1. Forum Libertarian ma swój regulamin.

KORWiN, KNP, JKM, Koliber - bieżące newsy i ciekawostki

Temat na forum 'Kolibry' rozpoczęty przez tosiabunio, 10 Lipiec 2014.

 1. Maksymiliana

  Maksymiliana Everyday Hero

  Posty:
  206
  Polubienia:
  106
  Wipler to już jest przegryw, jak odszedł od Korwina.

  @libertarianin.tom - owszem, jednak konfederacja to jedno ciało, więc pewnie i Korwa się zgodzi. To wszystko zależne będzie od wyniku wyborów - czy pis będzie miało większą większość, czy trochę mniejszą.
   
 2. bombardier

  bombardier Well-Known Member

  Posty:
  1 339
  Polubienia:
  5 534
 3. tolep

  tolep ChNiNK! ChP!

  Posty:
  7 664
  Polubienia:
  12 706
  Palade to trochę taki fruwający ornitolog, jak niegdyś Migalski.
   
 4. NoahWatson

  NoahWatson The Internet is serious business.

  Posty:
  908
  Polubienia:
  1 938
  kubuski01 lubi to.
 5. tolep

  tolep ChNiNK! ChP!

  Posty:
  7 664
  Polubienia:
  12 706
  Jedynki w Warszawie 60805145_651710312011918_3092438463857819648_n.png
   
 6. akapek

  akapek Member

  Posty:
  26
  Polubienia:
  67
  Bosak z ta karą śmierci dla pedofilów już trochę przegiął. Lepiej na Kuleszę głosować .
   
 7. tolep

  tolep ChNiNK! ChP!

  Posty:
  7 664
  Polubienia:
  12 706
  A to oczywiste
   
  Claude mOnet lubi to.
 8. libertarianin.tom

  libertarianin.tom akapowy dogmatyk

  Posty:
  2 591
  Polubienia:
  5 670
  Do tego boi sie Hindusow na rowerach
   
 9. Claude mOnet

  Claude mOnet Well-Known Member

  Posty:
  887
  Polubienia:
  1 521
  Szkoda, że totalniacy z PiSuaru, czy Kloaki nie wybrali do mema 10-tek. Było by odwrotnie!

  [​IMG]
  Ps. Pan Marek Jakubiak był w PZPR, ale się nie zapisywał! Przypominam wiecznego klasyka: "Bill Clinton palił trawę, ale się nie zaciągał..." Kazimierz Staszewski
   
 10. tolep

  tolep ChNiNK! ChP!

  Posty:
  7 664
  Polubienia:
  12 706
  Dwaj tytani

   
 11. wah

  wah Well-Known Member

  Posty:
  890
  Polubienia:
  3 976
 12. Staszek Alcatraz

  Staszek Alcatraz Tak jak Pan Janusz powiedział

  Posty:
  2 605
  Polubienia:
  7 136
  Poseł Jakubiak przeciwny „małpkom”. „Mocne alkohole tylko w butelkach co najmniej o pojemności 0,75 litra”

  W rozmowie z Wirtualną Polską Marek Jakubiak stwierdził, iż mocny alkohol powinien być sprzedawany jedynie w butelkach o pojemności 0,75 litra lub większych.


  Pytany przez dziennikarza Wirtualnej Polski, czy w Sejmie działa tzw. lobby alkoholowe, Marek Jakubiak odparł, że zawodowo musiałby być zadowolony, jednak nic mu na ten temat nie wiadomo. Polityk wypowiedział się również na temat sprzedaży alkoholu. – Jednostki miary sprzedażowe alkoholu nie powinny być mniejsze niż 0,75litra. To nie jest tak, że nie ma odpowiedzialności producenta. Jak widzę, że w sklepach gminnych, na wsiach sprzedaje się alkohol bardzo słabej jakości w takich kieliszkach plastikowych i jak jogurt ma taką zakrywkę, to my w ten sposób rozpijamy naród i to nie są wcale żarty – tłumaczył.Polityk przywołał przepisy obowiązujące w Stanach Zjednoczonych, w myśl których piwo można kupić jedynie w sześciopakach, co ma pomagać w walce z alkoholizmem. – Jestem za tym, żeby alkohole mocne takie jak wódka sprzedawano w butelkach co najmniej o pojemności 0,75 litra – podkreślił.

  Polacy masowo sięgają po małpki
  Z szacunkowych danych firmy badawczej Synergio wynika, że rocznie Polacy kupują około miliarda małych buteleczek wódki. Po „małpki” codziennie sięga 3 mln osób, z czego 600 tys. nawet dwa razy dziennie. – Małe butelki bardzo uelastyczniły konsumpcję alkoholu – podkreśla Michał Kociankowski, szef Synergion. Powodują, że Polacy piją alkohol śmielej, częściej, w sytuacjach, w których raczej nie sięgnęliby po inny alkohol. Dodatkowo mała ilość wypijanego alkoholu daje złudne poczucie większej samokontroli.
   
 13. Siegfried

  Siegfried Active Member

  Posty:
  108
  Polubienia:
  155
  Nie słyszałem ani nie czytałem o takim postulacje Bosaka ale nigdy się nim nie interesowałem. Coś takiego nazywa się populizmem penalnym
   
  tolep lubi to.
 14. libertarianin.tom

  libertarianin.tom akapowy dogmatyk

  Posty:
  2 591
  Polubienia:
  5 670
  W USA jest prawo federalne zabraniajace sprzedawania pojedynczych butelek piwa? Pierwsze slysze.
   
 15. tosiabunio

  tosiabunio Grand Master Architect Członek Załogi

  Posty:
  6 506
  Polubienia:
  12 821
  Liczba dziwacznych praw alkoholowych obowiązujących w USA jest przeogromna. Nie pamiętam jak jest wszędzie, bo bywałem w różnych stanach, ale w Kalifornii na pewno można kupić jedną puszkę (choć akurat kupowałem jakąś taką dużą, rzędu 0.7). Natomiast faktycznie w stanie Waszygton zawsze kupowaliśmy piwo na sześciopaki, ale generalnie robiliśmy to chyba zawsze na stacjach benzynowych i przy okazji interesowała nas większa ilość zawsze.
   
 16. mikioli

  mikioli Well-Known Member

  Posty:
  2 573
  Polubienia:
  4 478
  Wątpię w federalne, ale nadal są hrabstwa z prohibicją. (Czerwone)
  [​IMG]
   
  nazimno i libertarianin.tom lubią to.
 17. kr2y510

  kr2y510 konfederata targowicki

  Posty:
  12 109
  Polubienia:
  20 287
  Konfederacja się rozpada, Liroy i Jakubowski odchodzą. Chcą iść do wyborów z koncesjonowanym przez PiS narodowcem Zawiszą. Wyciągnęli Zawiszę z lamusa i ruszają do boju.
  Więc obejrzałem sobie wywiad z Sośnierzem.
  Kurwa dramat.
  Sośnierz naprawdę wierzy w Globalne Ocieplenie!
  Czy w tej Konfederacji jest tam choć jeden normalny?
   
 18. kr2y510

  kr2y510 konfederata targowicki

  Posty:
  12 109
  Polubienia:
  20 287
  Braun tłumaczy zamieszanie.
  A moje wytłumaczenie tej operetki jest proste. Liroy i Jakubiak dostali polecenie od swych przełożonych i je wykonali. Pamiętają dobrze skąd im nogi wyrastają.
   
  nazimno i Claude mOnet lubią to.
 19. Staszek Alcatraz

  Staszek Alcatraz Tak jak Pan Janusz powiedział

  Posty:
  2 605
  Polubienia:
  7 136
  Kulisy negocjacji Kukiz '15 z Konfederacją. Rozmowy są zaawansowane, trwa ustalanie "jedynek" na listach wyborczych

  Z ustaleń portalu wPolityce.pl wynika, że trwają intensywne rozmowy Kukiz ‘15 z Konfederacją na temat wspólnego startu w jesiennych wyborach parlamentarnych. Negocjacje są bardzo zaawansowane. Dotyczą obsady „jedynek” w okręgach wyborczych.

  Najprawdopodobniej posłowie Kukiz ‘15 będą startować z komitetu wyborczego partii politycznej, co pozwoli uzyskać subwencję partyjną. Jest to możliwe po ewentualnym wejściu komitetu do Sejmu lub przekroczeniu 3 proc. poparcia.

  Warunkiem wspólnego startu, podnoszonym przez Kukiz ‘15 jest zmiana nazwy statutowej, z Konfederacja Wolność i Niepodległość na Konfederacja i Kukiz lub na Konfederacja-Kukiz

  — mówi informator portalu wPolityce.pl z klubu parlamentarnego Kukiz ‘15.

  To ostatnia szansa Kukiz ‘15 na start w wyborach parlamentarnych, bo sami nie będą w stanie zebrać list z podpisami poparcia. Negocjacje o wspólnym starcie z Bezpartyjnymi Samorządowcami i PSL zakończyły się niczym.

  Negocjacje na temat obsadzenia „jedynek” w okręgach wyborczych są zaawansowane. Paweł Kukiz ma startować z Warszawy, Janusz Korwin-Mikke z okręgu podwarszawskiego. Nie wiadomo skąd wystartuje wicemarszałek Stanisław Tyszka, który cztery lata temu zdobył mandat z okręgu podwarszawskiego. Jak zawsze przy obsadzie miejsc, z których kandydaci mają największe szanse na wejście do Sejmu nie brakuje kontrowersji i napięć. W Toruniu poseł Paweł Szramka rywalizuje o pierwsze miejsce na liście ze Sławomirem Mentzenem, autorem słynnej „piątki”. Witold Tumanowicz walczy z posłem Łukaszem Rzepeckim, który z PiS przeszedł do Kukiz ‘15 o „jedynkę” z okręgu sieradzkiego. Ale znacznie większe napięcie jest w okręgu rzeszowskim. Stamtąd, oczywiście z pierwszego miejsca, chce startować obecny poseł Kukiz ‘15 Maciej Masłowski, Grzegorz Braun i Marek Jurek z Prawicy RP.

  Z „konfederatów” „jedynkę” w Lublinie ma otrzymać Jakub Kulesza, a w Białymstoku Robert Winnicki. Nie wiadomo jeszcze skąd wystartuje Krzysztof Bosak.

  Wielu posłów Kukiz ‘15 nie zgadza się na porozumienie z „konfederatami”. Niektórzy rezygnują ze startu w wyborach, część prowadzi rozmowy z PSL, część z PiS

  — mówi nasz rozmówca.

  Są wśród nich najbardziej rozpoznawalni politycy klubu parlamentarnego. Niechętna do startu z Konfederacją jest Agnieszka Ścigaj, która najprawdopodobniej wystartuje do Sejmu z list PSL. Na wspólnych listach zabraknie Tomasza Rzymkowskiego, który już przed wyborami do Parlamentu Europejskiego deklarował, że nie wystartuje ze wspólnej listy z Konfederacją. Start w takiej konfiguracji politycznej wykluczają również posłowie Piotr Apel i Grzegorz Długi oraz dr Pawła Kukiza-Szczucińskiego. Będzie to znaczącym osłabieniem listy. Pozytywnie start z Konfederacją oceniają również posłowie Paweł Skutecki, Robert Mordak, Paweł Grabowski, więc jeżeli dojdzie do porozumienia, oni też znajdą się na listach

  Nie wiadomo co z Piotrem Liroyem-Marcem. Pojawiają się dwie możliwości. Wróci do Konfederacji albo wystartuje do Senatu z cichym poparciem PiS. Raczej na listach wyborczych nie znajdzie się były wyrazisty polityk m. in. Kukiz ‘15 i Konfederacji Marek Jakubiak.

  Kukiz ‘15 negocjował wspólny start z Bezpartyjnymi Samorządowcami i z Polskim Stronnictwem Ludowym. Nic z tego nie wyszło i nie ma do nich powrotu. Bezpartyjni Samorządowcy chcieli startować jako komitet wyborczy wyborców. Paweł Kukiz nie zgadzał się na to. Chciał wystartować jako komitet wyborczy partii politycznej, bo tylko przy tej formie można uzyskać subwencje wyborczą po wejściu do Sejmu albo po zdobyciu 3 proc. poparcia. Z ludowcami nie udało się porozumieć, bo PSL obstawał przy starcie pod swoją nazwą. Kukiz optował m. in. za startem pod nazwą Koalicja Polska Kukiz PSL. Rację miał jeden z czołowych działaczy PSL, który mówił portalowi wPolityce.pl, że uwierzy w porozumienie ludowców z Pawłem Kukizem dopiero, jak zobaczy jego posłów na zarejestrowanych listach wyborczych.
   

Poleć forum

 1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.