Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 864
12 252
Kiedyś jeszcze czasem o tym myślałem, teraz przestało mnie to interesować. Sami zwolennicy globcia przestali już mówić o ociepleniu, a mówią o zmianach klimatycznych - suszach, huraganach itp. Słąbą stroną tych teorii jest to, że:
1. Natura jest mechanizmem samoregulującym się - jeśli globcio jest faktycznie powodowane przez człowieka i jest problematyczne to w dłuższej perspektywie powinno doprowadzić do spadku popytu na produkcję przemysłową, co z kolei zaowocuje zanikiem jego skutków
2. Na globciu Polska, dzięki położeniu w bardzo spokojnej okolicy i umiarkowanej strefie klimatycznej jest wygranym, podobnie jak na peak oilu -dzięki pokładom węgla. Lajf iz brutal; jeśli USA będą faktycznie pustoszyć susze to tym lepiej dla nas - będziemy jankesom ziemniaki sprzedawać.
Naszym problemem nie jest globcio czy peak oil tylko komuna. Polska ma potencjał wyprodukować tyle żywności by wyżywić całą Europę, a stopniowo traci samowystarczalność w tym zakresie - dzięki słońcu, ale nie temu na niebie tylko bijącemu z Warszawy i jeszcze większemu - z Brukseli.

Ktoś wspominał burze słoneczne - to faktycznie spore zagrożenie i warto być przygotowanym by przetrwać jakiś czas bez prądu, zwłaszcza, że zgromadzenie odpowiednich zapasów nie jest to ani kapitało- ani czasochłonne.

Maczeta gorący zwolennik związków zawodowych jest libem ? A może mi się coś pomyliło.
Zapomniałeś o zamiłowaniu do protekcjonizmu, nacjonalizacji, interwencjonizmu, majstrowaniu państwa przy walucie ... :)
 
D

Deleted member 427

Guest
No Maczeta ostatnio odleciał - w ostatnim wpisie zachwala rządowe programy kupowania dzieciom laptopów w Argentynie. Czyli wolność - tak, ale najpierw nakupujemy laptopów, w dodatku produkowanych w kraju, żeby nie sprowadzać z zagranicy.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 724
tak, ale najpierw nakupujemy laptopów, w dodatku produkowanych w kraju, żeby nie sprowadzać z zagranicy.

Tak jakby nie prościej i taniej było sprzedać krowy do Chin czy na Tajwan i tam zamówić te laptopy...
Czy jest jakiś znany argentyński producent laptopów, matryc LCD/LED, twardych dysków czy chipów?
 

Alu

Well-Known Member
4 633
9 686
Ja zwyczajnie mam w d..pie czy jest globalne ocieplenie czy oziębienie. Z badań wynika, że klimat zmieniał się zawsze. Nawet jeśli teraz zmienia się szybciej, to co z tego? Nie interesuje mnie żaden abstrakcyjny ogólnoświatowy rachunek ekonomiczny, los białych niedźwiedzi ani tonące wysepki na pacyfiku. Do pewnych rzeczy lepiej się dostosować niż z nimi walczyć, ale jak ktoś chce walczyć to proszę bardzo tylko nie za moją kasę.

Ciekawe co by było, gdyby zwolennicy walki z globalnym ociepleniem pojawili się w epoce zlodowacenia.
 

Piter1489

libnetoholik
2 072
2 033
Czy ten człowiek nie ma już dosyć? o_O Jak będzie takie mądrości walił jak z Polakiem na Marsie czy o ludziach z protezami nóg, to lepiej niech grinpisom zrobi przysługę i sam się zmasakruje.
 
D

Deleted member 427

Guest
2yuel4n.jpg

znalezione na blogu paniki + ostra sprzeczka pod wpisem --> http://panika2008.blogspot.com/2012/11/reality-check.html
 

pampalini

krzewiciel słuszności
Członek Załogi
3 585
6 853
Do lewej strony na górze powinno się dodać - "duże korporacje zarabiające na zielonej energii" i zastąpić obrazek z lewej strony z dołu kopią obrazka z prawej strony z dołu.

BTW - mam znajomych doktorantów na inżynierii środowiska na warszawskiej polibudzie i oni mi donoszą, że warszawska polibuda jest w tych dziesięciu procentach.
 
T

Tandor92

Guest
Zawsze w dyskusjach o globalnym ociepleniu mówi się o produkcji CO2, co najmniej jakby się je produkowało, kiedy to jest produktem oddychania, i służy rośliną do życia aby one produkowały tlen. Zamknięte koło. W jaki sposób większa ilość ludzi czy zwierząt ma zwiększyć ilość CO2? Nic nie ginie i nie powstaje a tylko krąży, kiedy to wszędzie słyszę, jak zły człowiek wytwarza CO2 co najmniej jakby był to odpad, który się odkłada na planecie aż będzie go tak dużo, że ugotujemy się żywcem.

O ile mi się wydaje, jedyną możliwością zwiększenia ilości CO2 w atmosferze jest spalanie ropy i węgla, ale pamiętajmy, że jest to CO2 które pochodzi z powalonych drzew daaawno temu, czyli, kiedyś będące w obiegu. Tak więc, nawet jakbyśmy spalili całą ropę i węgiel uwalniając cały dwutlenek węgla, to temperatura choć wyższa, nie będzie groźna (o ile ilość CO2 ma rzeczywisty wpływ na temperaturę).

Mam rację, czy gdzieś się pomyliłem, nie jestem specem od biologii.
 
D

Deleted member 427

Guest
Mam rację, czy gdzieś się pomyliłem, nie jestem specem od biologii.

To na kij się w ogóle wypowiadasz? ;) Ja już dawno przestałem robić flejma w temacie AGO, bo nie mam fachowej wiedzy poza jednym - wiem, że i tak mnie na kasie wyruchają, obojętnie czy AGO jest czy go nie ma :)
 
T

Tandor92

Guest
Aby się przekonać czy moje rozumowanie jest słuszne. Wszelakie rozmowy o globalnym ociepleniu właśnie zaczynają się od rzekomej produkcji CO2 przez człowieka. Nie raz słyszałem aby nie kupować dużego zwierzęcia bo produkuje dużo dwutlenku węgla, jest dzień bez krawata aby zmniejszyć produkcje CO2 a nawet proponują zmniejszenie populacji aby zmniejszyć jego produkcje.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 724
PAP » Drzewa rosną coraz szybciej
Ustalono, iż np. buki (gatunek zajmujący dominującą pozycję w lasach liściastych) rosną aż o 77 proc. szybciej niż w 1960 roku, podczas gdy świerki (gatunek dominujący w lasach iglastych) o 32 proc. Tymczasem tempo rozrostu drzewostanów (zespołów składających się z wielu drzew pozostających we wzajemnych zależnościach) określono jako 30 proc. szybsze w przypadku buków i 10 proc. szybsze w odniesieniu do świerków.
Naukowcy przypuszczają, iż wzmożone tempo wzrostu europejskich drzew jest związane z podwyższonymi temperaturami i dłuższym okresem wegetacji. Uważają, że systematycznie zwiększające się stężenie dwutlenku węgla i azotu w atmosferze także nie pozostaje bez wpływu na rozwój roślin.
Wytłuszczenie ode mnie.
Bez względu na to odkrycie ja zawsze uważałem, że CO₂ to przysmak dla drzew i jak jest go więcej w atmosferze, to drzewa się nim obżerają i lepiej rosną.
 
Do góry Bottom