KORWiN, KNP, JKM, Koliber - bieżące newsy i ciekawostki

tolep

five miles out
8 556
15 441
To argument tak pusty że wiekszego debilizmu próżno szukać. A jest tak dlatego, że to argument nie odwołujący sie do faktów, a do emocji. Eurokomuchy na przykład powiedzą, że szczyt potęgi Europy mamy dziś, w EU. To szczyt wolności, światłości, równosci, dobrobytu itd. I co mu zrobisz? Nic.

I zaorane.
Nawiasem pisząc, konserwatysta powołujący się na okres postjakobiński jako szczyt...

A ja z koleiu powiem, że zarówno cywilizacje rzymska, grecka, jak i katolicka Europa to szczyt ucisku, ciemnoty i niewoli, kiedy jedynie elity cieszyły sie wolnością trzymając w strachu przed piekłem 3/4 populacji.
Gdyby Jezus naprawde chciał zmienić świat, dałby ludziom prawdziwą wolność, a nie bat dla elit, którymi można było smagać maluczkich tysiące lat.

To oczywiście figura retoryczna, gdyby kol. prawicowcowi chciało się z tym polemizować.

Mówiąc poważniej, stosunki społecznie w danej epoce są prawdopodobnie wypadkową obiektywnych okoliczności takich jak technologia, gęstość zaludnienia itd. itp.. A z faktu, że dany model stosunków społecznych był w danej epoce obowiązujący (tzn. ukształtował się i ustabilizował) można domniemywać, że był "jakoś odpowiedni".
 

Sharpshooter

Active Member
50
157
Tego typu sformułowanie jest grubym nadużyciem. Komunizm w sferze obyczajowej jest zupełnym zaprzeczeniem konserwatyzmu. Komunizm w swej istocie zwalczał idee konserwatywne (rodzinę, naród, państwo, religię), niszcząc dotychczasowy porządek, a następnie budując na jego gruzach dokładną odwrotność i dokładnie to samo robią dziś eurofederaści brukselscy forsując tzw. ideę multukulti=/=naród, ateizm=/=chrześcijaństwo, gender=/=rodzina, federacja europejska =/=państwo.

Przez "komuszenie" rozumiem rzeczy sprzeczne z libertarianizmem. Prawicowcy zakazują związku dwóch mężczyzn czyli gwałcą zasadę samoposiadania się osoby, zgodnie z którą każdy może dobrowolnie zawierać umowy jakie chce. Lewicowcy zakazują posiadania firmy, bez odprowadzania połowy jej dochodu do aparatu państwa, który w imię "sprawiedliwości społecznej" rozda te pieniądze innym mieszkańcom państwa czyli też gwałcą libertariańskie zasady, a konkretnie prawo własności.

A o tym, że komunizm kulturowy jest sprzeczny z konserwatyzmem to zdaje sobie z tego sprawę, to dlatego się tak nie lubicie pomiędzy sobą, zarówno Wy konserwy, jak i komuchy próbujecie siłą przy pomocy państwa narzucić wszystkim swoje zasady moralne i swój światopogląd, jesteście dla siebie konkurencja :p

Chyba nie chciałbyś mieszkać w świecie gdzie grupka złodziei jest w stanie okraść dowolnie wybraną osobę, nie ponosząc za to odpowiedzialności. Oczywiście osoba okradana winna mieć prawo do posiadania broni, lecz osoby starsze już sobie gorzej poradzą.

W akapie nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś zebrał sobie grupkę ludzi o podobnych poglądach, osiedlił się z nimi na jakimś terenie i wynajął PAO z którą dogadalibyście się, że oprócz ochrony własności i porządku, ma też ścigać na Waszym terenie za homoseksualizm, narkotyki czy aborcje.

Ja jestem mniej wymagający, wystarczy mi PAO, które będzie pilnować mojej własności, a ja będę mógł w tym czasie kąpać się w basenie z kilkoma panienkami :p
 
Ostatnia edycja:

Pestek

Well-Known Member
688
1 876
No i dobrze, może wreszcie się ogarną i zrozumieją, że konserwatyzm nie ma za wiele wspólnego z wolnością i jest raczej obciachem i wychodzą kwiatki w stylu: "dziecko jest własnością rodziców, ale nie wolno go abortować" xD

Abortować to zabraniać nie warto, jak już pisałem gdzieś na forum. Jednak kwestionuje moralność kobiety i ludzi, którzy jej taką "wolność" do głowy wpajają. Jeśli pozwalasz sobie abortować dziecko z powodu twojej wygody, to to świadczy o twoim braku poszanowania dla życia. To samo się tyczy chóru przyzwalających na około.
Akurat taki konserwatyzm szanuje.

"Nasza cywilizacja łacińska kształtowana przez wieki, powstała w oparciu o zasady prawa rzymskiego, filozofii greckiej i religii chrześcijańskiej. To jest szczyt potęgi Europy przypadający na XIX wiek."

Miałem sie nie odzywać, ale napiszę że mało co mnie wkurwia tak jak tego typu pierdzielenie. To argument tak pusty że wiekszego debilizmu próżno szukać.

Nie wiem co jest debilne w tym stwierdzeniu. Nie powiem, że się zgadzam ze wszystkim co piszę prawicowiec, bo akurat jestem ateistą. Ale to akurat prawda i ja widzę w tych rzeczach pozytywne aspekty. To nie znaczy, że kościół się nie dopuszczał zbrodni, ale ma swój wkład w naszą cywilizację, podobnie jak filozofia grecka czy prawo rzymskie. Skąd takie oburzenie?
A dziecko to nie jest "własność" rodzica. Rodzic jest opiekunem dziecka, a nie jego właścicielem. To nie świniak, pies czy niewolnik. To jest odrębna istota, której się należy szacunek. To, że jest niedojrzałe niczego nie zmienia. NAP tyczy się też dzieci.
 

bombardier

Well-Known Member
1 413
7 090
comment_zrXZPVLzYktZ6mKMS63PPx61eKqQHndp.jpg
 

Pestek

Well-Known Member
688
1 876
"Dlatego rozwinęliśmy definicję mowy nienawiści... do wszystkiego, co może kogoś urazić"
Komisarz ds Kultury i Edukacji Mariya Gabriel

"Ale kto będzie decydował, co jest mową nienawiści?"
Korwin

"Jestem dumna, że mogę chronić równości kobiet i mężczyzn. Będziemy bronić naszych europejskich wartości!"
MG

Zero informacji czy argumentów. Prawie płacz i wielkie hasła. Wielkie budynki, i puste łby.

 
Ostatnia edycja:
Do góry Bottom