KORWiN, KNP, JKM, Koliber - bieżące newsy i ciekawostki

D

Deleted member 6341

Guest
Zaściankowość, a nie wolność wieszają na sztandary.

- Skoro my robimy te badania, skoro śledzimy, jaki przekaz trafia do wyborców, to wiemy, co mówić, żeby wyborcy tego słuchali. I z tego nam wyszło pięć naszych postulatów. Nazwałem je "piątką Konfederacji". Właśnie ogłaszam je po raz pierwszy: nie chcemy Żydów, homoseksualistów, aborcji, podatków i Unii Europejskiej"

- powiedział Mentzen, co publiczność nagrodziła oklaskami. - To najlepiej trafia do naszych wyborców, o tym nasi wyborcy chcą słuchać. I z tego powodu podbieramy wyborców PiS-owi - dodał.
https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/kandydat-konfederacji-trzeba-mówić-że-żydzi-dostaną-naszą-polską-ziemię-to-bardziej-chwyci/ar-AAB81iR?li=BBr5KbO

Ale ludziom"piątka konfederacji" się podoba -Mentzen rządzi.


Dariusz Baranowski
1 tydzień temu
Spraw Boże by na jesieni Mentzen został ministrem finansów, Wilk, lub Berkowicz premierem, Korwin ministrem gospodarki, Braun sądownictwa i cała reszta gdzie się nada najlepiej. Urlop specjalnie na wybory będe brał i rodzine bez wyjątków całą, chocby batem na Konfederację do glosowania zagonić. Tak mnie dopomóz Bóg, amen.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
D

Deleted member 6431

Guest
Za mocna fotka

Nie wiem o co chodzi z tym foto??Widzę tą M.Ogórek ale do dziś nie wiem kim ta kobieta jest ???
Pamietam jak miała byc prezydentem od komuchów millera jak wychwalała gronkiwiecz waltzową i bochniarz

a teraz widzę że pisowców wychwala i nie wiem kim ona jest???
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
7 778
21 555
LoL, nawet ta groteskowa pudernica robi już reklamę Korwinowi. Będzie śmiesznie tej jesieni...
https://fakty.interia.pl/swiat/news-mosbacher-o-stanowisku-konfederacji-ws-ustawy-447-mowa-niena,nId,2993830
Mosbacher o stanowisku Konfederacji ws. ustawy 447: Mowa nienawiści
Świat
Wczoraj, 16 maja (16:06) Aktualizacja: Wczoraj, 16 maja (17:56)
Ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher oceniła w czwartek, że informacje przekazywane przez Konfederację nt. tzw. ustawy 447 są "rażąco nieprawdziwe". "Mowa nienawiści przedstawicieli skrajnych organizacji nie zakłóci relacji między sojusznikami" - podkreśliła.

"Informacje przekazywane w kampanii Konfederacji są rażąco nieprawdziwe (...) Mowa nienawiści przedstawicieli skrajnych organizacji nie zakłóci relacji między sojusznikami" - napisała Mosbacher w czwartek na Twitterze. W swym poście zamieściła też link do szczegółów ustawy "JUST".

Przyjęta przez Kongres USA i podpisana w maju 2018 r. przez prezydenta Donalda Trumpa ustawa o sprawiedliwości dla ofiar, którym nie zadośćuczyniono (Justice for Uncompensated Survivors Today — JUST Act, potocznie zwana ustawą 447), dotyczy zwrotu mienia ofiar Holokaustu ich prawowitym właścicielom bądź ich spadkobiercom, ale jej zapisy mają głównie symboliczny, deklaratywny charakter.

Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy od dłuższego czasu krytykuje uchwalone w USA regulacje.

Liderzy ugrupowania reaugują
Poseł Robert Winnicki ocenił, że ambasador USA została "przyzwyczajona przez rząd PiS, żeby traktować Polskę jak bananową republikę". "Nie po to świętowaliśmy w zeszłym roku stulecie niepodległości, żeby obce ambasady dyktowały nam jak ma być w Polsce. Pani Mosbacher powinna zostać stanowczo upomniana przez ministra spraw zagranicznych. Oczekujemy od polskiego rządu jasnego stanowiska wobec rządu USA: Mosbacher go home" - mówił Winnicki.

Poseł Piotr Liroy Marzec (Konfederacja) zażądał od polskiego rządu i prezydenta przedstawienia stanowiska jaki jest oficjalny stosunek tych organów wobec amerykańskiej ustawy 447 i współpracy w jej zakresie polskich władz z władzami USA. Krzysztof Bosak z Ruchu Narodowego podkreślił, że wpis Mosbacher "to pomówienie Konfederacji". "Jeżeli pojawiły się z naszej strony nieprawdziwe informacje, to prosimy o ich sprostowanie. Jeżeli w czymś się omyliliśmy, relacjonując jak działa ustawa 447, zachęcamy dyplomatów amerykańskich, aby to sprostowali" - mówił Bosak.

Projekt zdjęty z obrad Sejmu
W środę projekt Kukiz'15 dotyczący ochrony własności RP przed roszczeniami wysuwanymi m.in. w związku z amerykańską ustawą 447 został zdjęty z porządku obrad obecnego posiedzenia Sejmu.

Projekt Kukiz'15 zakłada m.in. zakaz prowadzenia negocjacji na temat roszczeń do mienia bezspadkowego ofiar Holokaustu, które byłoby penalizowane. Zgodnie z projektem ustawy, zobowiązywałby on Radę Ministrów do corocznego sprawozdania przed Sejmem i Senatem o podmiotach, które w roku poprzednim wystąpiły z roszczeniami.

Oskarżenia Konfederacji
W środę posłowie Konfederacji zorganizowali w Sejmie konferencję prasową, podczas której krytykowali zdjęcie z porządku obrad propozycji Kukiz'15.

Szef poselskiego koła Konfederacji Marek Jakubiak mówił m.in., że PiS, wycofując projekt ustawy "anty 447", z porządku obrad, "daje paliwo wszystkim 'Polakożercom pochodzenia żydowskiego' oraz tym, którym się wydaje, że 'im się należ bezspadkowe mienie w Polsce". "Stop ustawie 447" - oświadczył Jakubiak.

Poseł Robert Winnicki wyraził pogląd, że "rząd RP pracuje razem ze Stanami Zjednoczonymi i Izraelem nad tym, żeby środowiskom żydowskim zapłacić roszczenia warte setki miliardów dolarów". "To co oni dzisiaj robią, oznacza, że Polska jest w olbrzymim zagrożeniu, jeśli chodzi o roszczenia majątkowe środowisk żydowskich" - ocenił poseł.

Strona amerykańska wielokrotnie podkreślała, że przepisy ustawy "JUST" mają głównie symboliczny, deklaratywny charakter.
 

Sorasil

Well-Known Member
134
395
LoL, nawet ta groteskowa pudernica robi już reklamę Korwinowi. Będzie śmiesznie tej jesieni...
Muszę przyznać, że dzieją się ostatnio rzeczy ciekawe. Myślałem, że sprawa tej ustawy 447 będzie kompletnie zamieciona pod dywan, ale przecieki coraz śmielej się pojawiają, a teraz ten artykuł. Tak samo poparcie dla Konfederacji w ostatnim czasie mocno wzrosło w sondażach, już się pojawiają najczęściej powyżej progu i to z zapasam, co jest o tyle istotne, że wiele osób mogło mieć wątpliwości, czy nie będzie "traciło" głosu, głosując na nich, tak wysokie poparcie te wątpliwości u wielu osób rozwieje.

To wygląda zupełnie inaczej niż poprzednie wybory. Wtedy media i środowiska związane z PO grzmiały i fukały na Korwina niesamowicie, co ułatwiło zadanie PiSowi. Teraz nie widzę tego zbytnio, choć nie oglądam tv, może tam jest inaczej.

Co ciekawe, czasami nawet krytyczne artykuły mogą być w interesie osób, które niby tą krytyką są dotknięte. Coś w stylu: czy krytyka żądania USA w sprawie mienia bez-spadkowego na kwotę miliardów dolarów to antysemityzm?
Niby tytuł zawiera w sobie krytykę, no bo ci wredni antysemici. Jednocześnie taki artykuł sam w sobie zwróciłby uwagę na problem, a nawet na skalę zagrożenia. Warto śledzić uważniej prasę przed wyborami, imo.

E: pamięć mnie jednak trochę zawiodła. Ataki zwiększyły się dopiero po przekroczeniu progu w poprzednich wyborach do PE. Zobaczymy, jak będzie teraz.
 
Ostatnia edycja:

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
7 778
21 555

alfacentauri

Well-Known Member
1 148
1 894
Pod koniec kwietnia było głosowanie nad rozszerzeniem programu 500+ na pierwsze dziecko bez względu na dochody rodziców. Po internetach piszą, że większość Konfederacji była za. Wychodzi, że to było zalinkowane poniżej głosowanie, jeśli inne to niech ktoś poprawi:
http://orka.sejm.gov.pl/Glos8.nsf/nazwa/80_54/$file/glos_80_54.pdf
Zgodnie z tym za rozszerzeniem tego socjalnego planu byli:
Marek Jakubiak i Liroy. Przeciwny był tylko Jakub Kulesza. Posłowie Wilk i Winnicki nie raczyli głosować.
Z innych klubów warto wspomnieć o TERAZ - przeciw był cały klub i cała trójka posłów głosowała. Podobnie nikt z Nowoczesnej nie za głosował za (trójka posłów nie głosowała).
Podobno według piątki Mentzena Konfederacja nie chce podatków. Nie widzą chyba najwyraźniej sprzeczności w tym, że chcą zwiększać wydatki.
 
D

Deleted member 6341

Guest
Korwin-Mikke chce koalicji z Kaczyńskim. Poseł PiS: możliwe rozmowy z Konfederacją.

- Nie odmówię Kaczyńskiemu - mówi "SE" Janusz Korwin-Mikke. Deklaruje, że po jesiennych wyborach jest gotów stworzyć koalicję z PiS.

Poseł Marek Ast z partii rządzącej powiedział dziennikarzom, że rozmów koalicyjnych z Korwinem jego ugrupowanie nie wyklucza, bo jest otwarte na rozmowy z formacjami, które "podzielają ich wartości". - Jeśli nie będziemy mieć większości w przyszłym Sejmie, to myślę, że z Konfederacją, z Januszem Korwin-Mikke jest możliwa koalicja - stwierdził Ast.
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomo...-koalicji-z-kaczynskim-posel-pis-mozliwe.html
 

Maksymiliana

Everyday Hero
286
147
Koalicja PiS i Konfa jak najbardziej wchodzi w grę i nie jest to "Dzielenie skóry na niedźwiedziu"
Po pierwsze PiS to prawica, Konfederacja to prawica i skrajna prawica. Dlatego powiedziałabym, że to iście prawdopodobne, że dojdzie do koalicji tych dwóch klubów.
 

Maksymiliana

Everyday Hero
286
147
No to fakt :)
Jak teraz Konfederacja zdobędzie te 5% to myślę, że do sejmu się dostaną.
Jestem ciekawa, czy w wyborach do sejmu Korwin też będzie startował z 10 miejsca w jakiejś Koziej Wólce
 

libertarianin.tom

akapowy dogmatyk
2 637
6 114
Koalicja PiS i Konfa jak najbardziej wchodzi w grę i nie jest to "Dzielenie skóry na niedźwiedziu"
Po pierwsze PiS to prawica, Konfederacja to prawica i skrajna prawica. Dlatego powiedziałabym, że to iście prawdopodobne, że dojdzie do koalicji tych dwóch klubów.
Tylko, ze PiS to socjalistyczna prawica w stylu Perona i dogadac sie moga tylko z Narodowa czescia Konfederacji. No chyba, ze korwinisci pod wplywem RN tez przejda na podobne pozycje (w sprawie imigracji juz przeszli).
 
Do góry Bottom