1. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Bitcoin

Temat na forum 'Nierząd' rozpoczęty przez Trigger Happy, 21 Czerwiec 2013.

1. Trigger Happy

Trigger Happy Mądry tato Członek Załogi

Polubienia:
    806
    Wątek o Bitcoinach poszedł do Kryptoanarchizmu, ale myślę, ze tutaj też się przyda. Nie przesłuchałem jeszcze wszystkich prelekcji z Bitcoin Conference 2013, ale już kilka jest na prawdę bombowych.

Polecam kanał Satoshi nakamoto - https://www.youtube.com/channel/UCDUNNUNPAnv2epBYrxYXD_Q

zwłaszcza dwa filmy

2. MaxStirner

MaxStirner Well-Known Member

Polubienia:
    3 864
    simek lubi to.
  3. Trigger Happy

Polubienia:
    806
  4. kr2y510

kr2y510 konfederata targowicki

Polubienia:
    20 275
    Jak nie będzie oficjalnych kantorów $<->BTC, to będzie podziemie. Jak w czasach prohibicji.

Ja czekam na ruch Chin. Na razie Chiny przypatrują się Bitcoin i nie przeszkadzają. Ale być może zechcą wprowadzić własną cyfrową walutę na swoich zasadach, a wtedy będzie ciekawie.

5. Trigger Happy

Polubienia:
    806
  6. Trigger Happy

Polubienia:
    806
    https://bitcoin.co.th/trading-suspended-due-to-bank-of-thailand-advisement/?bettertitle

Bitcoin zdelegalizowany w Tajlandii

Mad.lock lubi to.
  7. kr2y510

kr2y510 konfederata targowicki

Polubienia:
    20 275
    Problem jest taki, że to jest opinia prawna państwowego Banku Tajlandii, a nie oficjalne prawo. Więc nie wiadomo do końca jak jest i o co chodzi. Ale na pewno kopać BTC w Tajlandii wolno. No i używać Litecoin.

To jest obawa większości tradycyjnych libertarian. Moja też.

8. Cptkap

Cptkap Well-Known Member

Polubienia:
    2 756
  9. Avx

Avx Active Member

Polubienia:
    141
    Niezupełnie. Taka jest interpretacja istniejących Tajlandzkich przepisów według tamtejszego banku centralnego. Czy by się z tym sąd zgodził, to nic jeszcze nie wiadomo.

Tajlandzki kantor wstrzymał (skończył ?) działalność, wystraszył się tej interpretacji. Ale nie uderzono w niego w żaden inny sposób.

10. Mad.lock

Mad.lock barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm

Polubienia:
    4 592
    simek lubi to.
  11. simek

simek Well-Known Member

Polubienia:
    1 943
    Ja moje, kupione po 240 zł trzymam, jeśli będzie bańka to będę starał się celować i sprzedać na górce, jeśli nie to będę sobie spokojnie czekać.

12. GrzechotnikPustynny

GrzechotnikPustynny Member

Polubienia:
    24
    Simek: Ty spekulancie Ty!

13. Caleb

Caleb The Chosen

Polubienia:
    256
  14. Ciek

Ciek Miejsce na Twoją reklamę Członek Załogi

Polubienia:
    10 562
  15. Alu

Alu Well-Known Member

Polubienia:
    7 141
    Ty znowu swoje. Obrót bezgotówkowy funkcjonuje od dawna, co tu jest do testowania? Bitcoin nic nie zmienia na korzyść rządu. A w tym, że Niemieckie Ministerstwo Finansów uznało Bitcoin za środek płatniczy też nie ma nic nadzwyczajnego.

Ostatnia edycja: 21 Sierpień 2013
  16. Alu

Alu Well-Known Member

Polubienia:
    7 141
    No i co z tego, że opodatkowane? Transakcje gotówkowe też są opodatkowane, więc gotówka to gówno?

17. Alu

Alu Well-Known Member

Polubienia:
    7 141
    Regulacje państwo może wprowadzić teoretycznie na wszystko. Firmy mogą mieć np. prawny obowiązek rejestracji adresów BTC z których korzystają. Zupełnie odrębną kwestią jest skuteczność tych regulacji i łatwość ich obchodzenia. Poza tym Bitcoin ma inne zalety, np. jak nie wydasz kluczy prywatnych nikt ci nie zablokuje konta, służby mogą ci nagwizdać a Bitcoiny możesz zamienić na gotówkę w praktycznie dowolnym punkcie świata. Po co rządy czy jakieś NWO miałoby coś takiego ułatwiać?

18. Alu

Alu Well-Known Member

Polubienia:
    7 141
    Ja też powtórze ostatni raz, rząd może sobie na swoim terenie prawnie regulować i legalizować wszystko, włącznie z długością gumki od twoich majtek Tomkiewicz. To, że instytucje rządowe sobie coś tam regulują jest zupełnie niezależne od Bitcoina i czym by on nie był.

kompowiec lubi to.
  19. FatBantha

FatBantha sprzedawca niszowych etosów Członek Załogi

Polubienia:
    18 972
    Bitcoin miał być walutą zapewniającą anonimowość. Wiadomo, jednak że jak ktoś jej nie będzie chciał, to może podać klucze komukolwiek, w tym funkcjonariuszom państwa, tak samo jak dysk zaszyfrowany w TrueCrypt. Więc od twórców waluty i ich założeń nie ma się co czepiać, bo i tak wiadomo, że najistotniejsza jest wola użytkownika. Jak Niemcy chcą sobie dać opodatkowywać transakcje, to co na to poradzisz?

Nie wiem jak Ty sobie w ogóle wyobrażasz stworzenie waluty omijającej system, nawet wbrew woli użytkownika, który może chce się w system uwikłać.

20. Szynka

Szynka Złota szynka wolnego rynku.

Polubienia:
    1 856
    A co za różnica? Czy Ty nie możesz ocenić narzędzia tylko musisz koniecznie oceniać stwórcę?

kompowiec lubi to.

Poleć forum

1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.