Redrum

Active Member
702
182
No patrzę. Rzeczywiście Rosja emituje o 28% więcej CO2 na mieszkańca niż Niemcy ale Chiny mają 20 % mniejszą emisję, a Indie 80% niż Niemcy. Więc co udowodniłeś swoim porównaniem?

Przecież mówiliśmy o zbytkach i luksusach, i do tego się odnosiłem.
Dlaczego "per capita" ma ograniczoną istotność? Ponieważ emisja nie rozkłada się równo wśród ludzi. Bez kontekstu bogactwa, stanu posiadania, procentu zmotoryzowanych itd. ta statystyka jest pusta.

Jak najbardziej. Dlatego mam nadzieję, że osiągniesz moją emisyjność, a nie będziesz bujał się na wakacje na kanary, sprzedasz samochód, nie będziesz tak często wymieniał ubrań.

Nadzieja Twoja niestety słabo ulokowana.
Niemniej na samochód z racji mieszkania w Lądku brytyjskim mi się nie zbiera specjalnie, ale jak już się zbierze za czas to jak najbardziej będę preferował elektryka, bo i powoli stają się coraz bardziej osiągalne.

Czyli twierdzisz, że ludzie nie wybierają rozwiązań "EKO" bo są złośliwi, czy dlatego, że wiąże się to z kosztami? Dla Ciebie te koszty to odmówienie sobie np jednego obiadu ze znajomymi w sushi barze, dla biedaka to nie kupienie dziecku butów, to jest jego perspektywa.

Co do pierwszego - jest wiele powodów dlaczego ludzie nie wybierają eko, cena jest jednym z nich.
Co do drugiego - *citation needed*.

Masz rację, więc może kary dla krajów za przekroczenie emisyjności na mieszkańca może na poziomie 7.7 tony na mieszkańca do 2020 roku potem do 2030 5.5... co o tym sądzisz? ;) Czy niemcy się zgodzą? :D

Nikt się nie zgodzi, ponieważ jest to nieimplementowalny i niesprawiedliwy podatek.

Carbox tax trafia w problem, powyższe karze ludzi żyjących bardziej ekologicznie np. takich jak Ty.

moment, chcesz zwalczać jakąś agresje której nimo, bo jeszcze nie nastała, inicjowaniem agresji?

Agresja już nastała, co pokazałem w poprzednich postach. Teraz się walczy o jej minimalizację dla przyszłych pokoleń.
 

mikioli

Well-Known Member
2 770
5 377
Przecież mówiliśmy o zbytkach i luksusach, i do tego się odnosiłem.
Dlaczego "per capita" ma ograniczoną istotność? Ponieważ emisja nie rozkłada się równo wśród ludzi. Bez kontekstu bogactwa, stanu posiadania, procentu zmotoryzowanych itd. ta statystyka jest pusta.
Ale co mam wziąć PKB i emisje per capita i pokazać ci współczynnikiem korelacji wysoką korelację? No nie rozkłada ale per capita liczy się dla społeczeństwa. Więc zaraz pewnie powiesz, że emisja nie rozkłada się równo po państwach...
No to jakim prawem mówisz o trucicielstwie Chin, Indii, USA? Przesłanki? Coś mówiłeś o wydajności energetycznej, ale to chyba żart? Jeśli chcesz to udowodnię dlaczego.

Nadzieja Twoja niestety słabo ulokowana.
Niemniej na samochód z racji mieszkania w Lądku brytyjskim mi się nie zbiera specjalnie, ale jak już się zbierze za czas to jak najbardziej będę preferował elektryka, bo i powoli stają się coraz bardziej osiągalne.
No właśnie... dla kogo osiągalne? :p To jest właśnie ten problem o którym mówię. Nie dość, że bogatyści produkujecie więcej gazów cieplarnianych to ograniczenie waszego nadmiernego zużycia które i tak nie dojdzie do biedystycznego poziomu bo przecież nie zgodzicie się na diametralne zmniejszenie stanu życia (wakacje na ibizie niezbywalnym prawem eko człowieka) to szkółka niedzielna a nie wielka zmiana życiowa.

Co do pierwszego - jest wiele powodów dlaczego ludzie nie wybierają eko, cena jest jednym z nich.
zakupy-CBOS-544x457.jpg

Piękny erystyczny uskok przyjacielu, cena jak widzisz jest najważniejszym warunkiem wyboru w cebulowym społeczeństwie więc w drugim świecie. Sry, że dość stare dane... ciekawe, że spada jakość jako składowa... Nie chce mi się szukać ale obstawiam, że w 3-cim świecie proporcja jeszcze większa.
Co do drugiego - *citation needed*.
Przecież to są już oczywistości rozstrzygnięte nawet przez cebulowych myślicieli ekonomicznych przed wojną... Łap tu Heydla Str 28 "Ciężar podatków" http://mises.pl/pliki/upload/heydel-etatyzm.pdf . Na przykładzie podatków Heydel pokazuje, że obciążenie dla gospodarek wysoko rozwiniętych nawet procentowo/kwotowo większe to dla no Angola zabranie mu wyjścia do teatru, a dla cebuli zabranie pary butów dla dziecka.

Nikt się nie zgodzi, ponieważ jest to nieimplementowalny i niesprawiedliwy podatek.
Carbox tax trafia w problem, powyższe karze ludzi żyjących bardziej ekologicznie np. takich jak Ty.
Czekaj, bo zaraz się okaże, że twoje pojęcie carbon taxu jest inne niż ten carbon tax co ja znam. Proszę, żebyś przedstawił koncepcję jak ją widzisz, żebyśmy nie wchodzili w polemiki zakładając co oponent sądzi o sprawie .
 
Ostatnia edycja:

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
Agresja już nastała, co pokazałem w poprzednich postach.
no podczas rewolucji przemysłowej, a ty chcesz karać potomków jak typowy stalinowski komuch od odpowiedzialności zbiorowej
Teraz się walczy o jej minimalizację dla przyszłych pokoleń.
no chcesz realną agresją walczyć z agresją zapoczątkowaną w przeszłości, która aktualnie nie istanieje, ludzie o ile ich stać nabywają nowsze technologie, nie dlatego ze ich sie zmusza jakimiś jebanymi podatkami bo te ino ograniczają, ino bo ich stać, ludzie nie kopcą w celu zniszczenia planety ino kopcą aby żyć, a poza tym skąd wiesz co bedzie chcieć i co bedzie robić przyszłe pokolenie?
i czemu nie chcesz by było jak jest, nie chcesz by susze na sahelu ustały? nie chcesz by grenlandia stała sie zaś zielona? ty egoisto i socjopato itd...
 

tolep

five miles out
8 555
15 441
Może jedno ustalmy. @Redrum pytanie do Ciebie. Czy uważasz że środowisko naturalne powinno być konserwowane z jakiegokolwiek innego powodu niż ewentualny wpływ jego zmian na życie ludzkie? Innymi słowy, czy jesteś przywiązany do lasów Amazonii emocjonalnie? Albo jeszcze innymi słowy: czy obeszłoby Cię, gdyby od jutra (jako skutek uboczny ludzkich zachcianek) zniknęły wszystkie słonie i żubry?
 

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
Czekaj czekaj, ja pytam ściśle o relacje człowiek - reszta materii
na co mam czekać? dodaje ino od siebie...
bobry to tak samo jak człowiek jeden z wielu gatunków, wpływają negatywnie na reszte materii w dolinie, lisy i króliki muszą sie przymusowo przesiedlać, przyszłe pokolenia też nie zamieszkają i takie tam...
lisy powinne nałożyć na wszystkie bobry podatek bo kiedyś w przeszłości ewolucji bobry zaczęły tamy budować
 

Redrum

Active Member
702
182
Ale co mam wziąć PKB i emisje per capita i pokazać ci współczynnikiem korelacji wysoką korelację? No nie rozkłada ale per capita liczy się dla społeczeństwa. Więc zaraz pewnie powiesz, że emisja nie rozkłada się równo po państwach...
No to jakim prawem mówisz o trucicielstwie Chin, Indii, USA? Przesłanki? Coś mówiłeś o wydajności energetycznej, ale to chyba żart? Jeśli chcesz to udowodnię dlaczego.

Tak, żeby współczynnik per capita miał sens trzeba mieć kontekst ekonomiczno-społeczny. Liczba absolutna też nie jest doskonałym miernikiem. Tak, emisje nie rozkładają się równo po państwach.
Jeżeli ktoś produkuje więcej energii trując mniej to jak najbardziej trzeba to uwzględnić w porównaniach państwo-państwo poza uderzaniem "hurr durr dużo trujo" bo inaczej narazimy się na śmieszność.

No właśnie... dla kogo osiągalne? :p To jest właśnie ten problem o którym mówię. Nie dość, że bogatyści produkujecie więcej gazów cieplarnianych to ograniczenie waszego nadmiernego zużycia które i tak nie dojdzie do biedystycznego poziomu bo przecież nie zgodzicie się na diametralne zmniejszenie stanu życia (wakacje na ibizie niezbywalnym prawem eko człowieka) to szkółka niedzielna a nie wielka zmiana życiowa.

Zdaje się, że ceny elektrycznych samochodów będą dążyły do cen spalinowców już w okolicach roku 2018 według prognoz. To czy dane obciążenie jest cięższe dla biednego czy bogatego to rzecz drugorzędna, problem jest globalny i to czy ktoś jest biedny czy bogaty nie robi ŻADNEJ różnicy. I tak - biedniejsi TEZ lataja samolotami w XXI wieku.

Piękny erystyczny uskok przyjacielu, cena jak widzisz jest najważniejszym warunkiem wyboru w cebulowym społeczeństwie więc w drugim świecie. Sry, że dość stare dane... ciekawe, że spada jakość jako składowa... Nie chce mi się szukać ale obstawiam, że w 3-cim świecie proporcja jeszcze większa.

To nie był żaden uskok erystyczny. A Polska jest krajem pierwszego świata.
Cena ma z pewnością priorytet nawet w krajach zachodnich, pytanie gdzie znajduje się współczynnik "ekologicznego" kontekstu produktów. Czuję, że może być nisko i nie widzę tu sprzeczności.

Czekaj, bo zaraz się okaże, że twoje pojęcie carbon taxu jest inne niż ten carbon tax co ja znam. Proszę, żebyś przedstawił koncepcję jak ją widzisz, żebyśmy nie wchodzili w polemiki zakładając co oponent sądzi o sprawie .

https://www.carbontax.org/whats-a-carbon-tax/

Przecież to są już oczywistości rozstrzygnięte nawet przez cebulowych myślicieli ekonomicznych przed wojną...

Przecież różnice w obciążeniach podatkowych i ich implikacje praktyczne w krajach różnego poziom urozwoju gospodarczego to rzecz oczywista. Ja się pytałem jakim cudem podatek typu carbon tax ma doprowadzić do takiego stanu o jakim wspomniałeś/doprowadza w tym momencie.

Może jedno ustalmy. @Redrum pytanie do Ciebie. Czy uważasz że środowisko naturalne powinno być konserwowane z jakiegokolwiek innego powodu niż ewentualny wpływ jego zmian na życie ludzkie? Innymi słowy, czy jesteś przywiązany do lasów Amazonii emocjonalnie? Albo jeszcze innymi słowy: czy obeszłoby Cię, gdyby od jutra (jako skutek uboczny ludzkich zachcianek) zniknęły wszystkie słonie i żubry?

Nie jestem fanem duzych programow ochrony przyrody w tym kontekscie. Wole twardo egzekwowane prawo wlasnosci i prywatna wlasnosc terenow, ktora rozwiazalaby imho spora czesc problemow zwiazana z ochrona zwierzat. Smierc zwierzat nigdy nie jest dla mnie obojetna, jezeli chodzi o uczucia.

no podczas rewolucji przemysłowej, a ty chcesz karać potomków jak typowy stalinowski komuch od odpowiedzialności zbiorowej

Jezeli zbior ludzi jest za to odpowiedzialny, to zbior bedzie ukarany, nie ma tu miejsca na stalinizm, LOL.
Dziekuje, ze znow wpychasz slowa w moje usta, nie rozliczam nikogo z epoki rewolucji przemyslowej.

no chcesz realną agresją walczyć z agresją zapoczątkowaną w przeszłości, która aktualnie nie istanieje, ludzie o ile ich stać nabywają nowsze technologie

Powod agresji nie moze powodowac, ze agresja nie jest agresja.

i czemu nie chcesz by było jak jest, nie chcesz by susze na sahelu ustały? nie chcesz by grenlandia stała sie zaś zielona? ty egoisto i socjopato itd...

Szkoda, ze znow udowadniasz ze w ogole nie rozumiesz tekstow ktore Ci wysylalem i tego co probowalem sam Ci przekazac. Moze jednak zajmij sie inna tematyka...

bobry to tak samo jak człowiek jeden z wielu gatunków, wpływają negatywnie na reszte materii w dolinie, lisy i króliki muszą sie przymusowo przesiedlać, przyszłe pokolenia też nie zamieszkają i takie tam...
lisy powinne nałożyć na wszystkie bobry podatek bo kiedyś w przeszłości ewolucji bobry zaczęły tamy budować

Ad absurdum i zarty godne wykopu. Winszuje.
 
Ostatnia edycja:

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
Jezeli zbior ludzi jest za to odpowiedzialny, to zbior bedzie ukarany
przez kogo? przez samych siebie?
Dziekuje, ze znow wpychasz slowa w moje usta, nie rozliczam nikogo z epoki rewolucji przemyslowej.
no właśnie... tych co zainicjowali ere przemysłową nie rozliczasz ino sie czepiasz ich potomków, na dodatek chcesz ich karać za coś co nie nastąpiło
Powod agresji nie moze powodowac, ze agresja nie jest agresja.
no i dlatego twoja agresja jest agresją
Szkoda, ze znow udowadniasz ze w ogole nie rozumiesz tekstow ktore Ci wysylalem i tego co probowalem sam Ci przekazac.
rozumiem, i nie widze tam żadnego powodu by komuszyć
Moze jednak zajmij sie inna tematyka...
zajmuje sie tym na co mam ochote
Ad absurdum i zarty godne wykopu. Winszuje.
mówisz o usprawiedliwianiu rabunku jakąś wyimaginowaną agresją?
 
Ostatnia edycja:

Redrum

Active Member
702
182
przez kogo? przez samych siebie?

Przez ludzi, ktorzy agresji nie uznaja.

no właśnie... tych co zainicjowali ere przemysłową nie rozliczasz ino sie czepiasz ich potomków, na dodatek chcesz ich karać za coś co nie nastąpiło

Zobacz ponownie wykresy zmiany temperatur, poziomu wód i newsy o tych skrajnych zjawiskach pogodowych to zrozumiesz, ze "to" bynajmniej nienaturalne nastapilo, nastepuje i bedzie zachodzic w realnym horyzoncie czasowym.

mówisz o usprawiedliwianiu rabunku jakąś wyimaginowaną agresją?

Nie, o prawackim poczuciu humoru i niemoznosci dluzszego trwania na wyzszym poziomie abstrakcji.
 

workingclass

Well-Known Member
2 131
4 151
na co mam czekać? dodaje ino od siebie...
bobry to tak samo jak człowiek jeden z wielu gatunków, wpływają negatywnie na reszte materii w dolinie, lisy i króliki muszą sie przymusowo przesiedlać, przyszłe pokolenia też nie zamieszkają i takie tam...
lisy powinne nałożyć na wszystkie bobry podatek bo kiedyś w przeszłości ewolucji bobry zaczęły tamy budować

Bóbr to jest część natury, nie to co człowiek, więc agresja bobra się nie liczy.
 

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
Przez ludzi, ktorzy agresji nie uznaja.
jeśli państwo nie uznaje agresji to za co ta kara ma być?
Zobacz ponownie wykresy zmiany temperatur, poziomu wód i newsy o tych skrajnych zjawiskach pogodowych to zrozumiesz, ze "to" bynajmniej nienaturalne nastapilo, nastepuje i bedzie zachodzic w realnym horyzoncie czasowym.
widze te wykresy, no i co z tego? klimat sie ciągle zmienia i nic strasznego sie nie dzieje, co z tego ze do zmian przyczyniła sie działalność jegnego gatunku przez co jest "nienaturalna"? kiedyś bywało cieplej, kiedyś poziom wody bywał wyższy, skrajne zjawiska też bywały ino komunikacja kiedyś nie pozwalała docierać wszędzie tak szybko, nie ma żadnej agresji
Nie, o prawackim poczuciu humoru i niemoznosci dluzszego trwania na wyzszym poziomie abstrakcji.
że niby jestem prawakiem?
 

Redrum

Active Member
702
182
jeśli państwo nie uznaje agresji to za co ta kara ma być?

Zaraz, negujesz istnienie regulacji i kar związanych z emisjami gazów cieplarnianych na świecie?

widze te wykresy, no i co z tego? klimat sie ciągle zmienia i nic strasznego sie nie dzieje, co z tego ze do zmian przyczyniła sie działalność jegnego gatunku przez co jest "nienaturalna"? kiedyś bywało cieplej, kiedyś poziom wody bywał wyższy, skrajne zjawiska też bywały ino komunikacja kiedyś nie pozwalała docierać wszędzie tak szybko, nie ma żadnej agresji

Poczytaj sobie tutaj żeby zrozumieć o co chodzi z obecnymi zmianami. Mi się już nie chce.

że niby jestem prawakiem?

Nie, ale posługujesz się zbliżonym do prawackiego suchym, wąsatym poczuciem humoru który ma symulować argument w poważnej dyskusji.
 

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
Zaraz, negujesz istnienie regulacji i kar związanych z emisjami gazów cieplarnianych na świecie?
he? masz urojenia jakieś? kolejny czubek co przybył tu z misją?
ty piszesz że kolektyw ludzi powinien być kolektywnie ukarany, na co ja sie pytam kto ma karać? a ty że ludzie którzy agresji nie uznają... no to ja, jako że jasne jest że to państwo bedzie karać haraczami, pytam jak uzasadnia państwo te kary kiedy nie uznaje agresji, a ty że ja neguje istnienie kar i regulacjii...
odstaw może to co bierzesz zanim zabierasz sie za dyskutowanie z ludźmi
Poczytaj sobie tutaj żeby zrozumieć o co chodzi z obecnymi zmianami. Mi się już nie chce.
wiem o co chodzi i nie widze w tym agresji, nie widze nic złego w zmianie klimatu
Nie, ale posługujesz się zbliżonym do prawackiego suchym, wąsatym poczuciem humoru który ma symulować argument w poważnej dyskusji.
ja nie żartuje, pisze całkiem na serio...
twoje argumenty to typowy komuszy bełkot próbujący usprawiedliwić agresje
 

Redrum

Active Member
702
182
agresji nie uznają... no to ja, jako że jasne jest że to państwo bedzie karać haraczami, pytam jak uzasadnia państwo te kary kiedy nie uznaje agresji, a ty że ja neguje istnienie kar i regulacjii...

Jakbys uzywal znakow diakrytycznych wiecej to nie byloby problem (inb4 tak, pisze czasem z roboty stad brak wspomnianych). Doszlo do nieporozumienia, myslalem ze odnosisz sie do *panstwa ktore nie uznaje agresji*. Meh.

wiem o co chodzi i nie widze w tym agresji, nie widze nic złego w zmianie klimatu

To znaczy ze masz problemy z wyciaganiem wnioskow z czytanego contentu, czyli jednak mialem racje pare komentarzy wyzej. Przykro mi, ze nie umiesz tego zauwazyc i wycofac sie z pokora.

ja nie żartuje, pisze całkiem na serio...
twoje argumenty to typowy komuszy bełkot próbujący usprawiedliwić agresje

Dobra, kopac z koniem przestalo mi sie chciec, chcesz dalej boksowac sie na "komuszyzmy" to dawaj na priva, w tym temacie nie widze sensu dyskusji z Toba i dalszego zasmiecania powaznego tematu.
 

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
Jakbys uzywal znakow diakrytycznych wiecej to nie byloby problem (inb4 tak, pisze czasem z roboty stad brak wspomnianych).
że co?
Doszlo do nieporozumienia, myslalem ze odnosisz sie do *panstwa ktore nie uznaje agresji*. Meh.
bierzesz sie za poważne tematy a prostych pytań nie rozumiesz?
a jeśli już zrozumiałeś, mam nadzieje, to może odpowiedz
wszyscy sie przyczyniają do agresji, ale ino państwo może karać i zgarniać kaske, kto ukarze państwo które tak samo a może nawet więcej sie przyczynia?
To znaczy ze masz problemy z wyciaganiem wnioskow z czytanego contentu, czyli jednak mialem racje pare komentarzy wyzej. Przykro mi, ze nie umiesz tego zauwazyc i wycofac sie z pokora.
czemu mam sie wycofywać? no mam problem z wyciągnięciem takich wniosków jak ty, ja wyciągam swoje wnioski, po prostu nie jesteś w stanie wskazać agresji... to że jakaś stronka zrobiona przez tych co se wymyślili skok na kaske, straszy jakąś katastrofą to nie jest dla mnie dowód
jak pisałem nieraz, nie neguje tego że klimat sie zmienia, ino nie widze w tym nic złego
wskaż może gdzie tu agresja jest
Dobra, kopac z koniem przestalo mi sie chciec, chcesz dalej boksowac sie na "komuszyzmy" to dawaj na priva, w tym temacie nie widze sensu dyskusji z Toba i dalszego zasmiecania powaznego tematu.
nie gadaj mi co mam robić
 

Redrum

Active Member
702
182
Nie wiem czemu nie zauważyłem tej wypowiedzi wcześniej.

a kiedy odpowiesz gdzie w tym ociepleniu jest agresja?

Jeżeli wiemy, że emisje CO2 powodują m.in. wzrost poziomu wód, a więc straty materialne u ludzi na całym globie, związane z niedostepnością wcześniej dostępnych nieruchomości przez ich zalanie/zaostrzenie lokalnego klimatu (Bliski Wschód/subsaharyjska Afryka np.) to w oczywisty sposób osoby które do tych emisji doprowadzają doprowadzają do agresji wobec innych.

Nie da się prościej tego wytłumaczyć.
 
Do góry Bottom