1. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Donosicielstwo

Temat na forum 'Nierząd' rozpoczęty przez kawador, 9 Marzec 2012.

 1. kawador

  kawador Merchant of Death Członek Załogi

  Posty:
  13 233
  Polubienia:
  19 517
  Jestem w trakcie lektury książki Henry'ego Kamena na temat inkwizycji. Jest w niej rozdział o donosicielstwie. Kamen pisze:

  Ja coraz bardziej skłaniam się ku tezie, że to nie klasy rządzące umacniają zamordyzm, ale zwykli ludzie. Że lud jest uciskany nie dlatego, że chcą tego klasy rządzące, lecz dlatego, że on sam tego chce. Ja wiem, że to jest strasznie przewrotne rozumowanie, ale moim zdaniem dobrze tłumaczy wiele zjawisk, których nijak nie da się wytłumaczyć inaczej - no chyba że satysfakcjonują was rozpaczliwe i LOLowe "oni nas zmanipulowali" albo "oni nas okradają bez naszej wiedzy" etc. Z grubsza chodzi o to, że ja pomału przestaję wierzyć w to, że jakieś tam elity coś tam knują, manipulują i kogokolwiek trzymają za mordę. Demokracja inkwizytorska i demokracja urzeczywistniająca zasady sprawiedliwości społecznej - czym to się różni? Bez aktywnego, bezpośredniego wsparcia plebsu (zwanego dla jaj społeczeństwem obywatelskim) obydwie formy zamordyzmu nie miałyby nic do powiedzenia i mogłyby spokojnie spierdalać na drzewo.

  Kończąc, polecam: Problem zawiści w masowej demokracji
   
 2. kr2y510

  kr2y510 konfederata targowicki

  Posty:
  11 824
  Polubienia:
  19 420
  Brak donosicielstwa to dobra cecha. Niestety w Polsce zamiera.
  Natomiast jeśli czerwone karaluchy stosują zawiść, to należy im się odpłacić tym samym z odsetkami.

  To nie do końca tak.
  Elity wychowują i narzucają pewną ideologię. One oprócz tego, że manipulują bezpośrednio manipulują pośrednio.
  I lud dzięki tym meta-manipulacjom sam kabluje.

  Wiesz dlaczego donosicielstwo wzrosło? Bo te smrole wywaliły prawie 3 miliony ziomali za granicę. Milion w 80-81 roku i blisko dwa miliony po przyłączeniu z Unią. Oni wywalili w większości naturalne elity narodu. I oddziaływanie mediów, kapłanów, nauczycieli i samych czerwonych świń jest bardziej skuteczne.
   
  Ezechiel i Hitch lubią to.
 3. margines

  margines wujek dobra rada

  Posty:
  626
  Polubienia:
  82
  Donosicielstwo - na tym punkcie jestem bardzo wyczulony..Rzecz można, że mam alergię, reaguję jak na trąd; donosiciel cwel może rezerwować u mnie liścia, byle szybko, bo ręka mnie świerzbi :D
   
 4. kawador

  kawador Merchant of Death Członek Załogi

  Posty:
  13 233
  Polubienia:
  19 517
  Nie kumam. Czyli połowa XVI-wiecznej Hiszpanii była zmanipulowana przez elity, a druga połowa trzymała się twardo i całą tę biurokrację oraz trybunały olewała?

  Nie można wątpić w strach wzbudzany przez wczesną inkwizycję. Jednak obawa przed trybunałem nie stanowiła głównego bodźca. Dominujący ówcześnie w Europie system sądowniczy polegał w dużym stopniu na współpracy społeczności. I to właśnie jej świadectwa - czyli sąsiadów, krewnych, wrogów - oskarżony bał się najbardziej. Sąsiedzka wrogość i chęć zemsty inspirowały większość dowodów przedstawianych inkwizycji.

  No kurwa, dokładnie tak jak dzisiaj z Fiskusem i wyborami w demokracji. Zawiść, chęć zgnojenia sąsiada i gwóźdź programu, czyli demokratyczne wybory, dające nadzieję biednym i bogatym na udział w aukcji skradzionych w przyszłości dóbr.
   
 5. kr2y510

  kr2y510 konfederata targowicki

  Posty:
  11 824
  Polubienia:
  19 420
  Nie. Ta druga połówka miała własne elity wśród siebie, które równoważyły działania tamtych elit.
  W tej pierwszej połówce własne elity się sprzedały. I to już byli ONI.
  Popatrz na konflikt Czeczeński. Ile się Kreml musiał natrudzić i jakich metod użyć, by wyplenić z Czeczeńców ich własne elity? Jakie okrucieństwa. Nawet Ruscy "dyplomaci" robili egzekucje w Omanie. I co, udało się do końca?

  Weź przeczytaj jakąś dobrą książkę o technikach manipulacji politycznej lub pobuszuj po blogach w temacie.
   
 6. Peterus

  Peterus New Member

  Posty:
  75
  Polubienia:
  4
  Po buszowaniu po blogach w temacie to można uwierzyć w obcych i radę 12 Masonów spotykających się gdzieś w podziemnym bunkrze i zasiadających za okrągłym stołem ;) .

  Swoją drogą być może inkwizycja nie mogła kogoś spalić na stosie bez obciążających zeznań, ale jak ktoś spróbuje odmówić współpracy urzędowi skarbowemu to przegra nawet z pełnym poparciem krewnych i sąsiadów...
   
 7. radzimir

  radzimir New Member

  Posty:
  9
  Polubienia:
  0
  Myślę że kluczem do zrozumienia problemu jest "przeludnienie" czyli brak środków do życia - to samo obserwowane jest wśród zwierząt np. w koloniach ptaków które stają się bardzo agresywne jak zabraknie im miejsca na lęgi.

  To samo u ludzi. Jak jest ich mało to sobie pomagają aby być "silnymi w grupie", a jak za dużo to się walka o surowce zaczyna.

  Brak środków może być wywołany sztucznie przez elitę, aby skłócić podwładnych i mieć nad nimi kontrolę. Np. w Niemczech jest np. praktykowana strategia sztucznego braku gruntów budowlanych która prowadzi do dość nerwowej atmosfery wśród sąsiadów i wysokiej ilości procesów w sądach (wskaźnik najwyższy w Europie).

  Jeśli ktoś ma wątpliwości co do elit i manipulacji to polecam książkę autora G. Edward Griffin pod tytułem "The Creature From Jekyll Island".[hr]
  Nie masonów tylko bankierów, i nie dwunastu ale siedmiu, i nie w bunkrze tylko w kurorcie wczasowym na Jekyll Island.
   
 8. kawador

  kawador Merchant of Death Członek Załogi

  Posty:
  13 233
  Polubienia:
  19 517
  A ja polecam "Wiedeń 1814. Jak pogromcy Napoleona, bawiąc się, ustalali kształt Europy" Davida Kinga - to było prawdziwe NWO, a nie te pierdoły z youtuba.

  http://histmag.org/?id=5678
   
 9. T.M.

  T.M. antyhumanista, anarchista bez flagi

  Posty:
  1 127
  Polubienia:
  3 391
 10. countryboy

  countryboy New Member

  Posty:
  131
  Polubienia:
  1
  Zaraz, zaraz. Ale przecież donosicielstwo byłoby niczym, dosłownie, gdyby władze nie brały tego na poważnie. U nas się nie piętnuje życzliwego chuja, wręcz przeciwnie, sprawdza się donos. To jest pojebane [Może i zdarzają się przypadki, że ktoś nie ma innej opcji, ale umówmy się, jakby donosy były tępione, mieliby inne metody]. Tak więc mówienie, że ludzie sami sobie zgotowali ten los jest nadużyciem, tutaj jak ulał sprawdza się zasada "dziel i rządź", a kapowanie jest świetnym sposobem niszczenia ludzi, rodzin, itp...
   
 11. Oreł

  Oreł Well-Known Member

  Posty:
  571
  Polubienia:
  416
  Kiedyś bodaj Maria Janion pisała, że pamięta szok, jaki wywołało w Wilnie po wkroczeniu Sowietów poważne traktowanie donosów przez NKWD. Ponoć służby II RP się do tego nie zniżały.
   
 12. FatBantha

  FatBantha sprzedawca niszowych etosów Członek Załogi

  Posty:
  7 007
  Polubienia:
  17 827
  Niekoniecznie przewrotne rozumowanie, po prostu prawicowe, konserwatywne. Plebs jest głupi, niemoralny w tej swojej głupocie, oddanie mu władzy kończy się jej większym zbastardyzowaniem. I tak dalej...

  Tymczasem na górze, szlachetni panowie też potrafili sobie konkretnie dojebać, tyle że robili to własnymi środkami, nie kryli się z tym, ale też ubierali to w pewną estetyczną, kulturalną formę, dlatego mniej to raziło w oczy. Motłoch środki ma ograniczone, brak mu zazwyczaj odwagi cywilnej, więc żeby dowalić sobie, korzysta właśnie z pomocy czegoś silniejszego, nadrzędnego sobie.

  Inna sprawa, że im ktoś ma więcej, tym mniej jest skłonny do zawiści, może być zazdrosny, ale nie zawistny. Najbardziej okrutni wobec siebie są ci, którzy właśnie nie mają i nie widzą szans by ten stan zmienić. Skoro nie ma szans na poprawę swojego stanu, by "awansować społecznie", trza dopierdolić sąsiadowi i doprowadzić go do poziomu jeszcze gorszego niż swój. Proste.

  Gdyby problem leżał w elitach, wystarczyłoby je wymienić. Problem leży jednak w plebsie. Bo to z niego rekrutują się elity w demokracji. Pokurwieńcy w Sejmie niewiele róznią się od pokuwieńców na ulicach. Jedni mają nad nami władzę, inni nie. I tyle. Dlatego mi po drodze z Hoppem, monarchia jest lepsza, bo tam władca nie myśli w kategoriach motłochu, nie zajmuje się "problemami społecznymi", które są najlepszą pożywką dla donosu, ustanawia po prostu prawo, które nie pozwala motłochowi wchodzić sobie wzajemnie w szkodę (bo z takiego można mniej kasy wycisnąć). A sytuacja akapowa jest najlepsza, każdy dostaje władzę do ręki, tylko że ograniczoną terytorialnie, jeśli ustanowi głupie prawa, sam od nich polegnie, jeśli wybierze zły model biznesowy, sam na nim straci. Innymi słowy, w akapie każdy ma mnóstwo czasu, żeby zajmować się swoimi celami, i niezwykle skromne możliwości, by zajmować się w praktyce cudzymi. A to dobre proporcje, które najlepiej rozwiązują problem zawiści.

  Demokracja, pośrednia czy bezpośrednia ssie.
   
 13. Mad.lock

  Mad.lock barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm

  Posty:
  5 145
  Polubienia:
  4 543
  Monarcha o plebs nie dba tylko, gdy ten jest uziemiony na dobre. Monarcha musi dbać o szlachtę i często o mieszczan. A po likwidacji podziału klasowego również i o plebs. Pokażcie realny przykład wolnościowego monarchy.
   
 14. T.M.

  T.M. antyhumanista, anarchista bez flagi

  Posty:
  1 127
  Polubienia:
  3 391
  Jest tylko jena rzecz, która bardziej się marzy przedstawicielowi polactwa, niż dostanie za darmo mercedesa. Żeby sąsiadowi zabrali porsche. Może nasz naród naprawdę musi być ciągle pod obcym butem? W czasie okupacji jakoś donosicielstwo nie jest tolerowane.
   
 15. kawador

  kawador Merchant of Death Członek Załogi

  Posty:
  13 233
  Polubienia:
  19 517
  Witam,
  przed chwilą byłam z siostrą świadkiem jak jakaś młoda (raczej nieodpowiedzialna) kobieta zostawiła dziecko samo, bez opieki w aucie.
  Dziecko spało ale mimo wszystko mogło się mu coś stać.
  Kiedy przyszła kobieta to zwróciłyśmy jej uwagę a ona od razu zaczęła wyzywać nas i obrażać.
  Żałowałyśmy, ze od razu nie wezwałyśmy policji. Przez to zapisałam nr rejestracyjne jej auta.
  Czy mogę zgłosić to na policję, ze dziecko zostaje samo bez opieki w aucie o danym nr rejestracyjnym? z tego co wiem to przy tym miejscu jest kamera,
  chodzi o to by policja zwróciła jej uwagę, ze zachowuje się odpowiedzialnie.
  Proszę o poradę.


  http://forumprawne.org/prawo-rodzinne-o ... aucie.html

  Jaką poradę byście udzielili tej kobiecie? Podkablować czy nie podkablować?
   
 16. Nene

  Nene Koteu

  Posty:
  1 095
  Polubienia:
  1 555
  Znaleźć nr IP i obić ryj, może się przestanie wtrącać do wychowania cudzych dzieci. Pewnie jakaś stara, znudzona panna, której jedynym problemem jest otwarcie puszki dla kotów.
  Co do donosicielstwa to do Wydziału Budownictwa w Urzędzie Miejskim często uprzejmie donoszą nawet o nielegalnie wybudowanej szopie, składziku, wychodku sąsiada
   
  Mad.lock lubi to.
 17. Oreł

  Oreł Well-Known Member

  Posty:
  571
  Polubienia:
  416
  Stanąć kilka metrów od ściany, pochylić głowę, rozpędzić się. W razie potrzeby czynność powtórzyć.
   
 18. radzimir

  radzimir New Member

  Posty:
  9
  Polubienia:
  0
  Co się ludziom dziwować, jak żyją w permanentnym kulcie przemocy państwowej.

  N.p. kto z tak wielu "wyznawców Chrystusa" odmawia przyjmowania emerytury państwowej ponieważ jest to pieniądz rabowany innym przy użyciu przemocy? Ani jeden moherowy beret nie jest w stanie tego zrobić.
   
 19. Szynka

  Szynka Złota szynka wolnego rynku.

  Posty:
  1 189
  Polubienia:
  1 850
  Ale przecież ta laska jej już zwróciła uwagę. To po co drugi raz? Co, może policja ma większy "autorytet"? :D
  Zresztą, co się mogło temu dziecku stać? Przecież upałów jeszcze nie ma, mrozów już też nie...
   
 20. T.M.

  T.M. antyhumanista, anarchista bez flagi

  Posty:
  1 127
  Polubienia:
  3 391
  No taaak, jeśli ktoś się często zapomina i zostawia dziecko w samochodzie, to jego nr rejestracyjny powinien się znaleźć w bazie Urzędu ds Odpowiedzialnego Rodzicielstwa, a po parkingach chodziliby wysłannicy tegoż Urzędu i sprawdzali, czy przypadkiem... :D Policja może łeb rozwalić, ale na pewno nie naprawić.


  Już pomijając fakt, że mohery raczej ni chooja nie rozumieją, jak działa ten system, te pieniądze zostały ostatecznie zrabowane także im.
   

Poleć forum

 1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.