Ukraina w Uni Europejskiej

Brehon

Well-Known Member
555
1 484
1. Obecna armia RP w razie czyjeś agresji z trudem potrafiła by utrzymać jeden powiat.
2. Nt. obrony sposobami "armijnymi" w akapie polecam poczytać Tannehillów.
3. Jaki interes mogły by mieć państwa w otwartej agresji na polski akapistan?
4. Żołnierze to nie roboty, które wykonają każdy rozkaz. Trzeba odpowiedniej mentalności, by robili to, co naziści i sowieci.
5. To już nie są czasy, w jakich może dojść do masowych eksterminacji, przynajmniej w krajach pierwszego i drugiego świata. Wystarczy nagranie ze srajfona i masz chryję na cały świat.
 
Ostatnia edycja:

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 142
A tak.- Armenia to już Azja.

Tu się po prostu nie dogadamy. :) Nie sądzę by dało się porównać sowiecką partyzantkę, która doprowadziła Ruskich do realkomunizmu do AK, która tylko walczyła z zagranicznym agresorem na własnym terytorium.
Co do tych grzechów dowództwa to ja Cię doskonale rozumiem. Ja- jak mówiłem nie chwalę AK. Ja jedynie protestuję przeciw porównywaniu grzechów AK do grzechów UPA.
Nie możesz porównywać AK do UPA, sugerując, że AK w położeniu UPA robiła by to samo. Może by tak było, ale tego nie dowiemy się nigdy, a takie oskarżenie o to co by było gdyby jest śmieszne... ;) Może gdybym umierał z głodu to bym był w stanie zabić za bochenek chleba, ale czy to powód, żeby mnie powiesić? Przecież nie do końca wiadomo czy bym się tak zachował. Może tak, może nie. A Ty wiesz na pewno jakby było...
ruskie do realkominizmu doprowadziła armia czerwona odpowiednik regularnego wojska polskiego/wehrmachtu/armii ukrainska (nie upa)...
a nie partyzantka...

moge porównywać i bede...

nie wiesz czy ak w podobnych okolicznosciach by dokonało takich samych zbrodni jak upa na wołyniu, ale wiesz że obecni ukrainscy nacjonaliści by tego dokonali? ciekawe...
 

de Maistre

Member
92
80
Możesz i będziesz... się ośmieszał. ;) Błazen to przecież też potrzebny etat w społeczeństwie.

Nie wiem, ponieważ nie było takiego precedensu w historii i AK podczas działań zbrojnych przeciw Niemcom i Sowietom nie odwoływała się do żadnej zbrodniczej ideologii natomiast neobanderowcy jak sama nazwa mówi odnoszą się do zbrodniczej ideologii rasistowskiej, na wskroś etatystycznej, komunistycznej i co tam jeszcze, żebyś się wystraszył. :D
Po prostu umiem wyciągać wnioski z historii. Bardzo ważna umiejętność- nauka poprzez doświadczenie. Oparzyłem się raz wkładając łapę w ogień- mogę oparzyć się drugi raz. Nie oparzyłem się wkładając łapę do wody to włożę drugi raz. Panimajesz?
 

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 142
nie nie umiesz wyciągać wniosków z historii, ak jest winna śmierci setki tysięcy ludzi tak samo jak upa, a benderowcy to ounb do kurwy nędzy...
ounb była bardziej pojebana niż oun czy uonm, a były to organizacje narodowo komusze tak jak onr i tym podobne, a upa to była ukrainska partyzantka tak jak ak było polska partyzantka...
ak odwoływała sie do zbrodniczej ideologii etatyzmu, przez co poszkodowanych zostało w chuj ludzi... w samej warszawie więcej niż podczas odjebki na wołyniu...
a jak już te kretyńskie przykłady z ogniem i wodą i historią, kiedy to ukraińskie państwo napadło na polskie państwo mordując, gwałcąc i grabiac polske? bo jakoś mi to umknęło...
 
Ostatnia edycja:

Karmazynowy Mściciel

To ja będę budował drogi w akapie
421
522
Ukraińscy neonaziści twierdzą, że źródłem władzy są lufy ich karabinów

Rzeczywistość na miejscu na Ukrainie przeczy wizerunkowi demokracji ukraińskiej w marszu, prezentowanego przez niekompetentną i niemoralną władzę Obamy. Do tego stopnia, że rząd istniejący na Ukrainie po zamachu stanu jest równoznaczny z prawem dyktowanym przez karabin i groźby uzbrojonych bandytów z neonazistowskich, antrosyjskich, ultra-nacjonalistycznych partii prawicowych.

Proszę obejrzeć na wideo uzbrojonego bandytę, Oleksandra Muzyczkę, który chwali się zabijaniem żołnierzy rosyjskich w Czeczenii, narzucając regionalnemu sejmikowi samorządowemu w Równie obowiązek dofinansowania mieszkań dla rodzin ludzi protestujących. http://rt.com/news/radical-opposition-intimidating-techniques-882/

Proszę przeczytać o zastraszeniu przez neonazistów Centralnej Komisji Wyborczej w celu zapewnienia sobie władzy i wymuszenia zmian personalnych dla faworyzowania ultra-prawicy w nadchodzących wyborach. Bandyta Oleksandr Szewczenko poinformował Centralną Komisję Wyborczą, że uzbrojeni aktywiści pozostaną w biurach Centralnej Komisji Wyborczej po to, aby upewnić się, że wybory nie zostaną sfałszowane na niekorzyść neonazistów. Co oznacza, oczywiście, że uzbrojone zbiry będą zapewniać neonazistom zwycięstwo [wyborcze]. Jeśli neonaziści nie wygrają [wyborów], jest możliwość bliska pewności, że przejmą władzę niezależnie od [wyników] wyborów.

Członkowie rządzącej dotychczas partii prezydenta Janukowycza, Partii Regionów bywają zastrzeleni, wydano w stosunku do nich nakazy aresztowania, doświadczają włamań do swoich mieszkań i gróźb fizycznych, dlatego masowo rezygnują [z członkostwa w partii i stanowisk] w nadziei na uratowanie życia swojego i swoich rodzin. Wszyscy urzędnicy prokuratury na Wołyniu (zachodnia Ukraina) otrzymali od ultra-nacjonalistów polecenie zrezygnowania ze stanowisk.

Atakowane są żydowskie synagogi i chrześcijańskie cerkwie prawosławne.

Zadmę tutaj w swój własny róg, [pochwalę sam siebie], być może byłem pierwszym i jedynym, który przewidział, że organizowanie [zachęcanie] przez Waszyngton pro-unijnych polityków ukraińskich do zamachu stanu przeciwko demokratycznie wybranemu rządowi Ukrainy będzie niszczyć demokrację i ustanowi precedens, że siła przeważa nad wyborami, tym samym legitymizując zorganizowaną i uzbrojoną skrajną prawicę.

To jest dokładnie to, co się stało. Należy zauważyć, że nie było nikogo w rządzie Obamy, kto miałby dość rozsądku, aby przewidzieć rezultaty swojej kołtuńskiej, pełnej zadowolenia z siebie ingerencji w wewnętrzne sprawy Ukrainy.

Jeśli demokratycznie wybrany prezydent i partia rządząca zostali tak łatwo odsunięci od władzy przez uzbrojonych neonazistów, jakie szanse mają opłacani przez Waszyngton służalcy spośród tak zwanych "umiarkowanych", mających utworzyć rząd? Są to ludzie skorumpowani, którzy chcieli usunąć prezydenta Janukowycza z urzędu, aby móc brać pieniądze zamiast niego. Zarzut korupcji stawiany Janukowyczowi był przykrywką dla nielojalnych, niedemokratycznych "umiarkowanych" intrygantów, służącą przejęciu władzy i inkasowaniu milionów dolarów od Waszyngton za przyłączenie Ukrainy do Unii Europejskiej i NATO.

Opłacani przez Waszyngton intryganci teraz właśnie inkasują swoje wynagrodzenie, gdy siedzą spokojnie i milczą, podczas gdy neonazista Muzyczko uzbrojony w AK-47 rzuca urzędnikom rządowym prosto w twarz: "Wzywam was, ośmielcie się odebrać mi moją broń!"

Tylko Obama, Susan Rice, Victoria Nuland, europejskie marionetki Waszyngtonu, i zachodnie prostytuujące się media mogą opisywać brutalną rzeczywistość po zamachu stanu na Ukrainie jako "marsz w kierunku demokracji".

Zachód stoi teraz w obliczu prawdziwego bałaganu, i tak samo Rosja. Press-tytutki utrzymują amerykańskie społeczeństwo w stanie niewiedzy, co się naprawdę wydarzyło, a reżim Obamy nigdy się do tego nie przyzna. Nie zawsze oczywisty był fakt, że nawet Rosjanie zechcą to przyznać. Inteligentny, rozsądny, i humanitarny rosyjski minister spraw zagranicznych, osoba ponad 100 razy lepsza od nikczemnego Johna Kerry ego, podtrzymuje swoje stanowisko, że to wszystko było błędem i apeluje do rządów zachodnich o utrzymanie w mocy porozumienia, podpisanego pod ich presją przez prezydenta Janukowycza.

Janukowycz jest już historią, tak samo jak "umiarkowani" Waszyngtonu. "Umiarkowani" są nie tylko skorumpowani; oni są głupi. Głupcy nawet rozwiązali oddziały policyjne [Berkut], pozostawiając samych siebie na łasce uzbrojonych prawicowych nazistowskich bandytów.

Ukraina znalazła się poza kontrolą. Tak się dzieje, gdy arogancka, ale głupia asystentka sekretarza stanu (Victoria Nuland) spiskuje z równie aroganckim i głupim ambasadorem USA (Pyatt), wystawiając swoich kandydatów do władzy zaraz po tym, gdy powiedzie się ich zamach stanu przeciwko demokratycznie wybranemu prezydentowi. Nieświadomi i oszukani, którzy zaprzeczają istnieniu takiego spisku, mogą wysłuchać rozmowy pomiędzy Nuland i Pyatt tutaj:



Sytuacja prawie na pewno doprowadzi do wojny. Tylko umiejętności dyplomatyczne Putina mogłyby ją uniemożliwić. Jednak Putin został zdemonizowany przez Waszyngton i prostytutki [medialne], z których składają się amerykańskie media drukowane i telewizje. Europejscy i brytyjscy politycy będą mogli zrealizować swoje czeki otrzymane z Waszyngtonu dopiero wtedy, gdy uregulują rachunki z Putinem.

Wojna jest nieunikniona, ponieważ społeczność zachodnia poszła sobie na obiad. Im więcej dostarczam faktów i informacji, tym więcej otrzymuję wiadomości broniących "szczerych [i dobrze opłacanych] demonstrantów, uczciwie protestujących przeciw korupcji", tak jakby to korupcja była głównym problemem. Słyszę od Ukraińców i od ludzi ukraińskiego pochodzenia etnicznego w Kanadzie i USA, że nienawiść do Rosjan jest czymś naturalnym dla Ukraińców, ponieważ Ukraińcy cierpieli za komuny, tak jak gdyby cierpienia doznane od komunizmu, które zniknęło w 1991 roku, dotknęło wyłącznie Ukraińców, i nie miało nic wspólnego z zamachem stanu [zaplanowanym przez] USA, który został przechwycony przez neonazistowskie ręce.

Nie ma żadnych wątpliwości. Wiele narodów ucierpiało od komuny, w tym także Rosjanie. Ale czy to cierpienie było większe, niż cierpienia japońskich cywilów dwukrotnie potraktowanych nuklearnie przez "niezastąpionych ludzi", albo niż cierpienie niemieckich cywilów, których miasta były potraktowane bombami zapalającymi, tak samo jak Tokio, przez "wyjątkowych ludzi"?

Dziś Japonia i Niemcy są państwami marionetkowymi Waszyngtonu. W przeciwieństwie do tego, Ukraina była niezależnym krajem, posiadającym stosunki z Rosją. To właśnie te relacje Waszyngton zapragnął zniszczyć.

Teraz, lekkomyślny i niekompetentny Waszyngton otworzył puszkę Pandory, więcej zła wydostało się na świat. Cierpienie nie zostanie ograniczone do Ukrainy.

Istnieje wiele powodów, dla których sytuacja może rozwinąć się w bardzo złym kierunku. Jednym z nich jest to, że większość ludzi nie jest w stanie poradzić sobie z rzeczywistością, nawet jeśli rzeczywistość bezpośrednio ich dotyczy. Kiedy przedstawiam im ogólnie znane fakty, otrzymuję takie oto odpowiedzi: "Jesteś agentem Putina"; "Nienawidzisz Ukraińców"; "Bronisz korupcji"; "Na pewno nie wiesz, jak Ukraińcy ucierpieli z rąk Stalina".

Oczywiście, kończąc studia rosyjskie na wyższej uczelni, będąc członkiem programu wymiany studentów USA-ZSRR w 1961 roku, podróżując do Rosji, Gruzji, na Ukrainę i do Uzbekistanu, publikując w czasopismach naukowych rosyjskich i słowiańskich studiów, będąc dwukrotnie skierowanym do Akademii Nauk ZSRR, będąc zaproszony do zaprezentowania dla CIA, dlaczego doszło do sowieckiego upadku gospodarczego pomimo wręcz przeciwnych prognoz CIA, nie mogę wiedzieć nic o tym, jak ludzie cierpieli za komuny. Pragnienie czytelników, aby udowodnić mi ich zupełną ignorancję i głupotę jest zadziwiająca. Istnieje duża liczba osób, które uważają, że rzeczywistość składa się z ich złudzeń .

Rzeczywistość to jest po prostu zbyt wiele dla psychicznie i emocjonalnie słabych ludzi, którzy są w stanie trzymać się swoich urojeń w obliczu wszystkich dowodów świadczących o czymś wręcz przeciwnym. Masy oszukanych ludzi i całkowita niezdolność tarzającego się w swojej pysze Waszyngtonu do przyznania się do błędu oznacza tyle, że destabilizacja Ukrainy przez Waszyngton stworzyła problem dla nas wszystkich.

Rosyjska Telewizja informuje, że "prezydent Rosji Władimir Putin zarządził pilne ćwiczenia wojskowe, aby sprawdzić gotowość bojową sił zbrojnych w całej zachodniej i centralnej Rosji". Według ministra Rosji Obrony, niespodziewane manewry poddają sprawdzeniu gotowość bojową wojsk lądowych, lotnictwa, wojsk spadochronowych i obrony przeciwlotniczej.

http://rt.com/news/putin-drill-combat-army-864/

Minister obrony powiedział: "Te ćwiczenia w ogóle nie są związane z wydarzeniami na Ukrainie".

Tak, oczywiście. Minister obrony mówi tak dlatego, że Putin wciąż ma nadzieję, że Unia Europejska odzyska rozsądek. W mojej opinii, i mam nadzieję, że się mylę, europejscy "przywódcy" są zbyt skorumpowani przez pieniądze Waszyngtonu, by mieć jakikolwiek rozsądek. Oni są kupieni i opłaceni. Oprócz pieniędzy nic nie jest dla nich ważne.

Proszę, zadajcie sobie pytanie, dlaczego Rosja potrzebuje akurat w tym czasie pilnego sprawdzenia gotowości bojowej nie związanego [z wydarzeniami] na Ukrainie? Każdy, kto zna geografię wie, że zachodnie i centralne [regiony] Rosji graniczą bezpośrednio z Ukrainą.

Trzymajmy wszyscy kciuki za to, że kolejna wojna nie jest konsekwencją beztroski amerykańskiego społeczeństwa, tchórzliwego braku odwagi medialnych press-tytutek, skorumpowania przez Waszyngton swoich europejskich marionetek i zupełnego zakłamania zbrodniarzy rządzących w Waszyngtonie.

http://www.paulcraigroberts.org/2014/02/26/ukrainian-neo-nazis-declare-power-comes-barrels-guns/
 

MarekAK

Member
63
24
Ukraińscy neonaziści twierdzą, że źródłem władzy są lufy ich karabinów

Przyznaj, że przynajmniej są szczerzy. Nie to co inne komuchy. Poza tym w cytowanym artykule koleś co chwilę odwołuje się do rosyjskiej tuby propagandowej na zachód finansowanej z siana Gazpromu kontrolowanego przez Putina - RT. Jakby nie patrzeć RT jest też popularne wśród niektórych amerykańskich libertarian i akapowców, ponieważ co jakiś czas wylizuje im odbyt (wiesz idee izolacjonizmu a la Ron Paul są na rękę ruskim etatystom). Nawet dosyć pozytywni ludzie tacy jak właśnie Stefan, czy Kokesh mieli epizody współpracy z wyżej wymienioną stacją. Także mimo, że warto na problem popatrzeć z różnych perspektyw to przyjmowanie tego co plecie RT jako prawdę objawioną jest IMO słabe.
 
Ostatnia edycja:
A

Antoni Wiech

Guest

1779237_10152219941345189_2006377045_n.jpg
 

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 142
hehe pisałem wczoraj przecie że robi sie ciekawie, najlepsze że kurwa wszyscy udają ze nie waidomo co to za wojska hehe putin rozdaje tym od berkutu i innym paszporty by móc najechać krym znaczy sorry pomóc swym obywatelom, zachód jak w przypadku czechosłowacji milczy, znaczy potępia i ostrzega putina przed interwencją wojskową...
tyle że ta interwencja już jest praktycznie zakończona... ruscy kontrolują krym...
komuchy na całym świecie cieszą sie że faszyści oberwali od ruskich, jak widać sowiecka propaganda odbiła swe ślady wszędzie...
putin zainstalował nowy rząd na krymie, który popiera i domaga sie pomocy ruskich bo jakieś niezidentyfikowane wojska sie po krymie szwendają...
unia w tym polska protestują bo integralnośc ukrainy itd...
wszyscy mają w dupie tatarów, którzy jako jedyni są tam właściwie na swoim...

kurwa lepiej niż w jakimś filmie, takiego cyrku to żek jeszcze nie widział...
 

de Maistre

Member
92
80
Jacy Ruscy... :p Pokojowi demonstranci miłujący demokrację tyle, że we wschodnim stylu...

17 lutego 2014 roku. Ukraińskie władze nazywają zajmowanie budynków rządowych przez demonstrantów aktem terroru.

22 lutego 2014 roku. Na Ukrainie zwycięża rewolucja.

27 lutego 2014 roku. Ukraińskie władze nazywają zajmowanie budynków rządowych przez demonstrantów aktem terroru.

Źródło - Pitu Pitu
 

Piter1489

libnetoholik
2 072
2 033
Tusk z Sikorskim zamierzają wysłać mnie na pomoc bratniej Ukrainie, bo nie wiem czy zacząć już nakurwiać pompki?

Nie no, trzeba przyznać, że Putin dobrze to rozegrał i wydymał wszystkich bez mydła. Zachód może i chciałby położyć łapy na Ukrainie, ale raczej nikt na zachodzie nie chce za Ukrainę zdychać i gaz też każdy chciałby mieć.

Zimna wojna trwa.
 

kuguar

Member
31
17
Ja nie mam nic przeciwko anszlusowi Krymu do Rosji szczególnie, że spory odsetek tamtejszej ludności chce wchłonięcia przez Rosje. Putin chcąc zdobyć większą protekcje ludności Krymu oraz idąc na pewien kompromis z elitami zachodu - mógłby stworzyć coś podobnego do autonomii gospodarczej Hong Kongu w Chinach. Jakby miał mądrych doradców to by ku takiemu stanowi rzeczy zmierzał a cała destabilizacja zakończyłaby się w końcu jakimś sukcesem i stopniowym ustabilizowaniem stosunków wewnetrznych w tej części świata. Krym to wybitnie dobry ośrodek do prowadzenia międzynarodowego handlu a przynależność do Rosji ustabilizowała jego zależności od złoż takich jak gaz.
 

pawel-l

Ⓐ hultaj
1 912
7 920
@kuguar

Krym jest uzależniony od dostaw wody, żywności z Ukrainy. Większość turystów to ukraińcy. Krym rosyjski to drugi obwód kalinigradzki - izolacja i życie na dotacjach.
Międzynarodowy hadel z kim ? Z Ukrainą ? Turcją ?
 

kuguar

Member
31
17
pawel-l, Podział Ukrainy jest nieunikniony a więc jest to jedyna szansa pokojowego kompromisu Rosji z zachodnimi elitami. Autonomia gospodarczo-sądownicza Krymu przynależącego już do Rosji polegałaby na poszerzeniu już istniejącej autonomii Krymu oraz stworzenia zupełnie niezawisłych sądów gdzie 50% sędziów będzie z zachodu. (głównie członków Nato). Ukraina musi na to iś jeśli ma troche oleju w głowie i nie chce totalnego wyniszczenia kraju już i tak dość znacznie wyniszczonego przez oligarchów (jeśli Ukraina odetnie się handlowo od Krymu to Rosja odetnie się od Ukrainy co zakończy się kompletną kleską dla Ukrainy dlatego twój scenariusz jest mało prawdopodobny). Krym przy takiej autonomii, w perspektywie kilku lat gdy wybuduje pierwsze duże porty do handlu miedzynarodowego oraz lotniska - ma szanse stać się drugim Hong Kongiem (szczególnie posiadając prestiż międzynarodowej obsady sędziowskiej).
Porty handlowe na Krymskiej cześci morza czarnego. duże lotniska uzdolnione na przyjmowanie dużych ilości transporterów, autonomia od polityki gospodarczej Rosji ukierunkowana na wolny rynek oraz niezawisłe sądy z sędziami o miedzynardowej obsadzie - to wszytsko czego potrzebuje teraz Krym aby w krótkim czasie stać się potęgą gospdoarczą w tym rejonie! Przypominam, że w starożytności poprzez morze czarne były utworzone szlaki kupieckie m.in sprowadzano bursztyn z obszarów Morza Bałtyckiego. A więc ten rejon ma potencjał na stanie się drugim Hong Kongiem!
Co prawda Putin może mieć problem z terrorystami po aneksji tego terenu, ale jest szansa, że da się udobruchać ludnośc tatarską dając im autonomie w aspekcie kulturowym (i znowu będzie to tylko poszerzenie owej autonomii, bo krymskie instytucje kulturowe juz pewną autonomie posiadają)
 

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 142
Ja nie mam nic przeciwko anszlusowi Krymu do Rosji szczególnie, że spory odsetek tamtejszej ludności chce wchłonięcia przez Rosje.
widze ześ zwolennik demokracji hehe
w moich oczach taktyka putina jest kurwa tak prymitywna że aż głupia, ale widocznie działa, podbić teren zasiedlić swoimi, jak nie starczy rozdawać paszporty, wysłać wojsko bez znaczków, udawac zatroskanego losem swoich kiedy po ulicach niezidentyfikowane wojska, wysłać wojska ze znaczkami coby chronić swoich... hehe ludzie to łykają bo są głupi...
propaganda sowiecka o banderowcach i ukraińskich faszystach zryło wielu ludziom beret, widać nawet na tym forum...
ta propaganda była tak często powtarzana przez władze, że sami w to uwierzyli, niestety po dojsciu do władzy ukraińskich faszystów nie było żadnej rzezi krymskiej czy zaporoskiej, więc trza było improwizować, to jest wszystko tak ewidentne, ale pranie mózgu zrobiło swoje...
a zachód ino potępia, ostrzega... te cioty nie mają jaj, wystarczył by gest w deseń: nato odpala silniki w sprzęcie by pomagać swoim obywatelom na terenie ukrainy, bo przecie na pewno jacyś są, w związku z tym że jakieś niezidentyfikowane wojska sie tam kręcą... poza tym ukraina przecie praktycznie prosi o interwencje...
putin rozumie ino taki język, a nie że tupią nóżkami strzelą focha i na szczyt g8 nie przyjadą...
ale do tego czeba mieć jaja a zachodnia cywilizacja łacińska ich nimo...
najwieksze prawdopodobieństwo że turcy, którzy jako jedyni nie maja w dupie krymskich tatarów, zareagują troche konkretniej...

ale cyrk jest zajebisty musze przyznać, chyba se kupie popkorn i telewizor coby oglądać tą szopke jaką wszyscy odpierdalają...

ale najbardziej rozjebało mnie to:
Rosyjscy deputowani i dyplomaci apelują do Unii Europejskiej i USA o potępienie działań ukraińskich nacjonalistów, a tymczasem wiceszef rosyjskiego rządu namawia rosyjskich nacjonalistów do obrony praw Rosjan na Ukrainie.

Dmitrij Rogozin zorganizował spotkanie grup nacjonalistycznych w siedzibie założonej przez niego partii ”Ojczyzna”. Według różnych źródeł partia wicepremiera uczestniczyła w tworzeniu na południu Ukrainy, w tym na Krymie struktur Słowiańskiego Frontu Antyfaszystowskiego. Rosyjscy nacjonaliści pod egidą wicepremiera podpisali oświadczenie, w którym zobowiązali się do ”obrony praw Rosjan na Ukrainie i w każdym miejscu na świecie”.
hehe

jakich kurwa działań nacjonalistów, coś przegapiłem? widze ino ruskie regularne wojsko ino bez znaczków... jakie to barbarzyńskie działania należy potępić? no chyba sam fakt że ktoś twierdzi ze nie jest ruskiem i nie chce gadać po rusku...
ale ci nacjonaliści ruscy formujący front antyfaszystowski to już kurwa monty pyton jakiś...
ja rozumiem że jakiś komuch z poziomem inteligencji kupy gnoju tak pierdoli, zakłada że wszyscy maja podobny poziom i uznają jego argumenty za logiczne, bo dla ruskich wszyscy co nie chcą być po stronie rosji są faszystami, ale kurwa ze to przechodzi, i ludzie w to wierzą?
nie sorry powyzszy cytat jest dla mnie nawet na kupe gnoju za głupi...
 

kuguar

Member
31
17
widze ześ zwolennik demokracji hehe

Jest wręcz przeciwnie i nie chodzi tu zupełnie o ogólne sympatie do którejś ze stron ale o ustabilizowanie sytuacji w tym rejonie z korzyścią dla mieszkańców Krymu. Jeśli ktoś wybiera drogę wojny z Rosją jako remedium na uzdrowienie sytuacji to tak naprawdę chce doprowadzić do kompletnej ruiny zarówno Ukraine jak i autonomie Krymską. Rosyjski ,,Hong Kong" na Krymie to jedyny realny scenariusz bliski ideom libertariańskim jaki można sobie obecnie wyobrazić, jeśli chodzi o strategie polityczną Rosji w tym rejonie. Nie wiem jakie jest prawdopodobieństwo, że Rosja mogłaby taki projekt wysunąć jako karte przetargową dla członków NATO, w każdym bądź razie Zachód mógłby wywierać presje na Rosje w tym względzie zamiast bawić się w finansowanie destabilizacyjnych czynników na Ukrainie.
 
Do góry Bottom