KORWiN, KNP, JKM, Koliber - bieżące newsy i ciekawostki

alfacentauri

Well-Known Member
1 119
1 821
Sezon ogórkowy w pełni, więc można coś znów wrzucić o około konfederacyjnych przygłupach. Jak komuś mało było komedii z ich udziałem w obecnej kadencji (np. zakładania dla jakiejś idiotki zespołu poselskiego, w którym się dyskutowało o przelewaniu wody z Dunaju do Odry) to ma już wstępne plany czym mogą się oni zajmować w następnej kadencji, o ile się tam ponownie dostaną.

"Oczywiście Google to firma działająca na wolnym rynku. Natomiast ze względu na jej dominującą pozycję oraz bardzo ostre ideologiczne nastawienie wydaje się, że w moim przekonaniu potrzebna jest – w przyszłym Sejmie – komisja śledcza, która wyjaśni, w jaki sposób te firmy w zasadzie w Polsce działają – ocenił Tomasz Sommer."
https://nczas.com/2019/08/07/sommer...ow-jako-uzytkownikow-drugiej-kategorii-video/
 

alfacentauri

Well-Known Member
1 119
1 821
Ostatnio PIS szumnie obniżył PIT z 18% do 17%.
Jeśli chodzi o posłów Konfederacji to Paweł Skutecki i Robert Majka głosowali za obniżką. Jakub Kulesza był nieobecny na głosowaniu, a od głosu wstrzymali się Robert Winnicki i Jacek Wilk. Ten ostatni tłumaczył to tak: „To największa hipokryzja podatkowa, jaką PiS zrobił do tej pory. Symboliczne obniża PIT i jednocześnie dowala gdzie się da radykalnie zwiększonym najgorszym podatkiem – ZUSem (vide np: zniesienie limitu składek)”.
https://wolnosc24.pl/2019/09/01/pis...bniza-pit-i-jednoczesnie-dowala-gdzie-sie-da/
 

wah

Well-Known Member
1 409
5 935Wystylizowany na Jezusa kandydat Konfederacji chce dać wyborcom… "święty spokój"

W swoim haśle wyborczym zapewnia, że nic nam nie obieca, ale za to da wyborcom „święty spokój”. Olech startuje do Sejmu z odległego 13. miejsca. Nie da się jednak ukryć, że tak oryginalny sposób prowadzenia kampanii wyborczej daje mu w mieście szansę na większą rozpoznawalność niż w przypadku jedynki listy. Marcin Bedka pochodzi ze Szczecinka i póki co, trudno dostrzec jego aktywność wyborczą w naszym mieście.

- Skorzystałem z tego, co mam. Wiele osób mówi, że wyglądam jak Jezus i tak jakoś wyszło. Nie chcę się wynosić na ołtarze czy udawać Pana Boga, ale chciałbym wprowadzić do naszej polityki trochę luzu i dystansu – mówi Dariusz Olech.

Jak należy rozumieć hasło wyborcze kandydata Konfederacji? – Dwutorowo. Nic nie mogę obiecać, czyli żadnych programów socjalnych i żadnego rozdawnictwa. Budżet nie jest z gumy, a kiełbasa wyborcza kosztuje. Święty spokój, czyli chcę, żeby rząd nie wtrącał się w życie Polaków, prostsze podatki, korzystniejsze prawo, to moje cele – dodaje. Jako przykład szczeciński swojego programu Olech podaje postulat szybkiej budowy Zachodniego Obejścia Szczecina.
https://wszczecinie.pl/aktualnosci,...chce_dac_wyborcom_swiety_spokoj,id-32706.html
 

akapek

Member
31
82
no i ma rację, wypierdalać z tym prawem tylko w anarchii ludzie są faktycznie równi. Teraz jest konstytucja w której jest napisane że wszyscy są równi i co z tego? poseł 30k PLN kwoty wolnej od podatku obywatel 3k PLN Poseł może legalnie palić zioło obywatel nie może i takich przykładów jest nieskończoność. Pozdrawiam kandydatkę
 

libertarianin.tom

akapowy dogmatyk
2 622
5 973
"– Zwiążemy kwotę wolną od podatku z minimalnym wynagrodzeniem za pracę. Kwota wolna od podatku będzie wynosiła 12-krotność minimalnego wynagrodzenia za pracę."

"
Program 1000 Plus, czyli powszechna ulga podatkowa! – Przeprowadzimy najwyższą w historii Polski obniżkę podatku – zapowiada w spocie Grzegorz Braun.
  • PIT 0%,"

https://nczas.com/2019/09/21/na-zyw...rogramowa-konfederacji-wejdz-i-ogladaj-video/

Na czym polega kwota wolna od podatku...gdy podatek jest 0%?

P.S. Skoro placa minimalna to zlo to dlaczego Konfa juz nie postuluje jej zniesienia?
 

tolep

ChNiNK! ChP!
7 781
13 449
Na czym polega kwota wolna od podatku...gdy podatek jest 0%?

P.S. Skoro placa minimalna to zlo to dlaczego Konfa juz nie postuluje jej zniesienia?
Nie odpowiem ci za Konfederację, bo oni tam głównie trollują, a JKM jest stary i zmeczony.
Raczej generalnie. Czy byłbyś w stanie poprzeć bon edukacyjny? Rząd daje ci bon, którym płacisz za edukację swoich dzieci w wybranej przez ciebie szkole, pańśtwowej lub prywatnej, realizującej jakieś określone przez rząd minimum programowe + jakiś tam kawałek programu własnego? A byłbyś w stanie poprzeć partię która wystąpiłaby z takim pomysłem w swoim manifeście?

Nie?

No to pechunio, bo tak własnie w demokracji robi się zmiany. Tak własnie demokratycznie lewica przepycha swoją agendę. Kroczek po kroczku. Podnosząc VAT o 1 procent. Kiedyś JKM cytował jakiegoś amerykańskiego libertarianina który przejrzał postulaty Komunistycznej Partii USA z 1926 w latach 70-tych i zauważył, ze wszystkie są zrealizowane.

Tak własnie np. ostatnio pedały osiagają swoje cele. 20 lat temu po cichutku mówili że chcieliby mieć prawo do wizyt w szpitalu u swojego partnera, usunąć jakieś utrudnienia biurokratyczne.... ale przecież żadnych tam małżeństw ani adopcji dzieci, ABSOLUTNIE NIE.
 

T.M.

antyhumanista, anarchista bez flagi
1 250
3 803

tolep

ChNiNK! ChP!
7 781
13 449
Poza tym się zgadza :p
Korwin ostro: USA to prawie komuna!
(...)

Przypomniał także, że wszystkie państwa demokratyczne, jak np. Stany Zjednoczone, które rozpoczęły jako państwa z wolnym rynkiem, teraz są prawie jak państwa komunistyczne. Milton Friedman w latach 70. poszedł do Biblioteki Kongresu Stanów Zjednoczonych i przeczytał programy amerykańskich partii komunistycznych z 1920r. i odkrył, że wszystkie punkty tych programów zostały spełnione w USA! Wszystkie. A więc państwa demokratyczne zmieniają się w socjalistyczne. Karol Marks powiedział, że jeśli chcesz zbudować socjalizm wystarczy zbudować demokrację, a głupia większość socjalizm zbuduje. Oczywiście nie powiedział nic o głupiej większości, to tylko mój wniosek – dodał żartobliwie.
 
Do góry Bottom