Fronda, Polonia Christiana i inne prawackie przypały

Denis

Well-Known Member
3 825
8 509
Odróżnia, odróżnia. Sam o tym wspominałem wielokrotnie. Tutaj dałem dupy. Ale powiedzmy, że w tym fragmencie odegrałem rolę polskiego kodeksu karnego. Dobrze zagrałem, no nie?

A że lubisz być złośliwy, to powinieneś wiedzieć o jednej rzeczy. Co jak co, ale przykazania można zmieniać, uwierz mi ;)
 

Rattlesnake

Don't tread on me
Członek Załogi
3 591
1 502
Dzisiaj cytat, który wpadł mi w oko i który zaowocował facepalmem.

Ojciec Pio

Robić zło w dobrym celu? Pomyśl: nawet, gdybym mógł jednym kłamstwem zakończyć ten konflikt [tj. II wojnę światową], nie zrobiłbym tego, choć może zdziałałbym wiele dobrego!

Źródło: Marcellino Iasenzaniro, Święty Pio z Pietrelciny. Misja ocalenia dusz – świadectwa, San Giovanni Rotondo 2006, s. 154.

Wersja libertariańska takiej postawy: Wendy McElroy: Dlaczego nie zagłosowałabym przeciwko Hitlerowi?
 

Król Julian

Well-Known Member
962
2 123
"Frondę" już kompletnie pojebało:

http://www.fronda.pl/a/korwin-jak-budionny-idzie-z-odsiecza,56627.html

Na stronie parti Janusza Korwin-Mikkego pojawiła się petycja do władz o treści:


My, niżej podpisani obywatele Rzeczpospolitej Polskiej, wzywamy Panią Premier Rządu RP, Ewę Kopacz, do odrzucenia kwot relokacji imigrantów, przewidzianych dla Polski przez Komisję Europejską – czytamy.


Nie chcemy, by w Polsce powstawały „obozy uchodźców”, będące w istocie obozami koncentracyjnymi dla ludzi, którym uniemożliwiono dotarcie do wybranego przez nich celu. Tworzenie takich obozów nie ma nic wspólnego ze sferą pomocy humanitarnej, jest w istocie policyjną akcją zleconą przez państwa trzecie – brzmi kolejny fragment petycji.


Nie jesteśmy obojętni na cierpienie tysięcy ludzi spowodowane przez wojny i katastrofy, ale jesteśmy przeciwni manipulacji opinią publiczną poprzez tworzenie fałszywego poczucia solidarności z migrantami, którzy nie wybrali z własnej woli Polski jako miejsca ucieczki – podkreślają autorzy.


Plakaty z hasłami antyimigranckimi mają się pojawić w całej Polsce. Akcja ma być wykorzystana przez partię KORWiN w kampanii parlamentarnej.


Widać, że środowiska prorosyjskie w Polsce chcą zaadoptować pod siebie sprawy związane z nielegalną imigracją. Czy stoi za tym Moskwa? Niewątpliwie. Sam Putin w ostatnim czasie krytycznie odniósł się do sprawy nielegalnych imigrantów przedostających się do krajów europejskich. Nie dajmy się jednak nabrać na to, co serwuje nam Korwin-Mikke i Ruch Narodowy, którzy wykorzystują to, co dzieje się obecnie w związku z uchodźcami.


Ci ludzie naprawdę zaczynają mnie już wkurwiać. Z nimi trzeba zrobić porządek!
 

Racibor

Well-Known Member
408
2 159
CSMaviwWUAQf4Nz.jpg
 

Król Julian

Well-Known Member
962
2 123
Podobno Winnicki się jednak dostał z listy Kukiza do Sejmu. Nie wiem ilu ludzi z dawnego Ruchu Narodowego przy nim zostało, ale warto przypomnieć poglądy tego nacjozjeba, zwłaszcza że duża część matołów która zagłosowała teraz na Kukłę, wsparła w 2011 Palikota :p. Fragment wywiadu z Terlikowskim dla "Do Rzeczy" z lipca 2013 :

[...]Terlikowski: Chciałby pan budować "Wielką Polskę Katolicką"?

Winnicki:
Tak

T:
Co to znaczy?

W: Chciałbym odwrócić trend rozpadania się narodu. A tego nie da się zrobić jedynie pod hasłami technokratycznymi, potrzeba wielkiego projektu. Kościół Katolicki powinien być pierwszym wyznaniem wśród równych, a ustawodawstwo powinno być przynajmniej niesprzeczne z nauczaniem Kościoła, w tych sprawach, które są oczywiste.

T: Aborcja, eutanazja i...

W: Ogólnie kwestie bioetyczne.

T: In vitro byłoby zakazane?

W: Tak.

T: Co jeszcze robiłoby państwo katolickie?

W: Budowałoby naszą kulturę na podstawie wartości chrześcijańskich, a to nie tylko bioetyka, ale cała, leżąca w dużej mierze odłogiem, katolicka nauka społeczna. Ze wskazaniami w zakresie państwa czy gospodarki. Oparta na fundamencie tożsamości narodowej, zakorzenionej w tysiącletniej historii. Z ekonomią skierowaną na polskiego pracownika i przedsiębiorcę a nie zagraniczne spółki. Z emeryturą obywatelską zamiast ZUS, z armią wspieraną przez obronę terytorialną, z odbudowanym na podstawie naszych zasobów surowcowych przemysłem. Nie byłoby w nim na przykład miejsca na podręczniki szkolne, w których namawia się młodych ludzi, by opowiadając się za patriotyzmem lub kosmopolityzmem uzasadniali swoje opinie za tym drugim. Polska szkoła powinna wychowywać i wpajać patriotyzm-to jej podstawowy obowiązek. Ministrowie, urzędnicy którzy dopuszczają takie podręczniki, powinni siedzieć w więzieniach. [...]

I tak dalej. Ktoś jeszcze tu twierdzi że ruch Kukiza jest wolnościowy? :rolleyes:
 

father Tucker

egoista, marzyciel i czciciel chaosu
2 337
6 516
Dziambor wrzucał info kto z list Kukiza jest działaczem różnych koliberalnych i libowych organizacji. Byli nawet członkowie partii libertariańskiej
 
Do góry Bottom