1. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Propaganda, manipulacja i ordynarne kłamstwo, czyli mass media

Temat na forum 'Nierząd' rozpoczęty przez Ciek, 8 Wrzesień 2014.

 1. Hanki

  Hanki Secessionist

  Posty:
  1 223
  Polubienia:
  3 331
  Zapraszam do zabawy:

   
 2. tomky

  tomky Well-Known Member

  Posty:
  789
  Polubienia:
  1 919
  Jak co roku gromadzą się w Warszawie faszyści i biali supremaliści. :)

  Fascists and other far-right extremists are set to assemble in Warsaw tomorrow for a march that has become one of the largest gatherings in Europe, and perhaps beyond, for increasingly emboldened white supremacists.
  ...
  The Warsaw march has grown so large it might be the world’s biggest assembly of far-right extremists, he said. (Rafal Pankowski, head of the anti-extremist association Never Again)

  http://www.independent.co.uk/news/w...-warsaw-poland-independence-day-a8048561.html
   
  Ostatnia edycja: 11 Listopad 2017
 3. kowaI

  kowaI Well-Known Member

  Posty:
  412
  Polubienia:
  471
  Ten Pankowski to skompromitowane narzędzie http://www.bibula.com/?p=39902
   
 4. pawlis

  pawlis Samotny wilk

  Posty:
  2 140
  Polubienia:
  7 473
  Pewnie słyszeliście o lesie Hambach? A oto manipulacja:
   
  Jaranek i Pestek lubią to.
 5. Doman

  Doman Well-Known Member

  Posty:
  1 221
  Polubienia:
  3 839
  To wyżej to jakieś totalne gówno. Rozłożę je na czynniki pierwsze, czyli będzie grzebanie się w gównie:
  • Jeśli ktoś mówi o wycinaniu "pradawnego lasu", to negacją tego stwierdzenia nie jest stwierdzenie, że "to nie jest obszar chroniony". Las może być pradawny, ale niekoniecznie chroniony. Trzeba było wykazać, że las nie jest pradawny. Stara sztuczka z pozornym obalaniem tez przeciwnika.
  • Autor sam wspomina, że Unia Europejska w związku z wycinką może nałożyć kary na Polskę. Jednak kilkanaście zdań później (zapewne licząc na zmulenie czytelnika) zupełnie zapomina o tym fakcie i dalej już leci z narracją o bezpodstawnym podburzaniu na Unię Europejską. Bo przecież nie ma co się ciskać na sam fakt, że jacyś komisarze stają się powoli panami naszego życia i śmierci decydując o mocach odkurzaczy, wycinkach, minimalnej wysokości podatku itd. Autor z resztą wprost uznaje UE jako superpaństwo słusznie decydujące o każdym aspekcie życia w prowincjach. Świadczy o tym m.in. fragment: w bezprecedensowy sposób ignorowali postanowienia Trybunału Sprawiedliwości UE. Brzmi groźnie.
  • Czy każda wzmianka nt. Russia Today musi wiązać się z epitetem "tuba propagandowa Kremla"? To jest dość jednoznaczne traktowanie czytelnika jak idioty któremu info podaje się zawsze z łopatologicznym komentarzem typu "skrajna prawica" albo "populistyczny polityk". Może ja sam zechcę ocenić czy jest populistyczny czy nie?
  • Autor arbitralnie dzieli media na koszerne i niekoszerne. CNN, Associated Press, Deutsche Welle - koszerne, znaczy się obiektywne i prezentujące pełny obraz świata. Jeśli tam nie ma jakiegoś info, to znaczy, że dana rzecz NIE ISTNIEJE. Natomiast cokolwiek napisze RT, to kłamstwo. Czemu? Bo tak.
  • Autor w żaden sposób nie wykazał, że temat wycinki puszczy wykorzystała propaganda rosyjska w celu skłócenia Polaków z Komisją Europejską. Po prostu uznał, że to na rękę złowrogiej Rosji, a skoro na rękę, to mamy fakt. W ten sposób każdy spór w ramach UE albo podważanie omnipotencji władz centralnych UE może zostać powiązany z knowaniami rosyjskich imperialistów.
  i na koniec szczególnie spierdolona uwaga świadcząca o poziomie umysłowym autora:

  • Po pierwsze, to o wszechmocy Rosji jest już przekonany cały kongres w USA, większość mediów na Zachodzie, kierownictwo NATO, sama UE. Czyli nie są to jakieś poszepty Rosji, ale otwarta linia jej przeciwników.
  • Zaciekła propaganda antyrosyjska nie jest na rękę Moskwie, bo z czasem powoduje, że bez koncesji z samej góry strach mieć jakiekolwiek kontakty z Rosjanami. Oni stają się jak trędowaci. Nawet zwykły kontakt biznesowy albo kulturalny może okazać się po krótkim czasie plamą w życiorysie. To znakomicie utrudnia życie rosyjskim firmom, utrudnia Rosji projekcję "soft power" itd. Nawet w tym fejsbukowym wpisie uznano bojkot RT za rzecz oczywistą.
  • Regularne oskarżanie Rosjan o "wpływanie", "destabilizowanie", "włamywanie" itd. to nic innego jak urabianie własnych społeczeństw do akceptacji wojny przeciw Rosji. Np. jeśli przez kilka lat będzie się mówić o atakach rosyjskich hakerów, to społeczeństwo zaakceptuje jakiś mocny ruch w ramach słusznej kontry, np. aktywowanie jakiegoś nowego stuxneta w Rosji.

  jak widać bardzo "na rękę Moskwie". Gdy się rozejdzie na dzielni, że rucham laski najgroźniejszych typów, to kierując się logiką tego fejbsukowego wpisu będzie mi to bardzo na rękę, bo zyskam sławę ruchacza większego niż jestem
  Tak?
  No nie bardzo.
  Logika, motyw i korzyści trochę ułomne. Sprawdziłem kim jest tren Traczyk.

  http://krytykapolityczna.pl/autor/adam-traczyk/

  zero zaskoczenia. think-tanki to są przeważnie grupki opłacanych kurwiów robiących pozornie obiektywne podkładki pod decyzje rządów, a think-tanki w III RP to są już zupełne papugi po tych kurwiach. W dodatku Krytyka Polityczna.
  Czyli masz manipulację, ale jednak w odwrotną stronę.
   
  Ostatnia edycja: 2 Grudzień 2017
 6. Doman

  Doman Well-Known Member

  Posty:
  1 221
  Polubienia:
  3 839
  Chciałem kupić halogeny, ale okazało się, że ich dni są policzone:

  http://tvn24bis.pl/ze-swiata,75/ue-...zarowek-halogenowych-do-2018-roku,535281.html

  TVN sprawę przedstawia tak:

  UE chce dobra konsumentów i chroni ich przed złymi wyborami. No bo jak wiadomo konsument jest idiotą i rząd musi go prowadzić za rękę. Tymczasem w chroniący konsumentów zakaz uderza intryga producentów oświetlenia.

  Jak jest naprawdę nie wiem, ale na pewno nie tak jak w tekście TVN. Może to producenci lepiej panujący nad technologią LED lobbują za zakazem halogenów? A może Unia tak sama z siebie?
   
  snajper i kr2y510 lubią to.
 7. pawlis

  pawlis Samotny wilk

  Posty:
  2 140
  Polubienia:
  7 473
  Nie chciało mi się szerzej pisać, a koleś dobrze wyjaśnił clue manipulacji i kłamstwa prawaków odnośnie tego niemieckiego lasku, który nigdy nie był jakoś specjalnie chroniony i mocno użytkowany gospodarczo (sam sprawdziłem), a zrównanie jego bogactwa przyrodniczego z Białowieżą - to jak zrównać ładną, ale przez lata przerabianą XIX-wieczną kamieniczkę z starożytnym, wysmakowanym pałacem.

  No i kontekst obu wycinek jest zupełnie inny. Niemcy to wprost mówią, że chodzi, by był większy pod kopalnię. A nasze władze robią z ludzi idiotów krzycząc najpierw coś o korniku, a potem o bezpieczeństwie (i dlatego wycinali drzewa jakieś 200 metrów od publicznych dróg).

  No i pisowcy - wielcy przeciwnicy Złej Rosji sugerując, że Zły Putin tylko knuł z Tuskiem jak zestrzelić Tupolewa, a wolą brać niusa dla swojej narracji z rosyjskiego źródła. Trochę słabe...

  Ale fakt, dalszy rojeniani o wszechmocnej Rosji można akurat spuścić w klopie. I bardziej neutralny tekst wyjaśniający o co cho - jest tutaj (choć z troską UE, żebyśmy nie popełniali tych samych błędów byłbym ostrożny): http://okiemprzyrodnika.blog.pl/2017/11/28/4562/
   
  Ostatnia edycja: 5 Grudzień 2017
 8. tolep

  tolep ChNiNK! ChP!

  Posty:
  7 592
  Polubienia:
  12 573
  Uderzyła mnie pewna ciekawostka. Wczoraj czy przedwczoraj na Sportowych Faktach ukazał się tekst o tym, ze smieszne podskoki Macierewicza w ławie rządowej to efekt skurczów pływaka, a teraz chodzi news o tym, jak to Caracale we Francji są uziemione. Przypadeg? nie sądzę.
   
 9. Król Julian

  Król Julian Well-Known Member

  Posty:
  886
  Polubienia:
  1 755
  Nagroda Złotego Geobbelsa celnie podsumowała histerię wywołaną materiałem TVN o neonazistach świętujących na Śląsku urodziny Hitlera:

   
 10. Doman

  Doman Well-Known Member

  Posty:
  1 221
  Polubienia:
  3 839
  Takie coś znalazłem. Wychodzi, że temacie Korei Północnej można napisać i powiedzieć cokolwiek.

  [​IMG]  ***********

  a tak jeszcze przy okazji Korei jeszcze jedna rzecz. Dowiedziałem się, że Trump w czasie wizyty w Korei Pd. bardzo arogancko potraktował jej prezydenta - kazał mu przyjechać do amerykańskiej bazy wojskowej. Jest to niespotykany policzek, bo spotkanie powinno odbyć się w siedzibie prezydenta Korei a nie w amerykańskiej bazie. Za co takie traktowanie? Może za to, że Korea Południowa rzuca kłody pod nogi rozbudowie THAAD, np. każą czekać długo na ekspertyzy dotyczące wpływu na środowisko. (ha ha)
  I co dalej się okazuje? Ano, Kim wydaje pojednawcze oświadczenia wobec Południa. Ma być nawet wspólna drużyna hokejowa na igrzyskach. Możliwe, że Koreańczycy z Pn i Pd kumają się po cichu.

  I gdzie tu manipulacja, kłamstwo....? Oglądam przypadkiem TVP a tam info o odwołaniu ćwiczeń koreańsko-amerykańskich skomentowane jako.... gest dobrej woli USA wobec Korei Północnej :). Skąd TVP wie, że to gest dobrej woli USA, a nie że po prostu USA usłyszały od sojusznika krótkie: NIE? No bo przecież Polacy nie mogą dowiedzieć się, że ktoś 1000 letnią Amerykę zlekceważył.
  Na pocieszenie dodam, że w Polsce Amerykanie dostają dobrze nawazelinioną dupę. Jakby chcieli tutaj postawić baterie cruise z bronią jądrową, to będzie nasze święto narodowe. Pewnie ostatnie, jeśli tylko Ruscy mają jaja aby na taki nóż na gardle odpowiedzieć błyskawicznym ciosem. Biorąc pod uwagę wielowładzę w Rosji i ruską bylejakość, to niewyklucozne, ze takich okolicznościach uznają mata.
  Ja bym jednak wziął przykład z Koreańczyków i nie próbował.

  Polacy jednak sprawiają wrażenie jakby chcieli próbować, bo ciepło przyjmują książki jawnie podżegające do wojny. Próbka 2 aktualnych książek opisujących wojnę z Rosją.

  W pierwszej książce Polacy (o ile dobrze pamiętam - przekartkowałem kiedyś w księgarni) zdobywają Moskwę
  http://warbook.pl/ksiazka/44/doktryna-wolffa

  w drugiej o Polsce mało, a poza tym książka już się przeterminowała. Najwyraźniej NATO - tak jak świadkwie Jehowy - musi przekładać czas gdy zostanie "napadnięte".
  http://lubimyczytac.pl/ksiazka/3939844/2017-wojna-z-rosja

  Zauważalna jest dość porażająca indoktrynacja w komentarzach lubimyczytać. Wśród ludu przeważa opinia, że NATO jest słabe, że jest papierowym tygrysem itd. Przypominam, że NATO to ok. 80% światowych wydatków na zbrojenia, w kategorii lotnictwo absolutny hegemon, hegemon w kwestii kontroli szlaków morskich i takich kolonii jak Ameryka pd, Afryka, Australia....hegemon w technologii, PKB, wielkości rynku, bogactwie, a także skoordynowana i karna struktura wykazująca INICJATYWĘ strategiczną. Nie zdarzyło się by ktoś napadł na NATO, a NATO już na kilka krajów napadło.
  Instruktorzy NATO są już na Ukrainie. Nie słyszałem o chińskich instruktorach w Meksyku ani rosyjskich w Kanadzie.

  Niesamowite. Kilka lat srania ludziom do głów i uwierzą w największą brednię.
   
  Ostatnia edycja: 27 Styczeń 2018
  snajper, wah, luke27 oraz 5 uzytkowników lubi to.
 11. kr2y510

  kr2y510 konfederata targowicki

  Posty:
  11 959
  Polubienia:
  19 785
  Manipulacja dla gimbów w 3.5 minuty.
   
  wah, snajper, vapaus oraz 5 uzytkowników lubi to.
 12. Doman

  Doman Well-Known Member

  Posty:
  1 221
  Polubienia:
  3 839
  Doświadczyliśmy ostatnio ataku żydojankeskiego. Gazeta Polska czujnie zareagowała dając na okładce określenie "wstrząs". To określenie symetryczne i neutralne. W sam raz gdy nie chcemy nazywać rzeczy po imieniu. Drugim smaczkiem jest wyciągnięcie z imienia i nazwiska jakiegoś dobrego Żyda, który broni Polski. Efektem jest odwrócenie odbioru wiadomości o 180 stopni. Oczywiście ogólne podkurwienie motłochu nadal ma miejsce, bo przecież "coś" się dzieje. Szkoda zmarnować takie podkurwienie, więc skierowano je w kierunku Putina.

  [​IMG]

  btw. spotkałem się z próbami "logicznego" wyjaśnienia tej propagandy. Wyłożył jest w sposób nieudolny m.in. tow. Macierewicz - idol bogojczyźnianych półgłówków, przyjaciel Adama Michnika z KOR. Otóż wg. tego wyjaśnienia Netanjahu był niedawno u Putina i wtedy się stało :). No wicie rozumicie. Jeśli np. ktoś ma w domu książkę po angielsku, to zapewne szpieg Anglików. Taka logika bolszewika. Niestety żydostwo rządzące Polską nie jest konsekwentne w swoich łgarstwach i nie wyjaśnia czemu Izrael mimo wszystko zachowuje status przyjaciela i sojusznika. W końcu jedna wizyta Netanjahu w Moskwie i nasz sojusznik wbija nóż w plecy.
  Oczywiście w tej "patriotycznej" narracji dla kretynów Polska stanowi pępek świata i np. wojna w Syrii ma miejsce tylko dlatego, że Putin chce mieć bata na Izrael aby Izrael naciskał na Polskę. Nie wyjaśniono tylko o jakie naciski chodzi, bo co mają roszczenia żydowskie (w. Michalkiewicza niektóre organizacje podbijają je już z 65mld$ do 300) i ustawa 447 do rosyjskich priorytetów? Wszak wszyscy działają racjonalnie. Spełnienie żydowskich roszczeń jest na rękę Żydom, a nie Rosjanom.
  Nie wyjaśniono też czemu do nacisków przyłączyły się USA.

  Okazuje się, że spójność logiczna i oparcie w faktach nie są w takich przypadkach potrzebne, ponieważ ludzie kierują się głównie emocjami i siłą autorytetu. Jeśli coś obrali za autorytet, i ten autorytet zacznie pieprzyć 3 po 3, to przeważnie przyjmą bez zastrzeżeń, bo nikt nie lubi momentu gdy dowiaduje się, że święty Mikołaj nie istnieje.

  Spotkałem niedawno przypadek inteligentnego, wykształconego, dojrzałego (to ważne) mężczyzny który podzielił się niedawno g hipotezą (raniczącą z pewnością), że PiS to rosyjska agentura. Uzasadnieniem było to, że Macierewicz zrobił jakiś wyciek, a to na pewno było na rękę Rosjanom. (rozumowanie jak z tą książką po angielsku którą dałem za przykład). Całe dziesięciolecia współpracy z Sorosem, wchodzenie w dupę Amerykanom, noszenie jarmułek, prywatne przyjaźnie z ludźmi Geremeka, członkowie UW w PiS - wszystko w pizdu, przeciętny człowiek nie jest w stanie tego poskładać sam, musi mieć nad sobą mentora który mu to poskłada i poda interpretację.
  No i każda władza to wie, takich mentorów produkuje taśmowo. Dorobiliśmy się więc sytuacji, że wszyscy są agentami Putina. Jest nim cały PiS, jest nim Tusk, a skoro Tusk, to i cała UE, bo czemu Tusk dostał posadkę w UE a nie Moskwie? Putin chciał mieć swojego człowieka w UE. Agentem jest Trump i cała opozycja w UE, zwłaszcza tzw. skrajna prawica i krytycy przyjmowania uchodźców. Nie przeszkadza to jednak głosić równolegle tez, że za kryzysem uchodźczym stoi sam Putin. Zapewne on rozkazał NATO rozpierdolić Libię, Irak, stworzyć kosztem Serbii Kosowo, wydał polecenie rozpoczęcia kampanii multi-kulti i wojny z rasizmem już w latach 70 XX wieku.
  Cały czas mówię o tezach straszących z okładek wysokonakładowych pism.
   
  Ostatnia edycja: 13 Luty 2018
  wah, xawas, pawlis oraz 2 uzytkowników lubi to.
 13. Doman

  Doman Well-Known Member

  Posty:
  1 221
  Polubienia:
  3 839
  Gen. Jonathan Shaw nie wpisał się w formułę programu i prowadząca po prostu mu przerwała  widzę regres. Kiedyś w podobny sposób przerwano żołnierzowi deklarującemu poparcie dla Rona Paula, ale prowadzący mieli na tyle przyzwoitości by zrobić "zakłócenia".

  EDIT: jeszcze składanka pokazująca jak reżim tworzy złudzenie mnogości mediów  nota bene na rynku konsumenckim, chemii gosp, past do zębów, samochodów itd. jest podobnie.
   
  Ostatnia edycja: 15 Kwiecień 2018
 14. Doman

  Doman Well-Known Member

  Posty:
  1 221
  Polubienia:
  3 839
  http://satkurier.pl/news/170205/7-nowych-sledztw-przeciwko-rt.html
  Brak bezstronności to w Wielkiej Brytanii przestępstwo.

  [​IMG]
   
 15. Zbyszek_Z

  Zbyszek_Z Well-Known Member

  Posty:
  961
  Polubienia:
  2 145
  Fragmenty oblanego przez AKM testu błota użyte do pokazania jego niezawodności przez rosyjskie media. Następnie ukraińskie media wytykając rosjanom kłamstwo, pokazują test innej, podobnej z wyglądu broni.

   
  wah, snajper, Pestek oraz 2 uzytkowników lubi to.
 16. Staszek Alcatraz

  Staszek Alcatraz Tak jak Pan Janusz powiedział

  Posty:
  2 589
  Polubienia:
  7 046
 17. tolep

  tolep ChNiNK! ChP!

  Posty:
  7 592
  Polubienia:
  12 573
  I jakieś 8 miesięcy różnicy w czasie
   
 18. pawlis

  pawlis Samotny wilk

  Posty:
  2 140
  Polubienia:
  7 473
  Ten cały brutalnie skatowany Winiarski wykazuje healing-factory, który nie powstydziłby się Wolverine:
   
 19. wah

  wah Well-Known Member

  Posty:
  814
  Polubienia:
  3 389
  snajper i Staszek Alcatraz lubią to.

Poleć forum

 1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.