1. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Cmentarz

Temat na forum 'Hyde-Park' rozpoczęty przez Antoni Wiech, 29 Listopad 2010.

 1. libertarianin.tom

  libertarianin.tom akapowy dogmatyk

  Posty:
  2 603
  Polubienia:
  5 711
 2. rawpra

  rawpra Well-Known Member

  Posty:
  2 746
  Polubienia:
  4 725
  John Edward Sulston (ur. 27 marca 1942 w Cambridge, zm. 6 marca2018[1]) – brytyjski biolog i biochemik, laureat Nagrody Nobla z dziedziny fizjologii i medycyny w roku 2002 za wyjaśnienie zjawiska apoptozy.

  W 1963 ukończył Uniwersytet Cambridge. W 1969 został profesorem w MRC Laboratory of Molecular Biology (Laboratorium Biologii Molekularnej) Uniwersytetu Cambridge. Był kierownikiem Human Genome Project w Wielkiej Brytanii, mającego na celu analizę ludzkiego DNA. W 1998 jako pierwszy opisał wszystkie genyzwierzęcia – nicienia Caenorhabditis elegans, którym się zajmuje od ponad 30 lat. Prowadził też badania nad mechanizmami molekularnymi w procesie rozwoju organów oraz apoptozy, wykrył jako pierwszy gen powodujący apoptozę.

  Prowadził, wspólnie z Sydneyem Brennerem, badania w Laboratorium Cavendisha w Cambridge nad nicieniem Caenorhabditis elegans i przyczynił się do wyjaśnienia zjawiska apoptozy. Za badania genetycznego mechanizmu procesu rozwoju organów (zob. np. ogólny plan budowy kończyn) w 2002 otrzymał Nagrodę Nobla, razem z Brennerem i H. Robertem Horvitzem.

  Jego odkrycia pomogły w leczeniu m.in. chorób nowotworowych.

  [​IMG]
   
  nazimno, Eli-minator i FatBantha lubią to.
 3. xawas

  xawas Guest

  Milos Forman
  R.I.P.
   
  sabat, snajper, wah oraz 2 uzytkowników lubi to.
 4. woolybully

  woolybully Active Member

  Posty:
  162
  Polubienia:
  208
 5. wah

  wah Well-Known Member

  Posty:
  935
  Polubienia:
  4 172
  W wieku 57 lat zmarł Robert Brylewski.
  Wokalista, gitarzysta, kompozytor i współzałożyciel zespołów Kryzys, Brygada Kryzys, Izrael oraz Armia.

  [​IMG]
   
 6. xawas

  xawas Guest

  O ja nie moge!. Był w śpiączce po pobiciu go przez jakiegoś faceta. Nie wiedziałem,że już go nie ma
  Pozytywny gość z niego był - nie rozpychał się ze swoim ego. WIelka strata. Dzięki bardzo,że tworzyłeś Robert.
  .
   
  snajper i Eli-minator lubią to.
 7. Jaranek

  Jaranek Made in heaven - inspired in Hell

  Posty:
  2 263
  Polubienia:
  7 730
  R.I.P.   
  xawas lubi to.
 8. Staszek Alcatraz

  Staszek Alcatraz Tak jak Pan Janusz powiedział

  Posty:
  2 619
  Polubienia:
  7 191
  Zmarła jej matka o takim samym imieniu.
   
  Jaranek lubi to.
 9. kr2y510

  kr2y510 konfederata targowicki

  Posty:
  12 130
  Polubienia:
  20 363
  Zmarła Olga Sipowicz znana jako Kora Jackowska. Za komuny nie przepadałem za nią, bo nie trawię takiej muzyki. A polubiłem tę artystkę (a nie jej muzykę) po tym, jak zrobiono na nią dwie nagonki. Jedną za to, że była Żydówką, a drugą za to, że kupiła marychę na swego pieska. Wszystko wskazywało na to, że nagonki te pochodziły ze środowisk ubeckich, a dokładniej ze środowisk wojskowej ubecji. Bo socjalistyczni narodowcy w tym kraju, którzy atakowali ją za to, że była Żydówką, to pachołki (świadome lub nie) wojskowej razwiedki. A atak za sprowadzenie marychy był spowodowany czymś innym. Jakąś jej niesubordynacją, co może świadczyć o przyzwoitości. Bo by kogoś złapać za kupno marychy w ten sposób, to wpierw trzeba go inwigilować. A za tym musiały stać służby.
  [*][*][*]
   
  sabat, snajper, T.M. oraz 2 uzytkowników lubi to.
 10. FatBantha

  FatBantha sprzedawca niszowych etosów Członek Załogi

  Posty:
  7 369
  Polubienia:
  19 131
  snajper i Eli-minator lubią to.
 11. Ciek

  Ciek Miejsce na Twoją reklamę Członek Załogi

  Posty:
  4 529
  Polubienia:
  10 600
  Wzruszyłem się czytając, że odeszła mając prof. Środę przy sobie. Piękna śmierć, też bym tak chciał.

  Co do wstrzykiwania sobie hehehuany to na kilka dni przed zatrzymaniem ponoć udzieliła wywiadu dla "Wprost" gdzie coś gadała o legalizacji. Trochę mało rozsądne gadać o zielsku publicznie i jednocześnie mieć u siebie trefny towar i jeszcze czekać na przesyłkę, no ale Bozia jednym więcej rozumu dała, a drugim mniej.
   
  tosiabunio lubi to.
 12. Jaranek

  Jaranek Made in heaven - inspired in Hell

  Posty:
  2 263
  Polubienia:
  7 730
  Kamil [Sipowicz - red.] powiedział coś bardzo znamiennego: umarła demokracja, umarła Kora. Coś jakby jest na rzeczy - mówiła prof. Magdalena Środa w rozmowie z TOK FM, wspominając zmarłą dziś nad ranem artystkę. :D:D:D
   
 13. kr2y510

  kr2y510 konfederata targowicki

  Posty:
  12 130
  Polubienia:
  20 363
  Czyli wniosek jest taki, że Środa świetnie nadaje się do prac w hospicjum. Ale awans społeczny spowodował,że jest inaczej.

  A ja nie.
   
 14. FatBantha

  FatBantha sprzedawca niszowych etosów Członek Załogi

  Posty:
  7 369
  Polubienia:
  19 131
  Mój ulubiony polski reżyser zmarł.

  Nie żyje reżyser Piotr Szulkin

  Dzisiaj, 5 sierpnia (13:05)

  Nie żyje reżyser, autor scenariuszy i książek Piotr Szulkin, twórca tak głośnych filmów, jak "Golem", "Wojna światów - następne stulecie", "O-bi, o-ba. Koniec cywilizacji" czy "Ga, Ga. Chwała bohaterom". Miał 68 lat.
  [​IMG]
  Piotr Szulkin (1950-2018) /AKPA

  Polski reżyser, scenarzysta, plastyk, autor książek, wykładowca akademicki w Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi - zmarł 5 sierpnia w Warszawie.

  Piotr Szulkin urodził się 26 kwietnia 1950 roku w Gdańsku. Był synem profesora fizyki Pawła Szulkina i Marii Szulkin. Został absolwentem Liceum Plastycznego w Warszawie (1965-1970) oraz Szkoły Filmowej w Łodzi (1970-1975).

  Był jednym z niewielu twórców filmów s-f w Polsce. Jego najlepsze obrazy powstały w latach 80. XX wieku.

  W produkcjach Piotra Szulkina występowali najlepsi polscy aktorzy, m.in. Marek Walczewski, Krystyna Janda, Jerzy Stuhr, Jan Nowicki, Mariusz Dmochowski, Kalina Jędrusik, Daniel Olbrychski czy Krzysztof Majchrzak.

  Był autorem zaledwie sześciu filmów fabularnych: "Golem" (1979), "Wojna światów - następne stulecie" (1981), "O-bi, o-ba. Koniec cywilizacji" (1984), "Ga, Ga. Chwała bohaterom" (1985), "Femina" (1990) i "Ubu Król" (2003). Realizował także filmy krótkometrażowe, telewizyjne, teatry telewizji, pisał książki.

  Otrzymał ponad 50 nagród, w większości międzynarodowych. W 2015 roku Piotr Szulkin dostał Medal "Zasłużony Kulturze" - Gloria Artis.

  Słynna tetralogia Piotra Szulkina, czyli "Golem", "Wojna światów - następne stulecie", "O-bi, o-ba. Koniec cywilizacji" i "Ga, Ga. Chwała bohaterom" to rozgrywające się w przyszłości filmy, które przedstawiały apokaliptyczny świat po katastrofie. Jak można przeczytać w "Encyklopedii Kina" pod redakcją Tadeusza Lubelskiego: "Tetralogia Szulkina stanowi najjaskrawiej pesymistyczną wizję społeczeństwa oraz mechanizmów manipulacji rzeczywistością".

  Debiutancki film pełnometrażowy Piotra Szulkina, "Golem" z 1979 roku, był wariacją na temat postaci golema, legendarnego człowieka z gliny i dotykał problemu klonowania, który pojawił się w naszym świecie bez mała 20 lat później. W skromnym obrazie Szulkin zawarł wiele ważnych pytań o etyczne aspekty eksperymentów medycznych, świadomość klona, istotę człowieczeństwa czy też stawianie granic władzy.


  "Wojna światów - następne stulecie" [fragment]: Przestańcie być bandą głupich baranów

  Rozwiniecie problematyki wszechobecnej, całkowicie kontrolującej społeczeństwo władzy mamy w kolejnym filmie "Wojna światów - następne stulecie" dedykowanym dwu najbardziej znanym filmowym Wells'om, Orsonowi i Herbertowi. To właśnie na pomyśle tego ostatniego (inwazji kosmitów na Ziemię) jest oparty drugi film cyklu. Film ten odbierano jako zapowiedź i komentarz do stanu wojennego - wprowadzonego w kraju wkrótce po zakończeniu produkcji.

  Klaustrofobiczne "O-bi o-ba. Koniec cywilizacji" to najmroczniejszy z filmów serii. Nakręcony w podziemiach warszawskiego Pałacu Kultury poraża beznadzieją i czarną wizją zdegenerowanego społeczeństwa. Widzimy w nim nieokreśloną społeczność po wojnie atomowej, której ostatni przedstawiciele schronili się pod ogromną, betonową kopułą w wysokich górach i czekają na przybycie Arki. Widzimy świat, który odrętwiały czeka na Arkę, nie zdając sobie sprawy z tego, że - tak jak Noe - powinien ją zbudować.

  W "Ga, Ga. Chwała bohaterom" spotykamy się z przyszłościową korporacją, produkującą krwawe show. Jest to najbardziej "wystawny" z filmów Szulkina, niespodziewanie barwny i przestrzenny; to groteska, w której bez trudu odnajdziemy dzisiejsze produkty TV wraz z ich plastikowymi bohaterami masowej wyobraźni.

  Szulkin w swych filmach pokazywał, dokąd zmierzają bierne społeczeństwa. Świat wg Szulkina jest wymierający, pusty i odczłowieczony.

  Po pięciu latach przerwy Szulkin zrealizował kolejny film, "Feminę" według powieści Krystyny Kofty. Obraz był studium dojrzałej kobiety, która próbuje wyzwolić się z koszmaru dzieciństwa, które upłynęło pod znakiem matki-dewotki i stalinowskiego kultu jednostki.


  "Ubu Król" [fragment filmu], reż. Piotr Szulkin

  "Król Ubu" powstał w 2003 roku i był to ostatni film reżysera. Obraz powstał na podstawie sztuki Alfreda Jarry'ego powstała w 1888 roku i łączył elementy farsy, groteski i rubasznego humoru i teatru absurdu. W rolach głównych wystąpili Jan Peszek i Katarzyna Figura. Na planie pojawili się również: Krzysztof Kowalewski, Olgierd Łukaszewicz, Zofia Saretok, Wojciech Siemion, Maria Ciunelis, Maria Pakulnis, Leon Niemczyk i Marek Walczewski.


  Na Twitterze i na Facebooku artystę pożegnali między innymi dziennikarz sportowy Michał Pol, który był sąsiadem reżysera i krytyk filmowy i teatralny Łukasz Maciejewski.
   
 15. Frosty2

  Frosty2 New Member

  Posty:
  27
  Polubienia:
  13
  5 sierpnia 2018 zmarł Piotr Szulkin - lubiłem go, jego filmy w większości były świetne
   
 16. Staszek Alcatraz

  Staszek Alcatraz Tak jak Pan Janusz powiedział

  Posty:
  2 619
  Polubienia:
  7 191
  John McCain rezygnuje z leczenia raka mózgu

  John McCain nie chce już kontynuować leczenia raka mózgu – poinformowała rodzina senatora w wydanym oświadczeniu. Nowotwór zdiagnozowano u McCaina w zeszłym roku.

  John McCain cierpi na glejaka, złośliwą odmianę nowotworu mózgu. Senator walczy z nawrotem choroby. W ostatnim czasie jego stan znacznie się pogorszył. Nie pojawia się już w Waszyngtonie na Kapitolu, ogranicza się do krótkich oświadczeń wydawanych na Twitterze. Lekarze już od wielu tygodni mówili, że jego stan jest bardzo poważny.

  Rodzina w wydanym oświadczeniu napisała, że zaawansowany stan choroby oraz wiek senatora (81 lat) wydały werdykt - zdecydował on, że nie będzie kontynuował leczenia.

  "Kocham męża całym sercem. Niech Bóg błogosławi wszystkich, który się o niego troszczyli" - napisała na Twitterze żona senatora Cindy.

  McCain jest uważany za "jastrzębia" w odniesieniu do Rosji. Jest zwolennikiem zaangażowania USA na świecie i w NATO oraz wywierania presji na Rosję w związku z Ukrainą. Zabiegał o zwiększenie wojskowej pomocy USA dla sił zbrojnych Polski, Estonii, Litwy i Łotwy oraz przyspieszenie prac nad tarczą antyrakietową w Europie.

  McCain dwukrotnie ubiegał się o prezydenturę. W 2000 r. przegrał zaciętą walkę o nominację na kandydata na prezydenta z ramienia Partii Republikańskiej z Georgem W. Bushem. W 2008 r. uzyskał tę nominację, ale przegrał ostateczną rozgrywkę z Demokratą Barackiem Obamą.

  W przeszłości McCain był pilotem w marynarce wojennej USA. W 1967 r. podczas wojny w Wietnamie został zestrzelony nad Hanoi i przez 6 lat (do roku 1973 r.) był przetrzymywany jako jeniec wojenny. Mimo ciężkich tortur nie ujawnił żadnej informacji poza swoimi danymi oraz stopniem wojskowym. Wielki szacunek zyskało mu to, że jako syn admirała marynarki wojennej USA, dowódcy operacji wojennych na Pacyfiku, mógł zostać zwolniony z wietnamskiej niewoli przed innymi jeńcami, ale odmówił preferencyjnego traktowania.
   
  Eli-minator i wah lubią to.
 17. kr2y510

  kr2y510 konfederata targowicki

  Posty:
  12 130
  Polubienia:
  20 363
  Same superlatywy i ani słówka o tym jak obciążał Polaków rzekomymi zbrodniami na Żydach i domagał się plemiennych roszczeń majątkowych.
   
 18. Imperator

  Imperator Generalissimus

  Posty:
  1 557
  Polubienia:
  3 291
  Od kiedy bycie podżegaczem wojennym to superlatywa? Zresztą, umieszczenie McCaina w tym wątku to przejaw sporego optymizmu....
   
 19. Staszek Alcatraz

  Staszek Alcatraz Tak jak Pan Janusz powiedział

  Posty:
  2 619
  Polubienia:
  7 191
  A czego się spodziewać po mainstreamowym radiu?
   
  wah lubi to.
 20. Staszek Alcatraz

  Staszek Alcatraz Tak jak Pan Janusz powiedział

  Posty:
  2 619
  Polubienia:
  7 191
  Gościowi zostało góra kilka miesięcy życia. Bez diagnozy lekarzy że nie ma szans nie rezygnowalby z leczenia.
   

Poleć forum

 1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.