1. Forum Libertarian ma swój regulamin.

KORWiN, KNP, JKM, Koliber - bieżące newsy i ciekawostki

Temat na forum 'Kolibry' rozpoczęty przez tosiabunio, 10 Lipiec 2014.

 1. mikioli

  mikioli Well-Known Member

  Posty:
  2 582
  Polubienia:
  4 514
 2. wah

  wah Well-Known Member

  Posty:
  930
  Polubienia:
  4 133

  - Skoro my robimy te badania, skoro śledzimy, jaki przekaz trafia do wyborców, to wiemy, co mówić, żeby wyborcy tego słuchali. I z tego nam wyszło pięć naszych postulatów. Nazwałem je "piątką Konfederacji". Właśnie ogłaszam je po raz pierwszy: nie chcemy Żydów, homoseksualistów, aborcji, podatków i Unii Europejskiej"

  - powiedział Mentzen, co publiczność nagrodziła oklaskami. - To najlepiej trafia do naszych wyborców, o tym nasi wyborcy chcą słuchać. I z tego powodu podbieramy wyborców PiS-owi - dodał.
  https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/kandydat-konfederacji-trzeba-mówić-że-żydzi-dostaną-naszą-polską-ziemię-to-bardziej-chwyci/ar-AAB81iR?li=BBr5KbO

  Ale ludziom"piątka konfederacji" się podoba -Mentzen rządzi.

  [​IMG]
  Dariusz Baranowski
  1 tydzień temu
  Spraw Boże by na jesieni Mentzen został ministrem finansów, Wilk, lub Berkowicz premierem, Korwin ministrem gospodarki, Braun sądownictwa i cała reszta gdzie się nada najlepiej. Urlop specjalnie na wybory będe brał i rodzine bez wyjątków całą, chocby batem na Konfederację do glosowania zagonić. Tak mnie dopomóz Bóg, amen.
   
  Ostatnia edycja: 9 Maj 2019
 3. Eli-minator

  Eli-minator zdrajca świętych dogmatów

  Posty:
  698
  Polubienia:
  1 533
  Ostatni Antyjedi Braun niech będzie Ministrem Kultury i Dziedzictwa Gwiezdnych Wojen.
   
 4. Staszek Alcatraz

  Staszek Alcatraz Tak jak Pan Janusz powiedział

  Posty:
  2 614
  Polubienia:
  7 172
 5. Hanki

  Hanki Secessionist

  Posty:
  1 252
  Polubienia:
  3 483
  Walka o poszerzanie elektoratu negatywnego trwa:

   
  nazimno, Pestek, wah oraz 3 uzytkowników lubi to.
 6. sabat

  sabat Well-Known Member

  Posty:
  570
  Polubienia:
  1 323
  Nie wiem o co chodzi z tym foto??Widzę tą M.Ogórek ale do dziś nie wiem kim ta kobieta jest ???
  Pamietam jak miała byc prezydentem od komuchów millera jak wychwalała gronkiwiecz waltzową i bochniarz


  a teraz widzę że pisowców wychwala i nie wiem kim ona jest???
   
 7. kr2y510

  kr2y510 konfederata targowicki

  Posty:
  12 119
  Polubienia:
  20 330
  Żoną ubeka.
   
  Mad.lock, wah, Hitch oraz 1 użytkownik lubi to.
 8. Staszek Alcatraz

  Staszek Alcatraz Tak jak Pan Janusz powiedział

  Posty:
  2 614
  Polubienia:
  7 172
  Nie pozwolili mu się wypowiedzieć przez cały program.
   
  sabat lubi to.
 9. FatBantha

  FatBantha sprzedawca niszowych etosów Członek Załogi

  Posty:
  7 358
  Polubienia:
  19 102
  LoL, nawet ta groteskowa pudernica robi już reklamę Korwinowi. Będzie śmiesznie tej jesieni...

  Mosbacher o stanowisku Konfederacji ws. ustawy 447: Mowa nienawiści
  Świat
  Wczoraj, 16 maja (16:06) Aktualizacja: Wczoraj, 16 maja (17:56)
  Ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher oceniła w czwartek, że informacje przekazywane przez Konfederację nt. tzw. ustawy 447 są "rażąco nieprawdziwe". "Mowa nienawiści przedstawicieli skrajnych organizacji nie zakłóci relacji między sojusznikami" - podkreśliła.

  "Informacje przekazywane w kampanii Konfederacji są rażąco nieprawdziwe (...) Mowa nienawiści przedstawicieli skrajnych organizacji nie zakłóci relacji między sojusznikami" - napisała Mosbacher w czwartek na Twitterze. W swym poście zamieściła też link do szczegółów ustawy "JUST".

  Przyjęta przez Kongres USA i podpisana w maju 2018 r. przez prezydenta Donalda Trumpa ustawa o sprawiedliwości dla ofiar, którym nie zadośćuczyniono (Justice for Uncompensated Survivors Today — JUST Act, potocznie zwana ustawą 447), dotyczy zwrotu mienia ofiar Holokaustu ich prawowitym właścicielom bądź ich spadkobiercom, ale jej zapisy mają głównie symboliczny, deklaratywny charakter.

  Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy od dłuższego czasu krytykuje uchwalone w USA regulacje.

  Liderzy ugrupowania reaugują
  Poseł Robert Winnicki ocenił, że ambasador USA została "przyzwyczajona przez rząd PiS, żeby traktować Polskę jak bananową republikę". "Nie po to świętowaliśmy w zeszłym roku stulecie niepodległości, żeby obce ambasady dyktowały nam jak ma być w Polsce. Pani Mosbacher powinna zostać stanowczo upomniana przez ministra spraw zagranicznych. Oczekujemy od polskiego rządu jasnego stanowiska wobec rządu USA: Mosbacher go home" - mówił Winnicki.

  Poseł Piotr Liroy Marzec (Konfederacja) zażądał od polskiego rządu i prezydenta przedstawienia stanowiska jaki jest oficjalny stosunek tych organów wobec amerykańskiej ustawy 447 i współpracy w jej zakresie polskich władz z władzami USA. Krzysztof Bosak z Ruchu Narodowego podkreślił, że wpis Mosbacher "to pomówienie Konfederacji". "Jeżeli pojawiły się z naszej strony nieprawdziwe informacje, to prosimy o ich sprostowanie. Jeżeli w czymś się omyliliśmy, relacjonując jak działa ustawa 447, zachęcamy dyplomatów amerykańskich, aby to sprostowali" - mówił Bosak.

  Projekt zdjęty z obrad Sejmu
  W środę projekt Kukiz'15 dotyczący ochrony własności RP przed roszczeniami wysuwanymi m.in. w związku z amerykańską ustawą 447 został zdjęty z porządku obrad obecnego posiedzenia Sejmu.

  Projekt Kukiz'15 zakłada m.in. zakaz prowadzenia negocjacji na temat roszczeń do mienia bezspadkowego ofiar Holokaustu, które byłoby penalizowane. Zgodnie z projektem ustawy, zobowiązywałby on Radę Ministrów do corocznego sprawozdania przed Sejmem i Senatem o podmiotach, które w roku poprzednim wystąpiły z roszczeniami.

  Oskarżenia Konfederacji
  W środę posłowie Konfederacji zorganizowali w Sejmie konferencję prasową, podczas której krytykowali zdjęcie z porządku obrad propozycji Kukiz'15.

  Szef poselskiego koła Konfederacji Marek Jakubiak mówił m.in., że PiS, wycofując projekt ustawy "anty 447", z porządku obrad, "daje paliwo wszystkim 'Polakożercom pochodzenia żydowskiego' oraz tym, którym się wydaje, że 'im się należ bezspadkowe mienie w Polsce". "Stop ustawie 447" - oświadczył Jakubiak.

  Poseł Robert Winnicki wyraził pogląd, że "rząd RP pracuje razem ze Stanami Zjednoczonymi i Izraelem nad tym, żeby środowiskom żydowskim zapłacić roszczenia warte setki miliardów dolarów". "To co oni dzisiaj robią, oznacza, że Polska jest w olbrzymim zagrożeniu, jeśli chodzi o roszczenia majątkowe środowisk żydowskich" - ocenił poseł.

  Strona amerykańska wielokrotnie podkreślała, że przepisy ustawy "JUST" mają głównie symboliczny, deklaratywny charakter.
   
  luke27, wah, Sorasil oraz 3 uzytkowników lubi to.
 10. Sorasil

  Sorasil Well-Known Member

  Posty:
  133
  Polubienia:
  376
  Muszę przyznać, że dzieją się ostatnio rzeczy ciekawe. Myślałem, że sprawa tej ustawy 447 będzie kompletnie zamieciona pod dywan, ale przecieki coraz śmielej się pojawiają, a teraz ten artykuł. Tak samo poparcie dla Konfederacji w ostatnim czasie mocno wzrosło w sondażach, już się pojawiają najczęściej powyżej progu i to z zapasam, co jest o tyle istotne, że wiele osób mogło mieć wątpliwości, czy nie będzie "traciło" głosu, głosując na nich, tak wysokie poparcie te wątpliwości u wielu osób rozwieje.

  To wygląda zupełnie inaczej niż poprzednie wybory. Wtedy media i środowiska związane z PO grzmiały i fukały na Korwina niesamowicie, co ułatwiło zadanie PiSowi. Teraz nie widzę tego zbytnio, choć nie oglądam tv, może tam jest inaczej.

  Co ciekawe, czasami nawet krytyczne artykuły mogą być w interesie osób, które niby tą krytyką są dotknięte. Coś w stylu: czy krytyka żądania USA w sprawie mienia bez-spadkowego na kwotę miliardów dolarów to antysemityzm?
  Niby tytuł zawiera w sobie krytykę, no bo ci wredni antysemici. Jednocześnie taki artykuł sam w sobie zwróciłby uwagę na problem, a nawet na skalę zagrożenia. Warto śledzić uważniej prasę przed wyborami, imo.

  E: pamięć mnie jednak trochę zawiodła. Ataki zwiększyły się dopiero po przekroczeniu progu w poprzednich wyborach do PE. Zobaczymy, jak będzie teraz.
   
  Ostatnia edycja: 17 Maj 2019
 11. FatBantha

  FatBantha sprzedawca niszowych etosów Członek Załogi

  Posty:
  7 358
  Polubienia:
  19 102
  Jeden z komentarzy pod artykułem w Wyborczej:

  wydzielina_fizjologiczna wczoraj

  "Budowa fort Trump w Polsce i spłata roszczeń żydowskich"

  Są takie filmy porno, na których wielki czarny Afroamerykanin kopuluje z blondynką i włada jej jednocześnie palec w pupę. To dokładnie jak budowanie fort Trump i spłata żydowskich roszczeń.
   
  tolep lubi to.
 12. alfacentauri

  alfacentauri Well-Known Member

  Posty:
  1 028
  Polubienia:
  1 499
  Pod koniec kwietnia było głosowanie nad rozszerzeniem programu 500+ na pierwsze dziecko bez względu na dochody rodziców. Po internetach piszą, że większość Konfederacji była za. Wychodzi, że to było zalinkowane poniżej głosowanie, jeśli inne to niech ktoś poprawi:
  http://orka.sejm.gov.pl/Glos8.nsf/nazwa/80_54/$file/glos_80_54.pdf
  Zgodnie z tym za rozszerzeniem tego socjalnego planu byli:
  Marek Jakubiak i Liroy. Przeciwny był tylko Jakub Kulesza. Posłowie Wilk i Winnicki nie raczyli głosować.
  Z innych klubów warto wspomnieć o TERAZ - przeciw był cały klub i cała trójka posłów głosowała. Podobnie nikt z Nowoczesnej nie za głosował za (trójka posłów nie głosowała).
  Podobno według piątki Mentzena Konfederacja nie chce podatków. Nie widzą chyba najwyraźniej sprzeczności w tym, że chcą zwiększać wydatki.
   
 13. wah

  wah Well-Known Member

  Posty:
  930
  Polubienia:
  4 133
  Korwin-Mikke chce koalicji z Kaczyńskim. Poseł PiS: możliwe rozmowy z Konfederacją.

  - Nie odmówię Kaczyńskiemu - mówi "SE" Janusz Korwin-Mikke. Deklaruje, że po jesiennych wyborach jest gotów stworzyć koalicję z PiS.

  Poseł Marek Ast z partii rządzącej powiedział dziennikarzom, że rozmów koalicyjnych z Korwinem jego ugrupowanie nie wyklucza, bo jest otwarte na rozmowy z formacjami, które "podzielają ich wartości". - Jeśli nie będziemy mieć większości w przyszłym Sejmie, to myślę, że z Konfederacją, z Januszem Korwin-Mikke jest możliwa koalicja - stwierdził Ast.
  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomo...-koalicji-z-kaczynskim-posel-pis-mozliwe.html
   
 14. Staszek Alcatraz

  Staszek Alcatraz Tak jak Pan Janusz powiedział

  Posty:
  2 614
  Polubienia:
  7 172
  Dzielenie skóry na niedźwiedziu.
   
 15. Maksymiliana

  Maksymiliana Everyday Hero

  Posty:
  208
  Polubienia:
  107
  Koalicja PiS i Konfa jak najbardziej wchodzi w grę i nie jest to "Dzielenie skóry na niedźwiedziu"
  Po pierwsze PiS to prawica, Konfederacja to prawica i skrajna prawica. Dlatego powiedziałabym, że to iście prawdopodobne, że dojdzie do koalicji tych dwóch klubów.
   
  Jaranek lubi to.
 16. Staszek Alcatraz

  Staszek Alcatraz Tak jak Pan Janusz powiedział

  Posty:
  2 614
  Polubienia:
  7 172
  Najpierw trzeba wejść do tego Sejmu, albo mieć przynajmniej pewne sondaże na to wskazujące. Potem pierdzielić o jakichś koalicjach.
   
  sabat lubi to.
 17. Maksymiliana

  Maksymiliana Everyday Hero

  Posty:
  208
  Polubienia:
  107
  No to fakt :)
  Jak teraz Konfederacja zdobędzie te 5% to myślę, że do sejmu się dostaną.
  Jestem ciekawa, czy w wyborach do sejmu Korwin też będzie startował z 10 miejsca w jakiejś Koziej Wólce
   
 18. libertarianin.tom

  libertarianin.tom akapowy dogmatyk

  Posty:
  2 601
  Polubienia:
  5 706
  Tylko, ze PiS to socjalistyczna prawica w stylu Perona i dogadac sie moga tylko z Narodowa czescia Konfederacji. No chyba, ze korwinisci pod wplywem RN tez przejda na podobne pozycje (w sprawie imigracji juz przeszli).
   
  Claude mOnet lubi to.
 19. bombardier

  bombardier Well-Known Member

  Posty:
  1 342
  Polubienia:
  5 577
  O imigracji mówili to samo już w 2015. Korwin otwarcie powiedział: "Żeby wygrać wybory, muszę robić seanse nienawiści wobec uchodźców".
   
  sabat, kr2y510 i wah lubią to.
 20. libertarianin.tom

  libertarianin.tom akapowy dogmatyk

  Posty:
  2 601
  Polubienia:
  5 706
  Ano juz za Wiplera przeszli na takie pozycje.
   

Poleć forum

 1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.