a państwo mniej.
    Jest jakieś eleganckie rozwiązanie tej kwestii?

6. kalvatn

Polubienia:
    1 834
    kr2y510 Słuchałem przed chwilą jego krótkiego nagrania na wsensie tv i asmeredakcja w tejże sprawie. Mówi: "do kogóż miałbym się w tej sprawie zwrócić jak nie do was drodzy czytelnicy/widzowie" - noż k.... jak to brzmi - chyba do rodziny, dzieci i przyjaciół w pierwszej kolejności?

Nie mówi o kwocie bo może się okazać, że potrzebuje duża bańkę albo i więcej a wówczas, co zupełnie zrozumiałe wielu potencjalnych darczyńców mogłoby pomyśleć: cholera aż tyle to co to za mieszkanie? nie wystarczyło by mu za 400 tys przykładowo. A tak nie wiadomo ile a wpłacają.

A w ogóle jak ktoś ma taką sytuację to się wyprowadza i wynajmuje inne. I za 4 czy 5 tys miesięcznie przykładowo wynajmie zupełnie przyzwoite. Na te cztery łatwiej zarobić co miesiąc niż mieć od razu całą bańkę. Ale sęk w tym, ze on nie chce się wyprowadzać z obecnego bo się przyzwyczaił i jest mu tam bardzo dobrze tylko jeden szczegół nie ma całej sumy aby je nabyć na własność i dalej tam mieszkać.
    Gdyby taka sytuacja dotknęła kogokolwiek innego z osób medialnych to Stasiu w swoim komentarzu tak właśnie by jej poradził z ironią - wyprowadź się i wynajmij inne.
    Jak już uzbiera z datek czytelników i sympatyków i je dzięki temu wykupi na własność to odziedziczą je jego dzieci - które teraz pomagają ojcu czy nie w wykupie?. Jak nie to w takim razie sensownie by było zrobić tak - dajcie mi kasę drodzy widzowie na wykup abym miał je na własność, wykupię je ale po mojej śmierci odziedziczą je ci z imienia i nazwiska co mi teraz wpłacili ( każdy proporcjonalnie do tego co wpłacił ). Dla mnie brzmi logicznie. No ale tak nie będzie oczywiście. Odziedziczą dzieci.

7. tolep

tolep ChNiNK! ChP!

Polubienia:
    12 631
    w Lublinie? Połowa tego.

Istnieje możliwość że cała rodzina na przykład wypstykała się z kasy na jakieś inne ważne cele.

8. kalvatn

Polubienia:
    1 834
    A tak w ogóle to ta cała sytuacja jest nie do obronienia. To dorosły facet i prawnik. Mieszka tam na podstawie jakiejś umowy. W której pisze to i owo. Jak pisze, ze w każdej chwili moze mu ktoś to mieszkanie wymówić to co? obudził się z ręką w nocniku? Jak jest, ze ma umowę na następne 10 lat to inna sprawa. I tak dalej. Co by mu Janusz powiedział? chłopie - dlaczego nie pomyślałeś o tym trochę wcześniej?

9. kalvatn

Polubienia:
    1 834
    Ponoć jest to mieszkanie w Warszawie w dobrej lokalizacji. Ale to tylko wpisy z neta. Bo przecież ja nie mam pojęcia.

Jak wydała na inne cele to już jest ich problem. Przy takiej prośbie również możliwy do sygnalizowania potencjalnym darczyńcom. W końcu to prośba publiczna skierowana do potencjalnie wszystkich.

10. tolep

tolep ChNiNK! ChP!

Polubienia:
    12 631
    nazimno i Finis lubią to.
  11. Sorasil

Sorasil Well-Known Member

Polubienia:
    370
  12. kr2y510

Polubienia:
    19 985
    @Sorasil
    Ja obejrzałem jedynie to:

13. Sorasil

Sorasil Well-Known Member

Polubienia:
    370
    Wolałbym jednak móc samemu zapoznać się z pełnym tekstem notatki.

14. tolep

tolep ChNiNK! ChP!

Polubienia:
    12 631
    Nie ma szans przekazać nawet treści słowo w słowo, bez ryzyka ujawnienia źródła przecieku.

kr2y510 i Sorasil lubią to.
  15. kr2y510

Polubienia:
    19 985
    Ja też.
    Jednak gdyby SM to zrobił, to popełniłby (kolejne?) przestępstwo. Notatka jest tajna.

Update
    Pan Stanisław wraz z Braunem uderzyli ponownie:

Ostatnia edycja: 18 Kwiecień 2019
    osman, luke27, Finis oraz 7 uzytkowników lubi to.
  16. kr2y510

Polubienia:
    19 985
    Pan Stanisław jedzie w temacie dalej.
    Okazuje się że notatka dyplomatyczna nie jest tajna, ale...

sabat, luke27 i Finis lubią to.
  17. Eli-minator

Eli-minator zdrajca świętych dogmatów

Polubienia:
    1 519

Skoro cytujemy tu całkiem zgrabne, choć może odrobinę rozwlekłe wyznanie Mateusza Michalkiewicza, to zacytujmy dla kompletu też w miarę zgrabne i zupełnie nie rozwlekłe wyznanie Jacka Sierpińskiego:

"Jest nie do wytrzymania ze swoją obsesją antyżydowską i aluzyjnym sposobem wypowiadania się. A jego wypowiedź na temat kobiety, którą gwałcił ksiądz i dostała odszkodowanie od zakonu - żałosna. Wiele lat temu uważałem go za w miarę rozsądnego w spawach gospodarczych publicystę, ale teraz nie mam ochoty go czytać ani słuchać."

Chociaż w sumie nie wiem, czy to taki komplet. Komplet to by był, gdyby Michalkiewicz miał syna i córkę. I najpierw oddalibyśmy głos jednej płci, a potem drugiej.

nazimno, T.M. i Redrum lubią to.
  18. kr2y510

Polubienia:
    19 985
    Jeśli nie można się swobodnie wypowiadać wprost o żydach, to trzeba używać aluzji. Niestety nie żyjemy w kraju, gdzie panuje wolność słowa. Oczywiście Jacek Sierpiński nie ma problemów z żydami, bo złożył "hołd myckowy" pod Ścianą Płaczu, w państwie żydowskim położonym w okupowanej Palestynie.

W sumie to miał rację!
    Ksiądz jej nie gwałcił, tylko z nią współżył, a odszkodowanie od zakonu się jej absolutnie nie należy, podobnie jak państwo polskie nie powinno płacić odszkodowań za zagraniczne wybryki jakiegoś jej obywatela.

luke27 lubi to.
  19. tolep

tolep ChNiNK! ChP!

Polubienia:
    12 631
    Hyhyhy. Pan Stanisław od dawna nie był w tak dobrej formie.

nazimno, luke27 i Król Julian lubią to.
  20. tolep

tolep ChNiNK! ChP!

Polubienia:
    12 631
    ooo, pan Stanisław wyraźnie odżył po pozbyciu się Chaveza

Najlepsze że najwyraźniej zachował kodziki do swoich kanałów na YT itd.

nazimno, kr2y510 i Claude mOnet lubią to.

Poleć forum

1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.