Zbiorczy temat o kapusiach, donosicielstwie oraz pisaniu imion i nazwisk małą literą

A

Antoni Wiech

Guest
Odnalazłem wywiad z Bonim zrobiony przez Najsztuba.

http://media.wp.pl/kat,1022939,page,7,title,Boni-boli,wid,9365344,wiadomosc.html

Jest tam taki fragment:

"Przez te wszystkie lata zabierał pan głos publicznie, pisał, mówił w sprawie lustracji?

– Nie, ani razu. Miałem poczucie wstydu, ciężaru, pilnowałem się. Jeśli chodzi o funkcje publiczne, to po różnych namysłach i po ocenie tej wewnętrznej komisji z 1993 roku podjąłem się pełnienia funkcji sekretarza stanu, zastępcy Jacka Kuronia. Ale później miałem już coraz większe poczucie, że to jest coś, co mnie coraz bardziej boli. Poczucie winy i strachu rosło. Kiedy istniał rząd AWS, uznałem, że byłoby nie fair, gdybym się pchał na jakieś stanowiska, więc zostałem szefem zespołu doradców. To stanowisko miało zupełnie inny charakter. W latach 2001–2005 był zupełnie inny rząd, ale fachowy minister pracy i gospodarki profesor Hausner. Proponował mi funkcję, ale jej nie przyjąłem. W 2005 roku, kiedy w zespole ekspertów przygotowywaliśmy dla Janka Rokity różne materiały, dla mnie było jasne, że byłoby idealnie mieć dobrego ministra pracy, a ja mogę być w zespole doradców lub pełnić funkcję ich szefa. I tak samo jest teraz. "

Jednak sam Korwin oczywiście, oraz źródła z netu mówią co innego. Po zgłoszeniu przez Korwina pomysłu lustracji, Boni miał w odniesieniu do niej powiedzieć:

„To, co obserwujemy obecnie - mówi Boni w 1992 roku - jest końcem pewnej formacji umysłowej. Jest końcem tego modelu polskiej inteligencji, jaki powstał po powstaniu styczniowym. Jest końcem pewnego etosu. Przez te trudne sto dwadzieścia lat, ze zmiennymi doświadczeniami, w etosie tym i polskiej opinii publicznej dominował prymat prawdy nad manipulacyjną efektywnością. (…) Obrona wartości jest wyśmiewana, sejmowy błazen, jakim jest Janusz Korwin-Mikke, przywdziać może niepasujący do niego kostium Katona, oby się nie okazało, że kata. (…) Nie ma w tej okrutnej, hazardowej grze parlamentarnej ani wygranych, ani przegranych. Zaczęła przegrywać polska racja stanu”.
 

tomislav

libnet- kowidiańska tuba w twojej piwnicy!
4 777
12 985
Audycja Lechowicza w czambuł lejąca w Króla, sprytnie broniąca nietykalności byłego ubectwa, całkowicie marginalizująca kontekst incydentu Króla z Bonim, uderzająca z lekka w noszenie broni i dodatkowo zawierająca ciekawe zjawisko. Oto dzwoniący mają jakieś wątpliwości, które w ciągu kilkudziesięciu sekund ulegają autocenzurze. Generalnie, to jeden z bardziej "krecich" i lewackich podcastów jakie słyszałem ostatnio. Deklaracje pro-wolnościowe to dla niektórych już tylko parawan.

http://www.enklawa.net/za-pewne-rzeczy-sie-leje-w-morde,4015
 

workingclass

Well-Known Member
2 131
4 151
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Beda-duze-zmiany-w-obsludze-podatnikow-przez-urzedy-skarbowe-3240380.

Zamów sobie oficera prowadzącego.

Asystent dla początkujących przedsiębiorców
W urzędach skarbowych powstanie także nowa funkcja - asystenta podatnika. Zadaniem takich osób będzie pomaganie osobom rozpoczynającym działalność gospodarczą lub przedsiębiorcom o krótkim stażu. Asystenci będą pomagać przy wyborze sposobu opodatkowania oraz przy wypełnianiu deklaracji i rozliczeniach, ale nawet także przypominać przedsiębiorcom, że zbliża się czas płatności. Jak wynika z projektu, tacy urzędnicy nie tylko będą reagować na prośby kierowane do nich przez przedsiębiorcy, ale sami będą inicjować kontakt z prowadzącymi działalność gospodarczą, którzy są pod ich opieką.

Przedsiębiorcy, którzy będą chcieli skorzystać z pomocy asystenta, będą musieli złożyć odpowiedni wniosek w urzędzie skarbowym. Wtedy, w ciągu 3 dni, naczelnik wyznaczy odpowiedniego urzędnika. Prawo do korzystania z jego pomocy będą miały tylko te osoby, które prowadzą działalność gospodarczą krócej niż 18 miesięcy.

...oraz dla innych podatników
W projekcie ustawy o Administracji Podatkowej minister finansów przewidział jednak możliwość rozszerzenia zakresu działalności asystentów podatnika. Po wydaniu odpowiedniego rozporządzenia z pomocy asystentów będą mogły skorzystać także inne niż przedsiębiorcy grupy osób.

Zgodnie z projektem, nowe przepisy mają wejść w życie od 1 stycznia 2016 r.
 
H

HELLMANS

Guest
Od 2016 r. w urzędzie skarbowym będzie można nie tylko rozliczyć podatki oraz otrzymać konieczne zaświadczenia, ale także zarejestrować firmę i złożyć dokumenty do ZUS - wynika z projektu ustawy o administracji podatkowej. Przedsiębiorcy prowadzący działalność krócej niż 18 miesięcy do pomocy dostaną asystenta.

Jak widać sen sienkiewicza się spełnia, pała na obywateli ujednolica się, organy państwowe zbijają się w jeden większy aby nas efektywniej gnębić.
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 736
Połączyłem kilka tematów, m.in. parę newsów dotyczących lecha wałęsy, w jeden zbiorczy. Zamierzam poszukać jeszcze wpisów o bonim i również je tu dołączyć.

Istnieje także temat "Donosicielstwo" z Nierządu, ale jego zastosowanie polega na rozważaniach czysto teoretycznych tego fenomenu, tu z kolei proponuję kanalizować konkrety dotyczące medialnych wystąpień kapusiów i smutną prozę życia publicznego niemalże jak dom.

Jeżeli ktoś na libnecie trafił na przeoczone treści o innych informatorach, tajnych współpracownikach i innym tałatajstwie, które powinny tu trafić, niech zwróci mi uwagę na priva, to się je dołączy. Może zrobi się z tego jakiś SnitchWatch.
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 6431

Guest
Wałęsa domaga się przeprosin i grozi pozwami. Na liście adresatów m.in. prof. Zybertowicz i Jan Pietrzak.

Lech Wałęsa za nazwanie go TW „Bolkiem", „zdrajcą”, a także formułowanie innych słów, które naruszają jego dobre imię, żąda przeprosin. Dodatkowo były prezydent od osób, które w jego ocenie niesłusznie go oceniły, domaga się przekazania 10 tys. złotych na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Wzywa również do zaprzestania naruszania jego dóbr osobistych.

Lech Wałęsa złożył już pozew przeciwko Sławomirowi Cenckiewiczowi. Chociaż sąd otrzymał stosowne dokumenty w sierpniu 2018 roku, proces wciąż się nie rozpoczął. Z kolei wezwania przedsądowe były prezydent wysłał do doradcy prezydenta Andrzeja Zybertowicza, który nazwał go „płatnym donosicielem SB”, a także do Jana Pietrzaka, który z kolei oskarżał Lecha Wałęsę o „zdradę narodu”. W imieniu Lecha Wałęsy pisma wysyła Kancelaria prawna Świeca i Wspólnicy.

W rozmowie z portalem Gazeta.pl prezes Instytutu Lecha Wałęsy Adam Domiński zapowiedział, że Lech Wałęsa „będzie pozywał osoby publiczne, które wbrew wyrokom sądów mówią, że jest zdrajcą, a nie osobą pokrzywdzoną przez system komunistyczny”.

https://www.wprost.pl/kraj/10191118...rosin-na-liscie-jest-kilkanascie-nazwisk.html
A to bolek.
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 736


Chyba nic z tego ocieplania bolkowego wizerunku nie będzie... Ale miło, że wciąż próbują - ma oddanych agentów prowadzących.
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 736
Wałęsa: Strzelać do nazywających mnie "Bolkiem"
Polska
Dzisiaj, 25 lutego (09:10)
"Nigdy nie donosiłem, to wszystko kłamstwo" - w ten sposób Lech Wałęsa komentuje w Superstacji oskarżenia o współpracę z peerelowską bezpieką. Natomiast do osób określających go mianem "Bolka" były prezydent chciałby "strzelać".

W programie Marka Czyża w Superstacji padło pytanie o plany Wałęsy wobec osób zarzucających mu kolaborację z komunistami i mówiących o byłym prezydencie "Bolek". Miał to być pseudonim Wałęsy jako tajnego współpracownika.

"Strzelać, tylko trzeba by strzelać" - odpowiedział były prezydent.

Przypomnijmy, że Wałęsa zażądał przeprosin od profesora Andrzeja Zybertowicza oraz satyryka Jana Pietrzaka za publiczne nazwanie go agentem bezpieki.

"Nigdy nie donosiłem, to wszystko kłamstwo. (...) Nie daję się złamać, bo chcieli mnie wykorzystać, żebym ich jakoś tam poparł. Dawali mi stanowiska, pieniądze i wszystko. A ja nie dałem się i wtedy mówią: to my cię załatwimy" - wspomina Wałęsa.

"Dzisiaj widać po tych papierach, które Kiszczak niby ogłasza, że Kaczyński z Kiszczakiem żyli w dobrej komitywie. Ohyda polega na tym, że żonę Kiszczaka wykorzystano przeciwko mnie, dowożąc papiery w kartonach, a ona to potwierdziła" - stwierdził w Superstacji.


Plutony egzekucyjne, wyprowadzić!
 

mikioli

Well-Known Member
2 770
5 377
Wałęsa: Strzelać do nazywających mnie "Bolkiem"
Polska
Dzisiaj, 25 lutego (09:10)
"Nigdy nie donosiłem, to wszystko kłamstwo" - w ten sposób Lech Wałęsa komentuje w Superstacji oskarżenia o współpracę z peerelowską bezpieką. Natomiast do osób określających go mianem "Bolka" były prezydent chciałby "strzelać".

W programie Marka Czyża w Superstacji padło pytanie o plany Wałęsy wobec osób zarzucających mu kolaborację z komunistami i mówiących o byłym prezydencie "Bolek". Miał to być pseudonim Wałęsy jako tajnego współpracownika.

"Strzelać, tylko trzeba by strzelać" - odpowiedział były prezydent.

Przypomnijmy, że Wałęsa zażądał przeprosin od profesora Andrzeja Zybertowicza oraz satyryka Jana Pietrzaka za publiczne nazwanie go agentem bezpieki.

"Nigdy nie donosiłem, to wszystko kłamstwo. (...) Nie daję się złamać, bo chcieli mnie wykorzystać, żebym ich jakoś tam poparł. Dawali mi stanowiska, pieniądze i wszystko. A ja nie dałem się i wtedy mówią: to my cię załatwimy" - wspomina Wałęsa.

"Dzisiaj widać po tych papierach, które Kiszczak niby ogłasza, że Kaczyński z Kiszczakiem żyli w dobrej komitywie. Ohyda polega na tym, że żonę Kiszczaka wykorzystano przeciwko mnie, dowożąc papiery w kartonach, a ona to potwierdziła" - stwierdził w Superstacji.


Plutony egzekucyjne, wyprowadzić!

Najśmieszniejsze jest to, że jak te Bolkowe papiery od Kiszczaka wyszły to przeca cały salon GW w tym np. Wielowiejska itd pisali, że wszyscy w zasadzie wiedzieli, że Wałęsa był agentem... nie minęło wiele czasu wróciła stara narracja a tępy naród tak jakby znów wszystko zapomniał i Bolek bohaterem... Dlatego ten kraj musi zginąć.
 
Ostatnia edycja:

Hanki

Secessionist
1 525
5 088
Wałęsa: Strzelać do nazywających mnie "Bolkiem"
Polska
Dzisiaj, 25 lutego (09:10)
"Nigdy nie donosiłem, to wszystko kłamstwo" - w ten sposób Lech Wałęsa komentuje w Superstacji oskarżenia o współpracę z peerelowską bezpieką. Natomiast do osób określających go mianem "Bolka" były prezydent chciałby "strzelać".

W programie Marka Czyża w Superstacji padło pytanie o plany Wałęsy wobec osób zarzucających mu kolaborację z komunistami i mówiących o byłym prezydencie "Bolek". Miał to być pseudonim Wałęsy jako tajnego współpracownika.

"Strzelać, tylko trzeba by strzelać" - odpowiedział były prezydent.

Przypomnijmy, że Wałęsa zażądał przeprosin od profesora Andrzeja Zybertowicza oraz satyryka Jana Pietrzaka za publiczne nazwanie go agentem bezpieki.

"Nigdy nie donosiłem, to wszystko kłamstwo. (...) Nie daję się złamać, bo chcieli mnie wykorzystać, żebym ich jakoś tam poparł. Dawali mi stanowiska, pieniądze i wszystko. A ja nie dałem się i wtedy mówią: to my cię załatwimy" - wspomina Wałęsa.

"Dzisiaj widać po tych papierach, które Kiszczak niby ogłasza, że Kaczyński z Kiszczakiem żyli w dobrej komitywie. Ohyda polega na tym, że żonę Kiszczaka wykorzystano przeciwko mnie, dowożąc papiery w kartonach, a ona to potwierdziła" - stwierdził w Superstacji.


Plutony egzekucyjne, wyprowadzić!


Jak na laureata Pokojowej Nagrody Nobla przystało!
 

rawpra

Well-Known Member
2 741
5 407
"Nigdy nie donosiłem, to wszystko kłamstwo" - w ten sposób Lech Wałęsa komentuje w Superstacji oskarżenia o współpracę z peerelowską bezpieką. Natomiast do osób określających go mianem "Bolka" były prezydent chciałby "strzelać".
nieumiejętność przyznania się do winy/błędu to kluczowa cecha januszerstwa
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 736
lech wałęsa proponuje likwidację UE: Lepiej zacząć od nowa
UE przed wyborami europejskimi
1 godz. 30 minut temu
Były prezydent lech wałęsa postuluje w wywiadzie dla szwedzkiej popołudniówki "Aftonbladet" likwidację UE i budowę nowej wspólnoty. Gazeta określa propozycję byłego przywódcy Solidarności i laureata pokojowego Nobla jako "drastyczną", która nadeszła z nieoczekiwanej strony.

"Unia Europejska powstała w zupełnie innych warunkach niż te, jakie mają miejsce obecnie. Od dłuższego czasu ostrzegałem Niemcy i Francję, że nie da się uratować Unii, jeśli państwa członkowskie pójdą tak daleko w różnych kierunkach. Wówczas łatwiej jest zlikwidować Unię w jej obecnej formie i zacząć od nowa. Ale oni mnie nie słuchają" - powiedział wałęsa w rozmowie z "Aftonbladet".

"Ponownie musimy zrobić duży skok"
Według wałęsy wszystkie kraje UE powinny zostać ponownie zmuszone do ubiegania się o członkostwo we wspólnocie. Następnie były prezydent proponuje stworzenie listy 10 obowiązków, pod którymi każde państwo powinno się podpisać, a także 10 praw, jakie zostaną im zagwarantowane.

"Czasami rozwój musi zrobić duży krok, aby iść do przodu. Jak wtedy, gdy w krótkim czasie przeszliśmy z komunizmu do demokracji. Teraz ponownie musimy zrobić taki duży skok" - oznajmił wałęsa, podkreślając, iż dzisiejszy system w Europie oraz świecie zachodnim jest zepsuty.

Na kogo zagłosuje wałęsa?
Jak pisze “Aftonbladet", wałęsa przed wyborami do Parlamentu Europejskiego czuje się nieco zagubiony. "Nie wiem na kogo zagłosować" - powiedział były prezydent, rozkładając ręce w geście bezradności. "Będę głosować, muszę. Wybiorę najmniej szkodliwą opcję" - dodał.

"Aftonbladet" zauważa, że 75-letni wałęsa, który przyjął dziennikarza w swoim biurze w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku, jest w świetnej formie. Szwedzka gazeta propozycję Wałęsy o likwidacji UE określa jako "drastyczną" i ocenia, że przyszła z nieoczekiwanej strony. Popołudniówka przypomina, że były przywódca Solidarności jest orędownikiem idei zjednoczonej Europy oraz krytykiem rządów w Polsce oraz na Węgrzech, prowadzących twardą politykę wobec Brukseli.

Ze Sztokholmu Daniel Zyśk
Dokonałem korekty ortograficznej.

Dlaczego agentom prowadzącym Bolka nie podoba się UE? Ma ktoś dobrą odpowiedź na to pytanie?
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Dokonałem korekty ortograficznej.
To się chwali. Bogowie Ci to wynagrodzą w hurysach.

Dlaczego agentom prowadzącym Bolka nie podoba się UE?
Moim zdaniem powodów jest kilka. Wymienię dwa najważniejsze.
Po pierwsze.
Prowadzący Bolka są wasalami USA i realizują amerykańską politykę, która między innymi ma na celu osłabienie kontynentalnej Europy. Czyli nie całkowite zniszczenie, a osłabienie i zwasalizowanie.
Po drugie.
Tendencje do rozpadu Unii Europejskiej są najsilniejsze na zachodzie w jej krajach założycielskich, więc Bolek proponuje by przygotować kontrolowany rozpad, taką transformację v2.0. Polska wojskowa razwiedka ma w tym doświadczenie.
 

Eli-minator

zdrajca świętych dogmatów
698
1 671
Po co Żółtek zakładał partię POLEXIT? A DOKŁADNIEJ: po co media o tym informowały, tvn24 podsuwał mu mikrofon pod sam żółtkowy nos? W tym samym celu, w jakim nagłaśnia się wypowiedzi kapusia z Gdańska. Żeby wytworzyć informacyjny chaos obliczony na skołowanie masy ludzkiej.

Toczy się realna gra na obniżenie wyniku Konfederacji. Zainteresowanie wałęsą podsyca się sztucznie, pamiętajmy, że nie jest to polityk, który przegrał dawno temu z Kwaśniewskim i zszedł ze sceny. On jeszcze ze dwa razy (raz na pewno) kandydował w wyborach prezydenckich i uzyskiwał zupełnie marginalne poparcie. To zupełny margines po pełnej, kompletnej samokompromitacji. Warto, by wygłosił czasami mądrą wypowiedź, bo to może skompromitować mądry pogląd lub przynajmniej skołować, umęczyć publiczność.

Zaryzykowałbym tezę, że jego już nikt do niczego nie inspiruje, wykorzystywana bywa wyłącznie naturalna aktywność kombinatora.
 

tolep

five miles out
8 555
15 441
Jacy prowadzący Bolka? Nie możecie po prostu przyjąć do wiadomości że ten pajac plecie co mu ślina na język przyniesie? I co dzień co innego? Wbrew pozorom, on często coś czyta albo ogląda i potem powtarza coś co mu się spodobało, uprzednio przepracowawszy to w swoim specyficznym umyśle?
 

mikioli

Well-Known Member
2 770
5 377
Jacy prowadzący Bolka? Nie możecie po prostu przyjąć do wiadomości że ten pajac plecie co mu ślina na język przyniesie? I co dzień co innego? Wbrew pozorom, on często coś czyta albo ogląda i potem powtarza coś co mu się spodobało, uprzednio przepracowawszy to w swoim specyficznym umyśle?
To mogłoby zachwiać światopoglądem pewnych userów, dlatego nie można przyjąć najprostszego wytłumaczenia do wiadomości.
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 736
15 maja 2019

Homofobiczne auta i banery – jak reagować? Instrukcja

Plaga homofobicznych banerów i ciężarówek ogarnęła Polskę. W miastach na terenie całego kraju można zobaczyć wielkoformatowe banery pełne kłamstw i krzywdzących informacji nt. osób LGBT. Po ulicach jeżdżą ciężarówki obklejone plakatami z homofobicznymi hasłami, a z głośników przytwierdzonych do samochodów sączy się homofobiczny jad. Są to wykroczenia podlegające karze, którym każdy i każda z nas ma prawo się przeciwstawić. Sprawdź, co możesz zrobić, gdy widzisz na ulicy homofobiczny billboard, pikietę, samochód lub ciężarówkę.

STOP HOMOFOBII NA ULICACH – INSTRUKCJA KROK PO KROKU:

1. UDOKUMENTUJ TO, CO WIDZISZ

Udokumentuj to, co widzisz:

  • Zrób zdjęcia lub nagrania, na których zarejestrowane zostaną szczegóły istotne dla policji w tym np. tablice rejestracyjne, twarze, ubrania osób czy skandowane hasła. Do tego wystarczy telefon komórkowy.
  • Pamiętaj o zanotowaniu adresu miejsca, gdzie doszło do zdarzenia.
  • Warto też zapisać datę i godzinę zdarzenia.

2. WYPEŁNIJ ZAWIADOMIENIE

Wypełnij zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia wykroczenia – skorzystaj z wzorów pism dostępnych na naszej stronie:


3. PRZYGOTUJ DOKUMENTY
Przygotuj wszystkie dokumenty potrzebne do złożenia zawiadomienia:

  • Wydrukuj odpowiednie pismo z pkt. 2 w dwóch egzemplarzach i każdy z nich podpisz.
  • Do obu egzemplarzy dołącz załączniki w postaci zgromadzonych dowodów (np. zdjęcia, nagrania).
  • Jeden egzemplarz pisma złóż na policję, a drugi zachowaj dla siebie.

4. ZŁÓŻ ZAWIADOMIENIE NA POLICJĘ

Zawiadomienie możesz przekazać policji drogą pocztową lub osobiście:

  • Idź na pocztę i wyślij zawiadomienie listem poleconym. Koniecznie zachowaj dowód nadania.

lub

  • Idź na komisariat/komendę i złóż zawiadomienie osobiście. Koniecznie poproś o potwierdzenie złożenia zawiadomienia. Może się zdarzyć, że policja będzie chciała od razu cię przesłuchać.

5. OCZEKUJ NA INFORMACJE

Po złożeniu dokumentów możesz zostać wezwany/a na komendę, żeby złożyć zeznania jako świadek/świadkini. Wezwanie powinno przyjść na piśmie, w którym policjant może zostawić dane kontaktowe do siebie – numer telefonu, pod którym ustalisz z nim szczegóły wizyty na komendzie.

Takie przesłuchanie jest bardzo ważne, bo może ułatwić policji wykazanie, że rzeczywiście doszło do popełnienia wykroczenia, w tym np. że zgłoszone treści miały nieobyczajny charakter, były bardzo głośne, sprawiały uciążliwość w ruchu czy zagrożenie dla bezpieczeństwa.

Ważne jest, żeby na przesłuchanie zabrać ze sobą dowód tożsamości. Zazwyczaj przesłuchanie odbywa się w pokoju, w którym pracuje policjant. Przesłuchujący cię policjant będzie jednocześnie sporządzał protokół i zapisywał twoje wypowiedzi. Bywa, że wypowiedzi zostają zapisane skrótowo, dlatego ważne jest żebyś po zakończeniu przesłuchania przeczytał/a uważnie protokół i sprawdził/a czy wszystkie istotne szczegóły zostały w nim zamieszczone. Możesz nanosić poprawki i uwagi do protokołu.

6. INFORMACJA O DECYZJI POLICJI

Po rozpatrzeniu złożonego przez Ciebie zawiadomienia policja powinna zawiadomić cię o swojej decyzji listem poleconym, w tym o skierowaniu do sądu wniosku o ukaranie sprawców/czyń. W takiej sytuacji spodziewaj się, że chociaż raz będziesz musiał/a stawić się do sądu, żeby złożyć zeznania. Przesłuchanie w sądzie będzie wyglądało podobnie do przesłuchania na komendzie.

7. POINFORMUJ O SWOIM DZIAŁANIU KAMPANIĘ PRZECIW HOMOFOBII

Poinformuj o swoich działaniach Grupę Prawną Kampanii Przeciw Homofobii. Możesz to zrobić wysyłając maila na adres: prawo@kph.org.pl

Dziękujemy Jackowi Mazurczakowi z Instytutu Bezpieczeństwa Społecznego, Inicjatywie Szantaż z Dala od Szpitala i Stowarzyszeniu na Rzecz Osób LGBT Tolerado.
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 736
:)

lech wałęsa traci pieniądze przez koronawirusa. "Bankrutuję teraz"
dzisiaj 12:04

Pandemia koronawirusa powoduje ogromne spustoszenie w światowej gospodarce. Stratny jest również lech wałęsa, który do tej pory zarabiał na odczytach i wykładach. - Miałem wiele wyjazdów zaplanowanych. Miałem lecieć do Włoch, Niemiec, USA i w inne miejsca i to mi wszystko padło niestety - mówi były prezydent w rozmowie z "Super Expressem".

Za gościnny wykład polski noblista otrzymywał od 10 tys. do 100 tys. euro. - Zarabiam na zachodnich kapitalistach - twierdzi w swoim stylu. Dopóki na świecie szaleje koronawirus Wałęsa nie wygłosi żadnego odczytu. Przyznaje, że mocno uderzyło to w jego finanse.

- Ja mam 6 tys. zł prezydenckiej emerytury i za tyle nie dam rady się utrzymać, bo moja żona Danuta wydaje 7 tys. miesięcznie. Muszę zarobić przecież na utrzymanie siebie i żony. A za friko robił nie będę przecież, ja już za friko robiłem przed 1989 r. - mówi były prezydent. Przyznaje, że większą część dochodów rozdaje bliskim. - Mam dużą rodzinę, dużo wnuków, dzieci. Rozdaję im pieniądze, a jaki mam wybór? Gnębią moją rodzinę przecież – uważa wałęsa.

Noblista twierdzi, że niestraszna jest mu pandemia koronawirusa. - Nie zwracam uwagi na koronawirusa, nie boję się go, pracuję i koniec. Nie wzmacniam żadnej odporności, bo po co? W tym wieku? Mam 77 lat... Trzeba na coś umrzeć, ale wolałbym umrzeć na placu boju, a nie na koronawirusa - kończy były prezydent.

Źródło: "Super Express"
"Zarabiam na zachodnich kapitalistach" - jaki to jest jełop, to głowa mała.
 
Do góry Bottom