Bitcoin

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Jak nie będzie oficjalnych kantorów $<->BTC, to będzie podziemie. Jak w czasach prohibicji.

Ja czekam na ruch Chin. Na razie Chiny przypatrują się Bitcoin i nie przeszkadzają. Ale być może zechcą wprowadzić własną cyfrową walutę na swoich zasadach, a wtedy będzie ciekawie.
 
OP
OP
Trigger Happy

Trigger Happy

Mądry tato
Członek Załogi
2 946
957
Taksówka w Kenii

BPALCc1CAAE5Rqz.jpg:large
 
OP
OP
Trigger Happy

Trigger Happy

Mądry tato
Członek Załogi
2 946
957

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700

Problem jest taki, że to jest opinia prawna państwowego Banku Tajlandii, a nie oficjalne prawo. Więc nie wiadomo do końca jak jest i o co chodzi. Ale na pewno kopać BTC w Tajlandii wolno. No i używać Litecoin.

...tak roboczo nie ufam bitcoinowi,...
Może się okazać, że bitcoin to krok ku usunięciu szeleszczącej radośnie waluty na rzecz globalnego obrotu bezgotówkowego.

To jest obawa większości tradycyjnych libertarian. Moja też.
 

Avx

Active Member
831
186

simek

Well-Known Member
1 367
2 119
Ja moje, kupione po 240 zł trzymam, jeśli będzie bańka to będę starał się celować i sprzedać na górce, jeśli nie to będę sobie spokojnie czekać.
 

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 851
12 246

Alu

Well-Known Member
4 629
9 677
Ty znowu swoje. Obrót bezgotówkowy funkcjonuje od dawna, co tu jest do testowania? Bitcoin nic nie zmienia na korzyść rządu. A w tym, że Niemieckie Ministerstwo Finansów uznało Bitcoin za środek płatniczy też nie ma nic nadzwyczajnego.
 
Ostatnia edycja:

Alu

Well-Known Member
4 629
9 677
No i co z tego, że opodatkowane? Transakcje gotówkowe też są opodatkowane, więc gotówka to gówno?
 

Alu

Well-Known Member
4 629
9 677
Regulacje państwo może wprowadzić teoretycznie na wszystko. Firmy mogą mieć np. prawny obowiązek rejestracji adresów BTC z których korzystają. Zupełnie odrębną kwestią jest skuteczność tych regulacji i łatwość ich obchodzenia. Poza tym Bitcoin ma inne zalety, np. jak nie wydasz kluczy prywatnych nikt ci nie zablokuje konta, służby mogą ci nagwizdać a Bitcoiny możesz zamienić na gotówkę w praktycznie dowolnym punkcie świata. Po co rządy czy jakieś NWO miałoby coś takiego ułatwiać?
 

Alu

Well-Known Member
4 629
9 677
Ja też powtórze ostatni raz, rząd może sobie na swoim terenie prawnie regulować i legalizować wszystko, włącznie z długością gumki od twoich majtek Tomkiewicz. To, że instytucje rządowe sobie coś tam regulują jest zupełnie niezależne od Bitcoina i czym by on nie był.
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 736
Bitcoin miał być walutą zapewniającą anonimowość. Wiadomo, jednak że jak ktoś jej nie będzie chciał, to może podać klucze komukolwiek, w tym funkcjonariuszom państwa, tak samo jak dysk zaszyfrowany w TrueCrypt. Więc od twórców waluty i ich założeń nie ma się co czepiać, bo i tak wiadomo, że najistotniejsza jest wola użytkownika. Jak Niemcy chcą sobie dać opodatkowywać transakcje, to co na to poradzisz?

Nie wiem jak Ty sobie w ogóle wyobrażasz stworzenie waluty omijającej system, nawet wbrew woli użytkownika, który może chce się w system uwikłać.
 
Do góry Bottom