Eksperci o WTC i zamachach 9/11 - "chcemy powtórnego śledztwa"

Norden

Well-Known Member
723
900
Dla porównania pożar Windsor Tower (2005 r.), częściowe zawalenie budynku:

https://www.google.pl/search?q=wind...ved=0CAYQ_AUoAWoVChMIzdXMmYSDyAIVwhAsCh27GQ7h

W hipotezach o "wewnętrznej robocie" nie pasuje mi to, że szwajcarski ubezpieczyciel wypłacił odszkodowanie (o ile się nie mylę 3.5 mld USD). Gdyby mieli podejrzenie o spisku prowadziliby własne śledztwo i próbowali udowodnić to przed sądem? Zwłaszcza, że w gre wchodziły takie pieniądze.
 
F

fidelio

Guest
Ale co to ma do rzeczy? To przecież wie każde dziecko.
Obecnie chyba nawet w USA nikt nie twierdzi, że po to zaatakowano Irak.
Dla porównania pożar Windsor Tower (2005 r.), częściowe zawalenie budynku:

https://www.google.pl/search?q=wind...ved=0CAYQ_AUoAWoVChMIzdXMmYSDyAIVwhAsCh27GQ7h

W hipotezach o "wewnętrznej robocie" nie pasuje mi to, że szwajcarski ubezpieczyciel wypłacił odszkodowanie (o ile się nie mylę 3.5 mld USD). Gdyby mieli podejrzenie o spisku prowadziliby własne śledztwo i próbowali udowodnić to przed sądem? Zwłaszcza, że w gre wchodziły takie pieniądze.


To nie był jeden ubezpieczyciel, tylko 24 ubezpieczycieli heheh. Wiesz dlaczego? Bo żadna pojedyncza firma nie chciała ubezpieczyć tego na tak gigantyczne kwoty. Ostatnie deale ubezpieczeniowe były dopinane tuż przed 9/11. Chłopaki szli na całość, bo wiedzieli co się święci.
 
F

fidelio

Guest
Podanie przez ubezpieczyciela sprawy do sądu nie ma sensu, bo żaden amerykański sąd nie wyda wyroku który by uderzał w oficjalną wersję rządową w tej sprawie, proste jak drut. Także nie dość że by musieli zapłacić odszkodowanie to jeszcze gigantyczne koszta procesowa, także nie, dziękuję :)
 

tomislav

libnet- kowidiańska tuba w twojej piwnicy!
4 777
12 985
Nowy dokument w temacie. Wbijam, choć jeszcze nie widziałem, ale może komuś się przyda.

 

vast

Well-Known Member
2 745
5 808
Oczywiste jest, że ten baner nie służy dojściu do prawdy tylko urabianiu opinii publicznej w USA.
Ciekawe czyja agentura stoi za 2000+ A&E

Widzę że pan jednak wierzy w spiski...

Argument jest debilny, bo terroryści w przeciwieństwie do zawodowych pilotów:
- nie musieli umieć startować
- nie musieli umieć lądować
- nie musieli wiedzieć jak współpracować z kontrolą lotu
- nie musieli wiedzieć jak się zachować w różnych nietypowych sytuacjach, przy awariach sprzętu itd
- bezpieczeństwo lotu było bez znaczenia, gdy normalnie musi być na bardzo wysokim poziomie
- nie konkurowali na rynku pracy z innymi pilotami, nie musieli zdobywać żadnej licencji

Zapisy z czarnych skrzynek to obalają. Wykonywali manewry praktycznie niemożliwe do wykonania przez najlepszych pilotów, w dodatku na nieznajomym im sprzęcie. Więc ktokolwiek pilotował te samoloty musiał mieć skill nie z tej ziemi.

Możesz elaborować?







Jest tego chyba jeszcze więcej.
 
OP
OP
D

Deleted member 427

Guest
Nowy dokument w temacie. Wbijam, choć jeszcze nie widziałem, ale może komuś się przyda.

tomkiewicz, moim zdaniem warto najpierw oglądać, a potem linkować, zwłaszcza w tak drażliwym temacie. Podlinkujesz jakieś oszołomskie gówno o testach nuklearnych na Manhattanie, przyjdzie aluzci i cię słusznie zjebie za sianie idiotycznych piwnicznych teorii spiskowych.
 
F

fidelio

Guest
tomkiewicz, moim zdaniem warto najpierw oglądać, a potem linkować, zwłaszcza w tak drażliwym temacie. Podlinkujesz jakieś oszołomskie gówno o testach nuklearnych na Manhattanie, przyjdzie aluzci i cię słusznie zjebie za sianie idiotycznych piwnicznych teorii spiskowych.

To jest niezły dokument, chociaż w zasadzie nie wnosi nic nowego, podsumowuje to co wiadomo. Poza tym chciałbym przypomnieć, że każda hipoteza co do wydarzeń 9/11 (również oficjalna wersja) to tylko teoria (mniej bądź bardziej prawdopodobna) z reguły spiskowa (bo zakłada konspiracyjne porozumienie zaangażowanych osób) także ja bym się aż tak bardzo nie unosił.
 

tomislav

libnet- kowidiańska tuba w twojej piwnicy!
4 777
12 985
przyjdzie aluzci i cię słusznie zjebie za sianie idiotycznych piwnicznych teorii spiskowych.
Podejrzewam, że stało by się tak niezależnie od ciężaru merytorycznego tego czy innego materiału, ale masz rację, że stopień drażliwości wokół tematyki 9/11 wciąż utrzymuje się na znacząco wysokim poziomie.
 
OP
OP
D

Deleted member 427

Guest
tomkiewicz, obejrzałem to, co podlinkowałeś (tzn. jakieś 60% z całości). Nie ma tam niczego nowego, ale materiał jest kapitalny i po prostu nie daje szans oficjalnej wersji.
 

tomislav

libnet- kowidiańska tuba w twojej piwnicy!
4 777
12 985
Nie dodałem wcześniej, że go przeskipowałem i wydawał się nie pasować do zbioru oszołomskich wynurzeń ludzi, którzy doznali metafizycznego jebnięcia prosto z pola morfogenetycznego.
 
OP
OP
D

Deleted member 427

Guest
tomkiewicz, widziałeś już film Mazzucoo czy ciągle się opierniczasz? ;) Bo ja powtarzam go sobie od nowa i to jest intelektualny tour de force. Analiza rozmów telefonicznych pasażerów, które rzekomo przeprowadzono z pokładu samolotów to małe arcydzieło:

Start od 1:38:34

 

tomislav

libnet- kowidiańska tuba w twojej piwnicy!
4 777
12 985
Tak, nawet go zassałem i dwa razy już widziałem. Chyba też wcześniej pisałem, że wręcz idealnie kompiluje wszystkie zajebiście istotne pytania w sposób hardkor level miażdżący. Cieszy ogromnie fakt, że pozbawiony jest parcia na jazdy w nazbyt śmiałe i nierzadko wręcz śmieszne tezy.
 
OP
OP
D

Deleted member 427

Guest
Nie widziałem. Może gdzieś są. Z drugiej strony, narrator mówi bardzo wyraźnie czystą amerykańską angielszczyzną.
 

vast

Well-Known Member
2 745
5 808
tomkiewicz, widziałeś już film Mazzucoo czy ciągle się opierniczasz? ;) Bo ja powtarzam go sobie od nowa i to jest intelektualny tour de force. Analiza rozmów telefonicznych pasażerów, które rzekomo przeprowadzono z pokładu samolotów to małe arcydzieło:

Start od 1:38:34



Jest tylko jeden mały mankament w tym segmencie. "It's a frame" równie dobrze mogło brzmieć jak "I am afraid".
 
Do góry Bottom