kr2y510
konfederata targowicki
- 12 770
- 24 739
Armia planuje im wycieczki krajoznawcze w najodleglejsze miejsca świata. To ostatnio największa agencja turystyczna dla Amerykanów.A spróbuj takim zaproponować wyjazd do Izraela albo na Kubę.
Armia planuje im wycieczki krajoznawcze w najodleglejsze miejsca świata. To ostatnio największa agencja turystyczna dla Amerykanów.A spróbuj takim zaproponować wyjazd do Izraela albo na Kubę.
I potem niech zrobią na odwrót.
Tych pomniejszych skazańców na tydzień do szkółki, a tych uczniów do aresztu i dyrektora szkoły na naczelnika.
A potem powrót, opisanie wrażeń i zabawa w znalezienie różnicy.
Każdego, kto złamie prawo prędzej czy później dotknie kara - tłumaczy gimnazjalistom osadzony.
Haha! czytałem wczoraj dokładnie ten sam art. i wyłapałem dokładnie tego babola o kapitalizmie. ten wywiad jest ciekawy, na końcu jest opisane jak aktualni nauczyciele jadą starym systemem, bo tylko taki znają - to samo mówi Korwin o profesorach ekonomii, że najpierw taki doktor musiał zrobić u marksisty doktorat, tak samo jak ten profesor. Takie błędne koło.Rozmowa z neurobiologiem Geraldem Hütherem, profesorem Uniwersytetu w Getyndze - początek niezły, no ale potem zwycięża lewacka logika - "winny kapitalizm"
To założenie, które leży u podstaw obecnego systemu edukacji. Przenika przez każdą jego płaszczyznę i jest obecne w codziennym życiu każdej szkoły. Już od pierwszej klasy szkoły podstawowej dzieci są ofiarami polityki strachu, według której nauczyciele traktują popełnianie błędów jako oznakę bycia “gorszym uczniem”.
Taki sposób myślenia niszczy kreatywność dzieci i buduje u nich stałe poczucie strachu przed podejmowaniem działań i eksperymentowaniem. To w większości przypadków na zawsze kształtuje psychikę człowieka i jest jednym z najważniejszych powodów, dla których tak wielu z nas żyje przeciętnym życiem.
Pamiętam, jak kiedyś na osiedlu nie było oświetlenia w nocy - jedynym miejscem, w którym było oświetlenie był parking supermarketu i jego okolice, hehe.Urynkowienie oświetlenia ulic miasta stworzyłoby wiele barier nie do pokonania, na przykład: w jaki sposób właściciel latarni miałby ustalić, kto i jak często korzysta z tego oświetlenia? – Odkrywamy na nowo str. 133
O kurwa...Wielki kryzys lat trzydziestych pokazał, że mechanizm rynkowy nie funkcjonuje w sposób doskonały. Zamiast bezczynnie czekać, aż kryzys sam minie, państwo ingerowało w gospodarkę, a efekty takiej interwencji okazały się pozytywne. – Ekonomia Stosowana, str. 143
Dzieciaki i tak tych wypocin nie czytają, tylko przepisują ze ściągi, nie myśląc, co tam jest napisane. Oczywiście zawsze znajdą się jakieś zjeby typu Szumlewicz, które będą takie coś czytały i podniecały się tym - ale to margines. Znacznie większą propagandę ekonomiczną sieje telewizja. Szkoła ma raczej za zadanie ogłupić, otłumanić, pozbawić własnego zdania, przestraszyć, stłamsić logiczne myślenie.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Oświata_w_Związku_RadzieckimEdukacja w Związku Radzieckim była wysoce scentralizowana i zależna od rządu. Jej zaletami były powszechny dostęp do szkół dla wszystkich i pewność zatrudnienia bezpośrednio po zakończeniu nauki (realizacja obowiązku pracy). System oświaty został zreformowany według zasad wychowania przez pracę, podporządkowania jednostki państwu, połączenia edukacji ze szkoleniem wojskowym. Stawiano na kształcenie specjalistyczne w dziedzinie inżynierii oraz propagowano wyższość dziedzin matematyczno-przyrodniczo-społecznych nad humanistycznymi.