KORWiN, KNP, JKM, Koliber - bieżące newsy i ciekawostki

ukos

Well-Known Member
505
751
@SlawomirMentzen


Na niecałą godzinę przed wejściem w życie pojawiło się nowe lockdownowe rozporządzenie. Prośba okazała się jednak nakazem. Osoby powyżej 70 roku życia nie mogą wychodzić z domu poza pracą, sprawami niezbędnymi i religijnymi.


Areszt domowy na podstawie rozporządzenia jest oczywiście nielegalny i rząd dobrze o tym wie. Najpierw kłamali na konferencji prasowej, a potem wypuścili bezprawne rozporządzenie. Mamy rząd łamiących prawo notorycznych kłamców.
 

MaxStirner

Well-Known Member
2 371
4 162
Pamiętacie księdza wywleczonego ostatnio od Salezjanów w Poznaniu? W skrócie: to lefebrysta (nie uznaje soboru watykańskiego 2, niełacinskiej mszy, Wojtyłe, Benedykta i Franciszka nazywa heretykami , nienawidzi ekumenizmu itp) któren za ów lefebryzm został wywalony z zakonu i choć zakon wniósł o eksmisje, od trzech lat głosi w swojej celi płomienne kazania i ma grupe zagorzałych fanów. W wolnych chwilach trudnie sie ostatnio słuchaniem jego kazań i obwieszczeń - fiksum dyrdum połączone (przyznaje) ze sporą inteligencją, tworzy ti ciekawą mieszanke i moge chyba zacząć rozumieć, czemu Adolf tak działał na tłumy (chodzi mi o osovowość tego ksiedza, nie o poglądy). Tu ciekawy urywek, nie bezposrednio z jego kanału - na innym miejscu przyznaje, że źródłem tych rewelacji jest Mosakowski którego osobiście zna. Prosze, jaki świat mały...
 

MaxStirner

Well-Known Member
2 371
4 162
'
A co to za szkalowanie lefebrystów?
Nie szkaluje, choc uważam że to troche chore tkwić w posoborowym zakonie, z misją że wszystkich ostatecznie przekona do siebie. Raczej powodzenia mu nie wróże, logiczniej by było gdyby do tych lefebrystów wstąpił a nie nawracał całą reszte. Mimo dekretu jakiejś tam papieskiej kongregacji o wydaleniu uparcie twierdzi ze jest Salezjaninem.
Btw - wydalono go tylko z zakonu, ksiedzem jest nadal, tylko musi go zechciec jakis biskup, a w tym stanie rzeczy to mało realne. Zakonnicy eksmisje wszczeli, ale to trwa, czesc utrudnia mu tsm życie (to oni wezwali policje) choc mysle, że nie do konca też chcą go wywalić, wiedząc że nie ma gdzie pójść.
Ogólnie gosc inteligentny i ze zdolnosciami oratorskimi. W sumie chyba nawet calkiem dobry ksiądz, troche jakos szkoda, ze mu odbiło.
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 334
23 520
Ale co tu orać?

Idąc tym tropem, musielibyśmy przez cały czas utrzymywać autarkiczną gospodarkę na wypadek wojny, którą państwo może zawsze wywołać, na stałe rezygnując z bardziej efektywnego mechanizmu wolnorynkowego. Można się bawić w bycie takim preppersem na skalę całego społeczeństwa, ale im dłużej żyjesz w pokoju, tym bardziej tracisz na utrzymywaniu tego mniej wydolnego modelu.

Ostatecznie, nie ma tu czego orać, bo Mentzen wskazuje istnienie państwa jako przyczynę rezygnacji z wolnego rynku. Wystarczy, że państw nie będzie i wtedy przyczyn dla porzucania wolnorynkowej gospodarki również nie będzie.
 
138
74
Wystarczy, że państw nie będzie i wtedy przyczyn dla porzucania wolnorynkowej gospodarki również nie będzie.
Póki co na światową anarchię się nie zanosi. Wręcz przeciwnie bym powiedział. Więc na w pełni wolny rynek nie ma co liczyć.
Z tym że Mentzen z tego co wiem to anarchicznych zapędów nie ma więc prawdopodobnie stawia autarkiczną gospodarkę ponad wolny rynek.
 
OP
tosiabunio

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 872
14 424
Zapytałbym też Mentzena ile dywizji ma Watykan (Lichtenstein, Monako, San Marino, Luxemburg, i jakieś tam drobniejsze państewka) i jak szybko produkuje się tam amunicję. I po ile u nich skupują ryż, aby nie zaprzestano lokalnej produkcji.
 

tolep

five miles out
8 272
14 651
Wystarczy, że państw nie będzie
Oczywiście. Wystarczy. By akap nasz bratni ogarnął ludzki ród.

Z tym że Mentzen z tego co wiem to anarchicznych zapędów nie ma więc prawdopodobnie stawia autarkiczną gospodarkę ponad wolny rynek.
bzdura. On po prostu dostrzega rzeczywistość. Mianowicie: istnieją panstwa i zdarzają się wojny.

Idąc tym tropem, musielibyśmy przez cały czas utrzymywać autarkiczną gospodarkę
Idąc tropem reductio ad absurdum? Mentzen=Trocki a Korwin=Kim Ir Sen?
 

tolep

five miles out
8 272
14 651
Zapytałbym też Mentzena ile dywizji ma Watykan (Lichtenstein, Monako, San Marino, Luxemburg, i jakieś tam drobniejsze państewka) i jak szybko produkuje się tam amunicję. I po ile u nich skupują ryż, aby nie zaprzestano lokalnej produkcji.
Watykan nie miał dywizji i dlatego został zredukowany do mikropaństewka
1606085638968.png

.Pozostałe mikropaństewka są w dużej cześci niesamodzielne, a istnieją głównie dlatego że znajdują sie w cywilizowanej Europie od wieków i nikt nie jest w stanie nawet wymyslić żadnego casus belli.
 

tolep

five miles out
8 272
14 651
Myślę, że polskie dywizje też są niewystarczające do obrony przed agresją z różnych stron, no chyba że mieliby polskie państwo zaatakować Czesi albo Litwini to może Polska by odparła taki atak.
Dlatego też istnieje oprócz armii dyplomacja i sojusze polityczno-militarne, a także więzy ekonomiczne. Napaść Niemców na Polskę w 1939 skończyła sięco prawda szybkim sukcesem militarnym, ale rozpoczęła wojnę Niemiec z całym światem, po której Niemcy legły w gruzach.
 

Alu

Jedziem do Paragwaju!
4 394
8 852
Jak Polska mogła polegać na sojuszach widać było po "dziwnej wojnie", która pewnie pozostałaby "dziwną" gdyby Niemcy nie zaatakowali zachodu. I po zakończeniu wojny kiedy Polska trafiła do radzieckiej strefy wpływu i żadne dawne sojusze ani więzy tu w niczym nie pomogły.
 
Do góry Bottom