Redrum

Active Member
702
182
Sugeruję raczej (a tym się już interesowałem), że politycy sterują tłumami na zasadach quasi-religijnych, posługując się poczuciem winy z jednej strony

Nie wiem czy sterują, ale odwoływanie się do emocji i takie wpłwanie na elektorat jest normalną praktyką w polityce, oczywiście.
 

rawpra

Well-Known Member
2 741
5 407
Oba państwa żyły w symbiozie ze światowym systemem finansowym, nie cierpiały na sankcje w kluczowych dziedzinach, a Sowieci dodatkowo mieli zastrzyki technologii.
zmierzasz do tego, że wall street (czyli dla foliarzy Żydzi) spowodowali wojnę światową wspierając sowietów / hitlerowców? :eek:
 

T.M.

antyhumanista, anarchista bez flagi
1 410
4 438
OK, bo wyrażenie

Wykształcił się za to konsensus naukowy na poziomie 95-99%, który podważają w drastycznej większości jedynie odszczepieńcy linkowani wielokrotnie w tym temacie lub osoby produkujące słabą naukę.

zdawało się sugerować, że promujesz tu jakąś konsensualną teorię prawdy, czyli jeśli większość "uznanego gremium" opowiada się za pewnym wyjaśnieniem, to czyni je wiarygodnym. Czyli po prostu uważasz, że Globalne Ocieplenie zachodzi, a przeciwne temu teorie uznajesz za fałszywe na podstawie innych przesłanek - ok.

W dyskusjach o GO zauważam jakieś szalone zacietrzewienie, jak na mało który temat i dlatego interesuje mnie nie tyle sama treść tych sporów (ok - uważasz, że tylko oszołomy się spierają - nie musisz mi tego przypominać) co forma, jaką przybierają.
 

Redrum

Active Member
702
182
zdawało się sugerować, że promujesz tu jakąś konsensualną teorię prawdy, czyli jeśli większość "uznanego gremium" opowiada się za pewnym wyjaśnieniem, to czyni je wiarygodnym.

W przypadku konsensusów naukowych taka opinia jest właściwa - w innych przypadkach dot. różnego rodzaju gremium absolutnie nie - dotyczy to po prostu istoty samego wspomnianego konsensusu.

co forma, jaką przybierają

Tak, to mnie też bardzo smuci i niepokoi - tylko z drugiej strony trzeba pamiętać, że dysonans poznawczy jest różnie przeżywany przez różne osoby - jedni zrobią smutną minę i zmieniają pogląd, drudzy reagują agresywnie i zacietrzewiają się - problem największym jest to, że trudno jest wyegzekwować i wyjaśnić innym różnice między różnymi źródłami informacji i ich wiarygodnością i w wyniku ustalenie wspólnych źródeł oraz faktografii, na podstawie której tworzymy opinie dot. instytucji i rozwiązywania problemów.
 

tolep

five miles out
8 555
15 441
Ostracyzm nastąpił, bo poparł organizację promującą ustawę która ograniczała prawa obywatelskie.

Nieprawda. Małżeństwo urzędowe nie jest prawem obywatelskim, tylko przywilejem dla wybranych. No i tak to jest, gdy Doman wpierdzieli się w dyskusje z trzema pobocznymi wątkami w każdym poście.
 

tolep

five miles out
8 555
15 441
Co Tobie tak ten Doman przeszkadza?
Może zrób listę kto może pisać,
a kto nie, bo Tolep sobie nie życzy?
To już nie jest wkurzające,
to stało się nudne.

Doman mi nie przeszkadza, pewne rzeczy w stylu dyskusji który prezentuje - tak.
Chcesz decydować, że nie wolno mi tego krytykować? :p
 

snajper

Well-Known Member
376
1 523
Doman mi nie przeszkadza,
images

Trzymaj się zdrowo!
Oby jak najdłużej starczyło ci sił
na krytykowanie tych
co ci przeszkadzają.
 

tolep

five miles out
8 555
15 441
Tu jest forum aspergerów, my piszemy co mamy na mysli w prostych słowach i nie ma potrzeby ich nadinterpretować. EOT.
 

Redrum

Active Member
702
182
Nieprawda. Małżeństwo urzędowe nie jest prawem obywatelskim, tylko przywilejem dla wybranych.

Zwał jak zwał, umożliwienie formalizacji związku u lewiatana przez homoseksualistów jest formą konsekwentnej inkluzji w życiu społecznym.

Doman przeszkadza szuryzmami, źródłami i argumentami z pizdy i formą pisania przypominającą człowieka z jednostką chorobową.
 
D

Deleted member 427

Guest
Rząd USA wydał nowy raport w sprawie zmian klimatu. Krótko- już teraz jest dramatycznie źle, a będzie jeszcze gorzej:

 
D

Deleted member 427

Guest
No i problem zmian klimatu rozwiązany. Na naukowców z Harvarda zawsze można liczyć:

 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 736
Chemtrailsy są dobre na wszystko.
Chemtrailsy na drogę za śliską.
Chemtrailsy na ludność zbyt liczną
Chemtrailsy załatwią ci ją...

Para rara ra
 

Doman

Well-Known Member
1 221
4 052
We Francji są protesty żółtych kamizelek. Nie identyfikuję się z nimi, bo to taki sam ruch jak Solidarność. Oni chcą po prostu "prawdziwego" socjalizmu. Ale ich wkurw jest autentyczny, tak jak wkurw Solidarności po podwyżkach.
Ludzie po prostu nie znieśli kolejnych podwyżek cen paliwa. Jak ktoś ma 2000 euro wypłaty i musi dojeżdżać do pracy, to cenę paliwa dość mocno czuje w budżecie. W dodatku we Francji dopierdzielili głownie dieslom a diesle to 3/4 samochodów w tym kraju. Jasne. Zezłomuj nowy samochód i kup se nowy, bo polityka państwa zmieniła się.
W Paryżu są zamieszki waśnie na tym tle. UE zapowiedziała, że do 2050 całkowicie ograniczy emisję CO2 (w sensie: zerowy bilans), a już w 2018 ludzi zaczyna brać kurwica. Ciekawe co będzie do 2050. Ot co będzie: technologiczna osobliwość i depopulacja niepotrzebnych "zjadaczy". Murzyn zrobił swoje - murzyn może odejść. Poza tym Europa jest przeznaczona do rozwałki. Dlatego otwarto szlaki dla "inżynierów i lekarzy" z Nigerii, a zobowiązania ograniczenia produkcji energii są największe na tle świata.

Oczywiście alternatywnych źródeł energii nie ma, na fuzję jądrową wydaje się jakieś śmieszne kwoty (na fotowoltaikę też) zważywszy na histerię ociepleniowców, a tymczasem "ekolodzy" do wrogów ludu dorzucili też energię jądrową. Czyli polityka Pol Pota i Stalina w wykonaniu lajtowym.
Ciekawe, że kolega Redrum uaktywnił się w dwóch tematach:
  • przymus szczepień
  • ograniczanie dostępności energii
Dwa filary wygaszania populacji na drodze administracyjnej. Działalnosci kolegi Tolepa nie komentuję, bo już na 99% wiem kto to jest. Symptomatyczne, że ten "wolnościowiec" więcej energii włożył w podszczypywanie mojej osoby niż zamordystycznych poglądów Redruma.
 
Do góry Bottom