GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 158
ja czytałem gdzieś że lody antarktyki i arktyki podniosą poziom o 80m... niech sie podnosi, bedzie bliżej nad morze hehe
 
K

KelThuz

Guest
no ale jak podniesie, skoro działa prawo Korwina-Archimedesa i stopienie lodów nie podwyższa poziomu wody? :D
 

VernonSmith

New Member
212
2
Prawo Korwina-Archimedesa działa tylko do lodu który jest w wodzie (np kostki lodu w szklance, góry lodowe w ocenach). Problem jednak jest taki że bardzo dużo lodu który się roztopi jest na lądzie. Antarktyda to nie sam lód, to kontynent skuty lodem.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 724
VernonSmith napisał:
Prawo Korwina-Archimedesa działa tylko do lodu który jest w wodzie (np kostki lodu w szklance, góry lodowe w ocenach). Problem jednak jest taki że bardzo dużo lodu który się roztopi jest na lądzie. Antarktyda to nie sam lód, to kontynent skuty lodem.

No to jak się tam stopi, to jednych zaleje a inni zasiedlą ten nowy ląd, po czym osadnicy wywołają wojnę niepodległościową i będzie kolejny gracz na scenie politycznej. Tak to się zawsze kręci. I nie ma się czym przejmować, bo na to i tak nie mamy wpływu.
 

VernonSmith

New Member
212
2
ale generalnie lądu będzie znacznie mniej.
600px-AntarcticBedrock.jpg

tak to wygląda bez lodu, pomijając podwyższenie się poziomu wód
dużo małych wysepek, które pewnie zatoną
coś tam lądu może zostanie, może

PS
dochodzi jeszcze to że woda jak wszystkie ciała pod wpływem ciepła zwiększa swoją objętość.
To nie jest takie hop siup
 

Mad.lock

barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm
5 149
5 109
KelThuz napisał:
no ale jak podniesie, skoro działa prawo Korwina-Archimedesa i stopienie lodów nie podwyższa poziomu wody? :D

Czyli nie trzeba nawet liczyć tych lodów na północy, bo one są właśnie w wodzie.
 

Szynka

Złota szynka wolnego rynku.
1 209
2 054
Czyli trzeba budować pływające platformy, a nie jebać się z jakimiś ograniczeniami CO2 :D Najlepiej, gdyby każda z nich była niepodległym prywatnym "państwem".
 
K

KelThuz

Guest
VernonSmith napisał:
Prawo Korwina-Archimedesa działa tylko do lodu który jest w wodzie (np kostki lodu w szklance, góry lodowe w ocenach). Problem jednak jest taki że bardzo dużo lodu który się roztopi jest na lądzie. Antarktyda to nie sam lód, to kontynent skuty lodem.

do tego woda paruje i pozostaje w stanie homeostazy w atmosferze w postaci pary wodnej i chmur, oraz opadów na terenach kontynentalnych. a im cieplej, tym więcej jej paruje.
choć oczywiście niektóre kontynenty kiedyś znów znajdą się pod wodą, a inne się wynurzą... a to, co się wynurzyło, może zatonąć. Nie jest martwym to, co spoczywa wiekami
 

Lukasevic

Member
145
4
VernonSmith napisał:
ale generalnie lądu będzie znacznie mniej.
600px-AntarcticBedrock.jpg

tak to wygląda bez lodu, pomijając podwyższenie się poziomu wód
dużo małych wysepek, które pewnie zatoną
coś tam lądu może zostanie, może

PS
dochodzi jeszcze to że woda jak wszystkie ciała pod wpływem ciepła zwiększa swoją objętość.
To nie jest takie hop siup

Dodaj do tego ruchy izostatyczne i te kilkadziesiąt metrów wody to będzie niewiele przy kilkuset o jakie podniosła by się Antarktyda. :)
 

Mad.lock

barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm
5 149
5 109
Oszołomy od globcia opanowały nawet Zegar Zagłady.

3 ostatnie zmiany:
2007 11:55 -2 Korea Północna testuje broń jądrową, przypuszczalne ambicje nuklearne Iranu, odnowienie nacisku USA na przydatność wojskową broni nuklearnej, porażka we właściwym zabezpieczaniu materiałów nuklearnych, ciągła obecność 26000 sztuk broni nuklearnych w USA i Rosji[3]. Eksperci oceniają, że do zagrożeń dla cywilizacji dochodzi globalne ocieplenie.
2010 11:54 +1 Po raz pierwszy prezydent USA mówi o świecie wolnym od broni nuklearnej; światowa współpraca w celu redukcji arsenału broni nuklearnej; przyjęcie zmian mających na celu zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych.
2012 11:55 -1 Rozprzestrzenianie broni jądrowej oraz brak przeciwdziałania globalnym zmianom klimatu.
 

Mad.lock

barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm
5 149
5 109
Tutaj na filmiku widać Europę i Azję po podniesieniu się wody aż o 80 metrów (a nie o 18) i też prawie nie widać różnicy. Kto ten waterworld w ogóle wymyślił?

[video=youtube]https://www.youtube.com/watch?v=X8pbifTKDpA[/video]
bezpośredni link https://www.youtube.com/watch?v=X8pbifTKDpA
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 772
Jak to "prawie nie widać"? Linia brzegowa Danii, Niemiec i Polski wygląda zajebiście, podobnie jak Wielkiej Brytanii. Miałbym bliżej nad morze - podoba mi się. Chcę się przyczynić do globalnego ocieplenia - co mam robić?
 
D

Deleted member 427

Guest
Połączony temat "
Coraz więcej libertarian/liberałów uznaje Globalne Ocieplenie za fakt"

Maczeta
zaczął wierzyć w AGO (Antropologiczne Globalne Ocieplenie - ocieplenie klimatu powodowane przez działalność człowieka):

Dotychczas byłem sceptykiem. Zmieniłem zdanie.

http://maczetaockhama.blogspot.com/2012/09/zmiany-klimatu.html

Przed nim był panika2008, który też uwierzył. Dzisiaj już tak mocno wierzy, że za pisanie, iż "Antarktyda obrasta lodem" chce banować. Jego blog, jego prawo --> http://panika2008.blogspot.com/2012/09/arktyka.html

Może Globcio to rzeczywiście fakt, a wielu libertarian nie chce w to uwierzyć, bo podczepiło się pod to lewactwo?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
A

Aeger

Guest
Ja tam wierzę tylko w globalne ocieplenie jako działalność ściśle naturalna. W przeszłości się topiło, teraz się topi, z pewnością będzie kiedyś nowa epoka lodowcowa, potem znowu się zacznie topić. Taki rytm, człowiek ma może 0,1% głosu.
 

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 158
no ja to widze podobnie, ciągle sie coś t5am sie ociepla i schładza... a poza tym to mnie to wali bo ja lubie lato jak i zime hehe, choć ta zima bedzie ciężka, mogło by jebnąć konkretnie ocieplenie globalne, abo chiciaż u mnie w okolicy hehe
 

Norden

Well-Known Member
723
900
Ludzie mają na to taki sam wpływ jak na aktywność wulkaniczną, ruch planet...
Wybuch wulkanu Krakatau w XIX wieku spowodował większy wyrzut CO2 w atmosferę niż cała ludzkość łącznie - więcej nie trzeba pisać na ten temat.
Klimat rzeczywiście się zmienia, ale nie przez człowieka.
 

ford

Active Member
314
33
Uznaję to zjawisko i twierdzę, że w przypadku Europy Środkowej jako coś pozytywnego (dobrze jak będzie trochę cieplej), problem mają z tym związane Indie i tamte rejony świata.
 
Do góry Bottom