Zbiorczy temat o kapusiach, donosicielstwie oraz pisaniu imion i nazwisk małą literą

Piter1489

libnetoholik
2 074
1 862
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... xx=8301120

Jak podaje Gazeta.pl, ludzie donoszą na siebie do skarbówki aż się kurzy. Fajna wiadomość? :) Fajniejsze są komentarze pod tekstem, pozwolę sobie zacytować niektóre z nich:

Niejaki konsultant313 napisał/a:

To nie donosicielstwo, tylko spełnianie obywatelskiego obowiązku. Precz z cwaniactwem, TAK dla pracy.
Komentarz doczekał się 7 plusów :) .

przembal napisał/a:

Popieram tego typu działanie obywatelskie. Trzeba zapomniec o negatywnym wydzwieku "donosicielstwa" wywadzacego sie z komuny. Ten kto nie płaci podatków okrada mnie, moich bliskich oraz wszystkich Polaków. Jest mniej pieniedzy na służbe zdrowia, emerytury, drogi, wojsko czy policje - na wszystko co jest publiczne lub komunalne. 2 wydzwiekiem oszustw podatkowych jest fakt, ze gdyby wszyscy płacili podatki oraz inne daniny publiczne tak jak powinni to te obciazenia mogły by byc nizsze dla wszystkich!!! A tak 25% PKB w Polsce to szara strefa, gdyby wszyscy placili podatki to nie bylo by dziury budzetowej!!! Pamietajcie zadłuzacie siebie, swoje dzieci oraz dbacie o to zeby w przyszlosci dostac glodowe emerytury!!! dzis kto jest uczciwy wobec państwa jest nazywany frajerem - kiedy to sie zmieni i bedzie nazywany patriota?
Komentarz wart 4 plusów :D !

Dalej krzak164 pisze:

Dlaczego "donosy" przecież to chodzi o nasze wspólne pieniądze. Mam działalność od 13 lat i płacę podatki. Tyle ile trzeba, zgodnie z prawem. Korzystam z odliczeń i ulg. Płace Zus. Co jakiś czas mam kontrolę, która nic specjalnego nie znajduje. Kolega po fachu jest niby bezrobotnym, teraz bez prawa do zasiłku. Pracuje tyle ile ja - od rana do nocy. Nie wystawia faktur. Nie płaci Zusu. Podatków nie płaci oczywiście żadnych, to zanczy nie utrzymuje wojska , rządu, etc. Słuzbę zdrowia i emeryture ma za darmo, a właściwie to wszyscy mu ją opłacamy. Miesięcznie kradnie nam około 2500 zł. Nie zazdroszczę mu kasy, ale nie nawidzę złodzieji a on takim złodziejem jest bo wkłada rękę do mojej kieszeni. Jak mu to powiedziałem to się obraził, a przeciez to ja powinienem się obrazić.
Jak najbardziej słuszna opinia warta 6 plusów.

Za to komentarz abalys brzmięcy następująco:

co jest złodziejstwem? to że ty ukryjesz swoje dochody czy to że PAŃSTWO zabiera tobie 70 % twoich dochodów?
Doczekał się -2 , inne podobne też doczekały się samych minusów.

:-/

Co z tego wynika? Nie dosyć, że ludzie naprawdę uważają niepłacących podatków za złodziei a w działaniu państwa nie widzą nic złego, to jeszcze kapuś staje się wzorem Polaka-patrioty!
 

Romka

New Member
14
1
Po tym na kogo donoszą "życzliwi" widać, że to są osobiste porachunki.
Jeśli ktoś pozwala na to, by rządząca hołota sięgała mu do kieszeni po każdy grosz (a jeszcze sam oddaje swoje oszczędności z uśmiechem ostatniego frajera na twarzy) niech od innych nie wymaga podobnego naiwniactwa. Prawdziwie przedsiębiorcza osoba wypięłaby się na system podatkowy. Inaczej nie udałoby się jej mieć wystarczających oszczędności i majątku. Przedsiębiorca, który nie omija systemu podatkowego przestaje się różnić od zwykłego etatowca, pracującego za marną kasę na utrzymanie korporacji. Z tymże w korporacji przynajmniej wiadomo mniej więcej, w czyje ręce to wszystko idzie i można mieć wiarę, że nie jest zmarnotrawione...
 

Rattlesnake

Don't tread on me
Członek Załogi
3 590
1 443
Ktoś tam jest na etacie i urabia sobie publikę. Ludziska czytając takie liczne komentarze myślą se, że donosiciel to nie jest taka szmata całkowita tylko w sumie poztytywny bohater walki z czymś-tam. Ciekawe, czy uda się onym aż tak przemodelować mózgi. Obstawiam, że tak :)
 

Romka

New Member
14
1
W Szwecji w wyniku ustawy "antyklapsowej" dzieci kablują na rodziców (są uczone tego od przedszkola i potrafią to wykorzystywać!).
Następna w kolejce jest Polska.
 

kawador

Merchant of Death
Członek Załogi
13 177
20 193
Komunizm - brzmi u mnie niezgrabnie. Ale tak naprawdę głoszę to od 20 lat. Komunizm tak, wypaczenia - nie. O, już lepiej. A chodzi w tym tak naprawdę o równość szans i możliwości. O tym zapomnieliśmy na drodze przemian i nieprawdopodobnego rozwoju naszej cywilizacji. Zapomnieliśmy w skali lokalnej i globalnej. Świat doszedł do sytuacji, kiedy ponad 90% bogactwa jest w rękach mniej niż 10% ludzi. Na dłuższą metę taki stan jest nie do utrzymania, co widać w Afryce - i tu nie ma mowy o pokojowej drodze do wolności i demokracji, krew płynie szerokim tragicznym strumieniem. Potrzebne jest planowe podejście do wyrównania przepaści międzyludzkich i nierówności poziomów życia. W innym wypadku wszyscy wpadniemy w przepaść, cała cywilizacja, bez różnicy - biedni i bogaci.

http://www.kapitalizm.org/?action=show_ ... rt_id=6872

http://lewica.pl/index.php?id=%2017261
 

Mad.lock

barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm
5 147
4 676
Na wolnym rynku to 20% ludzi posiada 80% bogactw. W socjaliźmie 10% ma 90%, a w komuniźmie 0% ma 100%, czyli innymi słowy 100% ma 0%.
Przy czym dzieje się tak nie tylko dzięki niesprawiedliwemu podziałowi ale też przez ogólny spadek ilości bogactwa.
 

kawador

Merchant of Death
Członek Załogi
13 177
20 193
Bolek chciałby być wśród tych 10% posiadaczy, podobnie jak każdy komuch marzący o przejęciu fabryki burżuja. Bolek, nikogo nie oszukasz, frajerów tu nie ma :)
 

Matrix

libertarianka mimo woli
1 281
211
Przecież Wałęsa nie mówi , że chce komunizmu. Chce tylko, zeby rewolucja arabska nie wystąpiła w Europie, na razie taki scenariusz nam jednak nie grozi szanowni libertarianie.
Jakie widzicie wyjście z tej sytuacji ? Korwinizm ? On mówi o silnej armii i królu, monarchii. To właśnie nie sprawdziło się w afryce i na bliskim wschodzie, a nawet doszedł do tego daleki wschód.
czas na nowe rozwiązania, czyli słaby król, słabe państwo, może Polska ze słabym rzadem, (oby był jak najsłabszy)bedzie prekursorem nowego lepszego świata. tusk ze swoimi wadami nie budzi gniewu, zresztą zaraz go nie bedzie, nie będzie przeciwko komu wystepować. Proponuję aby ludzie wybrali kogoś biednego, nieudolnego, a będzie spokój.To silna władza doprowadzała państwa do upadku.
 

Cyberius

cybertarianin, technohumanista
1 441
36
Madlok napisał:
a w komuniźmie 0% ma 100%
No nie tak bardzo, w komunizmie niewielka grupa kontroluje to 100 procent:)
[hr]
Matrix napisał:
na razie taki scenariusz nam jednak nie grozi szanowni libertarianie.
Nie byłbym tego taki pewien:)
Na osiemdziesiąt procent oceniam prawdopodobieństwo wybuchów społecznych w południowej europie -powiedzmy do wakacji.
Polska jest na taką sytuację nie przygotowana -lepiej żeby takich nie przemyślanych wybuchów nie było:)

Zresztą dobrze jest się przyglądać i obserwować co się będzie działo w północnej afryce i analizowć sytuację -i najważniejsze kto na tym skorzysta:-/

A Wałęsa to kretyn. Kiedyś chwalił się że nie przeczytał w życiu żadnej książki. Potem że przeczytał dwie:)
 

ford

Active Member
314
32
Jedno jest pewne, obecnie 5% ludzi posiada około 35% bogactwa jakie istnieje (w tym Wałęsa)... Mowa o urzędnikach, politykach, utrzymujących się dzięki okradaniu reszty za pomocą VATu i akcyz na szeroki wachlarz towarów. Dziesięcina była w średniowieczu, teraz zabierają 1/3, strach pomyśleć co będzie w przyszłości idąc w tym kierunku.
 

kawador

Merchant of Death
Członek Załogi
13 177
20 193
Matriks napisał:
Przecież Wałęsa nie mówi , że chce komunizmu
Komunizm - brzmi u mnie niezgrabnie. Ale tak naprawdę głoszę to od 20 lat. Komunizm tak, wypaczenia - nie. O, już lepiej. A chodzi w tym tak naprawdę o równość szans i możliwości. (...) Potrzebne jest planowe podejście do wyrównania przepaści międzyludzkich i nierówności poziomów życia.
 
OP
Piter1489

Piter1489

libnetoholik
2 074
1 862
Ale tak naprawdę głoszę to od 20 lat. Komunizm tak, wypaczenia - nie.
Dokładnie, to jest sztandarowe hasło Bolka, miło, że się przynajmniej z nim nie kryje.

Przypominam, że nasz niezastąpiony propagandzista, "miszcz" Andrzej Wajda zabiera się za film o ikonie.

Tu jest fajna wypowiedź miszcza.

„Nie potrafię zaakceptować faktu, że bohater „Solidarności”, człowiek, który odegrał tak znaczącą rolę w historii, jest dzisiaj w Polsce atakowany przez ludzi, którzy w porównaniu z nim są nikim, przyszli znikąd i reprezentują najgorszą część naszego społeczeństwa” – powiedział Wajda.
Chodziło tu zapewne o braci K, ale do części ludzi z tego forum też to pasuje ;) .

Ja się tylko zastanawiam czy Bolek rzeczywiście był ostro współpracującym Bolkiem czy raczej pożytecznym idiotą.
 

ford

Active Member
314
32
Piter1489 napisał:
Ja się tylko zastanawiam czy Bolek rzeczywiście był ostro współpracującym Bolkiem czy raczej pożytecznym idiotą.
Raczej TW Bolek, był tym ostro współpracującym, po co by miał przeskakiwać mur i wchodzić przez okno do komendy milicji? Dlaczego nie dostał pałą po głowie jak reszta? On już tam wcześniej siedział i współpracował, a reszta to tania bajka dla ludu.
 
Do góry Bottom