Wkurzające newsy z rana

erte

Well-Known Member
180
423
Kontrowersyjny wyrok ws. gwałtu i zabójstwa trzylatka.

Sąd Apelacyjny w Łodzi złagodził karę z 25 do 15 lat więzienia dla mężczyzny, który zgwałcił i zamordował trzyletnie dziecko.

Opisując okoliczności zdarzenia, prokuratura podkreśliła, że pod nieobecność matki zajmujący się dzieckiem mężczyzna brutalnie je zgwałcił i pobił, uderzając w głowę swojej ofiary z potężną siłą. Wskutek uderzenia chłopiec doznał rozległych obrażeń czaszkowo-mózgowych, skutkujących m.in. ostrym masywnym krwiakiem przy mózgowym podoponowym oraz złamaniem w obrębie kości pokrywy czaszki. U dziecka stwierdzono również szereg obrażeń tułowia, jamy brzusznej i kończyn górnych. Obrażenia te doprowadziły do śmierci małoletniego
Prokuratura Krajowa
Za ten czyn prokurator żądał wymierzenia sprawcy kary dożywotniego pozbawienia wolności.

Jak uzasadnił przewodniczący składu sędziowskiego Krzysztof Eichstaedt, wymierzona wcześniej kara 25 lat więzienia była karą o charakterze szczególnym i rażąco niewspółmiernie surową. Wyrok łódzkiego sądu jest prawomocny.

Kim jest przewodniczący składu sędziowskiego? Krzysztof Eichstaedt 1 lipca 2018 r. znalazł się wśród 134 sędziów, których Zbigniew Ziobro powołał jako sędziów dyscyplinarnych. Zajmują się oni sądzeniem innych sędziów, którym rzecznicy dyscyplinarni zarzucą sprzeniewierzenie się godności sędziego
Jak podkreślono wówczas w komunikacie, wszyscy sędziowie uzyskali pozytywną opinię Krajowej Rady Sądownictwa.

Dobra zmiana w sądach?
 
Ostatnia edycja:

Finis

Anarchoindywidualista
405
1 372
Inflacja przekroczyła 4 proc. Jest najwyższa od 2011 r.

Inflacja konsumencka wyniosła w styczniu 4,4 proc. w ujęciu rocznym. To jej najwyższy poziom od 2011 r.

Ceny towarów i usług konsumpcyjnych w styczniu 2019 r. w porównaniu z analogicznym miesiącem ubiegłego roku wzrosły o 4,4 proc. - wynika z komunikatu Głównego Urzędu Statystycznego.

Wynik ten jest wyraźnie wyższy od odnotowanego w grudniu (3,4 proc.), przebił także oczekiwania analityków (4,2 proc.). Wzrost cen towarów i usług badanych przez GUS w ujęciu miesięcznym wyniósł natomiast 0,9 proc. wobec oczekiwanych 0,6 proc.

Styczniowa roczna dynamika inflacji na poziomie 4,4 proc. rok do roku oznacza najwyższy poziom od grudnia 2011 r. (4,6 proc.)

Czytaj cały artykuł na bankier.pl
To jest "bardzo ciekawe" zjawisko... Oprocentowanie lokat na okres jednego roku waha się w zakresie do 1.3% do 1.8%, a kont oszczędnościowych od 0.5% do 1.0% (w zależności od wkładu). Oczywiście minus 19%.

Obligacje skarbowe 4-letnie oferują w 2,3,4 roku oszczędzania oprocentowanie 1.25% + poziom inflacji, a 10 letnie w latach 2- 10 2.5% + poziom inflacji.

Mając cały czas w pamięci wypowiedzi ministra finansów o tym, że Polacy za dużo kasy kiszą w bankach i w skarpetach, to pewne elementy układanki zaczynają mi się układać w całość. Sprzedaż obligacji w zeszłym roku wyniosła grubo ponad 17 mld pln.

IMO państwo kusi ludzi obligacjami, po to, aby obywatele, zamiast trzymać kaskę w banku lub w skarpecie, kredytowali jego działalność. To jest przecież jak udzielenie kredytu na bardzo niski procent. Kredytu udzielanego państwu przez jego obywateli... Żeby się później nie okazało, że nie mamy kasy i co nam państwo zrobicie...
 
Do góry Bottom