1. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Przymusowe szczepienia - argument o odporności grupowej

Temat na forum 'Nierząd' rozpoczęty przez kawador, 17 Maj 2012.

 1. mikioli

  mikioli Well-Known Member

  Posty:
  2 583
  Polubienia:
  4 523
  Brawo właśnie pokazałeś, że nie liczą się argumenty merytoryczne. Jeśli w debacie koń powie, że 2+2 to 4, a profesor lewackiego uniwersytetu, że 5 to rację ma profesor. Redrumizm w praktyce.

  Zagrajmy w tę samą grę... Jaki zawód reprezentujesz, że tak się mądrzysz o szczepionkach? ;)
   
 2. Redrum

  Redrum Active Member

  Posty:
  674
  Polubienia:
  159
  Jeżeli ogłoszono pandemię to było znacznie mniej. Nie mam pod ręką liczb niestety.

  Tak, lekarze nieszczepiący się na grypę to rak okrutny, nie mam co do tego wątpliwości - czy to grypa świńska, ptasia czy inna.

  Musiałem porwać się na wrzucanie artykułu z Daily Mail by potwierdzić swoją wizję? Odważnie ^^

  Ja wtrąciłem się do tego tematu by rozmawiać właśnie O TYM, więc cele widocznie mamy rozbieżne :)

  *Właśnie pokazałem, że brak solidnych argumentów oparty o brak edukacji/doświadczenia w danej dziedzinie jest w stanie wyprodukować ogromną kompromitację zainteresowanego.

  Poprawiłem.

  Z wykształcenia jestem inżynierem automatykiem, wkrótce dodam do tego informatykę.
  Nie mądrze się o szczepionkach, tylko udostępniam w większości podstawową wiedzę i podaję solidne źródła podpierające rzucone treści.

  Właśnie z powodu braku wykształcenia w temacie nie wystąpiłbym raczej w publicznej debacie w stylu tamtej rozmowy na ten temat - niemniej do dyskusji na niszowych forach gdzie dostęp do źródeł jest ciągły nie muszę mieć połowy encyklopedii w głowie i papieru.

  Nie tryharduj misioli, nie wychodzi Ci.
   
 3. inho

  inho Well-Known Member

  Posty:
  1 541
  Polubienia:
  3 537
  Ogłoszono pandemię, a później okazało się, że - wbrew zaleceniom - prawie nikt się nie zaszczepił i mimo to ciężkich przypadków wymagających hospitalizacji oraz przypadków śmiertelnych było mniej niż w innych, niepandemicznych grypach sezonowych... :rolleyes: Taka zabawa za kilka miliardów euro z kieszeni podatników...

  To są same cytaty z ówczesnego eurokomunistycznego watażki, który wtedy "zarządzał sytuacją zdrowotną" na poziomie UE. Był wtedy cytowany w każdym większym medium - wrzuciłem pierwszy z brzegu przykład.

  Jaki TO ma wpływ na przymus?
   
  Non Serviam lubi to.
 4. mikioli

  mikioli Well-Known Member

  Posty:
  2 583
  Polubienia:
  4 523
  Nie masz kompetencji do określenia jaka wiedza jest podstawowa, ani nie jesteś w stanie zweryfikować solidności źródła. Zajmij się tym na czym się znasz. Z automatyką nie wyszło to lecimy za tłumem i informatyka? Ty w ogóle w czymś się pewnie czujesz czy opierasz się jedynie na "autorytetach"? Pogardzanie "Madkom", samemu będąc ignorantem, tylko takim który podpiera się czyimś autorytetem... najgorszy rodzaj człowieka.
   
  Ostatnia edycja: 7 Grudzień 2018
 5. Redrum

  Redrum Active Member

  Posty:
  674
  Polubienia:
  159
  Właśnie, epidemie/pandemie dotyczą danej choroby więc uwagi trochę nie rozumiem.

  Oczywiście, podobnie przez dwa artykuły w gazetach ludzie uroili sobie dominujące teorie o "globalnym oziębieniu" w latach 70-tych. WHO co niezbyt zaskakujące odwołało się do jego wypocin.

  No ja akurat widzę tylko jedną wyraźną wadę w sprawie tej całej świńskiej grypy - sprawę narkolepsji ze Szwecji i Finlandii o której wspominał Doman - tutaj można się przyczepić, reszta to czyste hurr durr i czepianie się tramwaju.

  W sumie to nikt nie ma kompetencji by określać czym jest podstawowa wiedza, to trochę arbitralna kwestia.
  Oczywiście, że jestem w stanie zweryfikować solidnosć źródła, ale dziękuję za Twoją opinię.

  ?

  Uuuuuuu.

  Nie opieram się na autorytetach, mam ambiwalentny stosunek do instytucji "autorytetu". Nie wiem skąd to pytanie w ogóle, niemniej usłyszałbym chętnie więcej.

  W którym momencie jestem ignorantem?

  Tak, to straszne że ludzie wolą korzystać z dobrych źródeł niż ze "zdrowego rozsądku" - totalna demoralizacja.

  XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
   
  Ostatnia edycja: 7 Grudzień 2018
 6. inho

  inho Well-Known Member

  Posty:
  1 541
  Polubienia:
  3 537
  @Redrum Przeoczyłeś najważniejsze pytanie z mojego posta:

  Czy ludzie powinni mieć prawo decydować co jest, a co nie jest wstrzykiwane do ich organizmów?
   
 7. Redrum

  Redrum Active Member

  Posty:
  674
  Polubienia:
  159
 8. inho

  inho Well-Known Member

  Posty:
  1 541
  Polubienia:
  3 537
  ...bez konsekwencji prawnych/administracyjnych?
   
 9. Zbyszek_Z

  Zbyszek_Z Well-Known Member

  Posty:
  964
  Polubienia:
  2 178
  ...nawet jak zdecydują się postąpić inaczej niż życzy sobie redrum?
   
 10. Redrum

  Redrum Active Member

  Posty:
  674
  Polubienia:
  159
 11. MaxStirner

  MaxStirner Well-Known Member

  Posty:
  2 336
  Polubienia:
  3 873
 12. FatBantha

  FatBantha sprzedawca niszowych etosów Członek Załogi

  Posty:
  7 369
  Polubienia:
  19 129
  A w Polsce, jak kiedyś w NRDówku - przeprowadza się eksperymenty medyczne na nieświadomej populacji.

  Grudziądz: Przychodnia testowała szczepionki na pacjentach
  WIADOMOŚCI LOKALNE
  Wtorek, 8 stycznia (14:27)
  Prokuratura Okręgowa w Toruniu podjęła walkę o zadośćuczynienie dla osób, na których bez ich wiedzy i zgody jedna z grudziądzkich przychodni testowała szczepionki przeciwko "ptasiej grypie". Poszkodowanych mogło zostać nawet 196 osób. Część z nich to bezdomni.

  W styczniu 2007 roku grudziądzka placówka podpisała umowę z koncernem farmaceutycznym. Chodziło o kolejną, trzecią już fazę testowania szczepionek przeciw ptasiej grypie. Podobne badania koncern zlecił w całej Europie. W umowie określono zasady badania. Szczepionki miały trafiać do zdrowych i pełnoletnich osób. Każdego z kandydatów lekarz miał przebadać i poinformować o możliwych skutkach. Pacjenci musieli też być na tyle sprawni umysłowo, żeby wyrazić na nie świadomą zgodę.

  Według ustaleń śledczych w przychodni szczepiono wszystkich: chorych, pijanych, a nawet kobiety w ciąży.

  Myśleli, że są szczepieni na zwykłą grypę
  Poszkodowani pochodzą głównie z Grudziądza i okolic. Dostawali za udział w badaniach pieniądze. Personel przychodni nie informował ich jednak, że chodzi o testowanie szczepionki przeciwko wirusowi ptasiej grypy H5N1. Pacjenci byli przekonani, że przyjmują lek przeciwko zwykłej grypie. Winnych w tej sprawie zostało uznanych dziewięć osób: Cezary S., Elżbieta P.-S., Dariusz S., Róża L., Aleksandra K., Beata W., Hanna K., Janina W. i Halina W.

  W toku śledztwa wyszło na jaw, że lekarze nawet, jeżeli byli w gabinecie, to nie przekazywali informacji na temat badania. Pacjentom nie udostępniono do zapoznania się dokumentów dotyczących szczepionki. W większości przypadków pielęgniarki dawały formularz świadomej zgody do podpisania w taki sposób, aby pacjenci nie mogli się zorientować, co do treści dokumentu. Informowały jednocześnie, że podpisują listę obecności na szczepieniu. Ponadto w przypadku niektórych pacjentów pielęgniarki świadomie wpisywały do dokumentów nieprawidłową datę urodzenia, tak aby szczepieni spełniali kryterium wieku udziału w badaniu.

  "Sprawa dotyczy 196 pokrzywdzonych. Spora część z nich to ludzie ze schroniska im. Świętego Brata Alberta. Oświadczenia odebraliśmy od 140 osób, z których około 50 wyraziło zgodę na podjęcie działań przez prokuratora"- powiedział w rozmowie z PAP Andrzej Kukawski, rzecznik Prasowy Prokuratora Okręgowego w Toruniu.

  Oskarżeni
  Jak dodał oskarżono trzech lekarzy, którym zarzucono popełnienie oszustwa, polegającego na doprowadzeniu do niekorzystnego rozporządzenia mieniem dwóch firm: niemieckiej i polskiej na kwotę 270 tysięcy złotych i poświadczenie nieprawdy w dokumentacji medycznej w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. "Oskarżono jeszcze dwóch lekarzy o podżeganie świadków do składania fałszywych zeznań i dwie pielęgniarki, którym postawiono zarzut oszustwa"- mówił Kukawski

  Prokuratura Krajowa poinformowała, że Prokuratura Okręgowa w Toruniu podejmuje działania mające na celu uzyskanie odszkodowania i zadośćuczynienia od koncernu farmaceutycznego za przeprowadzenia bezprawnych badań klinicznych. Na polecenie Zastępcy Prokuratora Generalnego Roberta Hernanda skierowała łącznie 45 pozwów o zasądzenie na rzecz określonych osób zadośćuczynienia za doznaną krzywdę.

  Wyroki już zapadają. Przykładem jest ten z 26 listopada 2018 roku Sądu Rejonowego w Grudziądzu, który zasądził na rzecz poszkodowanej tytułem zadośćuczynienia kwotę 5000 złotych. W kolejnym postępowaniu Sąd Rejonowy w Grudziądzu zasądził na rzecz Agnieszki T. kwotę 8000 złotych tytułem częściowego zadośćuczynienia.
   
  Non Serviam i MaxStirner lubią to.
 13. rawpra

  rawpra Well-Known Member

  Posty:
  2 746
  Polubienia:
  4 725
 14. Redrum

  Redrum Active Member

  Posty:
  674
  Polubienia:
  159
  Państwo zajmuje się szczepieniami i akcjami szczepiennymi więc to państwo płaci odszkodowania z podatków pobieranych od wszystkich obywateli. Twoja uwaga jest zupełnie bezpodstawna.

  I tak, wygląda na to że w tym przypadku zadośćuczynienie powinno być zastosowane.
   
 15. MaxStirner

  MaxStirner Well-Known Member

  Posty:
  2 336
  Polubienia:
  3 873
  Tak w oparciu o komuszą ideologie ludzi takich jak ty - owszem powinna dostać słone odszkodowanie, ale z twojej kieszeni, tudzież posłów czy tam innych lobbystów.
  Jeżeli architekt, lekarz, kierowca czy ktos inny ponosi cywilną odpowiedzialność za swe czyny tak samo powinni ją cywilnie ponosić posłowie a nawet ich wyborcy. Publiczny rejestr gdzie deklarujesz jakie rozwiązanie popierasz i stosownie do tego oplacasz skutki. Taktyka umywania rąk to dowód zwykłego małosiusiactwa i tyle. Skoro jesteś za, weź odpowiedzialność
   
 16. FatBantha

  FatBantha sprzedawca niszowych etosów Członek Załogi

  Posty:
  7 369
  Polubienia:
  19 129
  WHO: Opór przeciwko szczepieniom zagrożeniem dla ludzkości
  Deutsche Welle
  Dzisiaj, 20 stycznia (16:09)

  Rośnie globalny opór wobec szczepionek. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ostrzega przed poważnym zagrożeniem dla ludzkości.

  Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) po raz pierwszy umieściła w 2019 r. opóźnianie i odmawianie szczepień na liście globalnych zagrożeń. Według WHO, wstrzymywanie się czy odmawianie szczepień grozi zniszczeniem dotychczasowego postępu w zwalczaniu licznych chorób. Jednocześnie szczepienia zaliczane są do najtańszych metod przeciwdziałania chorobom. Jak podaje dalej organizacja, uodpornienie pozwala zapobiec 2 do 3 milionów przypadków śmiertelnych w roku.

  "Kolejne 1,5 mln można by uniknąć, gdyby doszło do usprawnienia systemu szczepień na świecie - uważa WHO.

  Już obecnie widoczne stają się efekty ograniczenia szczepień. W przypadku odry liczba zachorowań na świecie wzrosła o 30 procent. Zdaniem WHO to wyraźny sygnał.

  Powodami oporu wobec szczepionek są w opinii Światowej Organizacji Zdrowia: samozadowolenie, problemy w dostępie do szczepionek oraz brak zaufania w ich medyczną skuteczność. Dlatego wyzwaniem staje się zrozumienie tych motywów, by doprowadzić do wzrostu akceptacji szczepień oraz ich zapotrzebowania w przyszłości.

  Działająca w ramach ONZ Światowa Organizacja Zdrowia publikuje co roku listę globalnych zagrożeń dla zdrowia. W tym roku na pierwszym miejscu znalazły zanieczyszczenie powietrza oraz zmiany klimatyczne. Tuż po nich plasują się choroby niezakaźne, takie jak cukrzyca, rak oraz schorzenia systemu krążenia, a także możliwa pandemia wywołana wirusem grypy.

  (DPA/jar)
  Redakcja Polska "Deutsche Welle"
  Przecież i tak są za depopulacją, więc co ich to obchodzi? Ach, no tak. Są za kontrolowaną depopulacją a nie samowolkami, zamordyści!
   
 17. Redrum

  Redrum Active Member

  Posty:
  674
  Polubienia:
  159
  To niesamowite jak ludzie ze skrajów podkowy politycznej przechodzą z jednej strony na drugą.
  Niemniej, wolnościowiec optujący za implementacją myślozbrodni jest ciekawym widokiem.
   
 18. MaxStirner

  MaxStirner Well-Known Member

  Posty:
  2 336
  Polubienia:
  3 873
  O nie wymigasz sie tak łatwo. Ja nie chcę, żebyś ponosił odpowiedzialność za opinie, ale za realny przymus jaki swoim wyborem wywierasz na innych. To dziecko choruje, bo między innymi ty zmusiłeś jego rodziców do odpowiednich niekorzystnych procedur, oddając głos za przymusem.
  Nie zyjesz w próżni, a w obecnym systemie wybpry dokonywane przez ciebie modelują życie innych wbrew ich woli, więc powinieneś za nie ponieść odpowiedzialność.
   
 19. tolep

  tolep ChNiNK! ChP!

  Posty:
  7 695
  Polubienia:
  12 763
  Optujesz za przerzuceniem odpowiedzialności (co najmniej moralnej) za agresję z rządu i jego pracowników na wyborców? W Dniu Sznura może zabraknąć sznura.
   
 20. MaxStirner

  MaxStirner Well-Known Member

  Posty:
  2 336
  Polubienia:
  3 873
  Powiedzmy, że nie w sensie absolutnym, bo przecież rząd może, i zresztą zmienia zdanie co 5 minut. Ale za rzeczy oczywiste - typu na przykład, że głosuję na partie socjalną jak Pis, a potem Pis wprowadza 500+ - owszem - uważam, że zwiększenie deficytu obciąża wyborców tej partii. Nie musi to zaraz być dzień sznura, czy ja jestem Krzyś? Starczy mi, jeśli to spłacą.
  Nie rozumiem co w tym złego. W ten sposób w końcu doczekalibyśmy sie odpowiedzialnych wyborów a nie wykańczania tego kraju. Weź odpowiedzialność albo spadaj, wybory nie powinny być obowiązkowe i dobrze że nie są. Głosując, zawsze sie zastanawiam jaki ten wybór miałby skutek dla innych, czemu inni nie mieliby tego robic?
   
  Non Serviam lubi to.

Poleć forum

 1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.