Eksperci o WTC i zamachach 9/11 - "chcemy powtórnego śledztwa"

Eli-minator

zdrajca świętych dogmatów
698
1 671
Serio dziwi Cię, że skrzynki nie przetrwały uderzenia w biurowiec, eksplozji paliwa, pożaru trwającego blisko godzinę (w przypadku pierwszej wieży nawet dłużej) i całkowitego zawalenia się WTC? Nawet jeśli jakieś fragmenty przetrwały mogły zupełnie nie przypominać czarnych skrzynek.
Czarne skrzynki są wytrzymałe ale nie są niezniszczalne. Podałem wyżej przykłady katastrof lotniczych, w których obie skrzynki zostały zniszczone (zostały z nich tylko fragmenty obudowy) lub nie znalezione w ogóle.



Nie przeszkadza mi, gdy czarna skrzynka nie wytrzymuje zdarzenia. Jest projektowana, by wytrzymać bardzo dużo, ale może zawieść, jak każde urządzenie. Napisałem, że rozkład "przygód" czarnych skrzynek z samolotu pentagońskiego (jedna działa, druga nie) wygląda całkiem wiarygodnie. (Jakby na innym poziomie, już z puntu widzeia osoby, która jednoznacznie nie dowierza oficjalnej wersji, obstawiam, że nie działa akurat ta, na której mogły być ciekawsze dane, ale sam rozkład "przygód" jest prawdopodobny.)

Gratuluję projektantom czarnych skrzynek samolotu polnego. Obie sprawne. Zadziwia mnie to, ale ok. Nie ma to nic do rzeczy z "tematem spisku". Po prostu imponuje mi ich trwałość w kontekście energii wyzwolonej w zderzeniu. Samolot polny trafił w pole, a nie w biurowiec, składający się częściowo z bąbli powietrza. I żadna część paliwa lotniczego nie mogła w szczerym polu ścieknąć grawitacyjnie na niższe kondygnacje. Prędkość miał podkręconą składową wynikającą z przyspieszenia ziemskiego.

"Spiskowo" znaczące (w zasadzie jest to samozaoranie wersji oficjalnej) jest nie odnalezienie skrzynek w jednym z najważniejszych śledztw w dziejach ludzkości. One nie spadły na dno głębokiego na kilka tysięcy metrów oceanu! Nie ma takiej opcji, że żadna z nich nie została znaleziona. Zresztą znasz z nazwiska ludzi, którzy głoszą, że znają szczegóły ich odnalezienia, bo znajdowali się tam na miejscu. Nie ufasz im? Ok, nie jestem przesadnie wielkim fanem zaufania. Ale odnalezienie w kontekście takiego śledztwa to totalna oczywistość i absolutna konieczność. Nie każde śledztwo jest takie same. Czasami (jak w tym wypadku) potrzebne są standardy, wymogi, dociekliwość badawcza lepsze niż najlepsze. Nie odnalezienie ŻADNEJ Z CZTERECH to raczej bajeczka.

Wracając jeszcze do samolotu polnego. Gdyby pasażerowie nie udupili tej akcji, czy nie okazałoby się, że samolot dotarł do celu i rozbił się CELNIE o ważny obiekt, a wtedy poprawnie działające skrzynki by przeszkadzały, bo na przykład ujawniałyby ukryty mechanizm celności? Potrzebne by było wtedy, by "nie przetrwały eksplozji paliwa lotniczego na pełnej kurwie".

Aluzci, naprawdę wierzysz w baśń oficjalną? Czy tylko piszesz dla sportu i podtrzymania aktywności forum?
 
OP
OP
D

Deleted member 427

Guest
W filmie Mazzucco od 1:20:18 jest o czarnych skrzynkach. W oficjalnej historii nic nie trzyma się kupy. Prawda jest, że zdarzały się zniszczenia czarnych skrzynek uniemożliwiające rekonstrukcje danych, ale w przypadku 9/11 to jest po prostu groteska:

 

vast

Well-Known Member
2 745
5 808
W filmie Mazzucco od 1:20:18 jest o czarnych skrzynkach. W oficjalnej historii nic nie trzyma się kupy. Prawda jest, że zdarzały się zniszczenia czarnych skrzynek uniemożliwiające rekonstrukcje danych, ale w przypadku 9/11 to jest po prostu groteska:

Akurat totalne zniszczenie skrzynek w WTC 1 i WTC 2 jest wielce prawdopodobne, biorąc pod uwagę fakt że w obydwu wieżach kopcił się nanotermit, a pod ziemią pożar dogorywał ponad 3 miesiące...
 
OP
OP
D

Deleted member 427

Guest
Spoko, masz racje. Pisząc groteskowe miałem na myśli przewały FBI i nieujawnienie numerów seryjnych.
 

Tomasz Panczewski

Well-Known Member
699
3 849
@kawadorRząd USA umieścił Aldritcha Amesa na stanowisku szefa biura kontrwywiadu ds. Związku Radzieckiego. Rząd USA nie potrafił nawet założyć bez wsypy pluskw w hotelu Watergate.

A Ty twierdzisz że rząd USA mógłby zaplanować i przeprowadzić wymordowanie tysięcy Amerykanów, w skomplikowany i efektowny sposób pod fałszywą flagą, licząc na to że wsypy nie będzie?
Mówisz w tym momencie coś mającego dokładnie identyczne znaczenie jak: "złodziej będący profesjonalistą z dużym doświadczeniem ma 0% szans na bycie złapanym".
Złodziej został uchwycony podczas okradania kobiety w ciemnej alejce, a gazety piszą, że kiedyś obrobił bank? ABSURD, NIEMOŻLIWE!

Co do "liczenia na to, że wsypy nie będzie" - rząd USA nie składa się z jednego człowieka, jak sam bystrze zauważyłeś. Różne grupy i służby niekoniecznie działają wedle dokładnie tych samych zasad i metod.
 

Claude mOnet

Well-Known Member
1 033
2 337
steeltodust.jpg

Niezły fotomontaż! Zaraz, zaraz... ale o co chodzi?
 
A

Antoni Wiech

Guest
Nie wiem czy to już było, ja nie znałem. W każdym razie przypomnę: Bush Junior panujący wtedy prezydent podczas zamachu na WTC odwiedzał jedną amerykańską szkołę. Kiedy dostał wiadomość, że "America is under attack" siedział dalej w klasie przez 7 minut bez żadnej reakcji.

Wywołało to później konsternację wśród opinii publicznej. Dobrze podsumował to Bill Maher (komik i komentator polityczny związany bardziej z tzw. liberałami jednak duży krytyk islamu), że takiego prezydenta należałoby usunąć jakby nawet siedział tam 7 sekund po otrzymaniu informacji o ataku. Stwierdził, że w erze nuklearnej kiedy pociski mogą dolecieć w ciągu godziny lub mniej jest nieakceptowalne aby prezydent siedział bezczynnie.

Film pokazujący dokładnie czas ataku i brak reakcji Busha:



Komentarz Mahera:

 
OP
OP
D

Deleted member 427

Guest
Akurat Mahera bym tutaj nie cytował, bo ten palant, co tak propsuje naukę, wierzy w oficjalną wersję mimo przygniatających dowodów na to, że jest ona tak samo prawdziwa jak "Adam i Ewa, co żyli z dinozaurami".
 
A

Antoni Wiech

Guest
Akurat Mahera bym tutaj nie cytował, bo ten palant, co tak propsuje naukę, wierzy w oficjalną wersję mimo przygniatających dowodów na to, że jest ona tak samo prawdziwa jak "Adam i Ewa, co żyli z dinozaurami".

Wiem, on też jest za "gun control". Ale jego niektóre podsumowania są spoko, jak również krytyka Islamu.
 
OP
OP
D

Deleted member 427

Guest
OP
OP
D

Deleted member 427

Guest
Oglądam drugi sezon serialu "24". Powstał on krótko po 9/11. Tym razem Jack Bauer musi powstrzymać terrorystów planujących zdetonować bombę atomową w Los Angeles. Uważajcie teraz, bo zdradzam fabułę:

Bomba atomowa zostaje przywieziona do USA za zgodą i wiedzą szefa Departamentu Obrony przy współpracy z evil korpo, które chcą poprzez jej detonacje wymusić interwencje zbrojną na Bliskim Wschodzie.

Brzmi znajomo? Generalnie chodzi o to, że wysoko postawieni członkowie rządowo-korporacyjnego establiszmentu wiedzieli o planowanym zamachu i nie powstrzymali go.

ekA2Eop.jpg
 

Hitch

3 220
4 872
Nie gadaj, że dałeś się wkręcić w przygody Jacka Baurea :)

Ja odpadłem po pierwszym sezonie, z którego nic już nawet nie pamiętam.
 
OP
OP
D

Deleted member 427

Guest
Nie zamierzam tego ciągnąć, dokończę 2 sezon i też odpadam.
 
OP
OP
D

Deleted member 427

Guest
97 członków AIA (American Institute of Architects) wzywa do wszczęcia ponownego śledztwa w sprawie WTC7:

 

NoahWatson

Well-Known Member
1 297
3 200
Arabia Saudyjska grozi USA, że jeśli Kongres USA uchwali ustawę to masowo wyprzeda będące w ich posiadaniu papiery wartościowe USA o wartości 750 miliardów dolarów.

http://www.nytimes.com/2016/04/16/w...mic-fallout-if-congress-passes-9-11-bill.html

WASHINGTON — Saudi Arabia has told the Obama administration and members of Congress that it will sell off hundreds of billions of dollars’ worth of American assets held by the kingdom if Congress passes a bill that would allow the Saudi government to be held responsible in American courts for any role in the Sept. 11, 2001, attacks.
(..)
Adel al-Jubeir, the Saudi foreign minister, delivered the kingdom’s message personally last month during a trip to Washington, telling lawmakers that Saudi Arabia would be forced to sell up to $750 billion in treasury securities and other assets in the United States before they could be in danger of being frozen by American courts.
(..)
In their view, the Obama administration has consistently sided with the kingdom and has thwarted their efforts to learn what they believe to be the truth about the role some Saudi officials played in the terrorist plot.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Putin chce zabełtać kwestii 9/11 i przy okazji zrobić sobie dobry PR w USA.
wRealu24.pl » Putin opublikuje zdjęcia satelitarne z 11 września?! To dowód na udział Amerykanów w zamachu na WTC!

Rosyjska "Pravda" opublikowała wiadomość dotycząca planów rządu dotycząych publikacji zdjęć satelitarnych z 11 września. Mają być one niezbitym dowodem na udział Amerykanów w zamachu na World Trade Center.

Według "Pravdy", Putin szykuje ujawnienie dowodów, które mają wstrząsnąć całym światem. 11 września to czarna data w kalendarzu dla całego globu. Zginęło wtedy około 3 000 osób w tym również kilku Polaków. Zdjęcia mają być dowodem na udział USA i amerykańskiego wywiadu w atakach.

Rzekome dowody to zbiór zdjęć satelitarnych wykonanych z rosyjskiego satelity. Jeżeli to co mówi Putin okaże się prawdą i USA manipulowała opinią publiczną, może to być początek srogiego konfliktu pomiędzy dwoma mocarstwami, które już na tą chwilę i tak za sobą nie przepadają. Przypomnijmy, że to właśnie atak na WTC był głównym powodem wysłania wojsk i rozpoczęcia wojny w Iraku i Afganistanie. Ani Waszyngton ani Kreml nie skomentował tych doniesień.

W ostatnim czasie tak ciepło początkowo przedstawiane stosunki na linii Trump-Putin okazały się delikatnie mówiąc przesadzone. Jednak należy również spojrzeć na fakt, iż ujawniając rzekomych "sprawców" z zamachów 11 września Kreml zaszkodzi gabinetowi poprzednich prezydentów.

Jeżeli to co mówi jest prawdą, oraz tak jak donosi rosyjska "Pravda" - mają dowody i zdjęcia - pozostaje pytanie: straszy? Gra? Albo czeka na odpowiedni moment?
...​

Obojętnie co zawierają te zdjęcia satelitarne, to Putin nabije sobie punktów. Moim zdaniem przy okazji pogrąży establishment polityczny w USA, co według mnie będzie dobre. W jakieś zatwierdzenie nowej prawdy nie wierzę.
 
Do góry Bottom