1. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Cmentarz

Temat na forum 'Hyde-Park' rozpoczęty przez Antoni Wiech, 29 Listopad 2010.

 1. nuri

  nuri Well-Known Member

  Posty:
  294
  Polubienia:
  1 681
  Timothy C. May aka Tim May. Jeden z założycieli ruchu cypherpunks.

  [​IMG]

   
 2. rawpra

  rawpra Well-Known Member

  Posty:
  2 746
  Polubienia:
  4 721
  Vahid Sayadi Nasiri (pers. وحید صیادی نصیری) (ur. 1982, zm. 12 grudnia. 2018 w Kom) – irański specjalista od nieruchomości, obrońca praw człowieka i więzień polityczny, który zmarł w 2018 r. podczas strajku głodowego[1][2]. Zwolennik ustroju monarchii konstytucyjnej[3], którego wpisy w mediach społecznościowych stały podstawą do oskarżenia go o działania przeciwko Islamskiej Republice Iranu i uwięzienia[4][5][6]. W 2018 roku został osadzony w centralnym więzieniu w mieście Kom, krytykowanym za złe warunki bytowe i stan opieki zdrowotnej[7][5]. Podjął tam długotrwały protest głodowy przeciwko warunkom panującym w więzieniu i uniemożliwianiu mu dostępu do adwokata.

  Był już wcześniej aresztowany we wrześniu 2015 roku i skazany na osiem lat pozbawienia wolności za za „obrazę najwyższego przywódcy” oraz „rozsiewanie propagandy wymierzonej w państwo”. Oskarżenie opierało się na tekstach jakie Nasiri zamieszczał na Facebooku. W więzieniu był był wielokrotnie prześladowany przez funkcjonariuszy irańskiego reżimu. Został również dwukrotnie pobity 14 lutego i 7 maja 2017 r. przez kryminalistów. 13 maja 2017 podjął pierwszy strajk głodowy protestując przeciwko nieokreślonemu statusowi jego sprawy[8]. Spędził w więzieniu dwa i pół roku wychodząc na mocy ułaskawienia w marcu 2017 roku[8].

  Po kilkunastu miesiącach, w sierpniu 2018 r. został ponownie aresztowany pod tymi samymi zarzutami. Skazany przez trybunał rewolucyjny na 4 i pół roku więzienia, osadzony został w celi razem z przestępcami, w strefie szczególnego nadzoru. Uniemożliwiano mu skorzystania z pomocy prawnej adwokata. Protestując przeciwko umieszczeniu go z kryminalnymi przestępcami, co naruszało własne przepisy Iranu dotyczące zasady separacji zbrodni i żądając przeniesienia do innego więzienia, w październiku 2018 r. podjął głodówkę[7][5][9]. 5 grudnia 2018 roku Nasiri został przetransportowany z więzienia do szpitala w Kom (Shahid Beheshti Hospital), w którym zmarł po siedmiu dniach pobytu, w sześćdziesiątym dniu protestu[4][5].

  Sprawę Nasiriego monitorował na bieżąco i informował opinię publiczną Irański Monitor Praw Człowieka (Iran Human Rights Monitor). Do jego śmierci odniósł się w oficjalnym komunikacie Departament Stanu USA, zwracając uwagę na łamanie swobód obywatelskich w Iranie i zarzucając jego przywódcy Alemu Chamenei kłamstwo w sprawie respektowania wolności słowa[4].
   
  Ostatnia edycja: 14 Styczeń 2019
 3. inho

  inho Well-Known Member

  Posty:
  1 531
  Polubienia:
  3 485
  Paweł Adamowicz nie żyje.
   
  MaxStirner i wah lubią to.
 4. Eli-minator

  Eli-minator zdrajca świętych dogmatów

  Posty:
  698
  Polubienia:
  1 531
  Adam otrzymał 34 ciosy nożem, nie przeżył tego bestialskiego ataku.

  (onet, 24 minuty temu)
   
  osman, sabat, snajper oraz 1 użytkownik lubi to.
 5. MaxStirner

  MaxStirner Well-Known Member

  Posty:
  2 327
  Polubienia:
  3 865
  Rano zmarl znany lektor Janusz Kozioł. Już od dwóch lat nie pracował - chorował na stwardnienie zanikowe boczne a zaczeło sie od zniszczenia narządu mowy.
  Jako fan epoki kaset nie moglem sobie nie darować tych linków, to z nim te filmy kojarzę. Wcześniej, chyba już ze dwa lata temu, zmarł inny znany lektor tamtych czasów Lucjan Szołajski.

   
 6. Hanki

  Hanki Secessionist

  Posty:
  1 246
  Polubienia:
  3 458
 7. Staszek Alcatraz

  Staszek Alcatraz Tak jak Pan Janusz powiedział

  Posty:
  2 606
  Polubienia:
  7 137
 8. wah

  wah Well-Known Member

  Posty:
  892
  Polubienia:
  3 990
  Nie żyje szwajcarski aktor Bruno Ganz. Zmarł w sobotę w Zurychu w wieku 77 lat.
  Największą sławę Ganzowi przyniosła rola Adolfa Hitlera w filmie "Upadek" z 2004 r.

  [​IMG]
   
 9. Eli-minator

  Eli-minator zdrajca świętych dogmatów

  Posty:
  698
  Polubienia:
  1 531
  Lubię film "Nosferatu wampir", w którym, oprócz niego, zagrali Klaus Kinski, Isabelle Adjani i Roland Topor.  (Utwór - 19 minut - może wydawać się nudny, od połowy kręcący się kółko, ale w film muzyka jest wkomponowana odpowiednio, wręcz po prostu idealnie. Nie polecam jazgociku smartfona, polecam brzmienie kina domowego lub kina, po prostu - kina.)
   
  Ostatnia edycja: 18 Luty 2019
 10. Hanki

  Hanki Secessionist

  Posty:
  1 246
  Polubienia:
  3 458
 11. tolep

  tolep ChNiNK! ChP!

  Posty:
  7 665
  Polubienia:
  12 711
   
  nazimno, vast i wah lubią to.
 12. sabat

  sabat Well-Known Member

  Posty:
  570
  Polubienia:
  1 322
  Zmarł Luke Perry miał zaledwie 52 lata! znany był z kultowego serialu ' Beverly Hills, 90210'

  [​IMG]
   
  nazimno, snajper i Alu lubią to.
 13. Staszek Alcatraz

  Staszek Alcatraz Tak jak Pan Janusz powiedział

  Posty:
  2 606
  Polubienia:
  7 137
  Widziałem kiedyś z nim film dokumentalny. To był taki chłopek roztropek, nie wiem jak wyrywał te panny. Później to już był szczerbaty i zdziadziały w dosyć młodym wieku 40+.

  Jerzy Kalibabka nie żyje. Był polskim przestępcą-uwodzicielem i pierwowzorem "Tulipana"

  Jerzy Kalibabka zmarł w wieku 62 lat. Uwodził kobiety, by wyłudzić od nich majątek. Był inspiracją do powstania słynnego serialu "Tulipan".

  O śmierci Jerzego Kalibabki poinformował "Super Express". 62-latek zmarł w środę w Dziwnowie w województwie zachodnio-pomorskim. Przyczyna śmierci nie jest znana.

  Jerzy Kalibabka w czasach PRL uwodził kobiety dla ich majątku. Najpierw w Międzyzdrojach wykorzystywał między innymi turystki z Niemiec, później w Szczecinie zajmował się sutenerstwem. Z kolei w Zielonej Górze dziewczyna pracująca w zakładzie jubilerskim nauczyła Jerzego Kalibabkę rozpoznawać biżuterię.

  Nie upiekło mu się to, mimo że udawało mu się wielokrotnie uciec z konwojów Milicji Obywatelskiej. Za Jerzym Kalibabką wystawiano listy gończe. W 1980 roku trafił do aresztu w Kamieniu Pomorskim, z którego udało mu się uciec.

  Uwodziciel Jerzy Kalibabka za kratami
  Jerzy Kalibabka w kwietniu 1982 r. został ponownie aresztowany. Sąd postawił mu zarzuty popełnienia 103 przestępstw, w tym kradzieży, oszustw czy gwałtów, na terenie całej Polski. Wartość skradzionych przez niego przedmiotów oszacowano na prawie 15 milionów złotych. To kobiet nie zrażało, wysyłały mu listy miłosne.

  8 marca 1984 roku w Dzień Kobiet Jerzy Kalibabka został skazany na karę 15 lat pozbawienia wolności i prawie milion złotych grzywny.

  Jego życie było jak z filmu. Zauważyli to filmowcy i Jerzy Kalibabka posłużył jako pierwowzór głównego bohatera w słynnym Tulipanie. Był nawet konsultantem serialu, za co zarobił pieniądze na grzywnę.

  Na wolność Jerzy Kalibabka wyszedł po 9 latach i 8 miesiącach w skutek amnestii.
   
  wah i sabat lubią to.
 14. Jaranek

  Jaranek Made in heaven - inspired in Hell

  Posty:
  2 258
  Polubienia:
  7 705
 15. Claude mOnet

  Claude mOnet Well-Known Member

  Posty:
  887
  Polubienia:
  1 521
  Wielka szkoda, Janusz Kozioł to był dla mnie najlepszy lektor do filmów mocno sensacyjnych (Rambo) i napierdalankowych SF (jak własnie Pamięć Absolutna). Jeszcze właśnie lubiłem Szołajskiego (zmał w 2013 roku) też był dobry, natomiast Knapik bardziej pasuje do luzackich filmów, także sensacyjnych (klasy Seagala) czy komedi sensacyjnych (jak Bliźniacy).
   
 16. FatBantha

  FatBantha sprzedawca niszowych etosów Członek Załogi

  Posty:
  7 322
  Polubienia:
  18 984
  Peter Mayhew nie żyje...
  2019-05-03 00:56:02 Freedon Nadd
  Z wielkim smutkiem przekazujemy Wam informację podaną przed chwilą przez rodzinę aktora na Facebooku. Peter Mayhew, znany nam z roli Chewbacki, zmarł wieczorem 30 kwietnia 2019 roku w wieku 74 lat w swoim domu w północnym Texasie. W rolę Wookiego wcielił się nie tylko w oryginalnej trylogii Gwiezdnych Wojen, ale także w "Zemście Sithów" i "Przebudzeniu Mocy". W ostatnich latach aktor zmagał się z chorobą i przez większość czasu przykuty był do wózka inwalidzkiego, co nie przeszkadzało mu aktywnie uczestniczyć w spotkaniach z fanami. Przyczyna śmierci nie została podana do wiadomości publicznej.
  [​IMG]
   
  nazimno i sabat lubią to.
 17. Hanki

  Hanki Secessionist

  Posty:
  1 246
  Polubienia:
  3 458
 18. Staszek Alcatraz

  Staszek Alcatraz Tak jak Pan Janusz powiedział

  Posty:
  2 606
  Polubienia:
  7 137
  21 maja w Warszawie zmarł Rosław Szaybo. Plakacista, fotograf, autor okładek płyt miał 85 lat. W latach 1973-1988 był dyrektorem artystycznym wytwórni CBS Records w Londynie. Zaprojektował słynne okładki płyt Eltona Johna, The Clash, Judas Priest oraz Krzysztofa Komedy.

  Rosław Szaybo stworzył kilkaset plakatów i okładek płyt. Do najbardziej znanych należą zaprojektowane dla serii „Polish Jazz”, w tym „Astigmatic” Krzysztofa Komedy. Jest współtwórcą tak zwanej Polskiej Szkoły Plakatu.

  W jednym z wywiadów powiedział: „Czułem się jak jazzman i byłem jazzmanem, z tą różnicą, że zamiast instrumentu muzycznego miałem swoje biurko, na którym projektowałem”.

  Urodzony w Poznaniu 13 sierpnia 1933 roku Szaybo w 1961 roku uzyskał dyplom na ASP w Warszawie, w pracowni plakatu prof. Henryka Tomaszewskiego oraz w pracowni malarstwa prof. Wojciecha Fangora.

  W 1967 r. został dyrektorem kreatywnym w jednej z najważniejszych agencji reklamowej na świecie, Young&Rubicam. W 1973 roku rozpoczął pracę w wytwórni CBS Records. Stworzył nagradzane okładki płyt Eltona Johna, Johna Williamsa, Duke'a Ellingtona, Johnny'ego Mathisa, Janis Joplin, duetu Simon&Garfunkel, Leonarda Cohena.

  Do jego najsłynniejszych prac należą okładka płyty Judas Priest „British Steel” (z palcami zaciskającymi się na żyletce) oraz debiutanckiego albumu The Clash.

  W jednym z wywiadów, opowiadając jak powstała okładka „British Steel”, Szaybo wspomniał spotkanie z menedżerem Judas Priest: „Biesiadowaliśmy w restauracji, gdzie podawali wyśmienite ślimaki. »Słuchaj Roslaw, nasza najnowsza płyta będzie nosiła tytuł brytyjska stal«, powiedział. Kiedy usłyszałem »british steel natychmiast mnie olśniło. Polskie żyletki rdzewiały po jednokrotnym użyciu i dlatego na bazarze Różyckiego kupowałem angielskie. I właśnie na nich widniał ten napis. Wziąłem serwetkę i narysowałem dłoń trzymającą ogromną żyletkę. »O, fantastycznie, no to mamy okładkę«, zakomunikował menedżer”.

  [​IMG]
   

Poleć forum

 1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.