1. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Bitcoin

Temat na forum 'Nierząd' rozpoczęty przez Trigger Happy, 21 Czerwiec 2013.

 1. bombardier

  bombardier Well-Known Member

  Posty:
  1 322
  Polubienia:
  5 401
  Najszybciej w kantorze, na przykład w 4coins.pl (limit bez weryfikacji 4000 zł).
   
 2. vast

  vast Well-Known Member

  Posty:
  2 745
  Polubienia:
  5 474
  Ile się czeka? Bo godzinę temu zapłaciłem i nadal nic.
   
 3. bombardier

  bombardier Well-Known Member

  Posty:
  1 322
  Polubienia:
  5 401
  Przy przelewie natychmiastowym od razu/kilka minut.
   
 4. vast

  vast Well-Known Member

  Posty:
  2 745
  Polubienia:
  5 474
  No to taki wykonałem, więc w czym może być problem?
   
 5. bombardier

  bombardier Well-Known Member

  Posty:
  1 322
  Polubienia:
  5 401
  Dostałeś od dotpay mail o zakończeniu transakcji?
  Jakiś czas temu miałem z nimi (z dotpay) problemy, gdy wpłacałem na Skrill. Zablokowali mi transakcje na dobę, niby na żądanie mojego banku (sic!) i musiałem się kontaktować w celu odblokowania.

  https://www.4coins.pl/weryfikacja-dotpay/
   
 6. vast

  vast Well-Known Member

  Posty:
  2 745
  Polubienia:
  5 474
  Wszystko zakończone pomyślnie.
   
 7. bombardier

  bombardier Well-Known Member

  Posty:
  1 322
  Polubienia:
  5 401
  Zatem awaria po stronie kantoru.
   
 8. vast

  vast Well-Known Member

  Posty:
  2 745
  Polubienia:
  5 474
  Dobra, jutro się okaże. Dzięki i tak.
   
 9. tolep

  tolep ChNiNK! ChP!

  Posty:
  7 587
  Polubienia:
  12 558
  Ale chwilę, nie masz identyfikatora transakcji? Tx mam na myśli
   
 10. vast

  vast Well-Known Member

  Posty:
  2 745
  Polubienia:
  5 474
  Dzisiaj rano przyszło.
   
 11. kr2y510

  kr2y510 konfederata targowicki

  Posty:
  11 942
  Polubienia:
  19 747
  Sośnierz broni technologii blockchain w PE.
   
 12. nuri

  nuri Well-Known Member

  Posty:
  290
  Polubienia:
  1 644
  @kr2y510 właśnie zdałem sobie sprawę, że go chyba widywaliśmy na spotkaniach w Katowicach kawał czasu temu :D "Oazowiec" z "T" na rzemyku? Pamiętasz?
   
 13. kr2y510

  kr2y510 konfederata targowicki

  Posty:
  11 942
  Polubienia:
  19 747
 14. FatBantha

  FatBantha sprzedawca niszowych etosów Członek Załogi

  Posty:
  7 117
  Polubienia:
  18 220
  Kryptowaluty są zgodne z islamskim prawem szariatu
  [​IMG]
  W związku z olbrzymią popularnością kryptowalut, a szczególnie najbardziej znanej, bitcoina, trudno się dziwić rosnącemu zainteresowaniu kryptowalutami różnych środowisk. Teraz do grona inwestorów handlujących cyfrową walutą mogą dołączyć muzułmanie, przynajmniej ci bardziej ortodoksyjni. Mufti Muhammad Abu Bakar, znawca szariatu i specjalista z instytucji finansowej Blossom Finance, opublikował pracę, w której twierdzi, że bitcoin może spokojnie stanowić walutę islamską, chyba że zabroni jej lokalny rząd. Według Abu Bakara bitcoiny nie naruszają znajdującego się w szariacie zakazu prowadzenia bankowości opartej na rezerwie cząstkowej.
  Przyjdzie radykalny islam i zacznie się jakaś cywilizacja...
   
 15. Doman

  Doman Well-Known Member

  Posty:
  1 221
  Polubienia:
  3 839
  jedna mała uwaga techniczna
  Szariat mówi o klasycznej lichwie (oprocentowaniu). Trudno bez tego funkcjonować, więc muzułmanie i tak to obchodzą, trochę tak jak bogobojni żydzi obchodzący zakaz podróżowania w szabat. Natomiast rezerwa częściowa to bardziej metoda kreacji pieniądza niż lichwa. Z jednej strony stopy procentowe mogą być minimalne (i na oko nie ma prawie lichwy) a z drugiej strony jest to dużo więcej niż klasyczna lichwa (nawet taka 50% rocznie), bo sam nowo emitowany pieniądz jest czyimś długiem i nie da się emitować nowego pieniądza bez powiększania zadłużenia, a przy niskich stopach ono rośnie galopująco.
   
  Eli-minator lubi to.
 16. rawpra

  rawpra Well-Known Member

  Posty:
  2 746
  Polubienia:
  4 700
  Bitcoin lepszy od dolara?

  [​IMG]

  Już sama nazwa nie budzi zaufania: kryptowaluty. Zlepki bitów, przez wielu uznawane za pieniądz wątpliwej natury. Zaawansowane analizy statystyczne rynku bitcoina, wykonane w Instytucie Fizyki Jądrowej PAN w Krakowie, nie wykazały jednak żadnych istotnych różnic między jego podstawowymi parametrami statystycznymi a ich odpowiednikami wyznaczonymi dla respektowanych rynków finansowych. Wszystko wskazuje na to, że bitcoin jest lepszą walutą niż na pierwszy rzut oka mógłby się wydawać.

  Bitcoin, pierwsza i do dziś najbardziej rozpowszechniona kryptowaluta, przez wielu inwestorów wciąż jest traktowany ze sporą nieufnością. Potocznej opinii przeczy szczegółowa analiza statystyczna rynku bitcoina (BTC), przeprowadzona w Instytucie Fizyki Jądrowej Polskiej Akademii Nauk (IFJ PAN) w Krakowie. Opublikowana w uznanym czasopiśmie naukowym Chaos: An Interdisciplinary Journal of Nonlinear Science, analiza stawia bitcoina – a potencjalnie i inne kryptowaluty – w zaskakująco pozytywnym świetle.

  Wiarygodność tradycyjnych walut wydaje się być w istotnej części psychologicznym artefaktem wynikającym z charakteru ich ewolucji. Podświadomie sądzimy, że skoro kiedyś za pieniądzem stało konkretne dobro materialne, tak jest i dziś. A przecież pod względem fizycznym tradycyjne waluty już jakiś czas temu stały się tym samym, czym kryptowaluty są od chwili narodzin: zlepkiem bitów w pamięciach bankowych komputerów. O rzeczywistej wartości waluty decyduje obecnie nie to, co za nią stoi, ale przede wszystkim to, co się z tą walutą dzieje – czyli jej rynek.

  Gdy po upadku socjalizmu w Europie Środkowej i Wschodniej zaczęły się kształtować nowe, wschodzące rynki finansowe, w naturalny sposób pojawiło się pytanie o ich stabilność. Zidentyfikowano wówczas szereg kryteriów statystycznych, ułatwiających ocenę dojrzałości rynku. Zaciekawiło nas, jakie wyniki otrzymalibyśmy, gdybyśmy za ich pomocą przyjrzeli się wycenianemu obecnie na setki miliardów dolarów rynkowi bitcoina? - mówi prof. dr hab. Stanisław Drożdż (IFJ PAN, Politechnika Krakowska).

  Analizie poddano zmiany cen bitcoina w okresie od 2012 roku do kwietnia 2018 roku, notowane w sekwencjach jednominutowych. Na pierwszy ogień trafiły stopy zwrotu. Istnieje dobra ilościowa ewidencja na to, że na dojrzałym rynku i w dostatecznie krótkich skalach czasowych ich rozkłady prawdopodobieństwa podlegają odwrotnemu prawu kubicznemu. Pod tą groźnie brzmiącą nazwą kryje się prosta zależność: rozkład jest opisany odwrotnością trzeciej potęgi badanej wielkości.

  Początkowo otrzymywane przez nas wykresy wyglądały dość koślawo, co nie wróżyło niczego obiecującego. Gdy jednak uważniej przyjrzeliśmy się danym, raptem się okazało, że owa koślawość pochodzi z pierwszych dwóch lat badanego okresu, a więc z czasu, gdy rynek dopiero się kształtował. Później stopy zwrotu fluktuowały już zgodnie z odwrotnym prawem kubicznym - mówi prof. Drożdż.

  Pod lupę badaczy trafiła następnie zmienność stóp zwrotu. Na dojrzałych rynkach globalnych znaki stóp zwrotu (informujące o tym, czy zarabiamy, czy tracimy) nie są ze sobą skorelowane – i taką właśnie cechę wykazuje rynek bitcoina. Korelacje czasowe w dynamice finansów mogą się jednak pojawić w subtelniejszych zależnościach, na przykład w różnych formach klasteryzacji zmienności. O tego typu efekcie mówi się wtedy, gdy zakres zmienności badanej wielkości ustala się na mniej więcej stałym poziomie na pewien czas określający rozmiar klastra, po czym zakres się zmienia do wielkości znacząco mniejszych lub większych od poprzedniej – i tego typu przemienność ewoluuje w czasie.

  Z klasteryzacją zmienności wiąże się inna cecha: niechęć układu do zmiany trendu. Niechęć ta jest opisywana za pomocą parametru znanego jako wykładnik Hursta. Przyjmuje on wartości od 0 do 1. Wykładnik równy 0,5 oznacza, że przy kolejnym pomiarze badana wielkość ma takie samo prawdopodobieństwo zmiany na plus, co na minus. Wartości poniżej 0,5 sygnalizują skłonność do fluktuowania i odpowiadają sytuacji, gdy wzrost zwiększa prawdopodobieństwo spadku (lub odwrotnie). Wartości powyżej 0,5 wskazują na persystentny charakter zmian: po wzroście mamy większe prawdopodobieństwo kolejnego wzrostu, po spadku – większe kolejnego spadku. Okazuje się, że dla rynku bitcoina wykładnik Hursta zbliża się do wartości 0,5, charakterystycznej dla rynków o wysokiej renomie.

  Jedną z bardziej wyrafinowanych cech sygnalizujących dojrzałość rynku jest multifraktalna natura jego charakterystyk. Multifraktale to fraktale fraktali, czyli obiekty, w których żeby zobaczyć samopodobieństwo, różne fragmenty fraktala trzeba powiększać z różną szybkością. Analizy multifraktalne ujawniają zależności istniejące w wielu skalach. W przypadku bitcoina wykryliśmy multifraktalność właśnie w funkcjach fluktuacji stóp zwrotu, szczególnie dobrze widoczną w ostatnim półroczu badanego okresu. Była ona tego samego typu jak dla normalnych, dojrzałych rynków, takich jak rynki akcji, dolara, ropy czy obligacji - mówi prof. Drożdż i podsumowuje: Najważniejsze parametry statystyczne rynku bitcoina bardzo jednoznacznie wskazują, że już od wielu miesięcy spełnia on wszystkie istotne kryteria finansowej dojrzałości. Wydaje się, że w przypadku innych kryptowalut można będzie oczekiwać pojawienia się podobnej transformacji. Jeśli to się stanie, największy rynek świata, Forex, może się doczekać bardzo realnej konkurencji.

  Ujęte w szerszym kontekście, powyższe stwierdzenia prowadzą do intrygującej obserwacji. Rzeczywisty rynek walutowy osiąga dojrzałość przy wydatnej pomocy banku centralnego lub rządu. Bitcoin natomiast dojrzał samodzielnie, wyłącznie dzięki własnym cechom, integralnie wkomponowanym w fundamenty swego rynku. Zatem którą z tych walut powinniśmy uważać za strukturalnie lepszą?

  https://kopalniawiedzy.pl/bitcoin-dolar-multifraktale-klasteryzacja-Stanislaw-Drozdz,28941
   
  bombardier i pawel-l lubią to.
 17. Doman

  Doman Well-Known Member

  Posty:
  1 221
  Polubienia:
  3 839
  Eli-minator i bombardier lubią to.
 18. FatBantha

  FatBantha sprzedawca niszowych etosów Członek Załogi

  Posty:
  7 117
  Polubienia:
  18 220
  Śmiem rzucić nieco zwątpienia na tak optymistyczną ocenę...

  https://10-procent-rocznie.blogspot.com/2017/07/mit-zbitej-szyby-nie-jest-mitem.html

  Gość uważa, że niszczenie tworzy bogactwo, o ile niszczy się bogaczom a nie biedakom. Ogólnie prezentuje typowo współcześniackie podejście do oszczędzania - traktuje je jako zło, które dusi gospodarkę. Ważne żeby robić cokolwiek, nawet jeśli bez sensu, byle piniondz był w ruchu, nawet gdy kończy się to nietrafionymi inwestycjami.

  To i niech bogacze opłacają szklarzy, bo ich stać - a co! Dup cegiełką!
   
 19. pawel-l

  pawel-l Ⓐ hultaj

  Posty:
  1 806
  Polubienia:
  6 329
  Fraktale albo fale grawitacyjne. Coś w tym jest.
   
  myfault123 lubi to.
 20. tosiabunio

  tosiabunio Grand Master Architect Członek Załogi

  Posty:
  6 470
  Polubienia:
  12 673
  The death of a Canadian entrepreneur has left a huge stash of cryptocurrencies locked off from the people who own them.

  Quadriga, Canada's biggest cryptocurrency exchange, said it's unable to gain access to $145 million of bitcoin and other digital assets after Gerald Cotten, its 30-year old CEO and co-founder, died of complications arising from Crohn's Disease while traveling in India.

  Many of the digital currencies held by Quadriga are stored offline in accounts known as "cold wallets," a way of protecting them from hackers. Cotten appears to have been the only person with access to the wallets, according to court documents cited by Canadian media and posted online by cryptocurrency news site CoinDesk.

  https://edition.cnn.com/2019/02/05/tech/quadriga-gerald-cotten-cryptocurrency/index.html

  W innych źródłach mówi się o kwotach sięgających $190M.
   
  xiwox lubi to.

Poleć forum

 1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.