KORWiN, KNP, JKM, Koliber - bieżące newsy i ciekawostki

Alu

Well-Known Member
4 629
9 678
Trzeba by zlikwidować demokrację, żeby usłyszeć co naprawdę myśli Korwin.
W każdym razie istnieje spójna wersja korwinizmu - wystarczy po prostu usunąć z niej wszystko co niespójne.

Wg czystego korwinizmu faktycznie zakaz jest dopuszczalny jeśli wszyscy, działając racjonalnie, osiągają efekt, którego nikt nie chce. Ale taki przypadek przy handlu w niedzielę nie zachodzi bo nie każdy konsument jest handlarzem.

Korwin pisząc, że zakaz handlu w niedzielę jest dopuszczalny myli się lub kłamie.
Wg mnie bardziej prawdopodobne jest to drugie.
 
Ostatnia edycja:

Denis

Well-Known Member
3 825
8 510
W każdym razie istnieje spójna wersja korwinizmu - wystarczy po prostu usunąć z niej wszystko co niespójne.
Tak, zgoda. Nawet ktoś już na to wpadł:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Liberalizm_klasyczny
Poglądy liberałów klasycznych cechuje nastawienie, że ani rząd, ani żadna grupa czy jednostka społeczna, nie powinny w żaden sposób zakłócać wolności jednostki, a jedynym dopuszczalnym jej ograniczeniem jest sytuacja, gdy jednostka stanowi rzeczywiste zagrożenie dla czyjejś wolności lub mienia.
 

MaxStirner

Well-Known Member
2 736
4 700
W jaki sposób branie socjalu ogranicza wolność drugiej osoby?
Nie chodzi najbardziej o to, że ogranicza czyjąś wolność - to także, o czym za moment - chodzi o to, że taka argumentacja na zdrowy rozum jest pokrętna i zakłamana. Nie można domagać sie zniesienia socjalu i pobierać socjal bo to wygodne. Ha, pewnie że wygodne to oczywiste. Ale to zaprzeczenie wolnego rynku i tyle.
A jak ogranicza wolność jednostki? Bardzo prosto i bezpośrednio. Sprzeciwiam sie finansowaniu PISu czy PO ze względów nie tyle finansowych, bo moja strata jest dość mała ile bardziej ze względów ideologicznych. Wkurwia świadomość dokładania im choćby grosza od siebie, skoro absolutnie nie zgadzam sie z tym co robią, to taki "gwałt ideologiczny".
Czemu skoro to potępiam, mam popierać takie samo działanie korwinistów wobec reszty? Czemu to miało by być w porządku? Nie zmuszajcie mnie do niczego, ale ja też nie chce zmuszać innych, niezależnie kto to czyni sam przymus jest zły.
 

prawicowiec

New Member
14
2
Witam,

Zawsze mnie zastanawiało czemu libertarianie, tudzież anarcho-kapitaliści zwykli wszystko określać mianem "lewactwa", skoro sami wyznają lewicową ideologię na gruncie światopoglądowym?

Najśmieszniejsze że wielu takich do niedawna łapało się jako elektorat Korwina, KNP, itp. Przecież każdy kumaty wienien wiedzieć że poglądy prawicowe wynikają z liberalnego podejścia do gospodarki i konserwatywnego do światopoglądu, czyli tego wszystkiego co zbudowało naszą cywilizację: prawo rzymskie, filozofia grecka, chrześcijaństwo.

A teraz nagle wielu szokuje że Korwin wypowiedział się jako przeciwnik aborcji, co dla każdego prawicowca jest normalne.

A jeszcze zapytam, jak tam podejście libertarian do kwestii państwowości/patriotyzmu/nacjonalizmu/Kościoła Katolickiego?
 

pawel-l

Ⓐ hultaj
1 912
7 920
Witamy w jaskini lwa.
Zarówno lewica jak i prawica narzucają siłą swoje poglądy. Liby dają innym swobodę wyboru.
Korwin ma trzecią żonę, czy to typowe dla prawicowca? Lekko pachnie typową hipokryzją.
Większość prawicowców to etatyści nie specjalnie różnią się od tzw. neoliberałów.
Co z szacunku do prawa ma PIS?
Co z greckiej demokracji?
Z chrześcijaństwa też wybieracie sobie to co wygodne. Pomoc uchodźcom? Boże broń - niech zdychają.
Państwowość/patriotyzm/nacjonalizm to taki zlepek wykorzystywany do podporządkowania sobie społeczeństwa.
Nie dajecie obywatelom broni bo się ich boicie. W nosie macie rzeczywistą możliwość obrony terytorium.
 

Mad.lock

barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm
5 148
5 106
@prawicowiec, A czy światopogląd lewicowy i prawicowy to jedyne możliwe opcje?

Poglądy Korwina na tematy tak zwane światopoglądowe są bliższe libertarianizmowi niż poglądy dowolnego innego polityka. Światopogląd lewo-prawo to nie tylko płody, ale też narkotyki, broń, transport, parytety i dyskryminacja czy ekologia.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 703
Zawsze mnie zastanawiało czemu libertarianie, tudzież anarcho-kapitaliści zwykli wszystko określać mianem "lewactwa", skoro sami wyznają lewicową ideologię na gruncie światopoglądowym?
Otórz ideologia an-kapowa na gruncie światopoglądowym jest neutralna. Nie jest ani prawicowa, ani lewicowa. Po prostu niech każdy robi sobie co chce, żre co chce, pije co che, kopuluje jak chce,
Chcesz sobie posuwać barana lub innego sierściucha w kakę? - No to sobie posuwaj swojego baranka w kichę, ale od nieswoich baranków i owieczek trzymaj się z daleka. - Proste.
Natomiast zarówno lewactwo, jak i prawactwo chce w sferze obyczajowej narzucać reszcie swoje odjeby. Jedni i drudzy, jak tylko by mogli, to zaraz nakazali by innym jak ci mają żyć. Bo inni mają być nudni i popierdoleni, na obraz i podobieństwo rządzących.
 

prawicowiec

New Member
14
2
Poglądy prawicowe wynikają z podejścia do prawa naturalnego < prawa boskiego (chrześcijańskiego) które są ważniejsze od stanowionego, jednak lepsze niż bezprawie (anarchia=demokracja=totalitaryzm), także dla mnie jest jasne że ten kto je podważa, podważa również dokonania cywilizacji Europejskiej (nie mylić z antyeuropejskimi prezentowanymi przez UE).

W sferze światopoglądowej prezentuje poglądy na prawo od JKM. Osobiście wyznaje doktrynę narodowo-wolnorynkową, tudzież endecką, także dla mnie oczywiste jako wolnorynkowca jest że pomoc państwa nie wchodzi tu w rolę, jak to że owi imigranci głównie przyjeżdżają do Europy po zasiłki. Z drugiej strony jako nacjonalista wiem że to obca kultura, wyznająca doktrynę szariatu, także nie powinnismy ich wpuszczać. Jak ktoś chce, niech robi to na własne ryzyko i przyjmuje za nią odpowiedzialność. Nie życzę sobie drugiej Kolonii. Z drugiej strony pełno imigrantów przyjeżdża do Polski, jedni zostają, inni wyjeżdżają dalej na zachód, ale przynajmniej pracują i posiadają jakieś kwalifikację, a ci ściągani przez Merkelową to zwykli leserzy. Dla mnie jasne jest że imigranci winni akceptować zasady państwa w którym się znajdują, a nie narzucać swoje, poza tym w pierwszej kolejności repatriacja Polaków ze wschodu.

Tak tak wiem, nacjonalizm zawsze niesie ze sobą ryzyko faszyzmu jak nazizmu, ale to głównie wynika z wypaczenia jakim jest demokracja. Z drugiej strony jest totalitaryzm (władza mniejszości) która wynika z demokratycznego mandatu większości (obie doktryny nie są prawicowe). Przywódca narodu może reprezentować poglądy autorytarne (prawica), ale też dyktatorskie (lewica), ryzyko spore, dlatego prawo stanowione musi stać zawsze ponad wolą narodu, co jest w ogóle jedynym wymiernikiem prawicowości w ustroju państwowym. Wszystko można zapisać w konstytucji, dlatego prawica winna zawsze dążyć do państwa prawa - jako że wyznaje zasady narodowe - duża konstytucja dla narodu, mniejsza dla gości. Przynajmniej każdy będzie wiedział na czym sto, bez demonów przeszłości.

PiS owszem, jako partia demokratyczna musi łamać konstytucję, ale ta konstytucja niestety sama w sobie jest lewa, skoro zapisane jest w niej "Rzeczpospolita Polska jest demokratycznym państwem prawnym". Masło maślane. Albo demokracja, albo prawo. Dla mnie prawo musi być jasne i klarowne. Sędzia ma orzekać, nie interpretować w zależności od barw politycznych. Sytuacja jest prosta, trzeba zmienić konstytucje!

Jak napisałem, prawo musi być jasne i czytelne, także muszą być wyraźnie rozgraniczone zakazy, nakazy, przyzwolenia. Osobiście dla mnie jako prawicowca zakazy w szerszym zakresie muszą dotyczyć doktryny chrześcijańsko-cywilizacyjnej. Oczywiście państwo prawicowe jest za karą śmierci, czy dostępem do broni palnej, bo nie wyznaje lewackiej doktryny państwa opiekuńczego. Państwo ma jedynie chronić społeczeństwo, ich prawa, również do życia. Narkotyki hmmm... to sprawa wolnej woli więc ustawy bym nie napisał (umywam ręce), jedynie napisałbym "używki +18". Powszechnie wiadomo że państwa walczą z dealerką gdyż czerpią z tego powodu profity. Koniec dealerki, koniec profitów. Niemniej urzędnik ma prawo do klauzuli sumienia również odmówić rejestracji takiego "przedsiębiorstwa". Osobiście sprawa legalizacji narkotyków mnie w ogóle nie obchodzi bo nie biorę.

Odnośnie prawa podatkowego. Przewiduje także osobny system dla narodu, osobny dla gości, tudzież obcych podmiotów gospodarczych. Nie chodzi tu o to aby zagraniczne podmioty płaciły jakieś gigantyczne podatki, jako że państwo same w sobie jest małe w utrzymaniu (wojsko, policja, sądy, infrastruktura, itp). Chodzi o to by płacili więcej. Po prostu, podatek pogłówny 200 zł dla Polaków, 500 zł dla gości, zagraniczne podmioty 5% z przychodu. Prywatyzacja sektora strategicznego? Poprzez licytację i po podpisaniu umowy zgodnej z interesem narodu (ochrona społeczeństwa, ceny rynowe). Jeżeli ją złamią, wojsko ma prawo wkroczyć na teren korporacji. W gospodarce uprawianie polityki jest nieakceptowalne. Oczywiście infrastruktura energetyczna w rękach państwa.

Parlament? Wolę już monarchię konstytucyjną z silną głową państwa (na wzór amerykański), ciało ustawodawcze jako radę regencyjną złożoną z 15 ludzi, władzę wykonawczą jako radę ministrów, sąd najwyższy. Podział administracyjny trójstopiowy gminy-ziemie-województwa. Duży zakres autonomi w zakresie prawa podatkowego i stanowienia budżetu - gmina przekazuje 5% do ziemi, ziemia 5% do państwa, niemniej samorządy nie decydują we własnym zakresie stanowienia prawa. Demokracja na gruncie samorządowym jak najbardziej (JOW).

Taka ot moja wizja państwa - monarchia narodowo-wolnorynkowa.
 
Ostatnia edycja:

prawicowiec

New Member
14
2
Prawo stanowione jest prawem ludzkim.

Chcesz sobie posuwać barana lub innego sierściucha w kakę? - No to sobie posuwaj swojego baranka w kichę, ale od nieswoich baranków i owieczek trzymaj się z daleka. - Proste.

Propagowanie zoofilii musi być karane, bo to niezgodne z zespołem norm prawa naturalnego oraz krzywdzi zwierzęta. Tak samo jak musi być zakaz dla aborcji, eutanazji, in-vitro, gender, pedofilii, związków partnerskich, itp.
 

rawpra

Well-Known Member
2 741
5 407
oraz krzywdzi zwierzęta
a myślisz że zwierzęta które nie są ludźmi nie mają potrzeb seksualnych? myslisz że robi im to różnicę czy penetruje je członek człowieka czy osobnika ich gatunku?

aborcja była obecna nawet w średniowieczu
in-vitro- szczepionki też nie są tak supernaturalne, może szczepionki też odrzucisz?
eutanazja nawet w starożytnej grecji
gender- trzecia płeć występuje naturalnie u indian i wielu innych kultur
pedofila- polecam obejrzeć film "czy wszyscy mężczyźni to pedofile"
związki partnerskie- nawet w średniowieczu katoliccy duchowni udzielali małżeństw pedałom-
A same-sex marriage between two men, Pedro Dias and Muño Vandilas, occurred on 16 April 1061 in theGalician municipality of Rairiz de Veiga in Spain. They were married by a priest at a small chapel. The historic documents about the church wedding were found at Monastery of San Salvador de Celanova.[78]

tldr- prawo naturalne to ściema tak samo jak prawa człowieka, humanitaryzm, państwo, bóg
 

prawicowiec

New Member
14
2
Zoofilia - zdziczenie obyczajów prowadzące do całkowitej degrengolady. Ze stosunku człowieka z kozą nie narodzi się nowa istota. Poza tym zwierze nigdy tobie nie powie czy to go krzywdzi czy nie, również nie wiemy co takie zwierze odczuwa we własnym "wnętrzu" - sumieniu.
Aborcja - człowiek ma prawo do ochrony życia od poczęcia po naturalną śmierć.
Eutanazja - zapewne masz na myśli okres w którym w starożytnej Grecji zaprowadzono demokrację, co było ostatecznym początkiem jej końca
in-vitro - jako że życie chronione jest od zarodka z którego nic innego nie może się narodzić jak człowiek, to sam proces mrożenia już zabija wiele istnień. Poza tym to otwiera niebezpieczną furtkę do ekperymentów laboratoryjnych. Ja osobiście wolałbym adoptować dziecko.
gender - rodzą się ludzie z pewnymi wadami, lecz oni przeżywają swoje wielkie dramaty. Nie należy jednak propagować pewnych ideologii które mieszają dzieciom/ludziom w mózgach. Właściwie to coś a'la nowoczesny marksizm.
związki partnerskie - jedyna rodzina to chłopak i dziewczyna. :)
pedofilia - nikt nie ma prawa wykorzystywać dzieci.

Przypominam że cały czas mówię to jako zwolennik prywatnego szkolnictwa, służby zdrowia i kultury, ale i w tym zakresie muszą być wymierzone odgórne zakazy. O ilę chłopów w sukienkach jeszcze jestem w stanie sobie wyobrazić na prywatnych deskach teatru lub teatru tematycznego (o ile ktoś to w ogóle chce pokazywać, oglądać lub za to płacić), to w szkołach jeśli istnieje na to brzydko mówiąc "popyt" i wola właściciela to dopiero na jakiś studiach, z kolei nauczanie TEORII ewolucji dopiero od szkoły średniej, ale tu również zależy od rodziców samych uczniów jak właściciela szkoły. To po prostu są takie normy których nie wolno nam akceptować, bo prowadzą nas do wyniszczenia.

A niech ktoś powie z was, czy posłałby swoje dziecko do szkoły gdzie nauczają gender?
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 703
Prawo stanowione jest prawem ludzkim.
Ponieważ libertarianie uważają, że każdy człowiek jest inny, to anarchokapitaliści (propertarianie) uważają, że najlepiej będzie jak każdy człowiek stanowił sobie swoje prawo na swoim gruncie.

Propagowanie zoofilii musi być karane, bo to niezgodne z zespołem norm prawa naturalnego
???

krzywdzi zwierzęta.
Religia zrównywania biologicznych robotów z ludźmi. A co jutro? Maszynki do głosowania dla psów i kotów? Zakaz krzywdzenia roślinek?

Kolejna religia w imię postępu. To już PRL-owa komuna była lepsza, bo za PRL-u sądy dawały zgodę na małżeństwa nawet z 11-letnimi lolitkami. Wprawdzie głównymi klientami takich wyroków byli Cyganie, ale zwykli ludzie też z takiego podejścia sądów korzystali. Ja pamiętam jak córka sąsiadów kolegi (normalna biała aryjka) dostała w wieku 12-lat zgodę na ślub.

Po wojnie w 1946 mój św. pamięci wujek ożenił się we Francji z 14-latką, którą wcześniej krył od roku. Ożenił się jak już była w zaawansowanej ciąży. I co? Pedofil? Małżeństwo to przetrwało próbę czasu. Ale dziś to coś złego. Bo to nowa religia, w imię postępu, którą prawactwo łyka jak kurwiszon nasienie.

związków partnerskich
Sprawa związków jest prywatną sprawą konkretnego kościoła. Jak prałat Kalisz pożeni Palikota z kozą lub kozłem, to jest to ich sprawa.

Normalnego człowieka nie interesuje co siedzi w innym bliźnim. Czy ten ma difalię czy jest hermafrodytą, to jego sprawa. Może też mieć wszystko na swoim miejscu, ale mieć popierdniczone we łbie. Oczywiście normalny człowiek ma prawo robić sobie polewkę ze wszystkiego, w tym z tego całego gender.
 

rawpra

Well-Known Member
2 741
5 407
Poza tym zwierze nigdy tobie nie powie czy to go krzywdzi czy nie, również nie wiemy co takie zwierze odczuwa we własnym "wnętrzu" - sumieniu.
tego słynnego sumienia zwierzęta raczej nie mają, jakbyś poszukał w necie to tam na filmach masz psy które same z własnej woli ruchają panienki na pieska, nikt ich nie przymusza

człowiek ma prawo do ochrony życia od poczęcia po naturalną śmierć.
czyli wykluczasz nienaturalną śmierć np kare smierci? co z ciebie za prawak

Eutanazja - zapewne masz na myśli okres w którym w starożytnej Grecji zaprowadzono demokrację, co było ostatecznym początkiem jej końca
nie wiem czy byla wtedy demokracja czy nie, ale w japonii tez stosowano starcobójstwo, w indiach też, u inuitów, wśród germanów, w serbii i w szwecji, między innymi

in-vitro - jako że życie chronione jest od zarodka z którego nic innego nie może się narodzić jak człowiek, to sam proces mrożenia już zabija wiele istnień.
polecam poczytać petera singera, tysiąckrotnie więcej cierpienia sprawiasz kupujac mieso niz zabijajac jakies protoczłowieki o zdolności odczuwnaia cierpienia równej cierpieniu ryby

Poza tym to otwiera niebezpieczną furtkę do ekperymentów laboratoryjnych
japierdole czemu te prawaki nie będą konsekwentne i nie odejdą od współczesnej medycyny skazując swoje prawackie geny na wymarcie

rodzą się ludzie z pewnymi wadami, lecz oni przeżywają swoje wielkie dramaty. Nie należy jednak propagować
w tajlandi dziwka z penisem czyli tak zwany "trap" zarabia wiecej, nie wszyscy maja dysforie plciowa, to prawda ze ludzie z zaburzeniem tozsamosci plciowej maja czesciej problemy psychiczne ale podobnie z katolami- katole masturbuja sie tak samo czesto jak niekatole ale w przeciwienstwie do niekatoli sa pelni poczucia winy co zle wplywa na psychike. zreszta bycie przedstawicielem trzeciej plci nie oznacza wady ani dramatu

mieszają dzieciom/ludziom w mózgach.
błąd logiczno-językowy mocno https://en.wikipedia.org/wiki/Think_of_the_children zreszta zakladasz jakies wspolne dobro, wszystkie dzieci nasze sa czy cos, komuchu pierdolony w dupe

związki partnerskie - jedyna rodzina to chłopak i dziewczyna.
ktos ci broni byc w heteroseksualnej monogamii?

nikt nie ma prawa wykorzystywać dzieci.
dzieci tez czuja przyjemnosc seksualna i tez maja popedy seksualne polecam judith levine posluchac czy poczytac, nierownowaga sil jest tez miedzy rodzicem a dzieckiem, nie tylko miedzy doroslym partnerem/partnerka a nieletnim partnerem/partnerka, a jakos rodzice nie wykorzystuja swojej przewagi sily czesto w zlych celach, podobnie z relacjami seksualnymi

z kolei nauczanie TEORII ewolucji dopiero od szkoły średniej
japierdole teraz to sie popisales no kurwa prawak jak stopiecdziesiat. znaczenie teorii w jezyku potocznym (tak tobie bliskim przeciez bo nauka to dla Żydów tylko) rozni sie od jej znaczenia w jezyku naukowym http://nietuzinkowyblognaukowy.blogspot.com/2012/06/20-najwiekszych-mitow-na-temat-ewolucji.html wgle polecam ten blog

bo prowadzą nas do wyniszczenia.
"nas"
znowu komuszysz

czy posłałby swoje dziecko do szkoły gdzie nauczają gender?
jakbym mial dzieci to chcialbym zeby poznaly plciowosc z roznych stron, biologicznej, mentalnej, antropologicznej, postmodernistycznej, sredniowiecznej
 

prawicowiec

New Member
14
2
@Ciek: To sfera prywatna o której nie muszę dyskutować, niemniej człowiek to nie koza i posiada większą świadomość

Ponieważ libertarianie uważają, że każdy człowiek jest inny, to anarchokapitaliści (propertarianie) uważają, że najlepiej będzie jak każdy człowiek stanowił sobie swoje prawo na swoim gruncie.

A dziecko w brzuchu matki to jej grunt prawny? Dlaczego człowiek z deformacjami, z zespołem downa, z gwałtu, nie może mieć prawa do życia?

Religia zrównywania biologicznych robotów z ludźmi. A co jutro? Maszynki do głosowania dla psów i kotów? Zakaz krzywdzenia roślinek?

Nie demonizuj :)

Po wojnie w 1946 mój św. pamięci wujek ożenił się we Francji z 14-latką, którą wcześniej krył od roku. Ożenił się jak już była w zaawansowanej ciąży. I co? Pedofil? Małżeństwo to przetrwało próbę czasu. Ale dziś to coś złego. Bo to nowa religia, w imię postępu, którą prawactwo łyka jak kurwiszon nasienie.

Wszystko zależy od stanowionego prawa w danym państwie, jednak dochodzą tu też względy natury emocjonalnej. Na pewno nie można tego stanowić za normy.
A przepraszam, czy uważasz że powinniśmy dążyć do wartości PRLu?

Sprawa związków jest prywatną sprawą konkretnego kościoła. Jak prałat Kalisz pożeni Palikota z kozą lub kozłem, to jest to ich sprawa.

Przypomnę że Kościół Katolicki to struktura hierarchiczna i podlega Watykanowi. Taki ks. Lemański nie może sobie podejmować tego co chce

Normalnego człowieka nie interesuje co siedzi w innym bliźnim. Czy ten ma difalię czy jest hermafrodytą, to jego sprawa. Może też mieć wszystko na swoim miejscu, ale mieć popierdniczone we łbie. Oczywiście normalny człowiek ma prawo robić sobie polewkę ze wszystkiego, w tym z tego całego gender.

Od 20 lat chodzą po ulicach różne Rafalale i czy którejś z nich stała się krzywda?
Natomiast nie każdy życzy sobie ogladania parad równości. Ja w tej kwestii zakazałbym organizowania jakichkolwiek manifestacji na ulicach miast, poza oczywiście obchodami państwowymi. Ewentualnie można wyznaczyć miejsce na różne wiece, tak samo jak można wyznaczyć miejsce na ustawki kibicowskie.
 
Do góry Bottom